Zenei célú számítógép összeállítása

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Re: Zenei célú számítógép összeállítása

HozzászólásSzerző: powersparc » 2018.07.01. 14:08

Pityu írta:Pld. netnek semmi keresni valója egy gépen. Így nem kell vírus írtó sem semmi extra sz@r, ami a háttérben szépen fogja az erőforrásokat

Sajnos ez is csak az xp-s korszakig volt igaz Pityu! Ma már bármilyen telepítő, online kapcsolat meg authorizációs regisztráló e-kulcsos lópucuk nélkül felejtős, pláne ha nem warezol valaki! Vagy nézzük az Applet. iCloud van meg kulcskarika meg Marinéni kismacskája...
Vírust meg egy pendriveról is át lehet vinni. Én kezdem inkább azt érezni mint Buba, Almatomi, Galamb Józsi: egy fain hangszer kell és nem "ámítógép". (az maximum kiegészítésnek vagy szerkesztéshez) Amúgy nekem is kb. 20 év időpocsékolásom volt ebben hogy ilyen olyan hangkönyvtárakat gyűjtögettem és mára nincs egy amire azt mondanám hogy használnám is. A 100 gigás zongorákból is elegem van, sőt a nagy várakozással tekintett GarageBand is egy csalódás volt számomra. Oké, a DAW-ok nyújtotta rugalmasság pótolhatatlan, de ezzel egy sampleres hangszert mint a Pa4 is integrálva csak mégnagyobb lehetőségeink vannak, arról nem beszélve hogy hibátlan arranger szoftver ma még nem sok van. Értem ezt úgy hogy Pa4-be ragyogóan lehet készíteni saját samplingeket ami hiányzik és tisztán midi szerkesztésre ott mellé a DAW. De 28 sávra giga hangminták meg VST effekt hegyek persze hogy vállra tesznek ma is egy izmosabb computert önállóan...
Így summa summárum saját részről nem is tartom túl jelentősnek e zenei pc-s témakört (főleg hogy ha a hackintosh meg pár embernek bevált. Egy Win10 pl. sztem sose lesz alkalmas zenei munkára - lassan már álralánosra sem!) De hát ezek csak egyéni vélemények persze...
https://soundcloud.com/synthsnd
"Ha nem találod meg azt a módszert, ami álmodban is pénzt fial, akkor életed végéig dolgozni fogsz." - Warren Buffett
powersparc
VIP

Has thanked: 1030 times
Have thanks: 2463 times
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány

HozzászólásSzerző: powersparc » 2018.07.01. 16:19

Pityu írta:Alap felhasználásra teljesen jó lehet egy "karcsúbb" pc is...
Amíg viszont nincs olyan vas, amely felválthaná a vst nyújtotta korlátlan szabadságot, addig marad a "bütykölés" meg a "maszekolás" :D :777

Abszolút! Mint ahogy írod, x éve a win xp-n is volt élet Cubasezel. Mára csak az változott hogy minden meghízott és a computerek nem győzik teljesítményigényben felvenni a versenyt hogy már egy fika Adobe Reader is fél giga!
Mellesleg egy haverom is, aki néha színháznak hangszerel, máig a régi Edirol Orchestral könyvtárt használja Cubase SX-el + van egy Korg Pa3x Pro mellé minden másra...
"Ha nem találod meg azt a módszert, ami álmodban is pénzt fial, akkor életed végéig dolgozni fogsz." - Warren Buffett

For this post the author powersparc thanked:
BodziLalikirály (2018.07.02. 08:03)
Rating: 2.63%

powersparc
VIP

HozzászólásSzerző: malko » 2018.07.12. 07:14

rodymusic írta: Utolsó projektem egy Flipper Öcsi dal feldolgozása volt.

Bocsi Robika de Flipper öcsinek sok köze nincs ehhez a nótához:)
Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath QU16, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 4db Kv2 audio sub, Neumann kms105
RANDOM_AVATAR
malko
VIP

Has thanked: 187 times
Have thanks: 667 times
Hangszer: yamaha Genos

HozzászólásSzerző: tacso » 2018.07.15. 17:32

Jövő héten én is figuráltatok egy új studiógépet! :D
Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

For this post the author tacso thanked:
Rolandbk5 (2018.07.17. 06:59)

tacso
VIP

Has thanked: 2304 times
Have thanks: 1933 times
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,

HozzászólásSzerző: Asterix » 2018.07.15. 18:46

Gratulálok a gépedhez!

Élvezd ki a sebességét, mert pár hónap múlva már lassú lesz a gépezet... :lol: :777
Asterix
Globális Moderátor

Has thanked: 1830 times
Have thanks: 2800 times
Hangszer: -

HozzászólásSzerző: Asterix » 2018.07.15. 20:03

Nem rosszból írtam, félre ne érts!
Nem azért írtam, mert elöregszik a gép. Hanem megszokod a sebességet...
Anno amikor megvettem a 12 magos gépemet 32GB rammal, SSD-vel, veszettül gyors volt az addigi 4 magos i5 laptophoz képest. Ma már nem tartom gyorsnak, hanem az összes többi családi gépezetet tartom csigának.
Amikor megszokod majd a nagy sebességet, utána mindig észre fogod venni, ami mégsem olyan rövid idő.
Nekem egy film renderelése régen 6-8 órát vett igénybe, most 45-50'. De már ez az idő is soknak tűnik, mert már megszoktam, hogy ennyi... :777 :777

For this post the author Asterix thanked:
tacso (2018.07.16. 09:16)

Asterix
Globális Moderátor

HozzászólásSzerző: Asterix » 2018.07.19. 09:26

rodymusic írta:Ez a negyedóra sárba tiporta az összes maradék lelkesedésem az összes arranger iránt, ami létezik a piacon.

Mielőtt hasra esnél magadtól. Ezt mindenki tudta itt a fórumon, hogy mi a minőségbeli különbség egy arranger és egy Logic között. De a pusztán zenei alapok használata egyesek számára nem elfogadható, sőt...
Egy lakodalomban, vagy bálban nem egyszer, nem kétszer 1-1 bekiabált dalra rá kell tudnod fordulni. Na, ezt arranger nélkül nehéz megoldani. És egy szar hangú arrangert kellemetlen elindítani a tökéletes alapok után... Ez volt az egyik legfőbb oka az Audya halálának is... :777

For this post the author Asterix thanked: 2
Karesz (2018.07.19. 17:53) • powersparc (2018.07.19. 18:39)
Rating: 5.26%

Asterix
Globális Moderátor

HozzászólásSzerző: pap66 » 2018.07.19. 15:38

[quote="rodymusic"]Na üdv mindenkinek.

....és mivel lehet lejátszani,meghallgatni??.....mert kicsomagolva sem mukszik...
RANDOM_AVATAR
pap66
Kiemelt tag

Has thanked: 131 times
Have thanks: 89 times
Hangszer: hammond

HozzászólásSzerző: Karesz » 2018.07.19. 17:56

Asterix írta:
rodymusic írta:Ez a negyedóra sárba tiporta az összes maradék lelkesedésem az összes arranger iránt, ami létezik a piacon.

Mielőtt hasra esnél magadtól. Ezt mindenki tudta itt a fórumon, hogy mi a minőségbeli különbség egy arranger és egy Logic között. De a pusztán zenei alapok használata egyesek számára nem elfogadható, sőt...
Egy lakodalomban, vagy bálban nem egyszer, nem kétszer 1-1 bekiabált dalra rá kell tudnod fordulni. Na, ezt arranger nélkül nehéz megoldani. És egy szar hangú arrangert kellemetlen elindítani a tökéletes alapok után... Ez volt az egyik legfőbb oka az Audya halálának is... :777

Sziasztok!
Pont ezt akartam irni én is.Viszont,mint már mondtam,erre nagyon jó alternativa a varangy...mióta minőségibb hangbankkal hajtom,az mp3 alapokat szinte kizártam a müsorból.Bármilyen furcsa is,vissza tértem a midi alapokhoz,igy hangzásban nincs eget verő különbség egy Hungária nóta,és mondjuk egy keringő stilus minőségében.

For this post the author Karesz thanked:
powersparc (2018.07.19. 18:41)

Karesz
VIP

Images: 0
Has thanked: 1685 times
Have thanks: 769 times
Hangszer: Novation remote sl 49,EV ZLX15,Turbosound IP15B

HozzászólásSzerző: powersparc » 2018.07.19. 18:40

Asterix írta:Mielőtt hasra esnél magadtól....

Ezt már csak az űberelné ha ő írná a Logicot is. :lol:
powersparc
VIP

Következő

Vissza: Szintetizátor/zongora