Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 144
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63098Hozzászólás HunHyper
2019.09.09. 08:04

Nekem be van rakva az XR12 Rack-be... Semmi gondja, mondjuk én csak max. 3-4 órán át hajtom egyszerre...


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63141Hozzászólás Karesz
2019.09.15. 13:16

Sziasztok!AZt szeretném kérdezni,hogy tud-e olyat a dbx,hogy bizonyos gerjedő frekvenciákat a mikrofonnál kiszúr,illetve korrigálja,hogy ne legyen gerjedés?



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63142Hozzászólás Mauglidyro
2019.09.15. 14:38

A DBX-ben lévő RTA minden esetben csak vészmegoldás.
És csak akkor lehet számbavenni, ha már végképp olyan frekvenciák indulnak meg, ami a helynek és a helyzetnek az adottságai miatt indul meg.
Valamint bármi, amit azon állít az ember, az mindenre kihatással lesz.

A problémát a gyökerénél érdemes kezelni.

Tudom, hogy analóg keverőnél korlátoltak a lehetőségek, de manapság már egy jobbfajta Zed árából meg van egy Behringer XR12-es.
Abban csatornánként van RTA, és a 4band-es parametrikus eq-val nincs az a helyzet, amit ne tudnál megoldani.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63144Hozzászólás Asterix
2019.09.15. 15:54

Kérdés, hogy dbx mellett miért gerjedsz???
Ott valami nagyon nem jól működik. Tegnap este 1 méterre volt a mikrofon a hangfaltól, elég nagy hangerővel, totálisan gerjedés mentesen...
Ha jó a mérés, akkor a keverővel tolsz el valamit...



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63149Hozzászólás Karesz
2019.09.15. 18:25

A keverőn egyszer beállítottunk egy fasza beállítást dbx nélkül.Ahhoz nem szoktam nyúlni,csak a master hangerőhöz.Mérés után nagyobb hangerőnél a mély-közép szokott bebúgni.



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63151Hozzászólás Karesz
2019.09.15. 19:01

Megmondom őszintén nem nagyon vagyok odáig a digi keverőkért,de lehet muszály leszek beruházni egyre.Kérdésem az lenne,hogy egy windows laptopon egyszerre el fér-e egymás mellett a 3 alkalmazás?DBX méréskor nem kell a varangynak futnia...ha megtörtént a mérés,ki lehet belőle lépni,el lehet indítani a keverő progiját,és a varangyot is egyszerre.Nem akarok 2-3 tablettel dolgozni.ez lenne a lényege a dolognak.Gondolom egy előre beállított keverő beállítás mellett nem fontos a progijának is futnisa...vagy tévedek?Csak a wifi jelek miatt gondoltam..
Ha már meg van a mérés,dbx progi bezár,varangy és keverő progi elindít,és tálcára téve,megfér a varangy mellett?Mi erről a vélemányetek,?Esetleg Lacinak valami tapasztalat erről?



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63152Hozzászólás Mauglidyro
2019.09.15. 19:54

A DBX elhanyagolható amint a mérés megtörtént, így annak nem kell futnia.

Szerintem olyan nagy galibát meg nem csinál, ha a Windows-on összeereszted a Varranyost meg az X-Air Edit-et.

Viszont jöjjön a jó hír is.
Elérhető a Mixing Station alkalmazás PC alapú bétája.

Így hát innentől kezdve idők kérdése, hogy mikor kerül majd kereskedelmi forgalomba.
Ám szabadidő, fölös energia, valamint célhardver híján sajnos nem tudok részt venni a béta-tesztelésben.

Szóval egyelőre kilátástalan a helyzet.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63157Hozzászólás Asterix
2019.09.16. 05:53

A Behringer XR18 keverő szoftvere és a vArranger együtt fut nálam a régi Fujitsu laptopon. (Nem azon, amelyiket tőled vettem, hanem azon, ami neked is és kissatának is volt.)
Gond nélkül futnak egymás mellett. Sőt... A varangy a keverőt használja hangkártyaként...
Én külső 15"-os érintő kijelzőt használok, maga a laptop nincs előttem. Így kicsit macerás, ha a keverőbe bele kell nyúlni. De nagyon-nagyon ritkán kell.
De előttem van annak a laptopnak a képernyője, amit tőled vettem. Azon a karaoke műsor van egyenlőre és a keverő szoftja. A keverőbe inkább azon szoktam beavatkozni. De előttem van az iPad az OnSonggal, azon is ott a keverő szoftja. A dbx-et csak az iPaddel szoktam mérni.
De folyamatos optimalizálás alatt van a cucc. Átküldök neked egy fotót a hétvégi cuccról.
Most debütált minden más Ketron kütyü nélkül a varangy. Jól dolgozik, semmi gond vele. Nem is szól rosszul, sőt...
Egyenlőre a Korggal van vezérelve harmonika üzemmódban. Így tökéletesen működik, de ugye nincsenek működő sliderek, gombok. Még az Alesis nincs nálam. De azért a Korgot nem adnám fel akárhogy szól is a varangy. Azért már az is nagy szó, hogy 1 billentyű van nálam, de hogy én pusztán egy windowsra és egy azon működő szoftverre bízzam magam, az nem tűnik számomra vállalhatónak. Ráadásul még egy jó pár dolog hiányzik a varangyból, amit a Korgból használok...

Rolandnak szerintem van tapasztalata a dbx gerjedésgátlójának live működéséről... hátha benéz ide...



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63166Hozzászólás Karesz
2019.09.16. 20:47

Asterix írta:
2019.09.16. 05:53
hogy én pusztán egy windowsra és egy azon működő szoftverre bízzam magam, az nem tűnik számomra vállalhatónak.
Pedig hidd el,semmi gond vele.Atom biztos,évek óta :D



Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 141
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63167Hozzászólás tacso
2019.09.17. 08:54

Ha a telefon Nálad van Karesz, az is vezérelheti a mixert,( ha egyáltalán kell) már én sem hordom csak ezért az IPad et!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Új hozzászólás