Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha Genos

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 63470Hozzászólás malko
2019.10.17. 10:31

powersparc írta:
2019.07.27. 17:13
Már a 700 és 900 közt sem lesznek égbekiáltó különbségek (pl. 1-1GB sample memory!), de sajnos marad az FSB keyboard és a fekete panelen a fekete gumi gombok... :cry: http://www.synthzone.com/forum/ubbthrea ... Post473522

Üdv!

A 700-ba csak 400MB on-board memory for expansion data, míg az sx900 1Gb lesz.
Teljesen új billentyűzetet kapott sokkal jobb mint ami eddig volt a psr szériában.


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 63471Hozzászólás HunHyper
2019.10.17. 11:50

malko írta:
2019.10.17. 10:31
Teljesen új billentyűzetet kapott sokkal jobb mint ami eddig volt a psr szériában.
Annál nem nehéz jobbat beletenni... :lol: :lol: :lol:


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 63479Hozzászólás vili2105
2019.10.18. 08:11

Egyéni szubjektív vélemény következik!!!



Meghallgattam ezt az összehasonlító demót!
Bár őszintén megmondom kb.10 percig bírtam!
Annó mikor már untam kicsit a pA600-ast, gondolkodtam az S770-ben.
Akkor is néztem ilyen demót, akkor nagyon párban volt megszólalásban a két hangszer, nehezen tudtam dönteni, hogy maradjon a Pa600, vagy csere egy s770re.
Akkor a szar billentyűzet miatt nem cseréltem!
De most az sx900-pa700-at meghallgatva:
A yamaha nagyon elcseszett valamit!
Az s770 jobban tetszett mint az sx900, legalább is a pa600hoz, és a pa700hoz mérve.
Ez az sx900 egy nagy csalódás!
Az első három stílusnál már elment a kedvem, olyan mint egy S670. A régi yamaha hangzás köszön vissza, csak nagyon vékonyan!
Ebben mi az újítás?
Ne a leírásokat taglaljátok nekem, pusztán az első 3 stílusra mondjátok meg, h hol van a 15 év fejlesztés!
Mert ha bekapcsolok egy hangszert, azt egyből szeretném használni, nálam az első benyomás fontos!
Hát itt az első benyomás nagyon messze áll a jótól!
Mondom ez csak az én véleményem!!!


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 63481Hozzászólás vili2105
2019.10.18. 09:45

Csak ismételni tudom önmagam!
Az első 3 stílust hallgasd meg(főleg a 2., és 3.), és mondd meg nekem, mi volt ebben manipulálva hogy ilyen szar legyen?
A psr1100/1500/3000 vastagabban, meg jobban megszólal!


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

kissata
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 1076
Csatlakozott: 2011.09.23. 07:18
Hangszer: KORG PA4X
Tartózkodási hely: Fajsz
Adott köszönetek: : 914 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1000 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 63483Hozzászólás kissata
2019.10.18. 11:37

Érdekesek ezek a videók!
Itt mondjuk nem szól szerintem rosszul az SX900!



jacksony95
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.04.28. 10:58
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Szeged
Adott köszönetek: : 208 alkalommal
Kapott köszönetek: : 238 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 63486Hozzászólás jacksony95
2019.10.18. 12:56

vili2105 írta:
2019.10.18. 08:11
Egyéni szubjektív vélemény következik!!!



Meghallgattam ezt az összehasonlító demót!
Bár őszintén megmondom kb.10 percig bírtam

Az Álltalad belinkelt videó csak arra enged következtetni ,hogy aki eddig szerette a Korgot ezután is fogja.... a Yamahát szintúgy.....

De ezt a videóról való ítélkezést elég lett volna annyival letudnod,hogy"nem tetszik... Mivel teljesen hiteltelen és érdemben a nullával egyenértékű az így alkotott vélemény....Elmondom miért......

Lassan 1 éve használok Genost amikor megjelent én is videókat nézegettem mint te...pffff nem nagy szám mondom jól szól de ez másfél milla ?
Aha .....mikor meg a kezeim közé került és normális cuccon meg tudtam hallgatni lepadlóztam ...Az a széles sztereó hangzás azok az effektek amikkel dolgozik teljesen más volt hallani mint bármelyik videón ! Na én azóta nem ítélkezek videó alapján és mint mondtam majd 1 éve használok Genost de mostanra tudnék csak hitelt érdemlő véleményt mondani én is....

Az SX900 továbbra is egy Yamaha...... mint már tapasztalhattuk még a csúcs hangszereknél sem várhatunk csodákat ez igaz Korgra -Yamahára egyaránt de véleményem szerint az első PSR ami újonnan is korrekt vétel ha megnézzük a Psr 975 most is 550-560 e ft újonnan.....Pet Palackos billentyűzettel.....
Ehhez add hozzá az érintőkijelzőt a remek os-t a jobb billentyűzetet , minőségibb hangszórókat,bluetooth kapcsolat,a Rewo ( butított dobokat ) a T4 ből ismert vokál hangszíneket (subiduba stb ) Kyno Strings ( Genos ) és a gumigombok is jobbak lettek + 4 Gb saját tárhely + 1 Gb ram ...Már nem is olyan rossz......Árban meg is érkeztünk

A másik dolog,hogy ezekből a hangszerekből már tényleg azt hozol ki amit szeretnél csak rajtad múlik mivel gyorsak,okosak,hordozhatóak.
Szóval akinek eddig bejött a Yamaha a legjobb PSR-T fogja birtokolni amit eddig kiadtak akinek meg a Korg tetszett ezután is azt fogja keresni...

1 szó mint 100 ne arról ítéljünk meg egy hangszert mert valaki felrakott egy videót így magadat is becsapod ...Egyébként kiemelném ,hogy az SX szériát bemutató yamaha anyag volt a leggyengébb amit mostanában láttam....Peter Baartmans Audio Multipad demonstrálása pedig az év égése !!!!!!!!!

Itt egy kellemesebb videó.....


A zene szabaddá tesz....

Avatar
zajcsinalo
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2020.01.06. 20:37
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 211 alkalommal
Kapott köszönetek: : 722 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 64673Hozzászólás zajcsinalo
2020.02.28. 16:01



Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, KV2 Audio KX1.5, Trevis Audio TA12P

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 64681Hozzászólás Asterix
2020.03.01. 13:39

Lassan majd elkezdhet kapaszkodni a Ketron is, mert mire észbe kap, majd az is lehet, hogy a sor végén kullog majd az SD9-el... :777



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 64691Hozzászólás almatom
2020.03.01. 22:16

Tudod mi az érdekes, Laci?
Hogy a Ketron 4 mérnökkel tud konkurálni olyan cégekkel, mint pl a Yamaha, ahol mérnökök százai dolgoznak, elképzelhetetlenül iszonyat sok tőkével a hátuk mögött.
Ez a 22 fős mikró Olasz cég képes pariban állni a Yamaha multimilliárdos fejlesztésekkel szemben. Na ez a nem semmi!



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 69675Hozzászólás Mauglidyro
2024.02.19. 00:46

Üdv. mindenkinek!

Újabb mérföldkőhöz érkeztem, ami azt jelenti, hogy bizonyos értelembe véve lezárult egy korszak.
2017 környékén az akkori S970-emet felváltotta egy Tyros 3, ám ezzel párhuzamosan beszerzésre került egy Tyros 4, amely egy meghatározó szerepet töltött be a zenei pályafutásomban, hiszen összefüggően ezzel a hangszerrel dolgoztam a legtöbbet.

Számokban kifejezve ez bizony 7 év.
Ha ehhez hozzávesszük a Tyros 3-al ledolgozott időt, akkor ez bizony 11 év. :o

11 év … egy hangszer márka … egy azon sorozatból … azért az nem semmi. :777

Én úgy gondolom, hogy amit ki lehetett ebből a hangszerből hozni, azt maximálisan kihoztam. Ám, itt jön a de …

Minél több időt töltesz el egy hangszerrel, annál hamarabb kezdenek elhasalni a kreatív folyamatok. Eleinte örülsz annak, hogy 15 perc alatt meg tudsz hangszerelni bármilyen dalt, és azzal te vagy az istenkirálycsászár, de aztán idővel rájössz, hogy túl unalmasan szól. :dash2:
Bár a szakmai visszajelzések mindig próbálnak meggyőzni, hogy amit csinálsz az k***a jó, vagy pl. hallasz egy másik ugyanolyan hangszert, amivel egyáltalán nem foglalkoznak, olyankor hajlamos az ember amúgy is túlértékelni a saját munkáját, pl. “Na milyen jó, hogy az enyém ettől jobban szól” … ez teljesen természetes reakció …

A teljes mélypont akkor jön el, amikor te magad is felismered, hogy a környezetedhez képest a 10 éves hangszered is elavultnak számít. :cry2:

Ennek az érzésnek apró morzsája akkor jelentkezett, amikor 2017 végén megjelent a piacon a Yamaha Genos, ezzel együtt bizonyítást nyert a tény, hogy a Tyros sorozatot végérvényesen elkaszálták. :hit2:

A magyar hangszer workshopok azért jók, mert a kinti szinvonalhoz képest jócskán el vagyunk minden téren maradva. Csak nézz meg bármilyen külföldi Yamahás hangszer bemutatót, aztán nézd meg itthon a Neumann Balázsét, persze ezzel nem Balázst szeretném minősíteni. Mint szervezésben, mint a bemutatás módjában, hangulatában hatalmas a kontraszt. (Ahogy hallom már szervezik gőzerővel a Genos 2-es bemutatókat is.)

Ez a lemaradottság számunkra azért hasznos, mert az ember előtt mindig elhúzzák a mézesmadzagot, de ha csak nem vagy könnyen befolyásolható, ez még nagyon kevés ahhoz, hogy egy ekkora volumenű döntést hozhass. Egy ilyen bemutatót végighallgatva mindig találsz valami kifogást arra, hogy neked miért nem kell egyelőre az új.

Számomra az volt az egyik ilyen ellenérv, hogy nem a hangszer valódi tudását hallottam.
A Genos esetében ez azért állt meg, mert mire Magyarban le tudták szervezni a bemutatót, addigra már az összes külföldi kereskedői lánc bemutatta a hangszert, plusz volt aki már addigra megvásárolta, igy volt viszonyítási alap.


Később, mint az kiderült, voltak szoftveres hibái, abból is 2, ami a MIDI kereséshez volt köthető. :omg:
Aztán közbe szólt a Covid meg a háború is … óriási infláció, akadozó szállítás, egekbe szökő árak.
Próba nyugdij … dij nélkül … az egész szórakoztató ipart két vállra fektették egy teljes évre. :cry2:

De amikor már ott voltunk, hogy:
- Tudtuk mire számíthatunk a hangszer tudását illetően
- Kijavították minden ismert hibáját a Genos-nak
- Elmúlt a Covid
- Többé-kevésbé normalizálódtak az árak
- Megjelent a Genos 2, ami nyomott az árakon lefelé
- A lagzis szezon első rendezvénye még elég távoli, tehát idő van bőven az átállásra

… akkor bizony felmerül a kérdés, érdemes-e tovább halogatni a hangszer cserét?

Nem mellesleg ott van az a tény, hogy körülötted mindenki ontja a jobbnál jobb munkákat a Genos-ából … csak hogy egy pár embert név szerint is említsek :
@zajcsinalo, @malko , @baobao15

Ilyenkor az a nagy önbizalom hirtelen köddé válik, csökken a lelkesedés az éppen aktuális hangszer után, azaz egyre többet pihen otthon a hangszered a tokjában a következő buliig, ha valami nagyon új nótát kell faragni, előtte 1 hétig vitatkozol saját magaddal, hogy bele merj kezdeni vagy sem. Ha úgy döntöttél hogy belevágsz, akkor arra az időre muszáj vagy offline remeteségbe vonulni, mert amint kapsz egy demót, és ha csak véletlenségből el kezded hallgatni, ami történetesen Genos-on lett faragva, abban a pillanatban vége az ihletnek, és bevágod a projektet a sallangok közé, a hangszer tápkábelét meg a sarokba.

Igen … A megérzésetek nem csal, valóban Genos tulajdonosok lettünk. Jobban mondva nagybátyám lett az, de jó szokás szerint ezt is én faragom … Aztán kitudja … Meg van a T4-es is, de még az is lehet hogy idén vagy a következő évre Ő is Genos-ra lesz cserélve.
Jó hír, hogy már van vevő a megmaradt T4-re is, illetve hogy az enyém már gazdára is lelt.

Ez a csere mivel járt?
- Midifile Optimizer 12-re való frissítéssel
Nagy Optimizer fan vagyok, de el lettem volna egy 10-essel is, ha valakivel eltudtam volna cserélni … Ám ha már így alakult nem bántam meg. Az egyébként hatalmas előny, hogy a tranzakciót követően néhány kattintással tudtam frissíteni a meglévő hardverkulcsomat, és még így is olcsóbban jöttem ki a licensz frissítéssel, bár szerintem tudtam volna vevőt keríteni a 8-as Optimizerre is.

Hogy most hol tartok?

Ha onnan vizsgálom a dolgokat, hogy T4-ről egy az egyben átálltam-e, és minden ugyanúgy szólal meg, akkor azt mondom, hogy a hangszer már most hakniképes, beleértve azt, hogy az összes nótában át lett írva a régi Euro Dance Pack-nak a hivatkozásai Genos kompatibilis formátumra. - Hatalmas segítség amúgy, hogy egy kis előkészületet eszközölve, a Midifile Optimizer 12 ezt a problémát 1 kattintásra megoldja, így azért elég gyorsan tudtam vele haladni …

Ha viszont a kreativitás felől közelítem meg a kérdést, hááát akkor a Fő műsor 70%-ának a hangszerelése már tartalmaz kifejezetten Genos hangszíneket is. De ebből volt olyan is, ami annyira vállalhatatlan volt már mint kiindulási alap, hogy félre lett téve rekreációs célra, aztán a megfelelő stílusok, gitár groove-ok feljegyzésével komplett mappaszerkezeteket hoztam létre, így már csak összehenkölésre várnak.
Ebből kifolyólag elég nehezen tudok haladni, mert mindig akad 1-2 nóta ahol akarva-akaratlanul is elkezdem jobban csavargatni a dolgokat, mint ahogy terveztem, és a vége természetesen az, hogy 1 órát elcsesztem egyetlen dalra, de hát ilyen ez, mikor az ember kezébe új hangszer kerül.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Új hozzászólás