Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Pa 1000

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Pa 1000

Hozzászólás: # 62653Hozzászólás galambjozsef
2019.07.26. 11:59

Fikázásra egyébként visszatérve! Akár jó, akár rossz irány!
Van 2 jóbarátom, mindkettő tehetős, nem gond nekik 1-2 millió sem. szeretnek zenélni, bár nem tartják magukat zenésznek, csupán szeretik, és tényleg van hozzá fülük is. Szóval mindkettő gond nélkül tudott volna venni, Pa4x-et, Genos-t, ketront, akár mindhármat is! egyikük mégis pa700, a másikuk pa1000 melett döntött, mivel nem használják ki amugysem a hangszer összes lehetőségét, és nem virtigli zongoristák, csupán otthon a családnak, barátoknak, meg néha nekem mutatják meg a kis tudásukat, ami valójában nem is olyan kicsi!
Tőlem kértek tanácsot akkoriban, hogy mégis mit lenne érdemes, esetleg miben tudok nekik inkább jobban segíteni. mivel tudom, hogy mind a kettő ember tehetős, pa4x-et mondtam nekik, és mint írtam mégis a kisebb széria mellett dönöttek! Szóval, ennyi erővel az összes ezek alati hangszert lehetne fikázni, de miért is? Azt is keresik, valakinek az is bőven elég! Szerintem tök fölösleges. Néha olvasok olyanokat, hogy ez ezért nem jó, mert a másik tudja, meg a másikban az szebben szól! Minden bizonnyal így is van, na de ha van aki nem használja ki, akkor minek is??? Szerintem érdemes rajta elgondolkozni!
Bocsi a vélaményemért, de ez jutott hirtelen eszembe erről :)


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Pa 1000

Hozzászólás: # 62654Hozzászólás Asterix
2019.07.26. 13:25

Mindenre van példa és ellenpélda is.
Haver otthon PSR9000pro, SD7, 4x-76 Muzikant, Dynacord PM1000/2 és 2 db 3 utas nagy Dynacord ládát használ saját időtöltésre. Bár a vállalkozásai mellett nem sok ideje van...
De szerintem az nem fikázás, ha elmondod valamiről a véleményedet. És meg is tudod indokolni, hogy melyik hangszernek mi az előnye...



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Pa 1000

Hozzászólás: # 62655Hozzászólás galambjozsef
2019.07.26. 14:53

Csak itt valaki felhozta a fikázást, azért írtam így!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Pa 1000

Hozzászólás: # 62657Hozzászólás ---Qgli---
2019.07.26. 18:04

Nekem mindig van egy tervem arra az esetre, ha elromlik a hangszer. Mindig megvan, hogy ha hirtelen vásárolni kell, akkor melyiket választanám. Most is meg van: Elsősorban pa700, másodsorban a pa1000. Hasonló okok miatt, mint az említett "nem szegény" zeneszerető embereknél van. Én sem használom ki a hangszer adta lehetőségeket.



doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Pa 1000

Hozzászólás: # 63912Hozzászólás doxaa
2019.12.22. 11:17

Lehetőségem volt nyomkodni egy pa1000-et, és bár nagyon rövid ideig, így részletes véleményt sem tudok róla írni, de első blikkre:

- több gyári stílus alapesetben valahogy vastagabban, dögösebben szól mint a 3X-ben ( hozzáteszem, csak a billencs hangszóróján hallgattam )
- nekem speciel tetszenek a gyári stílusai ( esetenként minimális szerkesztéssel, hangerőarányok, dob set csere ) ; több olyan van benne, ami rögtön megfogott és sajna a 3X-ben nincs
- sound tekintetében viszont mintha gyengébb lenne, mint a 3X ( persze ez is lehet attól, hogy csak a billencs hangszórója szólt )
- billentyűzete sajna nem olyan jó, mint a 3X-é
- van MaxxAudio szerencsére, több presettel ( lehet ez már az újabb szoft, mert mintha azt olvastam volna régebben, hogy nincs benne )
- nincs audio OUT , ez valóban hiányozhat a felhasználónak
- nekem az is fura, hogy a miksi bemenet nem XLR ( persze ez csak az én hülyeségem )
- őszintén szólva én nem nagyon használom a slidereket ( sem a 3x-en sem anno az 1x-en ), így nekem teljesen mindegy, van vagy nincs egy vason, de ha valaki hozzászokott, annak nagyon hiányozhat
- a kijelző dönthetősége mechanikus. Ez lehet hogy csak a gyakorlatlanság, de kábé 1,5-2 percig bajlódtunk vele, mire 'beakadt' a megdöntött kijelző. Hogy mennyi fokozata van a döntésnek, azt passzolom, de gyanítom csak 1. Ebből a szempontból sokkal praktikusabb a motoros. Okés, a dönthető kijelző egy vasban valóban nem a legfontosabb szempont, amolyan kényelmi rész csak, de én is csak a 3X megvétele után jöttem rá igazán, hogy mennyit tud segíteni, amikor a terem fénye a kijelzőre vetül és kábé semmit sem látsz, majd amikor megdöntöd a kijelzőt, rögtön fogod látni.
- fill. Na ez az, ami számomra nagyon hiányzik. A külön fill gombok. Mert ugye az nincs. És én sokat használom a pörgetés gombokat játék közben. Bár autofill van, de az nem ugyanaz. Nagyon nem.

Röviden ennyi, ami abban a bő negyedórában lejött. :777



Új hozzászólás