Zenei célú számítógép összeállítása

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Re: Zenei célú számítógép összeállítása

HozzászólásSzerző: Pityu » 2018.07.01. 13:18

Hát ja, tényleg jó hosszú lére engedted de semmi gond.
Amúgy kicsit olyan a problémád, mint a saját farkát kergető kutya.. :lol:
Írod, hogy "gazdaságosság is van a világon". Persze, hogy van, csodák viszont nincsenek.. ;)
Vagyis ennyire kevés pénzből sosem lesz ütőképes "zenei célú ámítógép" összerakva. Vagy ha igen, akkor egy csomó kompromisszummal kell megkűzdened, ahogy ezt teszed most is.

Majd mindenki végig megy ezen az úton, ha már erre adja a fejét. Én is így tettem anno vagy 20 évvel ezelőtt, akkor még Pentium 2-es gépemmel. Win 98 telepítések (még floppy boot lemezekkel), majd Milennium, XP és így tovább. Több száz rendszer telepítés.
Csak zenei célra több tucattal!!
Persze akkoriban sokkal egyszerűbb volt a dolog, nem voltak ennyire erőforrás igényes alkalmazások, mint manapság.
Ma, ha valaki "mindent" akar használni, akkor ha tetszik, ha nem bizony bele kell nyúlni a zsebbe. Vagy marad a panaszkodás, hogy ez nem megy, az nem megy.. Ez ilyen egyszerű. ;)

Még valahol megvan az az XP-m, amit egy zenész ismerősöm alakított úgy át, hogy kizárólag azon driverek maradtak benne a telepítőben, amelyek feltétlen szükségesek a működéshez. Az egész XP volt vagy 60 mb (!!!) és elfutott 512 mb rammal. Se net se semmi windowsos betegség! Viszont a Cubase SX3 és a pluginok olyan szinten hasítottak rajta, ahogy ma egyik daw sem..!
Akkoriban ez nagy szó volt, sokan használtuk. Persze mára ez már elavult történet de az érzékeltetés miatt írtam le.
Pld. netnek semmi keresni valója egy gépen. Így nem kell vírus írtó sem semmi extra sz@r, ami a háttérben szépen fogja az erőforrásokat a folytonos szkennelésével.. Ja hát igen, így kell persze még 1 gép, amivel leszedjük az "ingyen" cuccokat és azon lehet vírus kereső meg a többi hülyeség.

Ami ma kellhet egy zenei felhasználású pc-hez.
Alaplap: Majdnem mindegy milyen, ne a legszarabb legyen, semmi faxni.
Proci: i5-i7 esetleg AMD de ott 8 vagy 10 magos.
Ram: Abból minél több, annál jobb ddr3-ddr4 (na meg amennyit az alaplap támogat, a legtöbb már 32 gb-ot támogat..)
DDR2 felejtős!
SSD meghajtó nem árt, sokkal gyorsabban tölti be a rendszert is bekapcsoláskor és persze a működés is gyorsabb. Írás-olvasás sebesség drasztikusan gyorsabb bármely Sata-s vinyónál.
Hangkártya belső-külső, majdnem mindegy. Lényeg, Asio szabványt ismerje! Ilyen ASIO4all driverek meg társai csak nép.hülyítésre jók.. :lol: Külső interfészben sokkal nagyobb a választék és szerintem komolyabbak is. Persze itt sem a 4 ezer ft-os Behringerre kell gondolni, az megfekszik egy komolyabb projekt során, ráadásul zajos és csak nagyon alap feladatokra alkalmas.
VGA meg megint lényegtelen, Nekem az alaplapi integrált is bőven megteszi, pedig 2 monitor van rajta. Nem akadozik, teszi a dolgát. Persze nem gamer feladatra van használva.. :D
Nagyjából ennyi. Nem számoltam össze ez forintosítva mit jelent.
A jelenlegi konfigom a fent felsorolt hardverekből áll össze, azon először egy winfos volt, most meg egy Mavericks osx rendszer fut rajta.
Mit mondjak, bekapcsolom, elszámolok 10 mp-ig és mehet a munka. Kikapcsol kb. 5-6 mp alatt!!
Nagyjából ez a sebesség jellemző a többi munkafolyamatra is. Persze nem dolgozok 128 sávon ez igaz :D
Mindezt 16 gb rammal és egy i5 3550 procival.
Hozzá kell tennem, az osx rendszer jóval kevesebb erőforrást igényel, mint a win, ugyanahhoz a munkához.!!

Summázva, nincs új a nap alatt Rody. Hogy is mondták a Mi tehetséges és nagyszerű focistáink? "kis pénz, kis foci" :lol:
Pityu
Adminisztrátor

Images: 0
Has thanked: 717 times
Have thanks: 1193 times
Hangszer: Korg i30, vArranger2, Vsti hangszerek

HozzászólásSzerző: powersparc » 2018.07.01. 14:08

Pityu írta:Pld. netnek semmi keresni valója egy gépen. Így nem kell vírus írtó sem semmi extra sz@r, ami a háttérben szépen fogja az erőforrásokat

Sajnos ez is csak az xp-s korszakig volt igaz Pityu! Ma már bármilyen telepítő, online kapcsolat meg authorizációs regisztráló e-kulcsos lópucuk nélkül felejtős, pláne ha nem warezol valaki! Vagy nézzük az Applet. iCloud van meg kulcskarika meg Marinéni kismacskája...
Vírust meg egy pendriveról is át lehet vinni. Én kezdem inkább azt érezni mint Buba, Almatomi, Galamb Józsi: egy fain hangszer kell és nem "ámítógép". (az maximum kiegészítésnek vagy szerkesztéshez) Amúgy nekem is kb. 20 év időpocsékolásom volt ebben hogy ilyen olyan hangkönyvtárakat gyűjtögettem és mára nincs egy amire azt mondanám hogy használnám is. A 100 gigás zongorákból is elegem van, sőt a nagy várakozással tekintett GarageBand is egy csalódás volt számomra. Oké, a DAW-ok nyújtotta rugalmasság pótolhatatlan, de ezzel egy sampleres hangszert mint a Pa4 is integrálva csak mégnagyobb lehetőségeink vannak, arról nem beszélve hogy hibátlan arranger szoftver ma még nem sok van. Értem ezt úgy hogy Pa4-be ragyogóan lehet készíteni saját samplingeket ami hiányzik és tisztán midi szerkesztésre ott mellé a DAW. De 28 sávra giga hangminták meg VST effekt hegyek persze hogy vállra tesznek ma is egy izmosabb computert önállóan...
Így summa summárum saját részről nem is tartom túl jelentősnek e zenei pc-s témakört (főleg hogy ha a hackintosh meg pár embernek bevált. Egy Win10 pl. sztem sose lesz alkalmas zenei munkára - lassan már álralánosra sem!) De hát ezek csak egyéni vélemények persze...
powersparc
VIP

Has thanked: 945 times
Have thanks: 2312 times
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány

HozzászólásSzerző: Pityu » 2018.07.01. 14:57

Sajnos ezek tények Nándi, amiket írsz. Csak egyetérteni tudok vele. De hát ez van, ha valaki erre adja a fejét, tudjon róla, mibe akar belevágni.
Amúgy ha pár cél szoftverre hegyezed ki a pc használatot, akkor jelentősen egyszerűsödik a történet.
Ha felteszel minden szutykot, és ahogy írod 100 gb-os hangkönyvtárokat használsz, ahhoz tényleg combos pc kell.
Viszont egyikünk sem Hans Zimmer, aki nagyzenekari mintákat használ millió sávon..

Alap felhasználásra teljesen jó lehet egy "karcsúbb" pc is, arrangeres célra meg pláne.. Nem kell ezer vsti plugin meg brutál effekt procik.
Amíg viszont nincs olyan vas, amely felválthatná a vst nyújtotta korlátlan szabadságot, addig marad a "bütykölés" meg a "maszekolás" :D :777
Pityu
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: powersparc » 2018.07.01. 16:19

Pityu írta:Alap felhasználásra teljesen jó lehet egy "karcsúbb" pc is...
Amíg viszont nincs olyan vas, amely felválthaná a vst nyújtotta korlátlan szabadságot, addig marad a "bütykölés" meg a "maszekolás" :D :777

Abszolút! Mint ahogy írod, x éve a win xp-n is volt élet Cubasezel. Mára csak az változott hogy minden meghízott és a computerek nem győzik teljesítményigényben felvenni a versenyt hogy már egy fika Adobe Reader is fél giga!
Mellesleg egy haverom is, aki néha színháznak hangszerel, máig a régi Edirol Orchestral könyvtárt használja Cubase SX-el + van egy Korg Pa3x Pro mellé minden másra...

For this post the author powersparc thanked:
BodziLalikirály (2018.07.02. 08:03)
Rating: 2.63%

powersparc
VIP

Has thanked: 945 times
Have thanks: 2312 times
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány

HozzászólásSzerző: malko » 2018.07.12. 07:14

rodymusic írta: Utolsó projektem egy Flipper Öcsi dal feldolgozása volt.

Bocsi Robika de Flipper öcsinek sok köze nincs ehhez a nótához:)
Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath QU16, Presonus 328Ai, Presonus ULT12, 4db Kv2 audio sub, Neumann kms105
RANDOM_AVATAR
malko
VIP

Has thanked: 184 times
Have thanks: 646 times
Hangszer: yamaha tyros4

HozzászólásSzerző: tacso » 2018.07.15. 17:32

Jövő héten én is figuráltatok egy új studiógépet! :D
Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

For this post the author tacso thanked:
Rolandbk5 (2018.07.17. 06:59)

tacso
VIP

Has thanked: 2201 times
Have thanks: 1826 times
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,

HozzászólásSzerző: Asterix » 2018.07.15. 18:46

Gratulálok a gépedhez!

Élvezd ki a sebességét, mert pár hónap múlva már lassú lesz a gépezet... :lol: :777
Asterix
Globális Moderátor

Has thanked: 1762 times
Have thanks: 2672 times
Hangszer: -

HozzászólásSzerző: Asterix » 2018.07.15. 20:03

Nem rosszból írtam, félre ne érts!
Nem azért írtam, mert elöregszik a gép. Hanem megszokod a sebességet...
Anno amikor megvettem a 12 magos gépemet 32GB rammal, SSD-vel, veszettül gyors volt az addigi 4 magos i5 laptophoz képest. Ma már nem tartom gyorsnak, hanem az összes többi családi gépezetet tartom csigának.
Amikor megszokod majd a nagy sebességet, utána mindig észre fogod venni, ami mégsem olyan rövid idő.
Nekem egy film renderelése régen 6-8 órát vett igénybe, most 45-50'. De már ez az idő is soknak tűnik, mert már megszoktam, hogy ennyi... :777 :777

For this post the author Asterix thanked:
tacso (2018.07.16. 09:16)

Asterix
Globális Moderátor

HozzászólásSzerző: Pityu » 2018.07.19. 08:38

rodymusic írta:Úgy hogy ha innenstől jobban fikázom a Ketront, meg ócsárolni fogom a többi hangszert, ne lepődjetek meg. Sajnos ez ezzel jár.

Nem, nem jár ezzel. Nyomatékosan megkérlek rá, hogy ne tedd!
Vagy ha igen, akkor vállald az ezzel járó következményeket! Köszönöm! :777

For this post the author Pityu thanked:
powersparc (2018.07.19. 18:38)

Pityu
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Asterix » 2018.07.19. 09:26

rodymusic írta:Ez a negyedóra sárba tiporta az összes maradék lelkesedésem az összes arranger iránt, ami létezik a piacon.

Mielőtt hasra esnél magadtól. Ezt mindenki tudta itt a fórumon, hogy mi a minőségbeli különbség egy arranger és egy Logic között. De a pusztán zenei alapok használata egyesek számára nem elfogadható, sőt...
Egy lakodalomban, vagy bálban nem egyszer, nem kétszer 1-1 bekiabált dalra rá kell tudnod fordulni. Na, ezt arranger nélkül nehéz megoldani. És egy szar hangú arrangert kellemetlen elindítani a tökéletes alapok után... Ez volt az egyik legfőbb oka az Audya halálának is... :777

For this post the author Asterix thanked: 2
Karesz (2018.07.19. 17:53) • powersparc (2018.07.19. 18:39)
Rating: 5.26%

Asterix
Globális Moderátor

Következő

Vissza: Szintetizátor/zongora