Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65826Hozzászólás Mauglidyro
2020.06.28. 04:28

Mondom én ... csak szimplán elfáradt ...


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

bohocotto
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2012.11.13. 15:25
Hangszer: ketron audya 5 volt.már sx 900
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 81 alkalommal
Kapott köszönetek: : 111 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65830Hozzászólás bohocotto
2020.06.29. 21:31

sziasztok.hk audio lucas xt.van vkinek valamilyen tapasztalata???vennék egyet ,de szeretnék informálódni.köszi :777



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 85
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65832Hozzászólás forissandor
2020.06.30. 09:02

Nagyon fasza cucc, én jártam olyannal haknizni. Kisebb rendezvényekre (kb 50-70 fő) hangerőben elég, nagyon jó hangképpel, kicsi, kompakt szaladós cucc. Nyilván one man bandbe illetve egy duó formációra méretezve. Ha jó áron van, ne hagyd ki!



doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 66
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65842Hozzászólás doxaa
2020.07.01. 13:12

Egy másik topikban volt szó a torz megszólalásról. Nyugodtan mosolyogjatok meg, de azt miből és honnan lehet tudni, hogy torzan szól a cucc?
Okés, elsődlegesen a hangképből, amit hallasz a hangfalakból. De legfőképp nem is erre gondolok, hanem én pl soha nem élőzöm fb-n, mivel eddig a telefonos felvételeim hangzása hát hogy is mondjam.. na, az torz. És teljesen mindegy, kinek a telefonja, teljesen mindegy, a hangfalakhoz viszonyítva hol áll a felvételt készítő, szinte alig van változás. Oké, hogy a telefonos felvétel az nem stúdiós felvétel, de több zenészkolléga élőjét hallgatva, az én hangzásom meg sem közelíti azokat. Ebből is gondolom - persze lehet rosszul -, hogy sajna torz jellel, vagy legalábbis nemigazán tiszta jellel dolgozom. A hangfalakból ez nem hallatszik, csak a telefonos felvételen.

És ha már itt tartunk. Valaki régebben elindított egy témát - ami aztán ahogy emlékszem nem lett nagyon kifejtve - a hangerő és gain potik beállításáról, azoknak arányairól, hogy ki, mit és hogyan állít be. Mert ugye van pár. Az aktív láda gain-je, keverő master vol, csatorna vol és gain, a hangszer hangerő potija, a billencsen az ének vol és gain. És akkor nálam még ott van a MaxxAudio is.



Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 103
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65848Hozzászólás jamy1
2020.07.01. 17:13

Nahh ebben a témában kíváncsi vagyok a véleményekre.



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 168
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65849Hozzászólás BodziLalikirály
2020.07.01. 18:39

doxaa írta:
2020.07.01. 13:12
Egy másik topikban volt szó a torz megszólalásról. Nyugodtan mosolyogjatok meg, de azt miből és honnan lehet tudni, hogy torzan szól a cucc? Okés, elsődlegesen a hangképből, amit hallasz a hangfalakból. De legfőképp nem is erre gondolok, hanem én pl soha nem élőzöm fb-n, mivel eddig a telefonos felvételeim hangzása hát hogy is mondjam.. na, az torz. És teljesen mindegy, kinek a telefonja, teljesen mindegy, a hangfalakhoz viszonyítva hol áll a felvételt készítő, szinte alig van változás. Oké, hogy a telefonos felvétel az nem stúdiós felvétel, de több zenészkolléga élőjét hallgatva, az én hangzásom meg sem közelíti azokat. Ebből is gondolom - persze lehet rosszul -, hogy sajna torz jellel, vagy legalábbis nemigazán tiszta jellel dolgozom. A hangfalakból ez nem hallatszik, csak a telefonos felvételen.

Azok akik már rendszeresen "élőznek" az fb.-n vagy bárhol, ha van egy kis gógyijuk akkor nem telefonnal készítik a felvételt hanem rendes kézikamerával. Ugyanis azoknak a mikrofonja kicsit tágabb frekvenciatartományba képes érzékelni mint a telefoné. És itt a válasz a kérdésre, hogy a telefonnal miért torz a hang. A telefon hangfeldolgozó processzora (és a mikrofonja sem így van tervezve) nem képes olyan mintavételezési rátákra és akkora frekvencia átvitelre. Egy kb. 20.000Ft-os kézikamerának (ami már HD felbontást tud) a mikrofonja is és a jelfeldolgozása is már jóval kifinomultabb. Nem beszélve, hogy nem egy tűhegynyi lyukon (ami néha még el is tömődhet) kerül be a hang a kb. ugyanekkora méretű piezzo érzékelőhöz mint a telefonnál, itt már normál membrános (dinamikus) mikrofon van a kamerába!
És ha valaki már rendszeresen használja a kamerát (és rájött hogy "hoppá van rajta egy 3,5-es külső miki/line csatlakozó" is) az profi módon már a felkevert és beállított jelet így továbbítja. Hozzáteszem a számítógépen, böngészőn keresztül használatos fészbúk is ugyanúgy képes élőadást generálni és akkor egy webkamera + analóg jel a line-in csatlakozóba és (majdnem) tökéletes a kép és a hang is.

doxaa írta:
2020.07.01. 13:12
És ha már itt tartunk. Valaki régebben elindított egy témát - ami aztán ahogy emlékszem nem lett nagyon kifejtve - a hangerő és gain potik beállításáról, azoknak arányairól, hogy ki, mit és hogyan állít be. Mert ugye van pár. Az aktív láda gain-je, keverő master vol, csatorna vol és gain, a hangszer hangerő potija, a billencsen az ének vol és gain. És akkor nálam még ott van a MaxxAudio is.

Igen volt erről szó korábban és amennyire emlékszem talán Asterix kolléga írta, hogy ő pld. a keverőn a csatorna hangerő potikat 0dB értékre állítva a GAIN-el szabályozza az arányokat. (de lehet rosszul emlékszem).
Én analóg keverőt használok mai napig, de olyat aminek minden csatornájánál van LED-es szintjelző. Én a GAIN-t úgy állítom, hogy kicsivel a 0dB alá (ha esetleg a hangszeren picit hangosítani kell vagy valaki beleüvőlt a mikrofonba akkor se torzuljon a jel) és a csatorna hangerőkkel szabályzom a keverési arányokat. Azzal azért tisztába kell lenni (és szerintem ezt mindenki tudja), hogy a csatornán a hangszínszabályzással (EQ) is változik a hangerő (hiszen vagy kiemelünk egy frekvencit és ezért hangosabb lesz, vagy visszább vesszük és így halkulni fog az összkép). Digitális keverőknél annyi előnyünk azért van, hogy (általában) a bemeneti jelre és a kimeneti jelre (csatornánként) lehet beállítani egy limitert ami szinten tartja a GAIN által beállított értéket az EQ állítása esetén.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 104
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65876Hozzászólás vigo01
2020.07.03. 13:19

Sikerült a pa1x-be winyót kerítenem. Win felismeri, a hangszer is látja. Elkezdtem visszarakni rá a cuccot de a tartalmat már nem látja, azt iíja ki, hogy: media format unknown.Ntfs-be van formázva.


Update
Mint kiderült a hangszeren belül kell formatálni, nem win-ben.


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65880Hozzászólás Asterix
2020.07.03. 14:38

Minden Korgnál a hangszerben kell a formázást elvégezni és utána a vinyó nevét sem szabad megváltoztatni...



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65883Hozzászólás Mauglidyro
2020.07.03. 18:22

Offtopic!!!

Egy ideje nem nézegettem Thomann és társait, ezen belül főképp megfeledkeztem a Turbosound márkáról is, hiszen azt az információt kaptuk, hogy kifuttaták a Milan subokat.
Bajba is voltam, mikor azt kérdezték tőlem, milyen szubot ajánlanék, hiszen ami számomra etalon és jól is szól, azt kifuttatták. (Én legalább is ebben a tudatban voltam.)
Mert a legtöbb oldalon már akkor sem volt készleten, a Thomann-nál meg le is szedték a hangfalat nem sokkal a megérkezése után.

Szóval, ha most valaki sub vásárláson törné a fejét, akkor ismét elérhető a Turbosound Milan M15b!!!

https://www.muziker.hu/turbosound-milan-m15b


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

djkoxi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016.10.23. 19:13
Hangszer: Denon-Pioneer
Adott köszönetek: : 162 alkalommal
Kapott köszönetek: : 87 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65888Hozzászólás djkoxi
2020.07.04. 07:14

Ha már Turbosound, én is nézegetem egy ideje a szub kínálatukat. 18"-os fronthangszórós bass reflex típust keresek.

https://www.dj-sound-light.hu/turbosoun ... irect_link

https://www.dj-sound-light.hu/hang/akti ... nyomo-5776

A Siena paraméterei sokkal jobbak, mégis olcsóbb. Hátránya, hogy csak 1 db Line kimenete van. Az Ultranet képességeit sajnos nem tudnám kihasználni, viszont a 134 dB hangnyomás szemben a 130 dB-el fontos lenne.

Nem ismered véletlenül ezeket a típusokat?



Új hozzászólás