Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Korg - Technikai kérdések/válaszok

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Gábor István
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2020.02.22. 01:38
Hangszer: Korg pa 1000 - Tyros 2
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1 alkalom
Kapott köszönetek: : 17 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67550Hozzászólás Gábor István
2021.04.11. 09:15

Még egy kérdés ? Kimondottam a zene számra szeretnék meghangszerelni egy stilust .Pl . 1 variációra a REFRÉNT szeretném meghangszerelni a Style Work pregrammal beálitom a Refrén 8 ütemét és vissza teszem a hangszerben majd a STYLE EDIT funkcióban pl arz Acc1 paternre a hangszerben bejátszok betéteket - de akkor mit kell bejelöljek Fixed - Paralel - NO TRANSPOSE stb ,hogy az akkord változáskor hozza rendesen a ritmust ..... ne szóljon hamisan...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 319
Hozzászólások: 2910
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67553Hozzászólás ---Qgli---
2021.04.11. 17:50

Midiből stíluskonvertálásban nem tudok segíteni, mert egy mai közkézen forgó midi file sz@rul van megcsinálva. Innentől kezdve nincs miről beszélni. ( Ha a rossz midi filet stílussá konvertálod, az eredmény is rossz lesz. )



doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67624Hozzászólás doxaa
2021.05.10. 08:34

Üdv srácok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Biztos vagyok benne hogy sokatoknak ez bagatel lesz, de kérem nem megmosolyogni, mert nekem ez még új. Bár régóta korgot használok, de kábé a hangszínek változtatása, hangerő arányok, effektezés, stílus sávok másolása pontnál be is fejeztem. Nagyon a szerkesztésbe nem mentem bele és eddig a sampler dolgokkal sem foglalkoztam soha. Tudom, hiba, de legalább őszintén bevallom. :D
Szóval ha valaki leírná lépésről lépésre, azt megköszönném. :777

1) Miként lehet samplert törölni? Betelt sajna a 3x memóriája, viszont lenne egy-két hangminta amit felmásolnék. Tekergettem, próbálgattam az általam helyesnek vélt ablakokban, de semmi. Az adott mintát amit próbáltam kitörölni, ugyanúgy használni tudtam pad-ként.
És ha már itt tartunk. Azt lehet tudni valahonnan, hogy a billencsen fent lévő egy adott hangminta mihez van állítva? Hogy lehet ezt könnyen megnézni? Csak azért, mert nem szeretnék olyan samplert törölni, ami pl egy olyan stílushoz van beállítva, amit használok.

2) Miként lehet azt beállítani, hogy adott stílussávon a különböző variációkban különböző hangszerek legyenek? Pl Acc1 sávon intro1-trombita V1-zongora

3) Miként lehet oktávot állítani csak 1 sávon, csak egy variációban? Vagyis nem mindenhol, hanem pl csak a V1-ben csak az Acc1 sávban plusz/mínusz 1 oktáv.



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 242
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67627Hozzászólás galambjozsef
2021.05.10. 17:37

Szia doxaa!

A: Samplerek törlése több lehetőség is van:
1- KORG PA MANAGER programmal, összerakod a saját SET-et, és majd azt töltöd be a hangszeredbe, egy Factory Restore után! (ez költséges, kell hozzá a KPM program, ami nem olcsó)
2- Kimented a teljes set-et, csinálsz egy factory restoret, majd csak azokat a dolgokat töltögeted vissza, amire szükséged van!
3- Van egy lehetőség a nem használt samplingek törlésére, de a pa3x-nél ezt sajna csak a dob samplinegknél tudod alkalmazni!
Kitörlöd a nem használni kívánt dobkiteket az user DK mappából, majd a Sampling editorban DELETE és NOT ASSIGNED... ez kiszedi a nem társított mintákat!
Sajnos a Soundoknál neincs ilyen lehetőség a pa3x-ben hogy a nem társított MultiSamplingeket törölje, ezt egyedül csak a Pa4x tudja!
((( Te esetedben inkább a 2. lehetőséget alkalmaznám ))) Annó én is ezt alkalmaztam a pa800 és pa3x-en
Azt nem tudod visszanézni melyik samling mihez van társítva, csak a KPM programmal!


B Style sávok változó hangszinei
- Style Edit módban (Element Track Control) Expression fülben tudod ezeket egyesével beállítani, mellette a hangerőket is külön (forgó potméterek a sávoknál)
megnyomod az adott elemnt gombját, amelyiken állítani szeretnél, közben tudod hallgatni a stylust is, ha akarod (csak Start/Stop gomb működik ilyenkor a Style indításához/leállításához)

C: Oktáv
- Style edit módban szintén (Element Track Control) Range fülben az adott sávban be tudod határolni melyik tartományban szóljon az adott kisérés, akkordozás, vagy díszítés)


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67668Hozzászólás szenasitamas26
2021.05.31. 19:19

Sziasztok! Adott egy Pa80 és van egy kis gondom vele. Most vásároltam és van vele egy kis probléma, természetesen ezeknek tudatában voltam a vásárlásnál, olyan áron is vettem.

A mai nap elvittem szervizbe, ahol kitakaritják a billentyűzetet, mert nem szól egy hang. Ezen kívül, a kezelőgombok közül pár nagyon nehéz nyomásra működik. (manual bass, a/b választó a stilusoknál, hangszineknél stb.) A szervizes azt mondta, hogy 50 ezer lenne az, hogy szét szedi és összerakja, tehát egyáltalán nem éri meg vele foglalkozni, meg amúgyis a panel a hibás és biztos beleöntöttek valamit. A kérdésem az lenne a tapasztaltabb kollégáktól, hogy ez tényleg valós vagy lenne valami más módja a gombok újra működésbe hozásának? Esetleg megtisztítani a gombok alatt vagy valami ilyesmi?

Köszönöm előre is a választ! :777


tonyo

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 242
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67670Hozzászólás galambjozsef
2021.06.01. 11:52

A gombok nem működésének lehet egyik oka, hogy maga a mikrokapcsoló nem működik, ez pár forintos tétel (100-200 HUF között valahol) A szerviz ettől többet számol fel, bár nem tudom miért, valamint munkadíjat (minimum 2 óra), ami tartalmaz egy bevizsgálási díjat is! A szervíz munkadíja kötzel 10.000,- HUF (ha azóta nem több már) valamint a bevizsgálásnak is minimum 7-8000 HUF a díja, plusz az alkatrészek!
Másik ok lehet maga alaplap hibája is, amit a szervíz egybe cserél, ez elég sújos összeg, de 50 ezer HUF biztos nem takarná be! (valószínűleg ennek a duplája se!)
Hibás hangszert nem éri meg javíttatni aminek a piaci értéke alig 100.000 HUF, max donornak érdemes megvenni!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 22
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67671Hozzászólás forissandor
2021.06.01. 20:10

Én nehezen működő gombok miatt nem temetném még azt a Pa80-at.... Meg kell azt rendesen nézni. A fotelből nehéz javítani



doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67674Hozzászólás doxaa
2021.06.09. 13:38

kedves Mindenki, a pad-okkal kapcsolatban érdeklődnék.

1xPro
a 3x-nél mikor megy a pad a stílussal együtt, egy ending gomb megnyomása esetén a pad azonnal kikapcsol, és így fut végig maga az ending.
1xpro esetén a pad nem kapcsol ki, hanem végig megy a teljes ütem. Vagyis előfordul, hogy a stílus már befejeződött, de a pad még szól.
Ez beállítás kérdése, vagy az 1X még ilyen?

3xPro
A padoknál bármelyik egy már szóló pad esetén ha ismét megnyomjuk a billencsen az adott pad gombját, kikapcsol. Ezt ec5 pedállal is megtehetem? Ha igen, miként? Mert jelenleg csak bekapcsolja az adott pad sávot, de ki már nem - kikapcsoláshoz a billencsen kell használnom a gombokat.



szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67721Hozzászólás szenasitamas26
2021.07.22. 17:51

Sziasztok Az lenne a kérdésem, hogy egy régebbi szettből, teszem azt PA600-ra megírt szettből lehet Pa700-ra valót csinálni a Pa managerrel? Esetleg, ha lehetséges egyik kedves fórumtárs kisegítene, mert nekem sajnos még nincs meg a szoftver. Köszönöm előre is! :777


tonyo

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 242
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67722Hozzászólás galambjozsef
2021.07.22. 21:06

doxaa írta:
2021.06.09. 13:38
kedves Mindenki, a pad-okkal kapcsolatban érdeklődnék.

1xPro
a 3x-nél mikor megy a pad a stílussal együtt, egy ending gomb megnyomása esetén a pad azonnal kikapcsol, és így fut végig maga az ending.
1xpro esetén a pad nem kapcsol ki, hanem végig megy a teljes ütem. Vagyis előfordul, hogy a stílus már befejeződött, de a pad még szól.
Ez beállítás kérdése, vagy az 1X még ilyen?

3xPro
A padoknál bármelyik egy már szóló pad esetén ha ismét megnyomjuk a billencsen az adott pad gombját, kikapcsol. Ezt ec5 pedállal is megtehetem? Ha igen, miként? Mert jelenleg csak bekapcsolja az adott pad sávot, de ki már nem - kikapcsoláshoz a billencsen kell használnom a gombokat.
A padok megállását nem lehet programozni, a midi vagy style sequencia végén áll meg, amikor a lejátszás is megáll!
Egyes padok bizonyos intro és ending indulásánál autómatikusan megáll!

Ezt jeleztem a fejlesztők felé, hogy esetleg bizonyos midi parancsokkal ezt lehessen külön vezérelni, mármint az indulást és a megállítást. akár MIDI-nál, vagy STYLE-snál!
A fejlesztéstől érkező válaszban az volt, hogy a jelenlegi tipusoknál, legalábbis Pa700, Pa1000, Pa4x-nél ha lesz rá mód, lehet beépítik, de nem biztos, viszont a következő tipusokba már elvileg benne lesz
Ehhez még javaslatként feltüntettem, a PAD Synch START-ot, ami hasonlóként a yamaha-nál már régóta van, Stilussal indul automatikusan!. A válasz erre is ua. volt mint a Midi parancsokra!

EC5-nél a PAD-okat tudod indítani, de ugy tudom, megállíani csak külön paranccsal, vagy a gombok manuális megnyomásával lehet. Ezt is jeleztem a fejlesztők felé, hogy akár lehetne inkább "PAD Start/Stop" a jelenlegi csak START opció helyett.

Ezeken felül még számos javaslatot leadtam, a válasz szintén a fentiek szerint érkezett!

Viszont, ha érdekel, és van kedved vele bíbelődni, bár ez a megoldás csak kézzel való vezérlést biztosít!
Android Play áruházban: MIDI Commander néven van egy program, akár 100 parancsot is kiadhatsz, Mobilról, tabletről használható. Tabletnél több gomb is kényelmesen kifér. USB Device-HOST-on keresztül tudod használni, így bármilyen USB Device-HOST porttal ellátott hangszerhez, effekthez, vagy bármilyen vezérlőhöz egyszerűen tudod használni. A gombokat külön el lehet nevezgetni, szinezni, könnyebb tájékozódás érdekében, hogy mit mire használsz!
Erről azthiszem valahol itt a fórumon is írtam egy keveset, valamint a facebook-on is!

Videó itt:


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Új hozzászólás