Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha Psr S950/S750

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 60832Hozzászólás szenasitamas26
2019.02.06. 19:36

Én úgy tudom, hogy a 950-hez nem jó az expansion manager. Vagy tévedek?


tonyo

Avatar
Pityus
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2012.10.06. 11:16
Hangszer: PSR-SX900
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Adott köszönetek: : 237 alkalommal
Kapott köszönetek: : 538 alkalommal

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 60834Hozzászólás Pityus
2019.02.06. 22:00

Ha így van akkor sajnálom, nekem S770 volt, majd S975-re váltottam,
és ezeken a hangszereken jól működött az Expansion Maneger program.
Itt nézegettem ezzel kapcsolatban, de nem mélyültem el benne:
https://translate.google.hu/translate?h ... rev=search



hegmar
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.01.18. 14:07
Hangszer: YAMAHA S950

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 66005Hozzászólás hegmar
2020.07.19. 09:29

Sajnos én sem tudtam még rá jönni hogy szerkeszthetek még saját packot de nem hiánzik mert sok stílust töltöttem bele



hegmar
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.01.18. 14:07
Hangszer: YAMAHA S950

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 66006Hozzászólás hegmar
2020.07.19. 09:33

Expansion Voice Editor progival lehet audio hangszineket be vinni a gépbe



mezzoman
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.09.12. 14:55
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Kapott köszönetek: : 12 alkalommal

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 66438Hozzászólás mezzoman
2020.09.18. 22:23

Üdv mindenkinek!
Nemrég adtam el az S750-es hangszeremet, amire tudtam szerkeszteni saját packot is. Nem a YEM-mel, hanem több kisebb programot használva.
Kicsit macerás, és nem minden hangszínt meg dobkitet lehet átmásolni, ezért sokszor kompromisszumot is kell kötni, de az eredményért megéri! :)
Ha valakit érdekel, leírhatom a szerkesztés menetét, amíg még a fejemben van... :)



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 66439Hozzászólás Asterix
2020.09.19. 08:01

Ne fogd vissza magad! Biztosan van itt olyan, aki ilyen hangszert használ...



mezzoman
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.09.12. 14:55
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Kapott köszönetek: : 12 alkalommal

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 66487Hozzászólás mezzoman
2020.09.26. 13:47

Rendben, akkor kezdem is.

A szükséges programokat (hogy ne kelljen külön megkeresni őket) feltöltöttem a data.hu-ra, innen le lehet tölteni:
https://data.hu/get/12605435/YEP_Editors.rar
Ezeken kívül még kellenek a gyári packok, amikből ki akarjuk másolni a bennünket érdeklő hangokat és dobszetteket. A stílusok be- és kimásolása szerencsére annyira egyszerű, hogy azt pár mondatban (a sikeresen létrehozott új pack ellenőrzése után) el lehet intézni. De erről majd később.

A hangszínek szerkesztése:
1. Megnyitjuk a YEP Voice Manager-t. Ez egy kétablakos (YEP) fájlkezelő. A Keyboard type résznél az S750/S950 tulajdonosoknak az A2000 üzemmódot kell beállítani. Az egyik ablakban megnyitjuk az eredeti fájlt. Ekkor kilistázódnak a packban lévő hangok és dobszettek nevei.

2. A másik oldalon szintén beállítjuk a Keyboard type részt. Az átmásolni kívánt hangokat és dobszetteket egyesével ki kell választani, és átmásolni az új packba. Ez általában lassú folyamat, különösen a nagyobb méretű dobszetteknél. Ki kell várni, amíg elkészül.

3.Ha kész az átmásolás, adjunk nevet az új packnak, és mentsük el.
Figyelem: az újonnan létrehozott packban (most még) csak hangok és dobok vannak, stílusok nem!

4.Mielőtt az új packot kipróbálnánk a hangszerben, előtte mindenképp ajánlatos letesztelni!

5.Nyissuk meg a Yep Type Converter-t. Ez tulajdonképpen csak egy olyan program, ami az S650 (16Mb) és az A2000 (64Mb) típusuk között konvertálja a packokat (lehetőség szerint persze), de van egy olyan tulajdonsága is, ami most nagyon hasznos lesz. Ha az új packot megnyitjuk vele, rögtön kiderül, hogy sikerült-e a szerkesztés, ugyanis a nem szabványos packokat egyből hibásnak minősíti, és erről értesít is! Ha ez a helyzet előfordul, ne próbáljuk ki a hangszerben! Lehet, hogy nem is engedi majd telepíteni (a jobbik eset), vagy, ha igen, iszonyú eltorzított hangok fognak kijönni a hangszóróból, nem ajánlom!

6.Ha minden rendben, és a hangszer is elfogadta, akkor meg is vagyunk!

A problémás részek:
A Yamaha nyilván tett valamilyen védelmet a fájlokba, ami megnehezíti a packok szerkesztését, csak az a furcsa, hogy ezt elég véletlenszerűen tette.
Egyes packok hangszínei egyáltalán nem másolhatók, míg más packoké igen.
Előfordult, hogy hiába próbáltam az egymás utáni másolásokat, mindig hibás eredményt kaptam.
Erre az esetre két megoldást találtam ki:
1.Csak egy hangszínt (vagy dobszettet) másoltam át az új packba, aztán el is mentettem. Ilyenkor csak egy hangot tartalmazott az új pack.

2.Az eredeti packból egyesével töröltem azokat a hangokat ami nem kellett, és a maradékot (volt, hogy egyetlen hangszínt hagytam csak meg) elmentettem.

Ha már van egy alap pack, ami sikerült, akkor mindig ebbe másoljuk bele (vagy töröljük ki) az új hangszíneket, és mindig ellenőrizzük le az új fájlokat. Biztonsági mentést is készítsünk minden lépésről, ne vesszen kárba a szerkesztésre fordított idő.

A stílusok szerkesztése:
1.Indítsuk el a Style Organizer-t, és nyissuk meg vele azt a yep fájlt, amelyikből ki akarjuk menteni a stílusokat.
Itt jelöljük ki a kívánt stílust (vagy egyszerre az összeset), és mentsük el a fájlokat.

2.Megnyitjuk a Style Unlocker-t, és az összes stílust beolvastatjuk vele. Ez arra való, hogy a gyári stílusok szerkesztés védelmét feloldja.
Most már probléma nélkül szerkeszthetők lesznek a hangszerben.

3.A hangszerben lévő Style Creator-ral szerkesszük át a stílusokat a feltelepített új expansion pack hangszíneinek felhasználásával (áthangszerelés).
Mentsük el az eredményt.

4.Újra indítsuk el a Style Organizer-t. Nyissuk meg az általunk sikeresen létrehozott packot, és másoljuk bele a hangszerben átszerkesztett stílusokat.
Mentsük el.

És kééész! :lol: Van egy saját magunk által létrehozott, egyedi expansion packunk, stílusokkal együtt!
Remélem érthető volt minden, ha elakadtok, kérdezzetek bátran.
Sok sikert a szerkesztésekhez!



Új hozzászólás