Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

MIDI - Technikai kérdés/válaszok

MIDI-vel kapcsolatos eszmecsere. MIDI fájlok feltöltése és kérése SZIGORÚAN TILOS!

Moderátor: Moderátorok

Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 28
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62788Hozzászólás Laca51
2019.08.13. 06:15

Köszi szépen, közben már rájöttem, megtaláltam, hiába kicsit lassú már a felfogásom. Elnézést, ha tényleg bugyuta volt a kérdés, de tőletek mindig kaptam segítséget és most is. Az a lényeg , hogy így működik a dolog. Egyébként, írnám a cikiző főnökünknek, hogy megértse az imitálásom lényegét, ami abból áll, hogy nem azt nézik akiknek játszok, hogy milyen akkordokat fog le a bal kezem, mert nem értenek hozzá és nem azt figyelik, hogy milyen gitár virtuóz vagyok, mert azt sem tudják, hogy milyen hangokat fogok le némán, csak azt kifogásolják, persze nem halálos komolyan, hogy nem mozognak a kezeim a billentyűzeten, mert ugyebár a karaoke és az általam rögzített felvételeknél, max. csak a hangerő gombon van a kicsit már remegő kezem. Ez egy családi, baráti társaság, akik szeretik, amiket játszok , de mindenhol van egy-két cikiző emberke , akit így egy picit megvezetek majd és akkor elégedett lesz a produkciómmal, mert így már majd nyomkodhatom a billentyűket, mintha játszanék. Nem tudom, így már érthető és elfogadható a dolog? És persze vissza kérdezem, hogy közel a 70 évhez, kezdődő parkinson kórral hogy tudnál élőben hibátlanul játszani? Már annak is örülök, ha tudom a dalaimat felvenni a szintire sokszori újra játszással!
Ha nem szeretnék ennyire zenélni, már abbahagynám, de nem tudom még...... Nem sértő, bántó szándékkal írtam ezeket, csak a megértés végett. Köszönöm!
:777



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 28
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62790Hozzászólás Laca51
2019.08.13. 14:17

Köszönöm a segítségedet és megértésedet! :dance:



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 149
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62791Hozzászólás ---Qgli---
2019.08.13. 14:54

Félre ne érts!
Engem egyáltalán nem zavar, csak én cikinek érezném, hogy mindenki tudja ( látja ) az igazságot.



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 28
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62792Hozzászólás Laca51
2019.08.13. 19:15

Örülök, hogy téged egyáltalán nem zavar , de engem sem! Ez az egész imitálás csak most fog kialakulni és csak az okoskodó hallgatót vagy hallgatókat akarom megnyugtatni, hogy én játszok majd valójában. Tudom csalásnak érzi az aki nem ebben a cipőben jár, de szerintem kegyes csalás. Hány profi előadó teszi ezt a pódiumon, hogy példul tátog csak a playbackre? Magyarok, világhírűek! Én legalább nem tátogok, hanem igazából énekelek. A kezdődő betegségemet, meg a lámpalázzal magyarázom, annak akinek kell, hogy miért remeg a kezem. És nem látja senki sem, az igazságot, mert nem a közelemben van a hallgatóság , csak az a lényeg, hogy mozogjanak a kezeim , mintha játszanék. Jó néhány dalnál már bevált, ahol nem kellett nagy szólózást csinálni, mert a kíséretet ki tudtam kapcsolni, de a teljes billentyűzetet nem. Ezért is kértem segítséget a megoldásra. Ha neked ciki, akkor legyen ciki, de nekem és a hallgatóságnak nem ciki, hanem öröm. És a betegség sem ciki. Ne tudd meg sohasem!



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 149
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62793Hozzászólás ---Qgli---
2019.08.14. 06:04

Sajnos már megtudtam. Az idén nyáron alagút szindrómát diagnosztizáltak a jobb csuklómban. Ez olyan kézbetegség, hogy az ujjaim egyre nehézkesebben mozognak, majd végül begállnak és csak egy műtét segít rajta. A nyáron elég sok este fel kellett adnom a zenélést.



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 28
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62799Hozzászólás Laca51
2019.08.14. 20:43

Hát akkor sajnálom, hogy közel azonos cipőben járunk! Nálam még csak olyan remegés van a kezemben, főleg a balban, ami valóban hasonlít ahhoz mintha a lámpaláztól, izgulástól remegne kicsit. Ezért én még nem szeretném abbahagyni a zenélést és most már annak örülök főleg, hogy nem keresek ezzel egy forintot sem. Nem vagyok zenész, csak zenélgető. Amit tudok rendesen eljátszok a szokásos módon, de sok olyan dalt is játszok, amik már bonyolultabbak , magyar és külföldi karaoke dalok és ezekkel szeretem szórakoztatni a kis hallgatóságomat. Persze még nem tudja senki a nagy valóságot, csak persze a nejem. Nem azért mert ciki vagy szégyellem, de nem szeretném , ha sajnálatból tapsolnának az előadásomért. Amíg nem lesz súlyosabb a helyzet addig így marad és pici csalással megy időnkét a zenélés. Neked meg kitartást kívánok és azt, hogy ne kelljen teljesen abbahagyni a zenélést! Mert ugyan lehet zene nélkül élni, de minek! :777



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 28
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62811Hozzászólás Laca51
2019.08.17. 18:37

Sziasztok! Eddig nem jelentkezett ez a problémám, de lehet, hogy el állítottam valamit, vagy valóban nem lehet a midi dalok hangmagasságát lejjebb, feljebb vinni? Se az általam rögzítettet, sem a karaoke dalokat. Tudnátok segíteni? Köszönöm! :xx:



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 28
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62816Hozzászólás Laca51
2019.08.18. 06:43

Szia! Köszönöm neked az újabb segítséget és tudtalak követni. Van magyar nyelvű tájékoztató, ebben kerestem persze először választ a problémámra, de valahogy nem találtam, csak azt, hogy lehet transzponálni mindent fel és le, ahogy akarom. És én tudtam is nem is olyan régen, ha rákényszerültem a hangomhoz illeszteni a dalokat. Aztán most megdöbbentem, hogy nem tudom állítani. Agyalásom közben eszembe jutott, hogy valamelyik nap azt csinálta szinti, hogy üzem közben egyszer csak kikapcsolt. Nofene, mondom, mit csinálsz, hé?! És 3-4 másodperc múlva visszakapcsolt. Újraindult, mint ahogy a számítógépem szokta nagy ritkán, ha nem tetszik neki valami. Vagy vírust kapott a szinti vagy már haldoklik és egyszer majd elfelejt visszakapcsolni? És valószínűleg itt lehetett az , hogy visszaállt a keyboard beállításra a Controller beállításnál. Mert ott találtam meg most az előbb a hibát ahogy kerestem azt a megoldást, amit írtál. Keyboard-ra volt állva és nem a Master-re, ra! Ahogy átállítottam a Master-re, ra , rögtön lehet a midiket transzponálni. Nos kedves fórumtársam , vagy társaim, mik lehetnek a kikapcsolásoknak az okai. Kezd kipurcanni a szinti? Vagy tényleg újra indul, önálló életet él? De most már legalább működik az, ami még tegnap nem működött, ez is valami. Köszi, ha lesz válasz! :777



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 28
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62843Hozzászólás Laca51
2019.08.19. 15:54

Köszi a választ, lehet, hogy az adapter szórakozik, megmozgattam a kábeleket és úgy láttam, hogy nem laza semmi. :777



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 28
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62930Hozzászólás Laca51
2019.08.31. 14:09

Sziasztok! Mint tudjátok nekem jelenleg Yamaha PSR S 900-as szintim van. Elég öregecske sajnos. Ha a "jó sors" hozzásegítene a legújabb PSR SX 900-as szintihez, akkor a midiktől kezdve a styl fájlokig, amiket most használok, működnének azon az új szintin? A másik nagy kedvencem a Yamaha Genos lenne! Nekem kicsit "kínai" az SFF és a többi hasonló kifejezés, amik a leírásokban vannak, különböző szintiknél. Sokat segítenétek a szakértelmetekkel, ha utána néznétek ennek a dolognak. Nem szeretném elveszíteni az eddig összegyűjtött vagy csinált zenei anyagot! Köszi a segítséget, tanácsot, ha kapok! Üdv! :777



Új hozzászólás