Szia!Apa89 írta:Sziasztok!
Olvasgattam az eddigieket...
Hogy is van ez a Ev kiváltás?
Manapság már nem lehet csak úgy muzsikálni mint rég...
Mit tanácsoltok nekem mint kezdőnek, aki el szeretné kezdeni a "mókuskereket", de ne is égessem meg magam.
Én konkrétan katás (kisadózó) vállalkozó vagyok.
Nagyvonalakban:
Ez abból áll, hogy bemész a kormányablakba, és kiváltod egyszerűen. Ha van legalább 36 órás főállásod, akkor havi 25000 az adód, ha nincs akkor főállásban 50000.
Ez a minimum, de akkor táppénzre, meg nyugdíjra ne nagyon számíts.
Keresel egy könyvelőt. Ez könyvelője válogatja 3000-10000 mondjuk!
Kiválasztod hogy éves bevétel alapján fizetsz iparűzési adót, vagy átalányt. Átalány 50000 évente, vagy a bevétel alapú nálunk pl 2%, amiből még a kiadás számlák csökkentik az adóalapot.
Így már számlaképes vagy!
Minden buliban bélyegző, számlatömb nálad legyen!