Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Korg - Technikai kérdések/válaszok

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 205
Hangszer: KORG Pa4X 61 - Musikant Updated v4.1.2 (MUP v4.1)
Adott köszönetek: : 371 alkalommal
Kapott köszönetek: : 821 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67722Hozzászólás galambjozsef
2021.07.22. 21:06

doxaa írta:
2021.06.09. 13:38
kedves Mindenki, a pad-okkal kapcsolatban érdeklődnék.

1xPro
a 3x-nél mikor megy a pad a stílussal együtt, egy ending gomb megnyomása esetén a pad azonnal kikapcsol, és így fut végig maga az ending.
1xpro esetén a pad nem kapcsol ki, hanem végig megy a teljes ütem. Vagyis előfordul, hogy a stílus már befejeződött, de a pad még szól.
Ez beállítás kérdése, vagy az 1X még ilyen?

3xPro
A padoknál bármelyik egy már szóló pad esetén ha ismét megnyomjuk a billencsen az adott pad gombját, kikapcsol. Ezt ec5 pedállal is megtehetem? Ha igen, miként? Mert jelenleg csak bekapcsolja az adott pad sávot, de ki már nem - kikapcsoláshoz a billencsen kell használnom a gombokat.
A padok megállását nem lehet programozni, a midi vagy style sequencia végén áll meg, amikor a lejátszás is megáll!
Egyes padok bizonyos intro és ending indulásánál autómatikusan megáll!

Ezt jeleztem a fejlesztők felé, hogy esetleg bizonyos midi parancsokkal ezt lehessen külön vezérelni, mármint az indulást és a megállítást. akár MIDI-nál, vagy STYLE-snál!
A fejlesztéstől érkező válaszban az volt, hogy a jelenlegi tipusoknál, legalábbis Pa700, Pa1000, Pa4x-nél ha lesz rá mód, lehet beépítik, de nem biztos, viszont a következő tipusokba már elvileg benne lesz
Ehhez még javaslatként feltüntettem, a PAD Synch START-ot, ami hasonlóként a yamaha-nál már régóta van, Stilussal indul automatikusan!. A válasz erre is ua. volt mint a Midi parancsokra!

EC5-nél a PAD-okat tudod indítani, de ugy tudom, megállíani csak külön paranccsal, vagy a gombok manuális megnyomásával lehet. Ezt is jeleztem a fejlesztők felé, hogy akár lehetne inkább "PAD Start/Stop" a jelenlegi csak START opció helyett.

Ezeken felül még számos javaslatot leadtam, a válasz szintén a fentiek szerint érkezett!

Viszont, ha érdekel, és van kedved vele bíbelődni, bár ez a megoldás csak kézzel való vezérlést biztosít!
Android Play áruházban: MIDI Commander néven van egy program, akár 100 parancsot is kiadhatsz, Mobilról, tabletről használható. Tabletnél több gomb is kényelmesen kifér. USB Device-HOST-on keresztül tudod használni, így bármilyen USB Device-HOST porttal ellátott hangszerhez, effekthez, vagy bármilyen vezérlőhöz egyszerűen tudod használni. A gombokat külön el lehet nevezgetni, szinezni, könnyebb tájékozódás érdekében, hogy mit mire használsz!
Erről azthiszem valahol itt a fórumon is írtam egy keveset, valamint a facebook-on is!

Videó itt:

Gray-Dove Zenekar

viskib
VIP
Hozzászólások a témában: 73
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1291 alkalommal

Hozzászólás: # 67725Hozzászólás viskib
2021.07.29. 09:48

Sziasztok!
Nagy kínlódás vergődés után megszületett a döntés.
Korg PA4X - el üdvözlök mindenkit remélem hamarosan jelentkezhetem a VB-set. el 😇😊🙏 :777

Ricsike

galambjozsef
VIP
Hozzászólások a témában: 205
Hangszer: KORG Pa4X 61 - Musikant Updated v4.1.2 (MUP v4.1)
Adott köszönetek: : 371 alkalommal
Kapott köszönetek: : 821 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 67726Hozzászólás galambjozsef
2021.07.29. 18:46

Várjuk kedves barátom, és ahogy beszéltük tegnap telefonon is, szivesen segítek, és várlak majd egy kis fejtágításra is :)

Gray-Dove Zenekar

viskib
VIP
Hozzászólások a témában: 73
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1291 alkalommal

Hozzászólás: # 67727Hozzászólás viskib
2021.07.29. 19:14

Köszönöm barátom :777 :777

Ricsike

Pityus
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 1
Hangszer: PSR-SX900
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 521 alkalommal

Hozzászólás: # 67728Hozzászólás Pityus
2021.08.03. 18:45

Bocsi fiuk, hogy Yamahás vagyok,
de találtam Korg-hoz stílus szerkesztési leírást.
Ezt mellékelem:
korgpa_szerk_leir_v2.pdf
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

szenasitamas26
Újonc
Hozzászólások a témában: 8
Hangszer: Korg Pa700
Adott köszönetek: : 46 alkalommal
Kapott köszönetek: : 28 alkalommal

Hozzászólás: # 67731Hozzászólás szenasitamas26
2021.08.04. 15:28

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy Pa700-on azt hogy lehet beállítani, hogy manual bass beállításnál a multipad a jobb kéz akkordjait kövesse? Biztos vagyok benne, hogy lehet ilyet, de sajnos se a gépkönyvnen, se a neten nem találtam rá megoldást. Köszönöm előre is! :777

Nos időközben kaptam tippet Facebook-on hogyan is lehet ezt kivitelezni a Pa700 esetében:

Kikapcsoljuk a split-et, normál kísérőautomatikát állítunk be, természetesen a kíséretben kikapcsoljuk a Bass sávot. Az Upper 3-ra kiválasztunk egy tetszőleges basszusgitár hangszínt, majd a keyboard ensemble nevű menüpontban elosztjuk a különböző upper hangszineket. Nekem a következőképpen néz ki:

Top key: D4 C8 C8
Bottom key: C-1 D#4 D#4
És a velocity értékek nekem 127-en vannak.

Na és így tudjuk a jobb kézzel vezérelni mind a kíséretet, mind a multipadokat, a bal kéz szabadon játszhatja a basszust. Amennyiben soustain pedált is használunk érdemes kikapcsolni az upper3-as sávról ;)
Tudom a nagyobb Pa hangszereken ezek ki vannak osztva a frontpanelre, de sajnos a 700-on nincs.
Remélem valakinek ez segítség, üdv mindenkinek! :777

tonyo

Új hozzászólás