Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Vintage sarok

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Vintage sarok

Hozzászólás: # 64084Hozzászólás jamy1
2020.01.08. 10:30

Van otthon egy Solton MS5 :)

Hát... Igen csak kikerekedik az ember szeme mikor megnyomogatja a billentyűzetet&rájön, hogy ez bizony ma már PRO kategóriában is ritka.

A hangjairól nem beszèlve!
Kb. az 50%-a nem csak használható a mai napig is, de ráadásul mèg a Pro Arrangereket megszègyenítő minősègben szólal meg.

Az orgonái,accordion,saxophone,e.piano,brass hangjai brutálisak.

Enyèm megvigyázott szèp állapotú, oda nem adnám semmièrt!

Mikor hozzájutottam csodálkoztam, hogy a zenèszek nagy rèsze mennyi pènzt dobott ki a 90-es&2000-es èvekben drága Rolandokra, Yamahakra, Korgokra miközben a hangszínek kidolgozottsága fènyèvekre állt ettől a "kezdő" MS modelltől.



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Vintage sarok

Hozzászólás: # 64369Hozzászólás BodziLalikirály
2020.01.25. 06:58

Sziasztok!

Nem találtam megfelelő topic-ot a kérésemhez és mivel ez is régiség hát itt próbálok érdeklődni. De megkérem az admin-t hogy tegye már át olyan topic-ba ahová való.....
Köszi.

Szóval, van egy régi dal és emlékeimben Afric Simon (Hafanana, Ramaya, stb..) az előadó, de a dalai között nem találtam és most erre lenne szükségem.
A dallamot tudom, és ide fel is teszem a hevenyészetten felvett midi file-t, hogy hátha valaki tudja mi a címe és az előadója,.
Igazából dalszöveg (ami tuti nem egy bonyolult) és egy jó hozzávaló stílus kellene nekem (Roland-ra) vagy az eredeti midi-je és abból kiollóznék egy stílust, de mivel nem találom az eredeti dal videóját sem így nem tudom mit keressek a neten.

Köszi a segítséget előre is!
Omisentalimi.zip
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

kissata
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1076
Csatlakozott: 2011.09.23. 07:18
Hangszer: KORG PA4X
Tartózkodási hely: Fajsz
Adott köszönetek: : 912 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1000 alkalommal

Re: Vintage sarok

Hozzászólás: # 64370Hozzászólás kissata
2020.01.25. 10:23

Szia!
Harry Belafonte - Banana Boat Song! :777



vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Vintage sarok

Hozzászólás: # 64428Hozzászólás vili2105
2020.01.31. 10:03

Ez tiszta trinity kinézetű!


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Vintage sarok

Hozzászólás: # 66862Hozzászólás BodziLalikirály
2020.11.16. 11:14

Szervusztok!

A minap hoztak hozzám digitalizálásra esküvői és egyéb vegyes családi VHS és kamera kazettákat és közben akadtam erre a kis szösszenetre.
1980-as évekbeni duó mely egy dob és egy két manuálos YAMAHA villanyorgonával felvértezve szolgáltatta a táncolni vágyóknak vagy csak az éppen kellemes vacsorát fogyasztóknak a zenei aláfestést.
Sajnos a felvételen a közönség nem látható, a kazetta tulajdonosa pedig nem tudott behatóbb információval szolgálni sem a helyszínnel, sem a duó-val kapcsolatban. Az én tippem, hogy promóciós anyagnak készülhetett annó.

A minőségért elnézést kérek, sajnos jobbat nem tudtam kihozni az alapanyagból!




Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Piercarlo
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016.09.05. 14:45
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 85 alkalommal

Re: Vintage sarok

Hozzászólás: # 67988Hozzászólás Piercarlo
2021.12.02. 11:15

forissandor írta:
2018.03.31. 14:22
Az X1 az egyik legjobb Ketron a mai napig....
Anno még PSR 350-el zenéltem meg egy Roland E valamivel vagy hány éve amikor az Eldorádó hangszerboltban ki volt téve az X1.... azt hiszem 545 vagy 645 ezer forintért.... Sosem felejtem el a hangját...
Uraim! Nincs véletlenül valakinek PSR-350-es magyar nyelvű használati utasítása? Megköszönném, ha feltöltené!



Új hozzászólás