Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Pa 600

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Verklis
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2020.02.06. 20:58
Hangszer: Korg Pa50sd, Korg Pa600
Adott köszönetek: : 37 alkalommal
Kapott köszönetek: : 38 alkalommal

Midi hangszíncsere Pa600-on

Hozzászólás: # 65007Hozzászólás Verklis
2020.03.21. 17:17

Máshol kérdezte valaki, hogy miképp lehet dobot cserélni Pa600-on midinél, ott megírtam, hogy itt találja meg a leírást. Ugyanis itt remélhetőleg majd később más is megtalálja, akinek szüksége van rá. Bár hosszú, de azért nem csatolásban tettem fel, mert akinek szüksége van erre, az valószínűleg még "újonc" a fórumon, ezért a csatolást nem tudná megnyitni.

Olyanoknak írtam, akik nem túl gyakorlott szintetizátorosok, de azért valamennyire már tudják kezelni a Pa600-at. Ha mégis olvassa valaki nálam hozzáértőbb, az azért nem baj, mert lehet, hogy hozzáfűz tanácsot, vagy kijavítja azt, ami így nem teljesen érthető.

Az én hangszeremen rajt van a Pa600 hangszínkészlete is hiánytalanul, de USER1-be, USER2-be rátettem azokat a hangszíneket az előző hangszeremről, amire szükségem van. Ezért a példában nem a Pa600 Factory, vagy Legacy bankjából választok, hanem az USER-ből, de egyébként bármelyikből lehet.

Nekem ez 3-5 perc, de aki még nem csinált ilyet, annak biztos jóval hosszabb, de néhány szerkesztés után már megtanulható. Azt javaslom, hogy aki először próbálkozik, az külön pendrive-ra tegye a szerkesztendő midit, hogy egy esetleges hiba esetén ne vesszen el az eredeti.

1. Belépek SEQUENCER módba, megkeresem a midit, kijelölöm.
2. Megkeresem az érintőképernyőn azt a hangszert, amit változtatni akarok. (Ez most a 10. sávon a dob, ezért használom a Track Select gombot.)
3. Érintőképernyőn megnyomom a dob képét. Ekkor megnyílik a GM hangszínkészlet. Érintőképernyőn átváltok USER2-be. (Annak idején oda mentettem a Pa50sd hangszíneit.) Érintőképernyőn kijelölöm a megfelelő dobkészletet. Felírom egy lapra a dobkészlet utolsó három számjegyét, mert erre még szükség lesz mentéskor. EXIT
4. Ekkor már a 10. sávon az USER2 ikont látom a dob helyett.
5. Menteném, de legtöbbször nem menti, ilyenkor jön az, amit az ötös pontnál írok le.
5.1 MENU gomb/ majd az érintőképernyőn Event Edit (Mivel most a példa miatt a dobsávot változtatom, ezért amikor kiírja, odafigyelek, hogy a 10-es sávot mutatja-e? Alapból igen, de előfordult velem, hogy véletlenül rosszkor nyúltam a VALUE tárcsához, és akkor átállítottam akaratlanul.)
5.2 Érintőképernyőn Filter. A program kivételével minden kis négyzetet megérintek-kijelölök az érintőképernyőn, ami után a program kivételével mindenhol piros négyzet lesz.
5.3 Érintőképernyőn Event Edit, az első számot megérintem, a VALUE tárcsával átállítom ilyenre M: 001.01.000
5.4 A leghátsó számot megérintem, majd VALUE tárcsával átállítom arra a számra, amit a papírra felírtam. (Ez most 120 volt, de más hangszer cserénél természetesen nem 120 lesz a vége. Ez ennél a példánál így néz ki: M: 001.01.000 Prog 120 )
5.5 Filter megszüntetem a piros kijelöléseket, tehát ismét megérintem őket, hogy visszaállítsam alap állapotba, mielőtt kilépnék. Tehát megint úgy legyen, hogy egyik négyzet sem piros. EXIT
6. Az érintőképernyő jobb felső sarkánál levő nyíllal megnyitom az ablakot. Save Song, majd Save, új nevet adok (ezt gondolom tudja mindenki, hogy kell, a gépkönyvben le van írva). OK, majd megint rákérdez OK, majd Yes.
7. Átváltok Song Play módba, ilyenkor megint kérdez, ha valóban ki akarok lépni, akkor Yes.
8. Song Play módban megnézem, hogy sikerült-e? Ott az eredeti, meg az átnevezett új is meg kell, hogy legyen.

*5.1-5.5 A fórumon olvasott tanács alapján csinálom így.



Szati
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.01.01. 20:21
Hangszer: Korg pa 600

Re: Pa 600

Hozzászólás: # 67088Hozzászólás Szati
2021.01.09. 16:59

Üdvözlök minden kollégát tagot! Egy kis segítséget szeretnék kérni! Korg pa 600 am van! És egy olyan kérdés hogy elvileg tud olyan funkciót hogy az mp3 írja a szöveget! Ezt hogy tudom megcsinálni!? Lenne egy pár amihez tök jó lenne nem kéne keresgetni stb... Köszönöm előre is!



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Pa 600

Hozzászólás: # 67089Hozzászólás galambjozsef
2021.01.09. 17:23

Szia.
Három lehetőség is van kapásból, de ezen felül szerintem mégtöbb is, én ezeket javaslom!

1. Lyredit3 (Winamp megléte szükséges)
2. MiniLyrics (Winamp, MediaPlayer, vagy hasonló program megléte szükséges)
3. Mellékelt TXT fájl, SongBook-ba hozzárendeled (Itt manuálisan lapozgatod a dalszöveget!)

A Lyredit3-at korábban valahová feltöltöttem itt a forumon, magyar leírással! (Régebben volt gyártói oldal, de már évekkel ezelőtt megszűnt!)
A MiniLyrics gyártó oldaláról letölthető (google segít!)
TXT-hez legegyszerűbb valamilyen notepad, vagy jegyzettömb, a lényeg .txt legyen a kiterjesztés, SongBook Edit-be hozzárendeled amihez kell!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Szati
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.01.01. 20:21
Hangszer: Korg pa 600

Re: Pa 600

Hozzászólás: # 67090Hozzászólás Szati
2021.01.09. 17:30

galambjozsef írta:
2021.01.09. 17:23
Szia.
Három lehetőség is van kapásból, de ezen felül szerintem mégtöbb is, én ezeket javaslom!

1. Lyredit3 (Winamp megléte szükséges)
2. MiniLyrics (Winamp, MediaPlayer, vagy hasonló program megléte szükséges)
3. Mellékelt TXT fájl, SongBook-ba hozzárendeled (Itt manuálisan lapozgatod a dalszöveget!)

A Lyredit3-at korábban valahová feltöltöttem itt a forumon, magyar leírással! (Régebben volt gyártói oldal, de már évekkel ezelőtt megszűnt!)
A MiniLyrics gyártó oldaláról letölthető (google segít!)
TXT-hez legegyszerűbb valamilyen notepad, vagy jegyzettömb, a lényeg .txt legyen a kiterjesztés, SongBook Edit-be hozzárendeled amihez kell!
Nagyon szépen köszönöm!



Szati
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.01.01. 20:21
Hangszer: Korg pa 600

Re: Pa 600

Hozzászólás: # 67091Hozzászólás Szati
2021.01.09. 17:37

Szati írta:
2021.01.09. 17:30
galambjozsef írta:
2021.01.09. 17:23
Szia.
Három lehetőség is van kapásból, de ezen felül szerintem mégtöbb is, én ezeket javaslom!

1. Lyredit3 (Winamp megléte szükséges)
2. MiniLyrics (Winamp, MediaPlayer, vagy hasonló program megléte szükséges)
3. Mellékelt TXT fájl, SongBook-ba hozzárendeled (Itt manuálisan lapozgatod a dalszöveget!)

A Lyredit3-at korábban valahová feltöltöttem itt a forumon, magyar leírással! (Régebben volt gyártói oldal, de már évekkel ezelőtt megszűnt!)
A MiniLyrics gyártó oldaláról letölthető (google segít!)
TXT-hez legegyszerűbb valamilyen notepad, vagy jegyzettömb, a lényeg .txt legyen a kiterjesztés, SongBook Edit-be hozzárendeled amihez kell!
Nagyon szépen köszönöm!
Meg találtam csak én még nem tudom letölteni sajnos! Nem magyar változatot találtam a neten! 😬😕



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Pa 600

Hozzászólás: # 67092Hozzászólás galambjozsef
2021.01.09. 19:50

Itt le tudod tölteni:


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Szati
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.01.01. 20:21
Hangszer: Korg pa 600

Re: Pa 600

Hozzászólás: # 67093Hozzászólás Szati
2021.01.09. 20:14

Köszi!



Új hozzászólás