Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Roland - Technikai kérdések/válaszok

Roland szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 55
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 65300Hozzászólás BodziLalikirály
2020.04.28. 15:32

Nos ugyan nem G-70-el, de csináltam egy hevenyészett videóbemutatót, hogy hogyan kell a kártyát megformázni, hogyan kell a stílus file-okat ráhelyezni és ezt a hangszer hogyan kezeli.
Én ugyan ezt egy E-60-al vettem fel, de úgy tudom a G-70 menüszerkezete és kezelőgombjai megegyeznek a két hangszeren.

Kép


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

tibi78
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.08.23. 11:42
Hangszer: tyros2
Tartózkodási hely: Tiszaladány
Adott köszönetek: : 333 alkalommal
Kapott köszönetek: : 44 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 65313Hozzászólás tibi78
2020.04.29. 09:52

Köszönöm szépen mégegyszer a gyors válaszokat. A videó nagyon sokat segített. Egy kérdésem lenne még.... Hogy mappákat tudok-e felrakni, vagy csak kibontva rakhatom fel a dolgokat?



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 55
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 65314Hozzászólás BodziLalikirály
2020.04.29. 10:18

Nem lehet saját mappa, sem a kártyán, sem a belső memóriában. (ebből a szempontbol gagyibb mint a Yamaha)
A hangszer csak a saját mappáiba tett és az adatbázisába is bekerült file-okat látja és olvassa (sajnos)
Nagyobb méretű kártyát épp ezért nem is érdemes használni, mivel 4-600 stílus vagy midi beolvasása (hiába van már az adatbázisába, ellenőrzi!) is már több x10 másodpercet is igénybe vesz.
Nálam egy 500MB-os Sandisc-en levő kb 1000 stílust van hogy több mint 1-2 percig olvas be.....
Ráadásul nem szabad elfelejteni, hogy minél több a file, annál nagyobb lesz a "db" (adatbázis) file is, ami viszont bekerül a hangszer memóriájába betöltéskor. És hozzáteszem nagyobb mennyiségű file-ok kezelésénél sajnos tud hibázni a hangszer és hibásan olvas vagy ír, és ilyenkor akár a kártyát is (illetve a kártya file strukturáját) tudja hibássá tenni amit csak egy újraformázással lehet újra használhatóvá tenni.
Ezért érdemes minden módosítás után mind a hangszer belső memóriájáról, mind a kártyáról biztonsági mentést csinálni a számítógépre.
Én pld. több kis kártyát használok (16-64MB-osakat) és tudom melyiken melyik zenei irányzathoz vannak stílusok, esetleg alapok és mikor a másik kell "A HANGSZER KIKAPCSOLT ÁLLAPOTÁBAN" kicserélem a kártyát és utána azt használom.
Még így is volt (64MB-nál), hogy a rajta levő stílusoknak csak a 30-35%-át látta miután betöltötte az adatbázis file-t. Kivétel és visszarakás után már jó volt megint (szerencsére)

Szóval oda kell figyelni.
Mivel a G-70 tudja használni az MP3-at és a WAV formátumot is (gondolom ezeket egy másik saját könyvtárába teszi be és nem a MIDI-k mellé?) érdemes csak nagyobb memóriakártyát használni.
Amikor az E-60-at vettem kaptam hozzá egy 1GB-os karit, rajta vagy 2000 stílussal és vagy 4-5000 midi-vel, és még így is csak 300MB alatt volt a felhasznált kapacitás!


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

tibi78
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.08.23. 11:42
Hangszer: tyros2
Tartózkodási hely: Tiszaladány
Adott köszönetek: : 333 alkalommal
Kapott köszönetek: : 44 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 65315Hozzászólás tibi78
2020.04.29. 12:18

Kaptam hozzá egy 4gb-os kártyát azon lesznek a dolgok. De csak azt fogom rajta hagyni amit tényleg használok. A számítógéppel törölhetek dolgokat vagy csak a hangszerrel? És érdemes-e srx kártyát beszerezni hozzá? És hogy van- valakinek eladó mert akkor átvenném. Tényleg köszönöm mindenkinek a gyors és kimerítő válaszát. További szép napot mindenkinek!



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 64
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1828 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 65317Hozzászólás Asterix
2020.04.29. 14:13

Szerintem érdemes beletenni kártyát. Egyik legjobb dob és basszus hangot a Roland SRG01-es kártyából hallottam.



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 55
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 65318Hozzászólás BodziLalikirály
2020.04.29. 14:26

tibi78 írta:
2020.04.29. 12:18
A számítógéppel törölhetek dolgokat vagy csak a hangszerrel? És érdemes-e srx kártyát beszerezni hozzá?
A számítógéppel nem érdemes törölni, mert ugyan a file nem foglalja tovább a hangszerben (vagy a memóriakártyán) tovább a helyet, de a bejegyzése ott marad az adatbázisában és úgy fog tűnni, hogy még használható! Csak mikor "ráböksz" írja ki, hogy a stílus vagy sound, stb... , nem található!!

A bővítőkártyával kapcsolatban én is azt tudom, hogy sokkal jobb minőségű PCM hangbankot tartalmaz mint a hangszerben levő. Más bitrátával, más mintavételezéssel készült hangok vannak rajta. Tehát tulajdonképpen sampling, csak itt nem tudsz rátölteni saját hangot......
Sajnos nekem meghallgatni még nem volt lehetőségem.....


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Roland_85
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.01.02. 21:29
Hangszer: Roland E-50
Adott köszönetek: : 3 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67144Hozzászólás Roland_85
2021.01.21. 15:37

Sziasztok!
Van egy Roland E-50 szintim. Minden jól működött, töltögettem stílusokat fel kártyára... Voltak stílusok, melyek azt eredményezték, hogy lefagyott a gépezet. Kikapcs, bekapcs, rossz stílus töröl, válogattam tovább. Most azt csinálja, hogy a régebbi stílusokat melyeket kiválogattam, nem játssza le, Disk Error-t ír ki.
Ráraktam másik Flash kártyára, azzal is ugyan ez. Ok, akkor belső memóriára töltöm rá, de a laptoppal összekötve I/O hibát jelez és 1-2 percig lefagy a gép. Nem tudok rá másolni és a belső memóriáról sem tudok lementeni semmit, pedig azon vannak jó stílusok. Factory Resetet csináltam. Lehetne az egész gépet resetelni, majd újra feltölteni az adatokat, de így nem merem, ha I/O hibát ír. Gondolom input és output. Valaki találkozott már ilyennel? Vagy esetleg még nézzem meg benne a kis gombelemet? Ha van benne ilyen...



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 55
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67145Hozzászólás BodziLalikirály
2021.01.21. 16:11

Üdv.

Nincs benne gombelem!
A belsőmemóriába írni vagy onnan törölni csak akkor tudsz, ha a készülék hátulján levő "írásvédelmi kapcsolo" olyan állapotra van kapcsolva. Ezt egy, 2 apró csavarral rögzített kis kupak alatt lehet megtalálni.
Ha csak simán számítógéppel törölsz vagy teszel fel a külső kártyára file-okat, azt a gép nem fogja értelmezni, mivel saját adatbázisregisztrációt hoz létre és onnan linkeli a kártyán (vagy a belső memóriában) található file-okat.
Ha ez az adatbázis file vagy az ehez tartozó linkfile sérül (általában fagyás alkalmával a gépkikacsolással előfordul) akkor onnantól a file hiába van a könyvtárba, azt a hangszer nem fogja tudni értelmezni.
Tehát ugyanazt a file és könyvtár struktúrát hiába másolod másik kártyára ugyanúgy hibát fog kiírni.
Ezelőtti hozzászólásomban is ez le van írva.
A belső memóriát használni nagyon nem érdemes, mert pld a legutolsó firmware és a gyári stílusok, zenék és egyéb visszamásolása után alig 1MB szabad hely marad és amennyiben ez a belső memória mérete 300-350kB alá esik, a hangszer már nem tölt be.
USB kapcsolati hibával még nem találkoztam, így ahhoz nem tudok hozzászólni..... Esetleg érdemes lenne másik kábellel próbálkozni és/vagy másik laptoppal is...


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Roland_85
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.01.02. 21:29
Hangszer: Roland E-50
Adott köszönetek: : 3 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67196Hozzászólás Roland_85
2021.01.26. 22:24

Köszönöm a segítséget!
Próbáltam másik laptoppal, kábellel is, ugyan az...
A kis kapcsolót előtte átkapcsoltam.
A belsó memón vannak stílusok, melyet így kaptam, viszont a szintin nem engedi törölni. Én is a kártyát használom azért, amit leírtál, hogy kell a hely.
Nem tudom, hogyan törölhetném.
Kártyaolvasót használva másoltam a kártyára stílusokat, úgy jó volt. Nem másolok többet usb kábellal, mert valami nem okés a kapcsolatban.



Avatar
Piercarlo
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 15
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016.09.05. 14:45
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 85 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68573Hozzászólás Piercarlo
2022.10.14. 22:32

Szerintetek az ilyen stíluskártyáról, mint ez a képen, valamilyen módon ki lehet menteni a stílusokat? Kellenének nekem ezek a Beatles stílusok!
Roland_stilus_kartya_Beatles_elado_940512162002761.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.



Új hozzászólás