Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2915
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68564Hozzászólás ---Qgli---
2022.10.12. 07:07

almatom írta:
2022.10.10. 18:54
Mauglidyro írta:
2022.10.10. 07:04
Na az tényleg olyan volt, hogy megkeztem reggel 10 órakkor, másnap hajnal 5-ig csak azon az egy projekten ültem.
Nem is értelek, nekem ez sci-fi! Összetenném a kezemet, ha én ennyi időn belül tudnék végezni egy projektemmel.
Ennyi idő alatt talán a fejemben össze tudom rakni, hogy mit akarok, nem hogy elkészítve...
Nem is az a sci-fi, hogy ennyi idő alatt, hanem hogy folyamatosan!!!

Én már nagyjából lemértem, hogy nekem egy nóta elkészítéséhez 20-40 óra szükséges, függően attól, hogy hány sáv van, ami olyan rohadék, mint a gitár. Ettől többet is lehetne rá szánni, de én annyira már nem finomítom, mint AlmaTomi. De!!! Én ezt az időt folyamatosan képtelen vagyok kivitelezni! Tehát azt nem tudom megoldani, hogy ma reggel elkezdek egy nótát és holnap reggelre kész van! Nekem napi 3-5 óra lefárasztja az agyamat meg a fülemet. Ha minden délelőtt csinálom, akkor hetenete egy midi file-t csinálok. Két hete fejeztem be egy Rúzsa Magdi egyveleget, ami három nótából áll, azt majdnem két hétig csináltam!



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 296
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68566Hozzászólás HunHyper
2022.10.12. 07:39

almatom írta:
2022.10.10. 18:54
Mauglidyro írta:
2022.10.10. 07:04
Na az tényleg olyan volt, hogy megkeztem reggel 10 órakkor, másnap hajnal 5-ig csak azon az egy projekten ültem.
Nem is értelek, nekem ez sci-fi! Összetenném a kezemet, ha én ennyi időn belül tudnék végezni egy projektemmel.
Ennyi idő alatt talán a fejemben össze tudom rakni, hogy mit akarok, nem hogy elkészítve...
Volt egy olyan érzésem, hogy jönni fog ez a hozzászólás, csak idö kérdése... :lol: :lol: :lol:
:777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 296
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68567Hozzászólás HunHyper
2022.10.12. 07:40

---Qgli--- írta:
2022.10.12. 06:58
A korgnak nagyon gyengén kidolgozott stílusai vannak!
Na végre, ezt is leírta valaki, aki Korg-ot használ... :777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2915
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68569Hozzászólás ---Qgli---
2022.10.12. 13:07

Én ezt már régóta mondom.
A korggal dolgozni kell, hogy jól szóljon ezt tudja mindenki!
Na nem úgy, hogy különböző effekteket teszek rá, meg dobszetteket cserélek, meg a dobnak a hangerejeit változtatom, hanem úgy, hogy belenyúlok a stílusba és a gitároknak a sikálásait helyre rakom, meg zörejhangokkal nyomom tele, meg a dobsávokat telerakom a "ghost" hangokkal, meg stb. Nem beszélve a variációkról. Olyan kevés különbség van némelyik stílusban a négy variáció között, mintha csak egy variációból állna a stílus, mint a 80-as évek végén a Casio-ban. Ezt is mindet javítani, vagyis inkább újracsinálni kell.
Nálam ez jelenti a javítást. Sok esetben úgy kezdtem, hogy egy bizonyos sávot kitöröltem és újra feljátszottam.



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 296
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68570Hozzászólás HunHyper
2022.10.13. 05:06

Tudnál esetleg feltenni 1-2 felvételt úgy, hogy Korg eredeti stílus, vs. általad átszerkesztett?
Nagyon érdekelne a dolog... Yamahánál meg Ketronnál ezt már hallottam, ott van fogalmam róla,
hogy honnan hová lehet elérni hangzás terén... :)

Üdv: Roland


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68571Hozzászólás almatom
2022.10.13. 11:35

HunHyper írta:
2022.10.12. 07:39
almatom írta:
2022.10.10. 18:54
Mauglidyro írta:
2022.10.10. 07:04
Na az tényleg olyan volt, hogy megkeztem reggel 10 órakkor, másnap hajnal 5-ig csak azon az egy projekten ültem.
Nem is értelek, nekem ez sci-fi! Összetenném a kezemet, ha én ennyi időn belül tudnék végezni egy projektemmel.
Ennyi idő alatt talán a fejemben össze tudom rakni, hogy mit akarok, nem hogy elkészítve...
Volt egy olyan érzésem, hogy jönni fog ez a hozzászólás, csak idö kérdése... :lol: :lol: :lol:
:777
De most miért, Roli? :D
Az én bénaságomat jellemzi az, hogy nem tudok ennyi időn belül végezni, gyakorlatilag bármivel sem!
Én azt szeretném tudni, hogy ez másnak miért, illetve hogyan megy?
Hogy tud bárki elkészíteni egy stílust, akár 3 nap alatt, mondjuk napi 10 órával dolgozva azon?
Halál komolyan érdekel, mert én magamról tudom, hogy mennyire sok idô, mire elkészülök egy stílusommal....és lehet, hogy valaki tud valami turpisságot, amivel gyorsabban lehet haladni...



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68572Hozzászólás Mauglidyro
2022.10.14. 07:39

Nagyon egyszerű a képlet.

Én annak idején úgy tanultam meg a hangszinek beváltásához az MSB+LSB összegeket, hogy nem használtam Instrument fájlt hozzá, hanem ami kellett hangszin, azért elő kellett kapni a hangszert és kimatekozni, hogy melyik bank lehet az.
A módszer sikerült ... Nem azt mondom, hogy több ezer hangszin beváltását tudom fejből, de tudom már, hogy egy adott hangszint nagyjából hol kell keresni.
És itt már azért képbe jöhet az Instrument fájl is.
Igy ezzel is nem kevés időt spórolok, de ha 0-ról kell valamit megirni, én nem is szoktam első körben túl bonyolitani a szitut, ha nincs meg a sound, ami kell, akkor majd Optimizer-nél meg lesz.

Jah, igen, az Optimizer 8.

Jelentős időt spórol meg számomra, hogy ez a kis szoftver mindent a kezem alá rak.
Mondjuk, legjobban - ahogy én észrevettem -, inkább Yamahára specializálódott.

Ami idáig 3-4 szoftveren keresztül csináltam, az most már csak esetleg 2-3.
PSRUTI végzi nálam úgymond a tisztogatást, amikor is az összes dupla eventet kitörli, illetve ez teszi rá nekem az akkordokat is a dalra.
És ha csak hangszerelek, akkor tulajdonképpen innen indult a dolog, és a Midifile Optimizer 8-ban be is fejeződik a történet.

Na de mit is csinál az Optimizer 8?

Pl.
- itt szedem szét a dobokat, mindezt egy viszonylag részletes Drum Editor-ban.
- Itt EQ-zom 2 sávos parametrikus EQ-val a midi csatornákat.
- Itt effektezem a dalokat! - Marha nagy segitség, hogy a fejlesztő, a Hangszinek eredeti effektjeit is definiálja a hangszin mellé, és ezek 1 kattintásra be is hivhatóak, és az esetek nagy többségében ezeket is használom, természetesen a 7db használható DSP határáig.
- Itt tudom a midi note-ok Velocity tartományát igazgatni.
- Itt szoktam transzponálni, ugyanis a már felakkordozott dalokat nem kell mégegyszer felakkordoznom a helyes hangnemben, hanem a Chord Event-ek, automatikusan lekövetik a módositást.

Szóval, ha tudtam időt spórolni ezeknél a folyamatoknál, akkor ezekkel az eszközökkel tudtam.

De az idegörlő része, az mindig is a felkopácsolás része marad számomra, illetve az eredeti felvétel elemzése.
Ezen viszont sajnos tényleg nem lehet spórolni.
És mindig lesznek olyan elemei a nótának, amiket nem fogsz tudni reprodukálni, ha megzöldülsz se, emiatt csökkenni is fog a lelkesedés a projekt iránt.
Vagy végső elkeseredésben, kopácsolsz rá valami marhaságot, amit majd az Optimizálásnál ki fogsz kukázni, mer' nem úgy szól, rosszabb esetben meg az egész projekt fiókba kerül, jobb esetben csak pár napra, rosszabb esetben viszont örökké.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Roland_85
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.01.02. 21:29
Hangszer: Roland E-50
Adott köszönetek: : 3 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68579Hozzászólás Roland_85
2022.10.16. 13:45

Üdvözlet!
Uraim, nagyon köszönöm a tanácsokat a hangszerkérdés ügyében: PA700 vs. SX700.
Nagyon sok videónézés, stílushallgatás után, illetve volt alkalmam kipróbálni az SX700-at (köszönet Zajcsinálónak érte) a Yamahára esett a választásom, nemsokára meg is fogom vásárolni. :D
Roland



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2915
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68580Hozzászólás ---Qgli---
2022.10.16. 16:37

Lehet még venni valahonnan új Edirol M10Dx keverőt?
Akár külföldről is érdekelne.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68581Hozzászólás almatom
2022.10.16. 19:26

Arra vigyázz, hogy az aktuális számítógépes rendszeredhez legyen még támogatottsága a kütyünek.
Nekünk van egy ilyen, meg a 16 csatornás verziója. Nagyon jó kütyü de már max csak élô keveréshez jó, hangkártának nem tudom használni, mert nincs hozzá driver.
Régi cucc, driver nélkül....de jó kütyü volt!



Új hozzászólás