Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63444Hozzászólás Gyuley
2019.10.15. 20:19

:D


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63445Hozzászólás Gyuley
2019.10.15. 20:27

Mauglidyro írta:
2019.10.15. 17:33
Mauglidyro írta:
2019.10.15. 17:33
Na na ... Azért ha most feltennék a kérdést, hogy DAW-al vagy a Genos-al dolgoznék életem végéig nem biztos, hogy a DAW-ot választanám.
Buta döntés, de mindenki azt választ amit akar.


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63446Hozzászólás Gyuley
2019.10.15. 20:37

Mauglidyro írta:
2019.10.15. 17:33
Na na ... Azért ha most feltennék a kérdést, hogy DAW-al vagy a Genos-al dolgoznék életem végéig nem biztos, hogy a DAW-ot választanám.

Pont amiatt, mivel túl korlátlanok a lehetőségek. Mire készre keverek egy sávot az minimum fél nap, és akkor van 14 sávom a nótában, aztán 1 hét múlva mikor már masterelni kéne kezdhetem előről, mert elcsesztem. Mellényúltam a hangszínnel, teli van fázishibával, vagy túl vastag, nem illik a nótába stb.

És ez csak 1 nóta ... Az ilyen jellegű műsorunk meg 800-1000db-os nagyságrendű. Ha kész a nóta, akkor fel kell szövegezni ... Jah ... Az sem játszik mivel a Tyros 4 még nem ismer MP3+G t ... Marad a jó öreg TXT és a Regisztrációs memória irogatás ... Higgyétek el ... olyan könnyen el lehet cseszni az időt ezekkel az "apróságokkal"

Most hogy újonnan 10 órába nyomom hétköznap az ipart, konkrétan még élni sincs kedvem, nemhogy DAW-on szórakozni. Ötlet és nóta az mindig van, de ha el is jutok a hangszerelésig, az biztos, hogy egy hamar nem kezdek hozzá készre keverni.

Ehhez képest kéznél van mondjuk egy Tyros4, egy elfogadható hangszín parkkal. (Normális minőségű Akusztikus és modern dobmotyó sampler, EuroDance pakk, kell ennél több ???)

Igaz sokkal korlátoltabbak a lehetőségek, mivel itt csak 6 DSP van, meg közel sincs annyi mozgás terem mint a Genosnál hangszín ügyileg, mert az biztos, ha Genos-al dolgoznék, a Sampler anyagom 80%-a azonnal feleslegessé válna (hisz akusztikus megszólalásban számomra etalon, elektronikus vonalban meg már nincs az a nóta, amit a Genos illetve ezek az EDM Essential pakkok ne tudnának lefedni.), de ahhoz képest, hogy 6 évvel ezelőtt miket csináltam, illetve most miket csinálok hangszeren, hát ég és a föld.
Nemrég megnyitottam egy midimet, hát a sírás fojtogatott komolyan mondom ... Se az arányok, se a hangszerelés, keverés ... Pfffff... mit tudtam én annak idején, hogy az NRPN-ből a 2 sávos EQ-nak csak a Gain paramétereit szabályzom ... Azt se tudtam akkor konkrétan, hogy a Midifile Optimizer egyáltalán létezik, de úgy unblokk valami más a CWPA8+SysEditor ŐSKÖVÜLET pároson kívül, ami legalább hangszer specifikus!!!

Az biztos, hogy ebben a környezetben még sokkal otthonosabban mozgok.
Ha adnának nekem egy alap midit, és 3 óra múlva megböknék a vállam, hogy hova jutottam, asszem valahogy így szólna a végeredmény.

Temiattad nem alszom.zip

Na ezért nem állnék át semmi pénzért végleg DAW környezetre.

Persze ez csak egy vélemény ... nem megbántásképp mondom.
Rody.

Erre az egészre csak azt tudom mondni, hogy bukó pálya, mind minőség, mind hangzás tekintetében.
Akkor minek a top hangositás, ha az alapok meg kispályásak....... nem értem.

Azt sem értem, miért tartana tovább egy Daw-ban behangszereleni a zenét, nem tart tovább, ha ismered azt, amivel dolgozol.
Nekem volt sok varrógépem, de hogy egy nótát 10 perc alatt toppra hozzak velük.....hát.......vicces
Ha én feljátszom, akkor meg sokkal gyorsabb egy Daw......
Sok lehetőség, igen, itt már nem csak a kocsmázó zenészekre gondoltak....... ez van.


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 39
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63451Hozzászólás ---Qgli---
2019.10.16. 05:26

Mauglidyro írta:
2019.10.15. 17:33
Mire készre keverek egy sávot az minimum fél nap, és akkor van 14 sávom a nótában, aztán 1 hét múlva mikor már masterelni kéne kezdhetem előről, mert elcsesztem.
Erre két dologgal tudok reagálni:
1, Mit szóljon az a zenész, aki magának gyártja a midi file-okat. Azt mennyi idő elkészíteni? Nem annyi, mint kevergetni egy alapból szar midit, amiből sosem lesz jól szóló dolog.
2, Ha magadnak csinálod a nótákat, akkor nincs gond ilyen kevergetési problémával, mert már az alap midi file is jól szól ( természetesen, ha jól van megcsinálva )



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63462Hozzászólás Mauglidyro
2019.10.16. 17:57

Igen, ezt direkt nem is írtam ... sajnos nagyon ritkán jut erre is idő. ... Várj, ezt inkább úgy fogalmaznám, hogy jutni jut idő, csak az ihlet jön ritkán.
Én már úgy vagyok vele, ha eszembe jut valami elképzelés, akkor azt papírra kell vetni, vagy rögtön neki kell látni, különben ha elszalasztom a pillanatot, sosem jutok egyről a kettőre.

Viszont hiába írom saját magamnak a midit, a legtöbb idő azzal megy el, hogy a megfelelő hangszíneket tetris-ezem a feljátszandó sávhoz. Ott is el lehet cseszni az időt, aztán a végeredmény vagy jó vagy nem.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 39
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63473Hozzászólás ---Qgli---
2019.10.17. 14:34

Ez nálam úgy van, hogy ha megszerkesztek egy midi file-t, akkor már az adott hangszínre szerkesztem. Utána már nem változtatok hangszínt, mert ha egy bizonyos hangszínre szerkesztem a sávot, akkor a másik hangszínnel kezdhetem előről az egészet. Hát nem vagyok hülye!



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63663Hozzászólás Mauglidyro
2019.11.11. 22:25

Na Üdv. mindenkinek. Mult héten lehetőségem nyílt rá, hogy egy kicsit közelebbről is megvizsgáljam az SX900-at.
Ezúttal nem egy bemutató keretében, hanem valóban, testközelben tudtam egy félóra/óra formát nyomkodni, meghallgatni, belemélyülni.

Igyekszek nem elragadtatni magam, mint a múltkor, bár előre lelövöm a poént, a Genos és a Ketron Userek megnyugodhatnak, mivel nem ez a hangszer fogja megváltani a piacot.
DE, (!!!) azért egy Tyros-al szemben már nem igazán tudnék olyat mondani, amivel fölényben kerülne ki a Tyros.

Na kezdjük el felsorolni a valós tényeket a süket marketing duma helyett:
- A billentyűzete meglehetősen sokat javult. Érzetre echte olyan volt, mint ha egy Tyros mellé ültem volna le.
- Bluetooth Audio (Egyértelműen RCA kábel alternatíva-gyanus :D)
- A hangzás ... Bár azt mondják, hogy ne keressük a hangszerben a Genos sava-borsát adó (Revo! dob, Ensemble fúvós/vonós, Kino/Seattle vonós) hangszíneket, én azért felfedezni véltem belőlük néhányat a hangszerben, és ezek kétség kívül prémium érzetet kölcsönöznek. Ergo tényleg jogos, hogy a Genos kistestvéreként emlegetik.
Tyros 4 usereknek üzenem, hogy itt már megtaláljuk a vokál hangszíneket!!!
- Samplerezés (Az 1Gb memóriát bőven elégnek találom, viszont ezzel sem lehet megetetni mindenféle hangmintát ... Ezt a bugot sajnos örökölte az S97x-ekből, tehát amiben gyári minta van, azt sajnos nem fogja a Yem kipipálni.)
- Viszont a hangképe sokat alakult az SX900-nak. Sikerült erről a hangszerről meghallgatni néhány, régebbi mentésemre meghangszerelt midit ... Nem szeretem magamat fényezni, de sokkal jobban szólt, mint anno az S970-en.
Pedig nem gondoltam volna, hogy ezt mondom, miután meghallottam Zajcsináló Bandinak az S770-ét 2 éve a fórumtalin.
- Végülis az Editálási lehetőségek itt is ugyanúgy adotttak ... Khm-Khm ... még szép.
- A Chord Looper funkciójának működését, ahogy a benne lévő Demó muzsika bemutatja, zseniális.
- 8 DSP slot :777 :yahoo: :yahoo: :yahoo: ... tehát elmondhatjuk, hogy a Tyros-ról való váltás abszolút nem jár ilyen téren kompromisszummal.
- SUB (címezhető kimenetek) ebből 1-1 db ... Akik hangszerből énekeltek Tyros-nál, azok itt is fognak. :)
- Sajnos a Genosban megismert Midi keresési bugot itt még nem javították, de remélhetőleg a következő frissítéssel majd gondolnak az SX userekre is, ha már a Genos-nál meglépték a dolgot. Addig is marad a Multipad és az Ipad mókolás a Songbook+ -on.
- Címezhető kapcsolók ... Király!!! :dance: :yahoo:


Összegezzünk.

Ez a hangszer inkább azokat a vásárlókat célozza meg, kik nem engedhetik meg maguknak a Genost, de mégis szeretnének egy újabb hangszert, amely nem gyengébb a Tyros-tól, de megtalálhatóak benne a Genos motívumai.

Nagyjából ennyi.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
kismaxi
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013.09.05. 18:00
Hangszer: KORG Pa2x Musikant(Stick);KORG Pa700 Musikant(SD)
Tartózkodási hely: Sopron
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 20 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63667Hozzászólás kismaxi
2019.11.15. 11:13

Sziasztok!
Semmit nem értettem a beszédből, de érdekes volt végignézni:



Yámnyá vs Koúg :)


[font=Lucida Console]KORG PA2xPro, Audio Technica AE6100, Edirol M-10 DX, LD- System MAUI11 line array[/font]

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 27
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63669Hozzászólás Bubamara
2019.11.16. 08:33

Kb ennyit az sx fasza billentyűzet mítoszól....

Az történt, hogy a dgx koncepcióhoz nyúltak vissza. Tehát szintén oktávonként 3db-ból álló billentyűzet semmi rúgó feszítés, de megerősítették a rubber contactot, amely egyben maga a rúgó is. Nem mellékesen a pa600-900, 700-1000 ugyan ezt az utat járja. Ne legyenek illúzióitok, igazi billentyűzet már soha nem lesz ezekben a középkategóriás cuccokban és teljesen igazuk van. Amíg 790.000 Ft-ért kitépik a vevők vásárlási lázukban a kefires dobozokat a boltból, addig hülyék lennének a saját profitjuk terhére bármin is javítani.

Hiszen a nyilvánvalóan gyári szériahibával sem kezdtek semmit a Tyros 2 S900, PSR3000 LCD esetében. Ráterhelték a teljes költséget a vásárlóra az időközönként széteső és cserére szoruló full gagyi kijelzőkkel..

Szép álmokat kis pajtások és üdv a szép új világban! :D


Buba

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63670Hozzászólás Mauglidyro
2019.11.16. 11:38

Az lehet, hogy eléggé műanyag szagú a történet, de kérdem én ...

A nálam lévő Tyros 3 már több mint 11 éves hangszer ... Harmadik user vagyok.
Ez alatt az idő alatt még sosem kellett ezt a hangszert nélkülözni.
Se egy gumiharang szakadás, se egy gomb csere (amit egyes Szabolcsi kollégák nagyon szeretnek a hangszeren beszakítani /Ezt hogy????!!!! :unknown: /), se egy poti csere.

Ha belegondolok hogy annó az új Pa1x és Pa2x-el mennyi gond volt ...
- Rejtélyes hibák a PA2x-nél ... Brummos tápegység, Fagyások, MP3 lejátszási hiba, Ledek cseréje, /mondjuk ez utóbbit elismerte a gyártó/ ... (Ezt tovább nem részletezem, mivel annó már megtettem itt.)
- Gumiharang csere Pa1x-nél (Félévente biztos)
- Pa1x-nél magas hangszóró csere (pedig full hangerőn sosem ment, és a bedugott mikrofon egyszer sem sípolt be.

Pedig annak már mechanikában és anyagfelhasználásban elvileg 100x jobbnak kell lennie.

Ezt persze nem megbántásképp.
Az is lehet, hogy most az egyszer szerencsénk volt.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Új hozzászólás