Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Ketron szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

pillerk
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 66
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013.01.23. 07:05
Hangszer: Korg, Roland, Ketron
Tartózkodási hely: Szlovákia
Adott köszönetek: : 62 alkalommal
Kapott köszönetek: : 131 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 66248Hozzászólás pillerk
2020.08.19. 07:03

Sziasztok!

bohocotto

Tökéletesen megértem felháborodásod. A KETRON hozzááállása bizonyos dolgokhoz, sőt, úgy általában - vérlázító.
Anno, kb 2006 tájékán szinte egy ingatlan áráért vettem AUDYA5 öt. Egy hónap alatt két darabot, mert az egyik szarrá fagyott firmware frissítés közben. Vissza is küldtem. Akkor még nem értettem meg, hogy ez egy -PC nyelven mondva- WINDOWS 95 szintű és inteligenciájú OS, annak minden érzékeny, háklis, bugos, romlandó és sérülékeny fájlrendszerével, instabilitásával. A 2. AUDYA megérkezésénél megértettem, hogy bár a fájlkezelő mutat más fájlokat is mind amire kíváncsi egy átlag ember, zenész, azokat nem szabad megnytni vagy megbpróbálni elindítani.
Aztán jött az egyik fekete leves a másik után....

A benne levő stílusok - főleg az Audio alapúak ( ˄ kék előjelük volt) gyakorlatilag úgy túl voltak kompressálva, hogy a dobok inkább nylon zacskó sustyorgására mint dob hangokra hasonlítottak, és a 8 taktus után az 1. taktusra való váltásnál akkorát botlottak, mint öregfater fénykorában búcsu estéjén 5 promile melett otthon az ajtóban fekvő kandúrban....

Elkezdtem a MIDI alapúakat preferálni. Azok viszont kb egy 10 évvel azelőtti Solton hangzsát hozták, nem beszélve az elavult ritmusképletekről.
Elkezdtem volna saját stílusokat gyártani... HA a megb.szott, ********,********,**,**,**********,**,****** szerkesztője az AUDYA ának nem szarta volna össze magát minden értelmesen és sikeresen bejátszott sáv után. Írtam a supportnak, hogy gyakran fagy, és ki kell kapcsolnom, mindent elveszétve hogy folytathassam. Mit tegyek?
Két hónap várakozás után visszaírták, hogy ha lefagy, akkor ki kell kapcsolni... Ment a válaszom: Google translate - Magyar->Olasz - ANYÁD!
Voltak benne gyárilag INS kiterjesztésű szampler minták. Egész szép zongora is volt. Gondoltam gyártok magamnak párat...Na persze... Csak MSP t lehet otthonilag, ami 3 layer MONO.. MONO - gheccc...4000€ s hangszerben. 2006 ban.. MONO
Supportnak levél - miért nem tudok INS szamplet gyártani, csak MSP t? Két hónap múlva válasz: INS mintát nem tudsz, csak MSP t. Ment a válaszom: Google translate - Magyar->Olasz - Elmentek az anyátokba!

Fél év után, az egyik lagziban bekapcs után hamis a jobbkéz, mint a fent említett kandúr bagzás idején. Mondom mi a szar? Negyed hangal melette szólt a kíséretnek... Ott kelett rájönnöm - úgy hogy egyszer sem használtam a PitchBand megadta magát... Lagziban szétkaptam alul pár csavar tartotta, és kikötöttem.
Supportnak levél - kérek POTIT. 2 hónap múlva válasz - szoftware hiba lesz az. Játszam újra a firmwaret. Addigra viszont már az SOS electronic tól 2€ ért rendeltem bele potikat és kicseréltem...Válaszoltam nekik, hgoy a firmware frissítés megoldotta, sőt új funkciókat is adott a pitch bandnek. Már világít is, köszönöm...

Mikor egy másik lagziban, az aftertouch megnyomására el-el hallgatott aze egyik fele, otthon szétszedtem, kivettem a nyákokat, és a két nagy alaplapot összekötő lapos kábelt újra helyre raktam, immár ahogy kell, azután beadtam a VASAT pár hirdetési oldalra. Elballagtam és vettem egy BK3 at, és kb 3 évig azzal nyomtam a lagzikat.. Abban sem ment a samplert, meg úgy gagyi ahogy van, de 260€ volt adó nélkül :) Mint az AUDYA műbőrrel fedett gyári tokja...Ami 1 hónap után kezdett fel fel szakadozni mint a tavaszi nátha....

Egy pozitv dolgot hozott a hangszer, egy barátságot az új tulajjal, aki tőzsgyökeres szlovák ember, de nagyon szereti a magyar mentalitást, zenét és embereket!

De nyugi. Hasonló sztoryjaim lennének a Kurzweil, KORG és YAMAHA márkákkal is.

Konkrétan elsők között vettem TYROS 2 t anno. Mire belaktam, és élesben elkezdtem használni, és rájöttem mit szeretnék bele, addigra az oldalon már az UNSUPPORTED menüpont alatt találtam meg. Semmit, de semmit nem tudtam hozzá letölteni, venni. Max régi PSR szériás stílusokat. De azok legalább nem voltak olyan rosszak. Egyszer bepróbálkoztak nekem eladni bele 2x512Mb RAM ot. Gyárit. AZon az áron vettem anno egy Mondeo-t....IT sként kiürítettem pár fiókot és két 512 SDRAM modult találtam is. Ott is voltk gondok a displayel pl..

Kurzweil - megvettem, két évig nem ettem (még rímel is :-D ) mire megérkezett a kerekes tok, amivel szállítani tudtam, ugyan azon az áron kiadták az újabb szériát. Nekem PC3X volt. Azután már csak az új szériát nyomták


Sorolhatnám, de nem akarom, így sem hiszem hogy bárki idáig elolvassa.... :)

Lényeg a lényeg, úgy veszem észre, hogy a hangszergyártók filozófiája az, hogy amikor megveszel egy csúcskategóriás hangszert, tégy el e vételárának megfelelő összeget a papír dobozába, amit a pincében őrzöl. Ha 1 év után piacra dobják az általad vásárolt hangszer javított változatát, akkor a sajátod add el, negyed áron, ballagj le a pincébe, vedd ki a papír dobozból a pénzt, és fuss rendelni egy újat, persze a fenti dolog megismétlésével....

Még mindig megvan a BK3 :) csak az alatta levő hangszereim cserélődnek. De azok is egyre ritkábban....



pap66
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 62
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2011.08.24. 14:53
Hangszer: hammond
Tartózkodási hely: Szlovákia,Fülek
Adott köszönetek: : 150 alkalommal
Kapott köszönetek: : 107 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 66271Hozzászólás pap66
2020.08.19. 14:52

Ámen,én is idetartozom.......
P.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 321
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 66272Hozzászólás Asterix
2020.08.19. 16:57

pap66 írta:
2020.08.19. 14:52
Ámen,én is idetartozom.......
P.
Most nézem, hol laksz. Évente 2x szoktunk menni Guszonára zenélni. Most hétvégén meg Guszonáról jönnek vendégek a lakodalomba.
Egyszer összefuthatnánk...



pap66
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 62
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2011.08.24. 14:53
Hangszer: hammond
Tartózkodási hely: Szlovákia,Fülek
Adott köszönetek: : 150 alkalommal
Kapott köszönetek: : 107 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 66273Hozzászólás pap66
2020.08.19. 17:09

Igen,majdnem szomszédfalu.
Hogy a francba keveredtetek ide a világ végére?
Semmi akadálya a találkozásunknak,elég sokat járok Egerbe is./hivatalosan.../
P.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 321
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 66275Hozzászólás Asterix
2020.08.19. 18:42

Nagytálya kántora vagyok. Nagytálya polgármesterével időnként meg szoktuk látogatni a testvérfalunkat. Hétvégén a polgármester és a helyettese biztosan jön a lakodalomba. Elég szoros a kapcsolat...



bohocotto
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 122
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2012.11.13. 15:25
Hangszer: ketron audya 5 volt.már sx 900
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 81 alkalommal
Kapott köszönetek: : 111 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67192Hozzászólás bohocotto
2021.01.26. 17:19

Sziasztok.Lenne egy hülye kérdésem.Mire jó az sd 1000?Meg tudnám vele azt csinálni,hogy összemidizem a yamaha szintivel,és a dobsávot kicserélem a sd 1000 dobszettjére?El tudom menteni ezt a beállítás user dobláént a yamahán,hogy ne kelljen mindig dobsávot cserélni?
Köszi.Remélem érthetően fogalmaztam. :777



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 295
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67218Hozzászólás Bubamara
2021.01.29. 15:27

Erre van kitalálva. Természetesen nem user dobként kell elmentened, hanem reg memóriába, user stílusba, vagy ha billentyű hangokat is használnál, azokat sts-be.
A használathoz készítened kell egy vagy több MIDI setupot az igényeid szerinti beállítással.

Az SD1000 tartalmzza az SD7, SD40 GM hangkészletét és dobjait.


Buba

Avatar
padisaxi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2014.11.04. 20:45
Hangszer: Yamaha SX900, Ketron SD90
Tartózkodási hely: Vasad
Adott köszönetek: : 360 alkalommal
Kapott köszönetek: : 89 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68085Hozzászólás padisaxi
2022.01.19. 09:53

Sziasztok!
Egy olyan technikai kérdésem lenne, hogy van egy Yamaha SX900 billentyűm és egy Ketron SD90 hangszerem Midi kábellel összekötve. Azt szeretném, hogy a két hangszernek külön működjön az expression pedál vezérlése. Mit hogyan kell beállítanom a két hangszeren, hogy két expression pedál külön-külön működjön? A segítséget előre is köszönöm.


Zene nélkül lehet élni, de minek....

Avatar
padisaxi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2014.11.04. 20:45
Hangszer: Yamaha SX900, Ketron SD90
Tartózkodási hely: Vasad
Adott köszönetek: : 360 alkalommal
Kapott köszönetek: : 89 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68086Hozzászólás padisaxi
2022.01.19. 18:07

padisaxi írta:
2022.01.19. 09:53
Sziasztok!
Egy olyan technikai kérdésem lenne, hogy van egy Yamaha SX900 billentyűm és egy Ketron SD90 hangszerem Midi kábellel összekötve. Azt szeretném, hogy a két hangszernek külön működjön az expression pedál vezérlése. Mit hogyan kell beállítanom a két hangszeren, hogy két expression pedál külön-külön működjön? A segítséget előre is köszönöm.
Sikerült megoldanom!


Zene nélkül lehet élni, de minek....

Avatar
zajcsinalo
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2020.01.06. 20:37
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 211 alkalommal
Kapott köszönetek: : 723 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68092Hozzászólás zajcsinalo
2022.01.22. 19:02



Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, KV2 Audio KX1.5, Trevis Audio TA12P

Új hozzászólás