4 találat
- 2015.07.06. 05:56
- Fórum: Yamaha fórum
- Téma: Yamaha psr-s770&970
- Válaszok: 18
- Megtekintve: 40769
Re: Yamaha psr-s770&970
A Yamaha legalább adott valamilyen akármilyen billentyűt, de a Ketron 600.000.- ért még billentyűzetet sem ad. Azon hogyan játszol?

- 2015.07.06. 05:10
- Fórum: Yamaha fórum
- Téma: Yamaha psr-s770&970
- Válaszok: 18
- Megtekintve: 40769
Re: Yamaha psr-s770&970
Szia Buba!Bubamara írta:
Szia Zotya!
Azt hiszem ebben a formában picit maszatol a hozzászólásod, már elnézést az őszinteségért. De talán elfogadod tőlem.
Mint azt láthatod, a 600e Ft-os psr970-ről próbáltam szót ejteni. Szóba sem került egyetlen vas sem.Csak akár roland, akár korg vagy ketron hangszereket veszünk alapul, 600 pénzért már viszonylag játszható fatar billentyűzetet kapunk a hangszerben. a yami viszont lenyomja a vevők torkán a psr s900, 910, 950, 970, de sorolhatnám, tehát félmillás lufikban a fostalicska anyagbeteg billentyűzetet. Na ez nincs rendben.
Az, hogy az S5xx, 6xx széria 200 pénzért ilyennel van szerelve érthető, bár magára valamit adó gyártó szerintem elő sem hozakodna ilyen ótvar billentyűzettel. A legolcsóbb Rolandokban is normális darabonként függesztett, rugóval feszített billentyűzet van.
Nincs azzal probléma hogy mi jó és mi nem. Aká a Korg akár a Roland - új eszközei - egyik sem olyan mint amiről írsz. A Bk3 - van az is itthon - vagy a kKorg csodája a Microarranger hát szerintem mindent elmondtam, és itt nem az van, hogy igaz vagy sem, hanem szimplán egy elfogult rossz érték ítélet született. Vagy akár egy Pa300-600. Azt is lenyomják az emberek torkán.
PowerShare.
Te miért nem az általad felsorolt eszközöket használod? Én inkább a hangra hajaz ön, mint a billencsre. De igen igazad van.
Igazatok van. Mindegyik termék egy fos. Ez van. Aki el tudja fogadni a világot így az rendben van, aki nem az is. Kb ennyi ami lehet tenni ez ügyben.
- 2015.07.05. 19:27
- Fórum: Yamaha fórum
- Téma: Yamaha psr-s770&970
- Válaszok: 18
- Megtekintve: 40769
Re: Yamaha psr-s770&970
Szerintem meg ez a kereslet- kínálat dolog. Egy Tyros sem fém, és soha nem is lesz az.
Gondoljuk tovább, hogy is van ez.
Ha egy jót szeretnénk akkor Korg Triton Extrém pró x. Ez jó billentyűre, jó kasznira fémből van. Egy autómata is kell ide, egy Yamaha Psr 9000 pro é rendben is vagyunk.
Vegyünk még egy jó keverőt is mondjuk egy fémet Folio Spirit Powerstate600. Minimum 4 hangfal, két 18" subbal.
Majd jó esetben egy év után gerinc sérvvel műtét. Ja és mindehhez kell egy nagy autó is, mert valljuk be, hogy busszal ez nehéz lenne hozni-vinni.
Minden műanyag. Miért baj ez? Ez az általam leírt szuper fém felállás is sokaknak nem tetszene, ill. Nem tetszik, és az is. Nekem volt sok, és nehéz dolgaim. Tudom milyen az, amikor egy Trinity prox, és egy Va7 mellett, 6 hangfal, és két rack doboz, amiben 4 végfok, sok proci, és nagy keverő. Ez egy Mercedes 207 dízel autóba fért bele a dobos és a gitáros cuccok mellé.
Most jobb a helyzet. Kb. negyede a súly, és a Va7-nél jobb minőségű. Szerintem itt megint nem ez a fontos. Lehet Pa50-be jó billencs, viszont mégsem azt vesztek, ill. használtok. Igen jó lenne egy Fatar billencs, de akkor nem lenne ennyi az ára, és akkor mást lehetne találni ami nem lenne jó.
Akkor szám szerűen,
- Yamaha Psr S670 218.000.-
- Fatar Acuna 88 149.990.-
- Összesen: 368.000.-
Ennyiért milyen hasonlót lehet venni?
Szerintem ...
Gondoljuk tovább, hogy is van ez.
Ha egy jót szeretnénk akkor Korg Triton Extrém pró x. Ez jó billentyűre, jó kasznira fémből van. Egy autómata is kell ide, egy Yamaha Psr 9000 pro é rendben is vagyunk.
Vegyünk még egy jó keverőt is mondjuk egy fémet Folio Spirit Powerstate600. Minimum 4 hangfal, két 18" subbal.
Majd jó esetben egy év után gerinc sérvvel műtét. Ja és mindehhez kell egy nagy autó is, mert valljuk be, hogy busszal ez nehéz lenne hozni-vinni.
Minden műanyag. Miért baj ez? Ez az általam leírt szuper fém felállás is sokaknak nem tetszene, ill. Nem tetszik, és az is. Nekem volt sok, és nehéz dolgaim. Tudom milyen az, amikor egy Trinity prox, és egy Va7 mellett, 6 hangfal, és két rack doboz, amiben 4 végfok, sok proci, és nagy keverő. Ez egy Mercedes 207 dízel autóba fért bele a dobos és a gitáros cuccok mellé.
Most jobb a helyzet. Kb. negyede a súly, és a Va7-nél jobb minőségű. Szerintem itt megint nem ez a fontos. Lehet Pa50-be jó billencs, viszont mégsem azt vesztek, ill. használtok. Igen jó lenne egy Fatar billencs, de akkor nem lenne ennyi az ára, és akkor mást lehetne találni ami nem lenne jó.
Akkor szám szerűen,
- Yamaha Psr S670 218.000.-
- Fatar Acuna 88 149.990.-
- Összesen: 368.000.-
Ennyiért milyen hasonlót lehet venni?
Szerintem ...
- 2015.07.05. 07:35
- Fórum: Yamaha fórum
- Téma: Yamaha psr-s770&970
- Válaszok: 18
- Megtekintve: 40769
Re: Yamaha psr-s770&970
Nem biztos hogy a kijelző a legfontosabb része. 