Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Korg - Technikai kérdések/válaszok

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
SzJosef
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.01.21. 15:43
Hangszer: Korg Pa600
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 33 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67110Hozzászólás SzJosef
2021.01.15. 20:06

Szia szszili!
Global - Controllers - Velocity Curve - állítsd a lenyíló fül alatt: Fixed - re.
Sok sikert!



Avatar
SzJosef
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.01.21. 15:43
Hangszer: Korg Pa600
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 33 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67473Hozzászólás SzJosef
2021.03.23. 17:25

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Pa600-am van, de gondolom ez minden Pa szériára érvényes. 2 éve használom, és a gyári beállításokat mindig módosítgatom, de csak most olvastam el véletlenül a Media mód leírásának legvégén (270. old. Precautions), hogy időnként töredezettségmentesíteni kellene, a leírás szerint PC-hez csatlakoztatva. (Gondoltam is már rá, hogy a sok változtatás okozhat-e zavart egy idő után?) Itt a fórum keresőjébe beírtam, de nem találtam erről semmit. Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata, gyakorlata? Van-e valakinek tapasztalata milyen méretű pendrive-ot érdemes használni, meddig tudja olvasni?
Előre is köszönöm!



zeneszerető
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 15
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.02.16. 19:12
Hangszer: Korg PA 2x pro
Adott köszönetek: : 21 alkalommal
Kapott köszönetek: : 7 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67474Hozzászólás zeneszerető
2021.03.24. 11:00

SzJosef írta:
2021.01.15. 20:06
Szia szszili!
Global - Controllers - Velocity Curve - állítsd a lenyíló fül alatt: Fixed - re.
Sok sikert!
Hasonló a problémám nekem is...a sampler hangszínekre szeretnék billentés érzékenységet (touch) alkalmazni de eddig nem találtam honnan lehetséges ezt beállítani és az általad leírt módszer is csak a gyári hangszínekre működik. Tudna valaki segíteni ebben?



Avatar
SzJosef
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.01.21. 15:43
Hangszer: Korg Pa600
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 33 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67476Hozzászólás SzJosef
2021.03.24. 14:03

zeneszerető írta:
2021.03.24. 11:00
SzJosef írta:
2021.01.15. 20:06
Szia szszili!
Global - Controllers - Velocity Curve - állítsd a lenyíló fül alatt: Fixed - re.
Sok sikert!
Hasonló a problémám nekem is...a sampler hangszínekre szeretnék billentés érzékenységet (touch) alkalmazni de eddig nem találtam honnan lehetséges ezt beállítani és az általad leírt módszer is csak a gyári hangszínekre működik. Tudna valaki segíteni ebben?
Sajnos a szebb hangminták beszerzése, betöltése, kezelése még nekem kínai. Ez az első rendesebb szintim, és még nem töltöttem bele semmit, csak a gyáriakat módosítgattam. Az én gondom az, hogy amikor a mintavételezés kora kezdődött nem volt rá időm, és az akkori hangszerem sem volt rá alkalmas. Most viszont már annyit fejlődött a dolog, hogy akik ezzel foglalkoznak, mindig csak a legújabb, legjobb megoldásokról írnak egymásnak, kezdőnek nehéz eligazodni a sok új technikai elnevezés között. Én egyenlőre csak nagyon szeretnék szebb hangszerhangokat készen betölteni, mert rengeteg időmet veszi el a meglevők dögösítése. Megköszönném, ha valaki ezekkel kapcsolatban tudna tanácsot adni, segíteni.



Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67480Hozzászólás jamy1
2021.03.28. 22:09

zeneszerető írta:
2021.03.24. 11:00
SzJosef írta:
2021.01.15. 20:06
Szia szszili!
Global - Controllers - Velocity Curve - állítsd a lenyíló fül alatt: Fixed - re.
Sok sikert!
Hasonló a problémám nekem is...a sampler hangszínekre szeretnék billentés érzékenységet (touch) alkalmazni de eddig nem találtam honnan lehetséges ezt beállítani és az általad leírt módszer is csak a gyári hangszínekre működik. Tudna valaki segíteni ebben?
Sample az egy fix audio fájl. Az úgy szól ahogy felvették. Nincsenek dinamikai rétegek, mint a belső hangszíneknél.



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 242
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67483Hozzászólás galambjozsef
2021.03.30. 11:26

SzJosef írta:
2021.01.15. 20:06
Szia szszili!
Global - Controllers - Velocity Curve - állítsd a lenyíló fül alatt: Fixed - re.
Sok sikert!

Sz.Josef!

Minden jól megszerkesztett hangra lehet alkalmazni billentésérzékenységet és aftertouch-t is, csak meg kell szerkeszteni hozzá az adott hangszín vezérlését is!
Érdemes olyan meglévő hangszinbe már beleilleszteni az újonnan felvitt mintákat, amik ahhoz közelebb álnak. Ha pl gitár samplinget vettél fel, akkor valamilyen gitár hangszinbe belehúzgálni az új samplerek multisamplingjeit, ha pl zongora, akkor értelemszerűen valamilyen zongorába, és így tovább! folyamatos hangoknál (mint pl, orgona, harmónika, vonósok, stb...) érdemes loop-olni a mintákat, helytakarékosabb!!!
Doboknál nem kell ezzen túlzottan bíbelődni, egy meglévő dobkit-be bele illesztgeted az uj mintákat (Talán annyi, hogy ha rock-os, akkor valamilyen rock kit-et érdemes hozzá alapul venni, ha pop, akkor pop, stb...stb...
Így már túlzottan a osc-k és görbék, lecsengések beállításaival már nem kell küszködni, valamint nem a NULLÁ-ról kell kezdened! Ha mégsem tetszik, vagy nem pontosan úgy dolgoznak a hangok, könnyedén változtathatsz az értékeken! A mintákat ugyanúgy keverheted, függetlenül attól, hogy az gyári, saját mintavételezett sampler, vagy bármilyen AddOn csomagból való! Persze, nem árt, ha tudod mit és hogyan érdemes! Hangszineknél ugyanúgy több OSC-t össze tudsz rakni, doboknál csak 1 OSC van, de a rétegek száma a hangszered adottságaitól változó, Pa3x családba tartozó hangszereknél éz 7 layer, pa4x-be tartozónál 8 layer a doboknál, hangszineknél 24 OSC! pa2x és korábbiaknál nem tudom, nem foglalkoztam vele sosem!
Én is így készítem a sampleres cuccaim hangszineit!
YouTube-on erről lehet videókat találni, igaz egyik se magyar, de értelmezhetőek!

Elképzelhető hogy készítek majd erről valami féle videót, de az biztosan nem mostanában lesz!


Jamy1!

Valóban úgy szól ahogy az fel lett véve, de csak addig, amíg nem állítja be a hangszín parancsokat!



Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
SzJosef
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.01.21. 15:43
Hangszer: Korg Pa600
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 33 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67485Hozzászólás SzJosef
2021.03.30. 23:15

galambjozsef írta:
2021.03.30. 11:26
Minden jól megszerkesztett hangra lehet alkalmazni billentésérzékenységet és aftertouch-t is, csak meg kell szerkeszteni hozzá az adott hangszín vezérlését is!
Köszönöm a választ! Józsi! Arra kérdésemre tudnál esetleg válaszolni, amit pár napja itt kérdeztem? A Korg Pa szintiket kell-e, szoktátok-e időnként töredezettségmentesíteni, és ha igen, hogyan? Mivel ez az első Korgom, miközben kiismerem nagyon sokszor módosítok, áthelyezek, sokat törlök, amikor rosszul sikerül valami. Nyilván sokkal többször mint egy profi. Ezért érdekelne meddig bírhatja az agya a javítgatásaimat. Most pl.a Dopamine set-eket pakolgatom bele és rengetegszer törlök amíg a végleges helyükre kerülnek a dolgok.
Előre is köszönöm!



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 242
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67488Hozzászólás galambjozsef
2021.03.31. 09:13

SzJosef írta:
2021.03.30. 23:15
Köszönöm a választ! Józsi! Arra kérdésemre.....
Szia!
Töredezettségmentesítés:
Soha nem foglalkoztam ilyesmivel, 5 és fél éve használom a pa4x-et, soha nem csináltam semelyik tárhelyén ilyesmit! Háttértárnak SSD és microSD kártya, valamint a saját belső tárhelye van (mint a pa600-nál is: KORG DISK)
Anno a pa60-nál sem (HDD volt benne), azt 11 évig használtam!
Egyszóval, nem tartom szükségét!

Amit viszont érdemes:
Írtad, hogy sok szet-et pakolgaszt, szerkesztgetsz. Néha nem árt a nem használt Sampling-eket törölni! Viszonylag egyszerű: SOUNG gomb, RECORD gomd, így bent vagy a SAMPLING EDTITOR-ban. Lenyitod a fület, kiválasztod a DELETE opciót, majd a lehetőségek között: NOT ASSIGNED.... (nem használt minták) és törlöd!
Sajnos a korábbi PA-kban a MultiSample-ket nem lehet így kiszedni, tudomásom szerint csak a Pa4x-ben van ez az opció!
Erre megoldás a korábbi Pa-knál, hogy kitörlöd a hangszineknél, ami nem kell. Elmented a teljes set-et (SAVE ALL) majd a MEDIA menü UTILITY részben FACTORE RESTORE (ugy rémlik a pa600-ban már így van) és megcsinálod.
Az újrainditás után visszatöltöd a szet-et, de nem egy az egyben, hanem a LOAD részben a SET-et OPEN-nal kinyitod, és az alábbiakat töltöd vissza:
- GLOBAL (így ahogy van)
- PAD (így ahogy van)
- PERFORM (így ahogy van)
- SONGBOOK (ha nem használtad, hagyd ki, ha használtad, akkor, így ahogy van)
- SOUND (nyisd meg, és a benne lévő USER-eket egyesével. nem kell őket tovább nyitni, elég ha a xxx.PCG mappákat betöltöd, mentés előtt kitörölted ami nem kell)
- STYLE (így ahogy van)

A MULTISMP és PCM mappákat nem kell betölteni, mert a SOUND-ban lévő PCG-k már csak azokat a mintákat töltik vissza, amire a SET-nek szüksége van!

(hangszeredben a NOT ASSIGNED opció csak a dobkitekhez társításból visszamaradt fájlokat tudja törölni, a nem használt multisamplereket sajons nem, ez az egyik egyszerű járható útja annak, hogy ezeket kiszedd a hangszer sampler memóriájából. Másik módszer, ha van KorgPaManagered, és azzal összerakosgatod a SET-et, vagy kiszeded azzal a nem használt cuccokat. Nem tudom, hogy a korábbi KPM v3, v2 tud-e ilyet, nekem KPM v4-van, az már bír ezzel a lehetőséggel!)


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
SzJosef
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.01.21. 15:43
Hangszer: Korg Pa600
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 33 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67489Hozzászólás SzJosef
2021.03.31. 11:32

galambjozsef írta:
2021.03.31. 09:13
Töredezettségmentesítés:
Soha nem foglalkoztam ilyesmivel, 5 és fél éve használom a pa4x-et, soha nem csináltam semelyik tárhelyén ilyesmit! Háttértárnak SSD és microSD kártya, valamint a saját belső tárhelye van (mint a pa600-nál is: KORG DISK)
Anno a pa60-nál sem (HDD volt benne), azt 11 évig használtam!
Egyszóval, nem tartom szükségét!
Köszönöm a részletes választ és segítséget! Örülök annak, hogy a gép nem igényli a töredezettségmentesítést! Csak azért kérdeztem, mert a használati utasítás írta, viszont még nem hallottam róla, hogy csinált volna valaki ilyet.
Igen Factory Restore van a 600-asban is, még nem csináltam, de Full Resource Backup-ot igen, hogy vissza tudjam állítani, ha elrontom nagyon. A tisztogatást a Save All - Factory Restore - szakaszos visszatöltést majd a leírásod szerint csinálom a betöltögetések után. A Sampling és a MIDI szerkesztés még nekem latinul van, biztos abban is kérdezősködnöm kell majd, ha odajutok.



Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67502Hozzászólás jamy1
2021.04.01. 22:27

galambjozsef írta:
2021.03.30. 11:26
SzJosef írta:
2021.01.15. 20:06
Szia szszili!
Global - Controllers - Velocity Curve - állítsd a lenyíló fül alatt: Fixed - re.
Sok sikert!

Sz.Josef!

Minden jól megszerkesztett hangra lehet alkalmazni billentésérzékenységet és aftertouch-t is, csak meg kell szerkeszteni hozzá az adott hangszín vezérlését is!
Érdemes olyan meglévő hangszinbe már beleilleszteni az újonnan felvitt mintákat, amik ahhoz közelebb álnak. Ha pl gitár samplinget vettél fel, akkor valamilyen gitár hangszinbe belehúzgálni az új samplerek multisamplingjeit, ha pl zongora, akkor értelemszerűen valamilyen zongorába, és így tovább! folyamatos hangoknál (mint pl, orgona, harmónika, vonósok, stb...) érdemes loop-olni a mintákat, helytakarékosabb!!!
Doboknál nem kell ezzen túlzottan bíbelődni, egy meglévő dobkit-be bele illesztgeted az uj mintákat (Talán annyi, hogy ha rock-os, akkor valamilyen rock kit-et érdemes hozzá alapul venni, ha pop, akkor pop, stb...stb...
Így már túlzottan a osc-k és görbék, lecsengések beállításaival már nem kell küszködni, valamint nem a NULLÁ-ról kell kezdened! Ha mégsem tetszik, vagy nem pontosan úgy dolgoznak a hangok, könnyedén változtathatsz az értékeken! A mintákat ugyanúgy keverheted, függetlenül attól, hogy az gyári, saját mintavételezett sampler, vagy bármilyen AddOn csomagból való! Persze, nem árt, ha tudod mit és hogyan érdemes! Hangszineknél ugyanúgy több OSC-t össze tudsz rakni, doboknál csak 1 OSC van, de a rétegek száma a hangszered adottságaitól változó, Pa3x családba tartozó hangszereknél éz 7 layer, pa4x-be tartozónál 8 layer a doboknál, hangszineknél 24 OSC! pa2x és korábbiaknál nem tudom, nem foglalkoztam vele sosem!
Én is így készítem a sampleres cuccaim hangszineit!
YouTube-on erről lehet videókat találni, igaz egyik se magyar, de értelmezhetőek!

Elképzelhető hogy készítek majd erről valami féle videót, de az biztosan nem mostanában lesz!


Jamy1!

Valóban úgy szól ahogy az fel lett véve, de csak addig, amíg nem állítja be a hangszín parancsokat!

Arról nem volt szó, hogy multisample hangokat akar velocityzni! :o

Ha nem multisample mintákról van szó csak 1db fájlról akkor azon mit lehet velocytizni? Az audio az fix nem? Akkor is, ha az adott dobtest különböző leütéseire szeretné, hogy reagáljon a hang?



Új hozzászólás