Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ketron Event

Ketron szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1579 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69264Hozzászólás almatom
2023.05.27. 09:20

Mauglidyro írta:
2023.05.24. 09:47
Maga a Ketron Eventnél kb. 1-2 óra nyomkodás után feltünt, hogy rengeteg a csúsztatás a demó és a valóság között, és nem a hangszer javára.
Robi! Remélem ugyanilyen nagy elánnal fogsz majd sűrű elnézéseket kérni, ha egyszer a kezed alatt fogod próbálni az Event hangszeremet és saját magad rájössz, hogy milyen butaságokat irkáltál.
Tudod, nálam egy hangszer megítélése nem ott kezdődik, hogy kicsomagolva hogyan szólal meg az! A fő szempont, hogy az adott hangszer mennyire képes megszólaltatni azt a hangzást, amit magamból ki akarok írni. Akkor tudom azt mondani, hogy az adott hangszer jól szól, amikor pontosan azt hallom a végeredményben, mint amit magamban hallok! Amikor Te hallgatod a munkásságom, akkor egy olyan hangszert hallasz, ami a saját ízlésem szerint szólal meg. Komolyan érdekelne, hogy ebben mi a csúsztatás??? Hogy nálam más a "szand" mint a többi Event gazdinál? Pont ez lenne a lényeg. De, hogy ez nálad miért csúsztatás??? Mindenki olyanra alakítja a hangszerét, amit szeretne belőle hallani.
Ha pedig "pistike" berakja ezeket a stílusokat a hangszerébe, láss csodát: "pistike" Eseménye is ugyanúgy fog megszólalni! :777



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1579 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69265Hozzászólás almatom
2023.05.27. 10:00

Mauglidyro írta:
2023.05.24. 09:47
Talán még volt egy mémem, amiben ezek szerint rátapintottam a lényegre, miszerint @almatom még mindig az X4-et hordja buliba, az Event helyett,
Rátapintottál a lényegre???
- Megint elképesztô faszságot írsz!
Igazából nem is kellene.........de azért válaszolok:
- Az X4-est 2000 óta használom. 23 év munkám van benne. Lehet, Te az életed végéig (nem lehet, hanem biztos) nem teszel bele annyi munkaórát a hangszeredbe, mint én ezalatt a 23 év alatt nyomtam bele az X4-be.
Ez a 23 éves X4-es egy 19 éves dobgéppel úgy szólal meg, ahogy. Szerintem a korabeli Yamaháknál jobban, de még lehet a Te hangszerednél is.
Fel van építve egy komoly mûsor. 23 év! Ahhoz, hogy ezt a temérdek anyagot átírjam egy új hangszerre, évek munkája kellene. Ez azt jelenti, hogy sok év után átírtam a régi "szarjaimat" és ugyanott vagyok sok év után, mint ahol sok évvel ezelőtt tartottam. Hogy jobban szólna a dob? Hát hogyne! Hogy jobban szólna a vonós? Még jó! Érdekli ez a közönséget? SEMENNYIRE! Kizárólag csak a zenészt érdekli. A vendéget meg annyira, ahogy Qgli megírta a Parno Graszt margójára.
Szóval hidd el a 23 éves setup élőben pont tökéletes!
Az Eventen meg napi szinten dolgozok és élvezkedek. Ez a mindennapi munkám, csinálom a tartalmakat, ami szintén extrém sok idő.
Mostanra láthatod, mi a valós oka, amiért az öreg X4-es a mai napig a hangszerem a színpadon és, hogy mennyire NEM tapintottál rá a lényegre! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára almatom 2023.05.27. 14:17-kor.



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4561 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69266Hozzászólás Apelláta
2023.05.27. 13:08

Mikor olvastam annyira válaszolhatnékom támadt, de visszafogtam magam, megvárva Tomi válaszát, hisz neki lett címezve. ;)
Engem is sokan hülyének néztek (zenészismerősök, de még a zenésztársam is) mikor megvettem a Pa3-at, hogy még másfél-két évig a Pa80-al jártam zenélni. Hogy bírom ezt ki kérdezték? Hát úgy, hogy az is napi szinten használatban volt azért, amit Tomi is írt, hisz annyi ideig tartott a több évnyi műsorom átaplikálása. Sose értettem azokat akik megvesznek egy új hangszert és már hétvégén azzal mennek fellépésre. Ez csak mp3 lejátszás esetén életképes (ahhoz meg nem kell milliós hangszer), midi és stílusjáték esetében számomra nem. Csak egy valamivel küzdöttem az átmeneti időszak alatt. Hétköznap a Pa3 érintőképernyőjét bökdöstem, hétvégén a bulikban meg a Pa80-ét. ...csak azét feleslegesen, mert annak nem az volt :D


Üdv.: Apelláta

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 23
Hozzászólások: 2910
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69268Hozzászólás ---Qgli---
2023.05.30. 13:38

Pa 80-ról átállni egy X-es korgra, az tényleg munka. Én is így voltam, amikor pa800-ra váltottam. Pa800-ról átállni pa3X-re, az viszont nem munka, mert a pa3x-en 90 százalékban minden megszólalt ugyanúgy, mint az pa800-on.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 23
Hozzászólások: 2910
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69269Hozzászólás ---Qgli---
2023.05.30. 13:40

almatom írta:
2023.05.27. 10:00
Az X4-est 2000 óta használom. 23 év munkám van benne.
Tomi!

Gondolkodtál már azon, hogy mi lenne, ha tönkremenne az X4? ( Mert ugye örökké nem fog tartani... )



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69270Hozzászólás forissandor
2023.06.01. 07:35

Gondolom van tartalékba vagy 3..... :777



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69271Hozzászólás galambjozsef
2023.06.01. 14:21

---Qgli--- írta:
2023.05.30. 13:38
Pa 80-ról átállni egy X-es korgra, az tényleg munka. Én is így voltam, amikor pa800-ra váltottam. Pa800-ról átállni pa3X-re, az viszont nem munka, mert a pa3x-en 90 százalékban minden megszólalt ugyanúgy, mint az pa800-on.
Én annó Pa60-ról váltottam Pa800-ra, volt azért mit hangszerelni és állítgatni!
Aztán 2 évvel később Pa800-ról Pa3xPro-ra váltottam. Azért ott is volt munka nem kevés!

Pa4-ről Pa5x-re váltásnál volt az, hogy szinte semmihez se kellett nyúlni, egyszerűen kimentettem a Pa4x-ből a SET-et,
Pa5x-be beimportáltam, és hozzányúlás nélkül is maximálisan megszólal minden, sőt kicsit szebben is.
Annyi, hogy itt messze több a lehetőség a hangszerelésre, effektezésre, valamint a mintákból is sokkal nagyobb a választék!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69398Hozzászólás Bubamara
2023.08.21. 09:21

Mauglidyro írta:
2023.05.24. 09:47

Miért lennék irígy?
Nekem kifejezetten tetszenek azok a fajta improvizációk, amiket a zenekaruk demóján hallani, ezért én elismerem maximálisan.
Az hogy a Yamaha tetszik, az számomra nem múló hóbort ... 10 éve van Yamaha a háznál, azelőtt 8 évet volt Korg a nagybátyámnak, melyből 3-at volt szerencsém a hangszer előtt eltölteni, bizonyos produktív folyamatok céljából, de akármit alkottam azon a hangszeren, nekem az nem tetszett úgy, mint amit később egy Tyros 3-asra külső szoftverekkel megcsináltam, pedig aztán nekem 0 rutinom volt ehhez, és számomra akkor még teljesen idegen volt ez a hangszer.
A Genos-beszámolós FB posztomnál leírtam azt is, hogy nem tudok a Yamaha ellen olyan kontrákat felsorakoztatni, amihez egyszerűen ne szoktam volna hozzá,
vagy a cég később ezt ne javította volna ki.
Az egyik ilyen a Flash memória volt a régi memóriákkal szemben, hiszen az előbbi már sokkal gyorsabb volt, mint az utóbbi. Épp ezért egy Tyros 3-ról Tyros 4-re váltás igazi megváltás lehetett a usereknek,
mikor 1GB sampler anyagot az addigi 10-15 perc helyett kevesebb, mint 1 perc alatt kiírta a memóriába, igaz ezek még a Boot-olás után történtek meg. Genos esetében már 3GB-ról beszélhetünk, ő már a boot-olás alatt képes kiírni ezeket a hangmintákat,
így mire megjelent a Main képernyő, már menetre kész volt a hangszer.
Vagy a YEM eröltetése a régi Voice Editorok elkaszálása után. Ám mint kiderült, a zászlóshajóknál már nincs az a hangminta-válogatósdi, mint az PSR-S/SX sorozatnál, így egy váltás a Genosra a jelenlegi Tyros 4-es anyagommal 2-3 nap alatt végig vihető.
Ebben benne van az, hogy a táblában máshova került Expansion Pack-os hangszereknél kijavítom a hivatkozást az összes nótában, és ezt még túl is becsültem.
Sajnos az SX900 hiába jó és megfizethető alternatívának tűnik, rengeteg vele az utómunka, azt meg nem akarom, hogy úgy járjak vele, mint anno az S970-emmel, mikor a Tyros 3 mellett nem tudtam szinkronban tartani a 2 hangszert,
az már csak az utolsó csepp volt a pohárban, mikor @zajcsinalo Bandi akkori S770-e mellé véletlenül oda került az S970-em, és az első percben eldölt, hogy elrakom az S970 tápját. Az okok már ismertek.

Én bízok benne, hogy egyszer gurít valamelyik konkurens hangszergyártó végre olyan hangszert a piacra, amire érdemes lesz átváltani, de egyelőre a 10 évnyi Yamaházás, illetve a Genos megjelenése óta nem találtam olyan hangszert,
amely számomra legalább annyit tudott volna nyújtani, mint a T4 vagy a Genos, és legalább annyira stabil. Bár amilyen lesz a jövő évi szezon, inkább rendbe fogom rakatni a Tyros 4-et műszakilag.
Na Komám!

Azt látom, hogy mélyen előítéletes vagy a Ketron hangszerekkel kapcsolatban úgy, hogy soha nem volt egyetlen Ketronod sem. Magyarán lófasz tapasztalatod van velük kapcsolatban. Ez nem is lenne nagy baj, mert ez az ország tele van atomfizikussal, aztán még örülnek is neked, hiszen növelted a számukat.

Fent módosítottam pár betűkaraktert, amivel az ellentmondásaidra reagálnék, az elsőnél leírod, hogy módosítod a hangszert, hogy jól szóljon. Ez esetben miért problémás számodra az, hogy a Tomi és a Roland Eventje nem szól egyformán? Vajon miért nem? Hiszen a tiéd sem szól azonosan a többi jahamista billentyűböfögtetőével.

"A cég később ne javította volna ki" Menj már fel kérlek a Ketron honlapra és nézz utána, hogy milyen gyakran adnak ki javítócsomagolat a hangszereikhez. Meg fogsz döbbenni.


S végül, de nem utolsó sorban, mi a fasznak kell 1GB sampling hangszín a T4-be ha olyan kurva jó hangszer. :D

Nem releváns, hogy tudod, vagy sem, hogy hangszerviz üzemeltetéssel illetve hangszer javítással foglalkozom, tehát ez a munkám.
A megbízhatóságról annyit, hogy az általad olyan nagyra érrtékelt yamaha hangszerekkel van a legtöbb műszaki probléma. Nyilván sok is van belőle az országban, de fajlagosan is rengeteg hibás műanyagzoknit hoznak be a legkülönbözőbb problémával a főpanel totális halálától kezdve az LCD hibákon át a kontrollpanek különböző led és vezérlési problémáin át a billentyű scan panel és a táppanel hibákig.

Nincs hiteles addatod ezekről, nekem meg van. Tehát fogadd ezt el tőlem, de leginkább azt fogadd el, hogy sok ember van és sokféle, így ha neked bejön a mákostészta, lehet más inkább paprikáscsirkét ebédelne.
Na csá!


Buba

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 414 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69404Hozzászólás Mauglidyro
2023.08.22. 06:13

Reménykedtem benne, hogy senkinek nem kell majd magyarázkodnom külön, mindenki meg fogja érteni a problémámat, de úgy látszik nem mindenkinek sikerült.
Én a részemről ezentúl lezártnak tekintem a témát, megsértődni továbbra is felesleges, ez az én véleményem, továbbá csak reagálok a fenti kérdésekre, felvetésekre, ha már személyesen lettem megszólítva.
Bubamara írta:
2023.08.21. 09:21
Azt látom, hogy mélyen előítéletes vagy a Ketron hangszerekkel kapcsolatban úgy, hogy soha nem volt egyetlen Ketronod sem. Magyarán lófasz tapasztalatod van velük kapcsolatban. Ez nem is lenne nagy baj, mert ez az ország tele van atomfizikussal, aztán még örülnek is neked, hiszen növelted a számukat.
Az, hogy kipróbálom 4 különböző szoftver állapottal ugyanazt a hangszert, az nem tapasztalatszerzés?
Ugyan má' ... Ha nem tetszik egy termék, miért ne élnél az áruvisszavétellel 14 napig?
Meg vajon te foglalkoznál egy olyan hangszerrel, ami még 4 frissítés után is használhatatlan?
Jamy1-et idézzem ... Én nem tudok egy basszus hangszínre, meg egy dob hangszínre elélvezni, már bocs, és az SD1 helyett szó nélkül elvitte tőled a Pa800-at.
Bubamara írta:
2023.08.21. 09:21
A megbízhatóságról annyit, hogy az általad olyan nagyra értékelt yamaha hangszerekkel van a legtöbb műszaki probléma. Nyilván sok is van belőle az országban, de fajlagosan is rengeteg hibás műanyagzoknit hoznak be a legkülönbözőbb problémával a főpanel totális halálától kezdve az LCD hibákon át a kontrollpanek különböző led és vezérlési problémáin át a billentyű scan panel és a táppanel hibákig.
Érdekes, hogy nálunk a Tyros 4-ek 10 évvel a háta mögött, maximum mikrokapcsoló gondokkal küzdenek, de ez rendeltetésszerű használatból fakad.
Nem mondom tényleg van olyan elmebeteg, aki 4x szakít be egy Break gombot, de a valós rendeltetésszerű használatnál engedtessék már meg, hogy néhány mikrokapcsoló megadja magát 10 évnyi használat után.
Ez olyan dolog, mint ha a használtautó kereskedésbe azért vinnél vissza egy autót, mert a vásárlás után 1 héttel elszakadt a vezérműszíj, holott amúgy kopó alkatrész.
Bubamara írta:
2023.08.21. 09:21
Ez esetben miért problémás számodra az, hogy a Tomi és a Roland Eventje nem szól egyformán? Vajon miért nem? Hiszen a tiéd sem szól azonosan a többi jahamista billentyűböfögtetőével.
Mondjuk azért mert egy szimpla variációváltásnál, vagy pörgetéskor hallhatóak azok a Ketron kíséretautomatikára jellemző hibák a Roli felvételén, amiket én is hallottam számtalanszor más Ketron hangszereken is, de az Almatomi Event demóján meg soha ...
A stílusok arányairól most direkt nem szeretnék alkotni véleményt, mert hát az tényleg szubjektív dolog, kinek hogy a jobb ...
Bubamara írta:
2023.08.21. 09:21
S végül, de nem utolsó sorban, mi a fasznak kell 1GB sampling hangszín a T4-be ha olyan kurva jó hangszer. :D
Pont azért, ami miatt nektek elég 1db DSP a Ketronon :D


Bocs, de többre nem volt időm, mert vár a meló ...


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1579 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69410Hozzászólás almatom
2023.08.23. 01:30

Mauglidyro írta:
2023.08.22. 06:13
Mondjuk azért mert egy szimpla variációváltásnál, vagy pörgetéskor hallhatóak azok a Ketron kíséretautomatikára jellemző hibák a Roli felvételén, amiket én is hallottam számtalanszor más Ketron hangszereken is, de az Almatomi Event demóján meg soha ...
Titokzatos dolgok ezek, ugye ifjú padawan?!? :D
Elmondjam mi a titkom?
Hogy almatomi nem használ audió dobokat, kizárólag midi dobokat és azért nem veszel észre semmit, mert nincs "semmi"! :D
Illetve ha audio dobokat csinálok, azokat úgy csinálom meg, hogy a loop pontok közelében már nem helyezek "átlógó" lecsengésű hangokat, ezeket mind a midi dobokból oldom meg, így kvázi semmit sem fogsz hallani a loop-pontokon, mert a midi dobok átfedik a loop pontokat.Egyébként Eventen már nincs értelme audio dobokkal dolgozni, mert jobban szól a belső midis dobhangja, mint bármilyen audio minta. Max egy Parno Graszt - ceglédi kannához és gajdoláshoz használom a live drum funkciót. Ez ennyire egyszerű!
És Te ebből logikáztad ki, hogy én csalok??? :lol: Egyébként megtisztelsz, mert akkor végül is nem olyan rossz, ha elképzelni sem tudod, hogy amit felteszek, azok élőben így szólnak bárki keze alatt.... De nem is értem: azt gondolom tudod Te is, hogy vásárolnak tőlem stílusokat a Ketronosok. Mindezt a videóim alapján teszik. Szóval ha nem azt kapnák, amit a videóban hallanak/látnak tőlem, szerinted nem panaszkodna azonnal mindegyik vevőm? Ha bukdácsolna bármelyik stílusom, szerinted más nem venné azonnal észre?

A nagyobb baj szerintem inkább az, hogy ha valamit nem értesz, (mert mondjuk nincs meg hozzá a kellő ismereted) akkor azonnal csalást vizionálsz.
Ha minden igaz, készülőben van egy hivatalos Ketron bemutató Debrecenben is. Nagy szeretettel látnálak Téged is, ahol saját kezeiddel, szemeiddel és füleiddel tapasztalhatnád a valóságot és nyernél magadnak bizonyságot, hogy minden eddigi feltevésed téves volt, már ami a videóimmal való hitetlenségeddel kapcsolatos. :777



Új hozzászólás