Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Mikrofonok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

djkoxi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2016.10.23. 19:13
Hangszer: Denon-Pioneer
Adott köszönetek: : 162 alkalommal
Kapott köszönetek: : 87 alkalommal

Re: Mikrofonok

Hozzászólás: # 60069Hozzászólás djkoxi
2018.11.30. 07:56

Szia!
Nekem Pioneer vsx 921 erősítőm van, a gyárilag hozzáadott mikrofonnal egyszer bemértem, bekalibráltam jó pár éve, azóta a szekrényben van.
Állítólag a mikrofon és a bemérőszoftver egymáshoz van illesztve, de szerintem ez csak reklámduma. Filléres kapszula van mindegyikben, kivéve a pro kitteket. Talán az Anthem cég az aki kinézetre és tartalomra is normális mikrofont csatol az erősítőihez, processzoraihoz.
DSC_0044.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.



Avatar
velkeibalesz
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2019.05.22. 10:19
Hangszer: Korg PA80
Tartózkodási hely: Nagykáta
Adott köszönetek: : 10 alkalommal
Kapott köszönetek: : 28 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Mikrofonok

Hozzászólás: # 62035Hozzászólás velkeibalesz
2019.05.24. 07:05

Sajnos hobbi zenészként egyenlőre mindenből csak az alsó kategóriát engedhetem meg magamnak. Bár volt 2 Shure-om, de miután egy buliban megloptak, hirtelen kellett valami. Ez a mikrofon kellemes csalódás volt. 10 ezer alatt sokkal rosszabbra számítottam. Kellemes, meleg hangja van, egy szivacs nem árt rá. Picit gerjedékeny, de ennyiért nem is várható el, hogy tökéletes legyen. :)

https://mikrofon.arukereso.hu/behringer ... p35824702/



Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63280Hozzászólás jamy1
2019.10.01. 09:09

Karesz írta:
2019.09.21. 19:23
Sziasztok!
Ismét rámjött,hogy megpróbáljam múködésre bírni a varangy mikrofon bemenetét.Semmi extra,csak egy jó fajta eq plugin kellene,ami képes jelezni a gerjedő frekiket.Van valami ötletetek esetleg?
Egy személyes felállás esetén, normál teremviszonyok mellett mi tud gerjedni?

Amúgy bármelyik EQ plugin amelyik rendelkezik Analyzerrel megmutatja az aktuális frekvenciamenetet, így azonnal látod melyik frekvenciából van több a kelleténél. Ehhez nem kellenek csodapluginek.



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63282Hozzászólás Karesz
2019.10.01. 09:32

jamy1 írta:
2019.10.01. 09:09
Egy személyes felállás esetén, normál teremviszonyok mellett mi tud gerjedni?
Szia,a mikrofon gerjed..illetve valami freki gerjed időnként,főleg nagyobb hangerőnél-Rode m1-s a mikrofon.



Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63286Hozzászólás jamy1
2019.10.01. 10:03

Ismerni kellene a beállításaidat Karesz, mert így csak sötétben tapogatózás megy.
A Rode azt írja, hogy ez a mikrofon gerjedéscsökkentő iránykarakterisztikával rendelkezik.

Nagy hangerőnél összeszednek mindent a mikrofonok még helyes gain és hangerőbeállítás mellett is.
Ettől függetlenül azt gondolom egyszemélyes zenészként nagy hangerő mellett is beállítható egy egészséges ének hangerő.

Nem rád gondolok félre ne értsd, de rengetegszer megfigyeltem, hogy az énektudásbeli hiányosságokat azzal kompenzálják a zenészek, hogy "felgainelik" az egekbe a mikrofonjukat és a hangerőt is kitolják, holott csak a szájukat kellene kinyitniuk. A botrányos compressor beállításokról nem is beszélve.

Kontroll hangfalakat használsz?



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63287Hozzászólás Karesz
2019.10.01. 10:10

Nincs kontrol hangfalam sajnos.A gain csak addig van feltekerve,míg a led ki nem villan,utánna egy picit visszavéve..a csatorna masterén szoktam a hangerőt állítani neki.
a keverő egy alesis multimix 8fx,parametrikus középpel.A beállítás is gyakorlatilag fix,nem igen nyúlok hozzá,be lett állítva egyszer fajintosan.Az eq-ról meg a dbx gondoskodik..ezért nem értem az egészet..



Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63292Hozzászólás jamy1
2019.10.01. 10:38

Csak nyugodtan kísérletezgess mindenféle beállításokkal és csavargasd az EQ-t is bátran.

Téveszme, hogy valamit egyszer beállítasz és az úgy van jól örökre.

Ez a dbx az agyonsztárolt rendszerproci?

Ha mindenhol ugyanazt a beállítást használod, de a termek változnak akkor megmerem kockáztatni, hogy a dbx a terem adottságoknak eltérése alapján más-más eredményeket mér.

Nekem ebből logikusan az jön, hogy először a saját cuccomon próbálnék egy nekem tetsző beállítást megcsinálni az aktuális teremnek megfelelően és csak utána kapcsolagatnék rendszerprocikat a rendszerbe.

Nézzétek el nekem, én szkeptikus vagyok. Jó dolog a rendszerproci, de ha bejön 100-200 ember a terembe akkor már borult a matek.

Majd felállnak táncolni és megint borult a matek.
Majd megint leülnek. Közben X mennyiségű ember hazamegy...

És nem beszéltünk arról, hogy a közérzetünk is változik egy buliban és a hallásunk is némileg fárad.

Gondolom 2-3 mérésből megalkudtok egy köztes, de számotokra tetsző beállítással tudva azt, hogy tökéletes soha nem lesz.



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63294Hozzászólás HunHyper
2019.10.01. 11:17

Karesz írta:
2019.10.01. 09:32
jamy1 írta:
2019.10.01. 09:09
Egy személyes felállás esetén, normál teremviszonyok mellett mi tud gerjedni?
Szia,a mikrofon gerjed..illetve valami freki gerjed időnként,főleg nagyobb hangerőnél-Rode m1-s a mikrofon.
Azért a Rode M1-et elég nehéz gerjedésre bírni…
Ha a hangfalak jó helyen vannak, szinte lehetetlen… Nem a frekikkel lesz a baj, hanem a hangfalak pozíciójával… Erre figyelni kell…
2019-10-01 12_15_55-RODE Microphones M1 Instruction Manual (Page 2 of 4) - Internet Explorer.png
Nekem pont ezért került dobozba az M1... Imádtam, soha nem is gerjedt, de most ahová be vagyok szorítva othon a cuccommal,
pont rossz helyen vannak a hangfalak a mikrofon szempontjából, így nem nagyon tudtam vele mit kezdeni, mindig gerjedt...
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1828 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63297Hozzászólás Asterix
2019.10.01. 15:43

Én soha, sehol nem gerjedek. Se bulikban, se hangosítás során. Csak azzal lehet gerjedésre bírni a cuccot, ha a mikrofonnal a hangfal elé sétálsz , a mikrofont a hangfal felé tartva...
Beméred a termet a buli előtt és kész. Tök mindegy, hogy hány ember megy utána a terembe és jön ki onnan. Ha füllel állítod be a cuccot, akkor is jönnek mennek az emberek. Számonként nem állítgathatod a cuccot...
A bemérésnél mérj gerjedést is. Ha beméred, legalább látod a frekit, hogy mi az, ami gerjed. A kis templomba is vetetek most digit keverőt, mert ott is gerjed az egyik mikrofon és a magas-mély hangszínes keverő erősítővel nem tudom a frekit kivenni belőle... :777



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Mikrofonok

Hozzászólás: # 63313Hozzászólás galambjozsef
2019.10.03. 09:56

Gerjedés!

Tavaly a Zeneroszi találkozón Illés Peti mutatott pár trükköt, ha netán nincs DBX.
Egyszerá RTA mérőcske az androidos telón, és már tudsz is méricskélni. Igaz nem a legtökéletesebb, de jól jöhet ilyen esetekben!
Az elhelyezés, a gain, az EQ, és persze a száj kinyitása suttogás helyett, mind-mind oda kell rá figyelni!

Tudnék sorolni példákat, hogy már vagy 3x akkora hangerőt kellett volna adni az épp akkori énekesnek, mint amit én használok, azt még mindig halk volt, mert mondjuk úgy 1. lusta volt a száját kinyotni, 2. megilyedt a saját hangjától, aztán azt hitte minél halkabban énekelget annál jobb lesz! :D :D :D


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Új hozzászólás