Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Roland - Technikai kérdések/válaszok

Roland szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 38
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 59829Hozzászólás tacso
2018.11.09. 02:19

Nem állítom hogy kis munka volt Nándi, de meg van minden fő hangszín az Xv ben, amivel bátran oda mernék állni egy rockbandába játszani!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 38
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 59830Hozzászólás tacso
2018.11.09. 02:52

Csak kamerás hang, de itt kizárólag Roland Boss berendezések szólnak a gyerekek keze alatt: Edirol Dx 16 mixer, Roland Ba 330 mint pa kifelé, 2db Cube street monitornak, Boss Me 25, 25B Gt 1, gitár effektek, Td1 dob, Juno D, Bk5, Xv88.




Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

kissata
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1076
Csatlakozott: 2011.09.23. 07:18
Hangszer: KORG PA4X
Tartózkodási hely: Fajsz
Adott köszönetek: : 912 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1000 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 59836Hozzászólás kissata
2018.11.09. 09:47

Milyen rendes a Roland!
Szoftveresen az SRX sound-ok!
/Már az ingyenes boltokban is kapható! :lol: /
https://www.rolandcloud.com/Catalog/Leg ... -Keyboards



Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 38
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 59839Hozzászólás tacso
2018.11.09. 13:12

Volt neki Nándi! Másról van szó, sajnos nincs énekoktatás az iskolában, a kislány gitározni tanul, de volt olyan kedves és elvállalta az éneklést, hogy lehessen zenekar. Már dolgozunk rajta hogy jobb legyen, de egyébként ezek 11-15 éves gyerekek, nem az xfaktor!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 38
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 59841Hozzászólás tacso
2018.11.09. 18:53

Azért mutattam Nándi mert az Xv88 ról ejtettünk szót, és itt szólt 2 másik Roland mellett.... :D


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 38
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 59843Hozzászólás tacso
2018.11.09. 20:04

Oké! :D


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
sweetwater
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.06.11. 08:22
Hangszer: Korg Pa3xLe, Roland Gaia SH, Kawai ES-110
Adott köszönetek: : 5 alkalommal
Kapott köszönetek: : 7 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60075Hozzászólás sweetwater
2018.12.01. 19:12

Elnézést kérek mindenkitől, sajnos másik topikba tettem a legutolsó bejegyzésemet. Sajnos zaklattak :) és gyorsan kellett írnom, meg is lett a hiba.
Tehát a kérdés továbbra is az, hogyan lehet praktikusan használni az Ipadot szöveg, vagy netán kottát futtatására. Nem tudom hol tart a technika ez irányban.
Egyáltalán tart valahol. Vagy csak csákányosan kézzel kell mindent csinálni. Mivel két kéz a hangszeren a harmadikra van szükség ami tolja ahogyan kell :)



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 64
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60076Hozzászólás Asterix
2018.12.01. 19:19

Én iPad-en OnSong nevű programot használom. Fent van a neten a teljes leírása. Olvasd át!



Avatar
Piercarlo
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 15
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016.09.05. 14:45
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 85 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60118Hozzászólás Piercarlo
2018.12.03. 16:16

sweetwater írta:Mivel két kéz a hangszeren a harmadikra van szükség ami tolja ahogyan kell :)
Az egyik ismerősöm a lábkapcsolót állította be lapozásra. Korg hangszeren működik, a Rolandot nem tudom. Én nem szeretem, ha a kijelzőn jelenik meg a szöveg, mert akkor semmi mást sem látok, csak azt. Szóval nálam is a táblagépes megoldás lesz, csak még várom hozzá a csatlakozót Kínából :)



pillerk
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013.01.23. 07:05
Hangszer: Korg, Roland, Ketron
Tartózkodási hely: Szlovákia
Adott köszönetek: : 62 alkalommal
Kapott köszönetek: : 131 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60607Hozzászólás pillerk
2019.01.16. 07:38

Sziasztok :)

Úgy döntöttem, hogy megírom ide, hátha valakinek segít. Elhatároztam, hogy kihasználatlanság (a nagy zenekar hanyatlása, újabb VST pluginek vásárlása, és a minden sarokban egy szinti látványa miatt is) eladom a Roland FA 08-at.
Meghirdettem, jelentkeztek is rá, megegyeztünk – hamarosan eljönnek érte. Már hónapok óta a tokjában pihent szépen, gondoltam kimentem a dolgaim belőle hátha. Kiraktam, elkezdtem rajta zenélgetni. Erre mit veszek észre??? A 6 darab tekerő potméter, amik az effektek, filterek és más programozható dolgok valós idejű változtatására szolgál, önálló életet kezdtek élni. Volt hogy a PAN játszott +5 - 0 -10 között, de ha az MFX re kapcsoltam ugyanezt a potit, akkor random váltogatta nekem az MFX eket – ez már über gáz volt. Ugyan ez a helyzet szinte az összes potméterrel a 6 ból. Ráadásul ezeket az értékeket azonnal jelzi a kijelző, tehát oltári zavaró. Mivel már leszoktam a cigiről, ezért ahelyett hogy rágyújtottam volna, előszedtem a szerszámokat, és kicsavarozva a 1,7millió csavart kinyitottam életemben először ezt a hangszert -is.
Mellékeltem pár fotót is a panelről. Klasszikus, 3 lábú 10k értékű potméter, típus jelzés nélkül. Valószínű, a Roland kisírta, hogy ne rakjanak rá típus jelzést, hogy aztán itt-ott-amott, ahonnan egyébként sem szállítanak sem Magyarországra, pláne nem Szlovákiára, aztán az ember fia megrendelhesse 15-20€ / darab áron. Ami nem kicsit szemtelen ár ezekért a 3. osztályú potméterekért. Megjegyzem, és nem magamat mentegetve, az életben ezeket a potikat a kevés fellépés alatt ahol ezt a hangszert használtam - nem tekergettem. Volt pár Studio szettem elkészítve, illetve másod billentyűként használva egy-egy e-piano, piano, vagy orgona szólalt meg belőle. Mivel volt felette mindig más hangszer is, ezért ezek el is kerülték a figyelmemet.
Szóval a panelek ki, 8 csatlakozó lehúz, még vagy 50 csavar ki, potméter !!!ragasztott!!! gombjai le, és már a kezemben is volt a panel. Esély nem volt rá kontakt sprayt juttatni kis hermetikusan bezárt testecskéjükbe. Ezért leforrasztottam egyet, ami a leggyengébben működött, és kinyitottam. Olyan kicsi a belseje, hogy nagyítót használva tudtam csak az érintkezőt picit kijjebb feszíteni, és megtakarítani a - nem is tudom mitől. Mert ugye kosz nem lehetett benne, mert zárt, kopva sem lehetett, mivel nem volt használva (újonnan vettem a hangszert 0 kilométerrel – még csak nem is B-Stock volt)
Visszaforrasztottam, összeraktam a hangszert, amennyire feltétlen szükséges volt, hogy bekapcsolható legyen. Valamivel jobb lett. Végig csináltam ezt mind a 6 darabbal. Lett ami teljesen megjavult, lett ami ugyanolyan rossz maradt. A játék közbeni rezgésektől elállítódnak továbbra is a paraméterek.
Mondom gyerünk az E-bay re. Na ott aztán feladtam. Volt ott mindenféle ketyeréjébe a Rolandnak potméter, csak az FA/FANTOM szériákhoz nem. Amit találtam, azok a fent említett módon nem szállítanak hozzánk. Akik esetleg mégis valahol a neten, azok 15-20€ értékben poti darabját, és a fuvarért annyit kérnek, mintha a posta ingatlanjait is meg szeretnék velem vásároltatni, ahova majd a csomagom bizonytalan módon és megjósolhatatlan időn belül érkezik. De eszembe jutott egy webshop, akik már pár esetben megmentették ha nem is az életem, de valamelyik felső kategóriás hangszerem (TYROS2, KETRON AUDYA, KORG PA4X, egy steinberg interface, egy Fender kombó, stb..)
De mivel előbb írtam, hogy a potmétereken csak egy semmit mondó jel volt, és az értékét is csak a mérés után tudtam (meg a google ból) ezért kilistáztam a tengely méret szerinti (13mm), D tengelyű (D a szár kialakítása miatt) potmétereket. Alig 500 típust kellett végig nyálaznom a telefonomon, mire rátalátam:
https://www.tme.eu/sk/details/rk09d1130 ... kove/alps/

Bocsa a linkért és a reklámért, de a fentiek értelében szerintem megérdemlik a reklámot. Ez 100% ig ugyan az a méretű potméter, mint amit a FANTOMOK (Fa széria) használ. De a hangerő poti az más (ha jól emlékszem 6 vagy 8 lábú!)
Meg lehet nézni az árát: 0,4€. A minimum rendelés 2 darab. Rendeltem 10 et. Ez a webshop Magyarországon is működik (.hu domainnel) És megnézve az előző rendeléseket, csupa egzotikus alkatrészt rendeltem már tőlük, rég elfelejtett hangszereimbe. Tehát érdemes körülnézni. Ja! tegnap rendeltem, éjjel. Előbb jött e-mail hogy úton van a szállítmány. Kemény 11€ lesz házhoz szállítással, fuvarral, utánvéttel együtt. Így mire érkezik a vevő, már teljesen működőképes hangszert fogok tudni neki átadni - lelkiismeret-furdalás nélkül, és lehet egy újabb barátság alakul ki mint az utóbbi két eladott hangszerem új tulajai esetében is.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.



Új hozzászólás