Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Korg - Technikai kérdések/válaszok

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 292
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 27783Hozzászólás Bubamara
2014.09.19. 13:34

Akkor bizony Te vagy a hibás mindenért. :D
:777


Buba

Avatar
najanek
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013.01.31. 01:17
Hangszer: Korg PA 50 Sd
Tartózkodási hely: Pécs
Adott köszönetek: : 249 alkalommal
Kapott köszönetek: : 117 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 27795Hozzászólás najanek
2014.09.19. 18:57

Sikerült megoldanom a midi kábel problémát. :D
De azért köszönöm!



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 461
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 27888Hozzászólás Apelláta
2014.09.22. 09:21

Na, hogy jártam az éjjel. Úgy lefagyasztottam a Pa3-at, mint a szög.
Már napok óta szerkesztek egy midit a Pa3 seq-jával, amit még vagy 10 éve a Pa80-nal készítettem. Ez egy akkori saját számom, nem Greg, vagy Chris midi, hanem belső seq-val készült, egyes belső stílussávok közbeiktatásával is. Ráadásul az is Korg hangszer, meg a mostani is. PC-s szoftverrel ebbe a midibe még nem lett belepiszkálva sosem. Én mindent a hangszerben csinálok.

Már vagy harmadik napja pöcsölök vele, mikor ma hajnal két órakor egyszer csak úgy lefagyasztotta a Pa3 seq-ját, sőt a teljes hangszert, hogy lemerevedett a képernyő - meg ilyedtemben én is -, semmilyen gombra nem reagált, és egy árva hangot sem adott ki. Egyedül a hátsó ki/bekapcsolásra reagált. Mikor felállt megint a hangszer, azt vettem észre, hogy teljesen megváltozott a hangkaraktere a teljes hangszernek. A basszusok háttérbe szorultak, és a középmagas tartomány felerősödött. Mind stílusnál, mind midinél, tehát globálisan. Gondoltam, hogy biztos elfelejtette a Max Audio (master eq) beállításokat. Viszont megnéztem, és azzal nem volt gond. Megvolt a User beállításom.

Aztán meg azzal is szembesültem, hogy a Joystick is behülyült. A függőleges irányú modulálás működött, de a vízszintes hajlítás valamikor abszolút nem, vagy héha-néha szaggatottan, nem folytonosan, hanem lépcsőzetesen. Viszont, feltolt, modulált pozícióban már hajlított folytonosan, csak 0 pozícióból nem.

Következő lépésként újra installáltam a user backup mentésemet, de ez sem oldotta meg a problémát. Majd következett a factory backup, mely betöltése után helyre állt a rend. Erre rátöltöttem ismét a saját beállításaimat tartalmazó user backup-ot, és most úgy néz ki, hogy jó minden. Eztán hajnal háromkor már nyugodtan feküdtem le.

Hogy mi lehetett ez, nem tudom. De mikor megvettem a hangszert, az akkori op. rendszernél is párszor (10-15- ször) sikerült lefagyasztanom. És akkor is mindig kizárólag csak akkor, mikor a belső seq-ban voltam, szerkesztés közben. De olyankor egy ki/bekapcs. mindent megoldott. Aztán azóta már egy pár op. frissítést csináltam (csak azért, mert újabbak jöttek ki), de ez a hiba az első frissítés után megszűnt. A mostani, legújabb op. fájlt kb. egy hónapja tettem fel. Lehet, hogy ezzel megint visszatért a korábbi szoftverhiba? Na majd tesztelem.

De egyébként a hangszer atom stabil. Normál működés közben még sosem fagyott le a két év alatt.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 292
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 27889Hozzászólás Bubamara
2014.09.22. 09:35

Az nem hibája egy hangszernek, hogy egy 4 generációval korábbi, vagy esetleg más gyártó hangszerén készített nótában megbúvó sysex sokadik próbálkozásra hazavágja.
Én azt javaslom, semmit ne tegyetek be a hagszerbe, még a saját munkáitokat sem a korábbi vasakból, mielőtt cakewalkkal ki nem ganajásztok belóle a gm reset kivételével minden sysex-et.
Minek a bajt csinálni, ha nincs. :D Hiszen, még ha hangszeren is akarsz dolgozni, szerkeszteni a nótával, a takarítás nagyon gyorsan néhány óra alatt elvégezhető a teljes műsorodon egy PC-n, vagy notin.
:777


Buba

Avatar
Attila
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 299
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:55
Hangszer: Korg + Yamaha
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Adott köszönetek: : 449 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1053 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 27890Hozzászólás Attila
2014.09.22. 09:38

Api, az 1.62-est tedd fel ! Az a legbiztosabb !
- amikor megviccelt, melyikkel csinálta ?


Atti

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 461
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 27891Hozzászólás Apelláta
2014.09.22. 09:53

Most a legújabb, az 1,63 van fent. Korábban az 1,62 volt. Az, és az előzők is, kivéve az első, amivel vettem a hangszert, nem fagyasztottak.
Még tesztelem ezt a verziót, mert:
- Hála ég, csak szerkesztéskor fagyott le, és még csak egyszer, buli közben még nem.
- Ezt a midit a korábbi op. verziókkal nem szerkesztettem, csak ezzel a legújabbal. Ha más midik esetén nem fog lefagyni, akkor lehet, csak tényleg a fájlon múlt, és akkor elképzelhető, hogy a korábbi verziókat is kiakasztotta volna, csak nem volt alkalma.
- Van egy-két új hangszín, stílus ezzel az op.-al, ami tetszik, ezért még nem cserélném le egyből.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 27892Hozzászólás Rolandbk5
2014.09.22. 09:58

Tyűűű Api ez kemény .... :o
Bubának osztom a véleményét, hogy Cakewalk és minden rendben lesz.
A Ketronokra szokták mondani, hogy lefagy ez igaz is részben, mert ha egy összevisszaságot rakok bele, akkor rendesen lefagy, viszont mikor egy tiszta Midjayre rendbe tettem midit használok, akkor a szavaiddal élve: " Atom biztos". :777



Avatar
LiveNetworkTEAM
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 49
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2012.07.29. 19:26
Hangszer: PA-600
Tartózkodási hely: VAS
Adott köszönetek: : 203 alkalommal
Kapott köszönetek: : 290 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 28007Hozzászólás LiveNetworkTEAM
2014.09.25. 16:36

Most történt az elmúlt két hétben!

Korg PA 600 arra lettem figyelmes, hogy beragad a BREAK és VAR gombok.
Persze szerviz értesítve, futár vitte hozta. Minden tiszteletem a fővárosi fiúknak.
Csupán azt nem értem, hogy egy kevesebb mint két éves hangszer már kétszer volt szervizben.
Egyszer vezeték szakadás, majd pedig komplett gumilap csere a Var break gomboknál.

Most komolyan ennyit ér 300 ezer forint?



Avatar
Attila
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 299
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:55
Hangszer: Korg + Yamaha
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Adott köszönetek: : 449 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1053 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 28009Hozzászólás Attila
2014.09.25. 16:43

Nem. Ennyit ér a pa600. :(
Amit írtam, megírtam (aki emlékszik, tudja)
Sajnálom LNT ! Pedig te nem is nyúzod.....


Atti

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 292
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 28016Hozzászólás Bubamara
2014.09.25. 19:58

Én konkrétan ezen okok miatt nem veszek új középkategóriás cuccot egyik gyártótól sem. Inkább korábbi jó állapotú felsőkategóriás hangszert használok. Az erre a célra elköltött pénz közel azonos, a játékélmény és megbízhatóság azonban korántsem.
a hangzás pedig nem lesz rosszabb, sőt.
Mikor szól jobban egy új S700-710 mint egy Tyros2
Egy új pa600, mint egy pa1xpro
Vagy egy bk5, mint egy G70.

Igaz én szélsőségesen ragasszkodom a régi vonalhoz, a jól megépített vasakhoz, bizonyára műszaki végzettségem és beállítottságom is meghatározó ebben, de egészséges keretek között is optimálisabb választás egy minőségibb előző generációs hangszer.

Home keyboard, ez a kategóriájuk. Gondolom, inkább otthoni heti, havi néhány órás játék okozta fáradásra vannak az anyagok beállítva.


Buba

Új hozzászólás