Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Korg - Technikai kérdések/válaszok

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 242
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 62547Hozzászólás galambjozsef
2019.07.11. 10:14

Vásárolható, több féle létezik ezekből. Nézd végig a videót és a kérdésedre megtalálod a választ! Annyit azért hozzáteszek, hogy ezeket itthon túlzottan nem fogod tudni használni, mivel a magyarok füle nem erre van beállva! Ha csak nem jársz ki az adott régióba azt a féle mzsikát játszani. Tény hogy vannak bennük egész jó hangzsinek, dobok, de az árához képest elenyésző ezeknek a mennyisége! Maga a soft letölthető, csak kérni fogja a megfelelő hardeware kulcsot, és így annak hiányában nem fognak megszólalni a bővitményből származó hangszinek és dobok! Egy időben gondolkoztam rajta, hogy csinálok belőlük is soft bővítményt, de szintén csak PKG-re tudnék, ugyanúgy ahogy a musikant bővítőt is! Annyi külömbséggel, hogy a PKG-s verzió működik 100%-ban hardware kulcs nélkül, ellenben a gyárival, minimum 2x annyiért kapod meg, mint nálam, és kell hozzá az SD kártya is. Úgy tudom ezek csak pa700, pa100, pa900, pa600 és pa3xle-re érhetőek el. Pa700 esetében 50ezer felett, pa1000 esetében közel 70ezerért! Ha Így nézzük a külömdséget, és ha készülne pa4x-re, tippem szerint 80-90ezer magasságáért lehetne megvásárolni.
Sajnos csak az adott tipusra használhatóak a kártyák, mivel nem SET-ként kapod hozzá a bővítményt, hanem telepítőfájlként!
https://www.korg.com/de/products/access ... _musikant/
https://www.korg.com/de/products/access ... _musikant/


Egyébként így tudsz bonusz mappákat keríteni a pa4x-be, ami UPD-s. MUSIKANT-re nem gyártják ezeket a soft telepítőket, ott set-ként kerül értékesítésre, szintén hardware kulcs kell hozzájuk, de viszont elhasználja a számára szükséges user hang, dob és sampler, és stile helyeket
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára galambjozsef 2019.07.11. 10:17-kor.


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 463
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 62548Hozzászólás Asterix
2019.07.11. 10:17

Hívlak...



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 463
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 62550Hozzászólás Asterix
2019.07.11. 11:10

A Muzikant hangszínek és stílusok nem védettek. Azt én is simán ki tudom menteni a hangszerből. 3x Muzikant esetén 3 db hangszín volt a védett, de azok nem a gyári mappában, hanem user1-ben voltak. És azt anno Józsika sem tudta használni.
A többi hangszín és stílus simán kimenthető. A Muzikant hangszerek nem használnak samplert. Minden + hangszínük a belső hangmintatárból építkezik...
Ennek nem ez az előnye... Ez csak egy járulékos olyanoknak, akik nem vettek Muzikant hangszert...


Anno a 3x Muzikanthoz volt egy 900 dalból álló Songbook bővítés. Ilyenről nem tudtok a 4x-hez???



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 242
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 62551Hozzászólás galambjozsef
2019.07.11. 16:48

powersparc írta:
2019.07.11. 10:41
galambjozsef írta:
2019.07.11. 10:14
gondolkoztam rajta, hogy csinálok belőlük is soft bővítményt, de szintén csak PKG-re tudnék
Józsi, feltételezem a gyártótól kaptál ilyen pakk készítő szoftvert. De a partizán akciókért nem cseszhetnek púzón utána, hogy esetlegesen magán akciózol a rád bízott dologgal? Mert akkor nem hiszem hogy megéri elveszteni a bizalmukat. (Mondjuk nem tudom alapból milyen szerződésed van aláírva velük, de pl. akik tesztelni megkapnak hangszereket a megjelenés előtt és csak pl. képek szivárognak ki róluk idő előtt, akkor is bukfenc van. Na most egy más régió pakkjaiból kilopott hangszínekre - hacsak nem magadnak tartod meg - ez szintén rizikófaktor sztem. Vagy hogy van ez?) :?: :unknown:
Nem állok szerződésben.
A gyártó nem ad ki semmi olyan prograot, amikkel lehetne ilyen pakkokat készíteni, módosítani!
A programokat teljesen más úton készítem.
Hogy megérnée ezekből a más régiókból származó pakkokból egy újabbat összerakni, nem igazán látom sok értelmét, mert ugyebár magyarországon nem igazán kell keleteurópai, és hasonló zenét játszani!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Asdert
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2011.09.01. 15:46
Hangszer: Tyros-4, KORG RADIAS
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Adott köszönetek: : 152 alkalommal
Kapott köszönetek: : 237 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 62643Hozzászólás Asdert
2019.07.25. 19:14

Sziasztok, A Korg Pa sorozat gomb kombinációit tudja valaki, valakik? Pl, Intro 1 nyomva tart és bekapcs, stb. Valahol van erről, mindről valami, akár service formában? Vagy ez ma már nem kell?



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 242
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 62647Hozzászólás galambjozsef
2019.07.26. 06:03

Service kódokat azok ismeretében érdemes használni. A leg fontosabb amivel a gépet lehet ellenőrizni az alábbi
Style Play + Media + Power On {ez nem rejtett, szerviz könyvben olvasható} a többi kód a felhasználók előtt tabu!
Itt lehet ellenőrizni a touch pad, kijelző, billentyű, gombok ledek ram hangkartya és egyéb hardwarek működését.


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Asdert
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2011.09.01. 15:46
Hangszer: Tyros-4, KORG RADIAS
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Adott köszönetek: : 152 alkalommal
Kapott köszönetek: : 237 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 62660Hozzászólás Asdert
2019.07.27. 09:36

Ez igaz, csak ésszel a gomb kombi, csak régen" még a Pa 500 idejében volt ké-három mentő" gomb, pl. lefagyás esetére. Volt, hogy csak az ilyen segített, és attól függően, hogy mit nyomtál össze, több mindent megoldott, ha kellett újra települt az op rendszer, stb, de lehet ma ezek már ki vannak küszöbölve.



zeneszerető
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 15
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.02.16. 19:12
Hangszer: Korg PA 2x pro
Adott köszönetek: : 21 alkalommal
Kapott köszönetek: : 7 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 62683Hozzászólás zeneszerető
2019.07.30. 13:34

Sziasztok! Elég bonyolult a helyzet... szóval nemrégiben küldtek szetteket Korg PA 2x pro hangszerre. Betöltöttem, kiválogattam, ami nekem kellet belőle, visszatöltöttem az addigi szettet és oda szépen egyenként bemásolgattam a küldött szettből az anyagokat. Nem is lett volna baj ezzel, csak észrevettem, hogy sok beállítás átállítódott az eredeti szetten. A 2 ,,Master Balance'' potméter sem azt állítja már, mint régen, a sustain pedál pólust váltott, a főoldalon lévő ,,Dr/Perc. , Accomp., és BASS'' sliderek is beálltak 60-as értékre, azelőtt viszont szépen be voltak lőve ( csak sajnos már nem emlékszem, hogy mennyire). Mindennek tetejébe még a demok sem működnek. Ki lehet választani, de nem hallatszik semmi. Próbáltam újra betölteni a régi szettet, a stílusok cserélődnek, viszont ezek a problémák mégis megmaradnak. Tudnátok segíteni? Mi tévő legyek? :(



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 463
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 62684Hozzászólás Asterix
2019.07.30. 15:31

Komplett mentés, majd hangszer teljes reset --> op rendszer újra feltétele, majd a te régi szettednek a betöltése, ami a tiéd volt, mielőtt elkezdtél töltögetni.
Ha így visszaállt az eredeti helyzet, utána kezd el töltögetni a szetteket. De ne kompletten. Külön a stílusokat, hangokat, padokat, vokált. Mindent egyesével, mert csak akkor tudod megmondani, hogy a betöltés pontosan mit írjon felül. És aGLOBAL beállításokat sose töltsd be, ha már a saját beállításaid beváltak és nem akarsz újra nyögni vele... :777



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 242
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 62685Hozzászólás galambjozsef
2019.07.30. 17:52

Kezelőszervek, és egyéb ilyen dolgok könnyedén visszaállíthatók a korábbira, persze ha van róla mentés!
A korábbi saját mentésből a GLOBAL mappát töltsd vissza!
Visszatöltés előtt érdemes megnézni, hogy esetleg a GLOBAL Protect nincs-e zárva! Pa2x-nél volt ilyen opció is!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Új hozzászólás