10 találat
Vissza: “Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek”
- 2017.10.06. 17:07
- Fórum: Társalgó
- Téma: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
- Válaszok: 51
- Megtekintve: 70228
Re: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
Bocs akkor ez el dugták én nem láttam.
- 2017.10.06. 17:02
- Fórum: Társalgó
- Téma: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
- Válaszok: 51
- Megtekintve: 70228
Re: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
A Yamaha standon tutti nem volt. 5x volt ott. Hol volt?
- 2017.10.06. 16:56
- Fórum: Társalgó
- Téma: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
- Válaszok: 51
- Megtekintve: 70228
Re: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
Kiállításról!
Összefutottam egy pár ismerős arccal. Ebből a szempontból remek volt.
Hangszerek terén rém gyenge felhozatallal találkoztam.
KORG stand:
PA700, PA4x, Kronos (több típusa) aztán ennyi. Pa700 ár/érték aránya nagyon jó. Sok dolog jött a PA4-ből, de azért a PA4 PA4.
YAMAHA stand:
Nulla. Zongorák és Montage. Sem Tyros5, sem 970, sem 770, semmi. Ekkor gyenge szart még nem láttam. Ez Yamaha úgy elfogja kurni a vevőit, hogy még a Roland is lehagyja. Agyon árazott dolgok, semmi. Vittem egy pendrive-t nyers midikkel, hogy kipróbálgatom amik szimpatikusak lesznek. Oda ültem a Montage-hoz, és pendrive be majd egy midit behívtam és megpróbáltam átszabni. NEM MENT.
Olyan eszetlen felület, és kicsi, hogy nincs egy vastag ujjam, de két sort vittem egyszerre. Használhatatlan.
ROLAND stand:
FA, Juno DS, A2000, meg elektromos zongorák. EA7 sehol.
Ezek is elvesztek. Semmi.
A kiállítás felhozatalban szerintem nagyon gyenge. Nincsenek keverők, digitális cumók, csak hangfalak óriási hangerőn. Nem éreztem igazán érdekesnek - mert annak kellene lenni - de semmi. Ami pozitív, és reményekkel tölt el, hogy Ketronos Norbival összefutottam, beszélgettünk egy jót, és várható, hogy jövőre a Ketron is képviselteti magát a kiállításon. Ez jó hír.

Összefutottam egy pár ismerős arccal. Ebből a szempontból remek volt.
Hangszerek terén rém gyenge felhozatallal találkoztam.
KORG stand:
PA700, PA4x, Kronos (több típusa) aztán ennyi. Pa700 ár/érték aránya nagyon jó. Sok dolog jött a PA4-ből, de azért a PA4 PA4.
YAMAHA stand:
Nulla. Zongorák és Montage. Sem Tyros5, sem 970, sem 770, semmi. Ekkor gyenge szart még nem láttam. Ez Yamaha úgy elfogja kurni a vevőit, hogy még a Roland is lehagyja. Agyon árazott dolgok, semmi. Vittem egy pendrive-t nyers midikkel, hogy kipróbálgatom amik szimpatikusak lesznek. Oda ültem a Montage-hoz, és pendrive be majd egy midit behívtam és megpróbáltam átszabni. NEM MENT.
ROLAND stand:
FA, Juno DS, A2000, meg elektromos zongorák. EA7 sehol.
A kiállítás felhozatalban szerintem nagyon gyenge. Nincsenek keverők, digitális cumók, csak hangfalak óriási hangerőn. Nem éreztem igazán érdekesnek - mert annak kellene lenni - de semmi. Ami pozitív, és reményekkel tölt el, hogy Ketronos Norbival összefutottam, beszélgettünk egy jót, és várható, hogy jövőre a Ketron is képviselteti magát a kiállításon. Ez jó hír.
- 2016.10.09. 20:54
- Fórum: Társalgó
- Téma: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
- Válaszok: 51
- Megtekintve: 70228
Re: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
Össze vissza irogatsz, te érted egyáltalán mit írok?Pumika írta:Hali, én ezt nem értem, mindig az szidja, alázza a Ketront akinek a palettáján nincs is, illetve valamikor űlt előtte valamennyit. Én soha nem ajnároztam a Ketront, de hogy idézzem Almatomit, idő kell hozzá hogy megismerjétek, azt írta Tomi, hogy azért nem vitte magával még most sem a turnéra, mert még mindig kell dolgozzon rajta. Szerintem ha valakinek nem tetszik valamelyik vas, azt nem kell leírni mindjárt, legyen az Kettron, Nord, stb.
Pont arról beszélek már 100 éve, hogy a kiállítás a legjobb fórum arra, hogy még többen megismerjék. De ezt a hibát a a Ketron nem követi el, hogy mint a Montage-nál, nincs még kész a hangszer döcög a hangszín váltás, de senki még én sem mondtam azt, hogy egy kalap szar. De kihozták, mert ez a legjobb hely ahol sok féle vélemény születhet sokféle felhasználótól. De a Ketron ismét kimaradt a buliból, ők tudják mi a jó.
Azt meg kikérem magamnak, hogy soha nem volt Ketronom, ill. egy kicsit ültem előtte. Te nem ismered annyira a Ketronodat, mit én pát hónap alatt megismertem. Tetszik, nem tetszik ez van. Fogalmad sincs egy csomó dolgoról, egész biztos vagyok benne, hogy tudnék olyan kérdéseket feltenni neked, hogy azt sem tudnád miről beszélek. És ezt itt lezártam veled, nem vagyok rád kíváncsi.
- 2016.10.09. 12:49
- Fórum: Társalgó
- Téma: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
- Válaszok: 51
- Megtekintve: 70228
Re: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
Gondolom én a PA4 butított változatai, mondjuk PA700, PA1000, PA4X le.
Nem tudom valami ilyesmi. Hogy mennyi RAM, vagy ilyenenk, arról nincs infó.
Nem tudom valami ilyesmi. Hogy mennyi RAM, vagy ilyenenk, arról nincs infó.
- 2016.10.09. 12:21
- Fórum: Társalgó
- Téma: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
- Válaszok: 51
- Megtekintve: 70228
Re: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
Azt mondják Asterix. De, hogy mi lesz az? Azt is hallottam biztos forrásból, hogy a PA4 lánytestvéreit hozzák ki. Tehát akkor semmi extra nem lesz.
Hallottam valami modul dologról is a Roland részéről. Automatás modul. Hm ...
Hallottam valami modul dologról is a Roland részéről. Automatás modul. Hm ...
- 2016.10.09. 10:50
- Fórum: Társalgó
- Téma: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
- Válaszok: 51
- Megtekintve: 70228
Re: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
Én is voltam a kiállításon. Jó volt találkozni olyan remek fickókkal, akikkel szívesen bandáztam. Köszi Malko ... 
Kicsit vegyes érzelmekkel jöttünk haza. Volt ami érdekes volt, volt ami annyira nem. De ez mindig ilyen.
Ami érdekes volt, az inkább a hangtechnika, digitális világ. Ezekért mentem főként.
Ami annyira nem volt érdekes, az Korg, a Nord, a Yamaha, a Roland standok voltak. A korg egy remek kiállítást hozott össze, ami sokaknak érdekes lehetett egy PA900, egy PA3Xle, és egy PA4x pro. Vicces volt. Tőle nem messze a Nord piroslott. Jesszusom mekkora átverés. Aztán vannak userek aki ezt a piros maszlagot bekajálják. Szép a színe, mint a Ferrárinak, de kb. ennyi. Na ezért biztosan egy fillért sem adnék.
Roland kamion szintén vicc. Egy E-A7 volt ami itt érdekes lehet, a többi szinti, meg ezek a mini játékok. Vicc. Yamaha TYROS5 ...
Montage. Ott elidőztem egy kicsit, az úgy nem lenne rossz, ha műkőképes is tudna lenni, de még nem az. Olyan mint a Ketron.
Szóval ugyanolyan volt, mint az előzőek, csak most kicsit szellősebbre sikeredett, a nagyobb tér miatt. Amit sajnálok, hogy a Ketronnal most sem sikerült összefutni. Még nem érett meg a bemutatásra. De legalább nem égetik le magukat. Helyes döntés.
Kicsit vegyes érzelmekkel jöttünk haza. Volt ami érdekes volt, volt ami annyira nem. De ez mindig ilyen.
Ami érdekes volt, az inkább a hangtechnika, digitális világ. Ezekért mentem főként.
Ami annyira nem volt érdekes, az Korg, a Nord, a Yamaha, a Roland standok voltak. A korg egy remek kiállítást hozott össze, ami sokaknak érdekes lehetett egy PA900, egy PA3Xle, és egy PA4x pro. Vicces volt. Tőle nem messze a Nord piroslott. Jesszusom mekkora átverés. Aztán vannak userek aki ezt a piros maszlagot bekajálják. Szép a színe, mint a Ferrárinak, de kb. ennyi. Na ezért biztosan egy fillért sem adnék.
Roland kamion szintén vicc. Egy E-A7 volt ami itt érdekes lehet, a többi szinti, meg ezek a mini játékok. Vicc. Yamaha TYROS5 ...
Szóval ugyanolyan volt, mint az előzőek, csak most kicsit szellősebbre sikeredett, a nagyobb tér miatt. Amit sajnálok, hogy a Ketronnal most sem sikerült összefutni. Még nem érett meg a bemutatásra. De legalább nem égetik le magukat. Helyes döntés.
- 2015.10.05. 21:21
- Fórum: Társalgó
- Téma: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
- Válaszok: 51
- Megtekintve: 70228
Re: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
Sziasztok,
Én is voltam a kiállításon.
Meghallgattam ezt-azt, de nem hallottam semmit.
A Pa4-t is sikerűlt nyomkodnom egy kicsit, de mind hiába, mert semmi használható nem történt. Jó-jó de ezek csak gizdáskodni jók. Zenélésre drága.
A Rolandhoz csak benéztem, és ennyi.
A Yamahanál meghallgattam a 770-t, és nem véltem felfedezni semmi különbséget a 670 között. Tyros 5 fasza...
A Behringer X Air12 volt az ami érdekelt, árban és szolgáltatásban szerintem nagyon rendben van.
Majd úgy berágtam erre a semmilyen kiállításra, hogy elcseréltem a 670-t egy Midjayre.
A legjobb a kiállításban három dolog volt, az egyik az, hogy Tacsoékkal, Malkóékkal, és Ekivel találkozhattam, a másik meg a kávé volt, és a harmadik pedig, hogy a fiamnak ingyen levágták a haját.
Zotti.
Én is voltam a kiállításon.
Meghallgattam ezt-azt, de nem hallottam semmit.
A Pa4-t is sikerűlt nyomkodnom egy kicsit, de mind hiába, mert semmi használható nem történt. Jó-jó de ezek csak gizdáskodni jók. Zenélésre drága.
A Rolandhoz csak benéztem, és ennyi.
A Yamahanál meghallgattam a 770-t, és nem véltem felfedezni semmi különbséget a 670 között. Tyros 5 fasza...
A Behringer X Air12 volt az ami érdekelt, árban és szolgáltatásban szerintem nagyon rendben van.
Majd úgy berágtam erre a semmilyen kiállításra, hogy elcseréltem a 670-t egy Midjayre.
A legjobb a kiállításban három dolog volt, az egyik az, hogy Tacsoékkal, Malkóékkal, és Ekivel találkozhattam, a másik meg a kávé volt, és a harmadik pedig, hogy a fiamnak ingyen levágták a haját.
Zotti.
- 2014.10.07. 10:39
- Fórum: Társalgó
- Téma: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
- Válaszok: 51
- Megtekintve: 70228
Re: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
Azért nem jönnek el sokan mint kiállítók, mert Veiger úrral beszéltem, és meséli, hogy 400.000 forinttal olcsóbb egy 12m2 hely, mint Frankfurtban, és így 1.200.000 itthon. ez tényleg drága, és a Ketron szánalmas, és hozzánemértő marketingje miatt, ezt a pénzt nehéz kigazdálkodni, mert ez a profitból kell tudni biztosítani. Viszont arra lenne lehetőség mint a mit a Tajtiék is csináltak, a Yamahásokkal voltak egy standon. Ilyen lehetséges. Ez az amikor valaki ért hozzá - Monori Tib, Tajti Zoli - vagy nem ért hozzá Ketron.
- 2014.10.03. 22:44
- Fórum: Társalgó
- Téma: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
- Válaszok: 51
- Megtekintve: 70228
Re: Budapest Music Expo - Tapasztalatok, érdekességek
Sziaszok,
Egy kis élmény beszámolót szeretnék leírni nektek a régi nevén Hangfoglalásról.
Nyitásra ott voltunk, és az elsők között sikerült bemenni a csarnokba. Még nem igazán volt minden startra kész, a Korgéknál még nem voltak bekapcsolva a hangszerek. Kicsit siettem, hogy sikerüljön kevés sorban állást kikerülve az új P3xLe-t kipróbálni. Sikerült. Már az elején fenn akadtam, nem találtam a bekapcsoló gombot hátul. Nem csak én, de ott egy Korg-os fiú is segített, de Ő is hátul kereste
mikor megjelent egy másik Korgos fiú aki a gombok között megnyomott egy bekapcs gombot, ami nem tűnt fel a sok egyéb gomb között. Elgondolkoztam azon, hogy mennyire kiestem ezekből.
Nem néz ki rosszul nekem tetszik külsőre, nagy kijelző - Pa900-ból - 76 billentyű - rövid billentyűk
- és Korgos megszólalás. Rögtön a demora mentem rá, meghallgattam. Nem rossz. Tetszik. Megnéztem, hogy milyen mélyre lehet belemenni a szerkesztésbe, és számomra igazán könnyűnek tűnt a szerkesztés része, a dobrészeket is jól és szerintem átfogóan lehet editálni. A hangolás, az Eq-zás, a hangerőzés, és nem mellesleg az effektezés mindegyik dob testnél. Ez nekem egy igazán remek ajánlat a Korg részéről. A nem annyira jó pergőből lehet egész jót készíteni kis hangolással eq-zással, és effektezéssel. A stílusoktól nem estem hanyatt, ez nem sokat változott a Pa1 óta. A hangszínekről annyit, hogy ott is enged rendesen gyártogatni, viszont ez még mindig nagyon nagy kompromisszum. Jó-jó, de a hangszínek kevesek. Ezt most úgy általánosítanám, hogy a Roland standon is a Bk-nál ugyanez a jelenség megtalálható, és a Yamahánál is. Az összes autómatás eszközre ez ráhúzható általánosítás. Folytatom.
Majd miután kiörömködtem maga, gondoltam odamegyek a Pa3xpro-hoz, hátha ott érezni némi változást, de nem. Persze ott szolgáltatás például biztosan sokat dob az árán a liftes kijelző
, ezt annyira de annyira feleslegesnek tartom, hogy csak na. Értelmetlen hibaforrás. Aztán ott is megpróbáltam ugyanazokat a dolgokat kipróbálni, és semmi de semmi változást nem hallottam a lényegesen olcsóbb Le-hez képest. Ami feltűnt, az a kijelző, ami persze ha nem is liftes, de nagyobb, és nem a 3xpro javára, hanem az olcsóbb Le-nak írható plusznak. Semmi különbség. Kicsit ott már kezdtem elgondolkozni.
Utána jött a Pa900. Valami volt a kijelzőjével, mert olyan szinten mellé kellett nyomni, hogy a megnyomni kívánt gombot sikerrel tudjam kapcsolni, hogy néha túl nyomtam, úgy kékes lett a kijelző.
Ez gyorsan lezárom mint tapasztalat, ugyanaz mint az előbbiek, de MÉG olcsóbban. Aztán jött a Pa600. Ugyanaz annyi kivétellel, hogy kisebb kijelző, nem utánnyomásos billentyűzet, rövid is - mint az Le-nél - és talán ennyi, ill. ennél már az ár/szolgáltatás arány a legjobb. Egy Pa600+egy Fatar billentyűzet még mindig olcsóbb, mint akár a Pa900, és nem hallható az a több százezer árkülönbség. Szerintem egy Pa600-al - aki ért hozzá - sok jót meglehet csinálni, és nincs több kompromisszum, mint a milliós testvérénél. A Pa600 a legjobb a mostani felhozatalból.
Miután ezek megvoltak, gondoltam nincsenek sokan, így beszélgettem az ottani egyik szaki Korgossal, és miután kipróbáltam a Kronos-t
rögtön beugrott a régi már többször emlegetett ötletem, hogy a zene az a hangokról, hangszínekről szól, ha ez nem így lenne, akkor nem hangszer lenne a hangkeltő eszköz neve, hanem mondjuk Gombszer, vagy Kijelzőszer, vagy Samplerszer. A Kronos olyan szinten megfelelő HANGSZER, hogy ezt leírni nem igazán lehet. Nincs kompromisszum a hangszínek terén!
Aki midizéssel foglalkozik - midihuszárok
- azoknak ez a Kánaán, már ha nem csak "berakjuk jó az úgy" midisek. Olyan szinten alapos eszköz, hogy még azt is meglehet csinálni vele, hogy a KARMA funkciónak köszönhetően AKÁR stílust is lehet vele gyártani. Nem olyan klasszikus stilust mit egy Pa-ban, sokkal jobbat. Sokan azt gondolhatják, hogy "ja persze ez mennyibe kerül, és annyiért igazán tudhatja már ezt" ez mind igaz, de a Pa3xpro sokkal drágább, és neki nem kellene ezt tudnia? Vagy a liftes kijelző a fontos? Kronos biztos azért olcsóbb, mert nem liftes a kijelzője.
A Korg standrol ez volt a tapasztalatom, minden kinn volt náluk ami számít, és mindent ki lehetett próbálni. Ha lenne sok-sok felesleges pénzem, egész biztos, hogy a Kronos-t választanám ...
Amit még kiemelnék az a Roland stand volt, ők hozták a tőlük megszokott dolgokat, Integra, Jupiter, Bk, és a remek zongorái, vokálok, gitárok, minden.
Yamaháék is sikeresen ideértek, ott volt némi hiányosság, csak egy S750 volt kipróbálható a sok semmi mellett, meg a Motif, ami legalább annyira szenzációs HANGSZER min a Kronos. A Tyros5 is ott volt, de mondhatni vitrinben, mert a színpadra volt feltéve, és sajnos nem lehetett kipróbálni. Ez vicces...
Nem igazán érintett meg semmi, ne vagyok elájulva semmitől. Aztán miközben jöttünk hazafelé, és beszéltük a fiammal az élményeket, megvitattuk ezt is, és tulajdonképpen amit már egy ideje fórumozok az egyre közelebb lesz hozzám, még akkor is, ha az marha nagy meló. Jók ezek hangszerek Kronos, Motif, de annyi pénzből már olyan több rétű lehetőséget lehet vásárólni, ami nulla kompromisszum, és még egy autó is belefér, ja meg az asszonyt egy komolyabb nyaralásra el lehet vinni annyiból, amennyibe ezek hangszerek kerülnek. Én azt gondolom, hogy vásárolok egy komolyan Mac gépet akár iMac-t, legyen akár 400.000 forint. Ezt telepakolom a Komplete8-al, és nem lesz bajom a hangszínek terén. Majd mikor fellépés van, akkor elviszem a masterkeyboardomat, meg a Midjay plus-mat, és azt a dalt, amit egyébként is meg kell csinálni midiben, azt elkészítem a Mac gépen, - nyilván tisztában vagyok azzal, hogy ehhez kicsit komolyabb hozzáértés kell, de mindent meglehet tanulni - majd a Midjay adta lehetőségek közül az Mp3lejátszóval megszólaltatom a midiből készített kompromisszum mentes alapot. Nem érdemes rövidtávra tervezni és sok pénzért. Van aki ezt teszi, van aki sokat agyal a számára legjobb döntés meghozása előtt. Egy dologgal legyünk tisztába, hogy munka nélkül nincs eredmény. És legyen zárszó részemről ...
Ez az én véleményem volt ....
Egy kis élmény beszámolót szeretnék leírni nektek a régi nevén Hangfoglalásról.
Nyitásra ott voltunk, és az elsők között sikerült bemenni a csarnokba. Még nem igazán volt minden startra kész, a Korgéknál még nem voltak bekapcsolva a hangszerek. Kicsit siettem, hogy sikerüljön kevés sorban állást kikerülve az új P3xLe-t kipróbálni. Sikerült. Már az elején fenn akadtam, nem találtam a bekapcsoló gombot hátul. Nem csak én, de ott egy Korg-os fiú is segített, de Ő is hátul kereste
Majd miután kiörömködtem maga, gondoltam odamegyek a Pa3xpro-hoz, hátha ott érezni némi változást, de nem. Persze ott szolgáltatás például biztosan sokat dob az árán a liftes kijelző
Miután ezek megvoltak, gondoltam nincsenek sokan, így beszélgettem az ottani egyik szaki Korgossal, és miután kipróbáltam a Kronos-t
A Korg standrol ez volt a tapasztalatom, minden kinn volt náluk ami számít, és mindent ki lehetett próbálni. Ha lenne sok-sok felesleges pénzem, egész biztos, hogy a Kronos-t választanám ...
Amit még kiemelnék az a Roland stand volt, ők hozták a tőlük megszokott dolgokat, Integra, Jupiter, Bk, és a remek zongorái, vokálok, gitárok, minden.
Yamaháék is sikeresen ideértek, ott volt némi hiányosság, csak egy S750 volt kipróbálható a sok semmi mellett, meg a Motif, ami legalább annyira szenzációs HANGSZER min a Kronos. A Tyros5 is ott volt, de mondhatni vitrinben, mert a színpadra volt feltéve, és sajnos nem lehetett kipróbálni. Ez vicces...
Nem igazán érintett meg semmi, ne vagyok elájulva semmitől. Aztán miközben jöttünk hazafelé, és beszéltük a fiammal az élményeket, megvitattuk ezt is, és tulajdonképpen amit már egy ideje fórumozok az egyre közelebb lesz hozzám, még akkor is, ha az marha nagy meló. Jók ezek hangszerek Kronos, Motif, de annyi pénzből már olyan több rétű lehetőséget lehet vásárólni, ami nulla kompromisszum, és még egy autó is belefér, ja meg az asszonyt egy komolyabb nyaralásra el lehet vinni annyiból, amennyibe ezek hangszerek kerülnek. Én azt gondolom, hogy vásárolok egy komolyan Mac gépet akár iMac-t, legyen akár 400.000 forint. Ezt telepakolom a Komplete8-al, és nem lesz bajom a hangszínek terén. Majd mikor fellépés van, akkor elviszem a masterkeyboardomat, meg a Midjay plus-mat, és azt a dalt, amit egyébként is meg kell csinálni midiben, azt elkészítem a Mac gépen, - nyilván tisztában vagyok azzal, hogy ehhez kicsit komolyabb hozzáértés kell, de mindent meglehet tanulni - majd a Midjay adta lehetőségek közül az Mp3lejátszóval megszólaltatom a midiből készített kompromisszum mentes alapot. Nem érdemes rövidtávra tervezni és sok pénzért. Van aki ezt teszi, van aki sokat agyal a számára legjobb döntés meghozása előtt. Egy dologgal legyünk tisztába, hogy munka nélkül nincs eredmény. És legyen zárszó részemről ...
Ez az én véleményem volt ....