Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Pa 1000

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Pa 1000

Hozzászólás: # 62629Hozzászólás galambjozsef
2019.07.25. 07:22

Szia!

STYLE TO KBD SET gomb!
Nem vilkágít: Manuálisan választasz KBD SET-et, mindaddig marad, míg nem választasz másikat!
Világít: választott style első KBB SET hangszínét autómatikusan hozza!
Villog: Variációnként autómatikusan hozza a kiválasztott stylushoz rendelt KBD SET-eket : VAR1 - KBD1, VAR2 - KBD2, VAR3 - KBD3, VAR4 - KBD4

Egyébként a gépkönyvben le is van írva!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Asdert
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2011.09.01. 15:46
Hangszer: Tyros-4, KORG RADIAS
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Adott köszönetek: : 152 alkalommal
Kapott köszönetek: : 237 alkalommal

Re: Pa 1000

Hozzászólás: # 62631Hozzászólás Asdert
2019.07.25. 11:01

Köszönöm, nincs ilyen gépem" , de gondolkodom rajta. Korrekt válaszokat köszönöm



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Pa 1000

Hozzászólás: # 62635Hozzászólás Asterix
2019.07.25. 12:50

Bárki bármit mondd, kövezzetek meg érte, de szerintem a Pa1000 a legrosszabb választás. Abban az árban ott a 3x-76 Muzikant. Igaz, használtan, de torony magasan használhatóbb hangszer... :777



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Pa 1000

Hozzászólás: # 62636Hozzászólás galambjozsef
2019.07.25. 13:18

STYLE TO KBD SET gomb!
Ez a korábbi szériákon is jelen volt, igaz más névvel: STS MODE
Egyébként a mellékelt rövid magyar gépkönyben (ha jól tudom kevesebb mint 150 oldalas füzetecske) megtalálható a gomb funkciója és használata! Valamint a gomb elnevezése is utal a funkciójára.
De sebaj, már itt kirészlezetük, és segítségül szolgál a kérdezőnek

Pa1000 vs Pa3x (Csak nagyvonalakban!)
Igények, pofonok, elvárások!
Ami egyiknek az előnye, épp lehet a másiknak a hátránya, és ez ugyanúgy visszafelé is!
Ha a fizikai részét nézzük, a pa1000 gyenge, de ha software-s tudásban nézzük, akkor erősebb, opciókban, lehetőségekben, gyorsaságban főleg!
Ha mondjuk egy sima pa3x-et nézünk, 256MB RAM társaságában, akkor max 512MB külső Sampler fér rá!
Ha a Musikant pa3x-et, amiben alapból 256MB RAM vab, bár ebből mind nem használható, mivel a Musikant eleszi kb felét, tehát marad kb 250-300MB. Ellenkező esetben ha törlöd a musikant samplereit, akkor lehet 512MB elhasználható!
Boot idő mindkét esetében kihasznált samplerrel elég hosszadalmas! Szerintem 3 perc felett, ha rossz, esetleg teljesen merült az AKKU! Pa1000 esetében ez kihasznált sampler esetében jóval kevesebb!
Pa4x-ben nekem jelenleg kb 800MB sampler cucc van, a boot idő 56 másodperc! Pa1000-nél sem gondolnám hogy ettől nagyban eltérne!
Pa1000-ben alapból 300MB van, tehát tömörített mintákkal kb 600MB, ráadásul némileg gyorsabb műveletekkel!
Audió kinetek! Sajnos a Pa1000-ről lespórolták az OUT1-2 lehetőségét, szerintem elfért volna benne, a mikrofon esetleges külön kivezetésére! A MAXX audió még elhanyagolható, egy jó minőségű keverővel (esetleg digit pulttal megoldható) de sok esetben nem is igazán használják a MAXX audiót, legalábbis én sok kollégát ismerek, akinek teljesen ki is van kapcsolva!
Pa1000-hez szintén van elérhető Musikant bővítő csomag, ami ráadásul semmennyi sampler tárhelyet és user dolgokat nem használ el, mivel beépül az összes cucc a pa1000 rendszerfájlai közé, úgy mint jelenleg a pa4x musikant-nál is!
Opciók alapból megvannak pa1000-ben, gondolok itt a VIDEÓ kimenetre! Az újabb Pa1000-B modellekben ez már HDMI, igaz nem fullHD, hanem csak 640x480 PX felbontás, de messze jobb mint az eddigi analóg videó kimenetek!
Pa1000-ben nincs HDD, de ellenben van microSD slot, eddigi tesztek alapján 512GB SD kártyával gondtalan működés, amiszerint elvileg az XC-SD kártyákat kezeli (FAT32)

Ha a fizikai részét nézném, (SUB1-2 audió kimenettel társulva) én is a pa3x felé mennék, de ha es annyira nem érdelne, és nem érintene a mikrofon külön kivezetése, akkor Pa1000!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Pa 1000

Hozzászólás: # 62637Hozzászólás Asterix
2019.07.25. 13:39

És akkor a sliderekről még nem szóltál semmit, ami fényévekkel az 1000 elé helyezi a 3xM-et....
Akinek nem elég annyi sampler, ami a 3x-be belefér, annak nem lesz elég az 1000 tárhelye sem.
Songbook. Azt hiszem, nem kell részleteznem, hogy mennyivel jobb, mint az 1000-é.
Gondolom, az 1000 ugyanúgy használhatatlan OnSonggal, mint a 4x!!! :dash2: :dash2:



Avatar
Asdert
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2011.09.01. 15:46
Hangszer: Tyros-4, KORG RADIAS
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Adott köszönetek: : 152 alkalommal
Kapott köszönetek: : 237 alkalommal

Re: Pa 1000

Hozzászólás: # 62638Hozzászólás Asdert
2019.07.25. 16:13

Azt gondoltam már ez lefutott téma, de csak így tovább én pedig gondolkodom. Azt hiszem minden új szériánál előjön ez a téma, aminek örülök, pro és kontra. Mindent lehet fikázni és mindent lehet túl dicsérni, pláne ha gazdája vagy... Én úgy látom a Pa 1000 -es nagyobb lépés mint az eddigiek, újítások, stb, pl KAOSS, és amit írtatok az STS- ről, de még nyilván van sok más is. Mindig elő jön a műanyag gagyi téma is, akármelyik hangszer jelenik meg, látom ott is van pro és kontra. Nyilván aki szállít, fellép annak erős és könnyű kellene, de vagy erős és nehéz, vagy könnyű és gyenge, gyengébb. Én nem szállítom így ez nekem nem" szempont, de legalább is nem döntő. Gondolkodom és tájékozódom és tudom, hogy a Korg Pa 1000 népszerű, az árát saját maga hajtotta fel, nem rég 540 000 Ft-ért lehetett kapni, ma javasolt fogyasztói ára 615 000 Ft körül van, de láttam egy hónappal ez előtt 450 000 Ft-ért használtan, ami régi nem lehet, csak is garanciás. Egyet tudok, venni akarok, érdeklődtem, jelenleg előrendelést vesznek fel rá, nincs Mo.-on újonnan kapható, ahogy a másik általam kinézett szinti, a Korg Kross 2 (van itt valakinek, ismerősének ilyen? ) sem. Hogy a Korg nem gyárt eleget, vagy ennyire népszerűek, azt csak gondolom, hogy az utóbbi. Ennek ellent mond, hogy a napokban kipróbáltam, időhiányában átfutottam" a Korg Pa 1000-t a Hangszer Plázában, akkor tették ki, gyanítom már nincs ott és marad a fentebb írt várakozás, akár több hónap, esetemben ez nem gond, mert még nincs meg rá a keret... :D Szóval, örömmel olvasom a dicséreteket és a fikázásokat, nekem mind a kettő segít...



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Pa 1000

Hozzászólás: # 62640Hozzászólás Asterix
2019.07.25. 17:36

Nem akartam fikázni semmit. Nincs is 3x Muzikantom. De a slidereket nem helyettesíti semmi a hangszerben és a Songbookja is sajnos gyengébb....



Avatar
Asdert
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2011.09.01. 15:46
Hangszer: Tyros-4, KORG RADIAS
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Adott köszönetek: : 152 alkalommal
Kapott köszönetek: : 237 alkalommal

Re: Pa 1000

Hozzászólás: # 62642Hozzászólás Asdert
2019.07.25. 18:36

A fikázást nem is bántóan és nem személyre értendően mondtam, csak úgy általánosságban, mint jelenség egy új, megjelenő gép esetén. Az igaz, el kell dönteni és nehéz, de ezt már megoldottam, mármint a döntést, mert a Kross 2 már úton van, valahol, ahogy mondtam, rendelés alatt és kb. augusztus derekán kapom házhoz, a Pa 1000 még keret bővítésre vár, szerencsére sikerült jó áron eladnom két hangszert így nem olyan megterhelő, mint ha nulláról" vásárolnám. Azt gondolom ezt a jó döntést senki sem vonhatja kétségbe... a vagy ez, vagy az - nál ez a legjobb... :D



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Pa 1000

Hozzászólás: # 62646Hozzászólás galambjozsef
2019.07.26. 05:58

Pa1000 még ott van a HP-ban.
Mint írtam Pa3xM RAM felét eleszi a musikant cucc :) jobb esetbe is kb 250-300MB használható fel!
Slider-ek, szintén izlések és pofonok, valamint igények!
Össz-vissz 2-őt használok belőle, azt is elég ritkán. egyiken a jobbkéz össz hangerő van beálítva (leginkább már itt is a pedált használom) a másikra meg a 4 multipad együttes hangereje
Nem szoktam DJ-skedni a bulikban, itthon előre megcsinálom a hangerőarányokat :D
Ehhez annyi a hozzáfűzni valóm, szoktam látni emberkéket, akik ott a buliba hangszerelgetik a nótákat, minden egyes alkalommal, szinte minden egyes nótánál, legyen az midi vagy style, és amit a kívülálló lát, hogy mire vége a nótának, addigra úgy nagyjából meg is hangszereli. Akkor jön a poén, amikor ugyanazt 3-4 alkalommal kérik, mert ugyebár újra meg kell csináli neki :D
Jó, mellette szól, nem azért megy az ember buliba hogy azt nézze, mit matat a "zenész" a hangszeren, hanem hogy bulizzon, na de mégis csak :D


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Pa 1000

Hozzászólás: # 62650Hozzászólás Asterix
2019.07.26. 07:27

Mindig irigyeltem azokat, akik huzamosabb ideig tudnak használni egy beállítást. Én songbookba állítom a dalokat. Csak stílus alapon. De mindig találok finomítani valót rajta. Változik az ember ízlése. Másik stílus, hangszín tetszik jobban, stb. Ilyenkor nélkülözhetetlen a slider használat. A mikrofon beállításaiba is sokkal könnyebben lehet beavatkozni azokkal.
2x8 slider programozható, nemcsak hangerő lehet...



Új hozzászólás