Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 176
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62305Hozzászólás B.Bazsi
2019.06.17. 14:11

Nekem volt szerencsém meghallgatni Mezőkövesden a hangszerboltban az ART szériát, szólt mint az atom, hangnyomása komoly volt de a hangképe hagyott maga után kívánnivalót, legalábbis nekünk. Kopógós, száraz hangja volt nekünk, mindenki a magáét dicséri de az operánknak hallhatóan szebb hangja van.


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Yamisanyi
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.08.14. 17:53
Hangszer: Yamaha genos , db sub15 ,Yamaha dxr-10, Yamaha mgp
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 3 alkalommal
Kapott köszönetek: : 13 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62306Hozzászólás Yamisanyi
2019.06.17. 15:36

Nekem volt rcf hangfalam art 312 mk3 és igaza van
Bazsinak szól az csak inkább discozásra mint előzenére!Most db t használok én is sokkal szebben szól az én fülemnek. De tényleg kinek mi jön be!



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62307Hozzászólás Karesz
2019.06.17. 16:55

Köszönöm, én nem hallottam még szólni, de hasonló véleményeket hallottam én is.



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 168
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62312Hozzászólás BodziLalikirály
2019.06.17. 20:29

Sziasztok!

Én is csak ugyanazt tudom megerősíteni mint ami korábban leírásra került....:
B.Bazsi írta:
2019.06.17. 14:11
Nekem volt szerencsém meghallgatni Mezőkövesden a hangszerboltban az ART szériát, szólt mint az atom, hangnyomása komoly volt de a hangképe hagyott maga után kívánnivalót, legalábbis nekünk. Kopógós, száraz hangja volt nekünk......
Yamisanyi írta:
2019.06.17. 15:36
Nekem volt rcf hangfalam art 312 mk3 és igaza van Bazsinak szól az.......!
Én is próbáltam már pár típusát és tény, hogy vannak közötte nagyon babák és érdekes módon ugyanazt kell mondanom, hogy megint csak a régi szériáknak volt szebb hangjuk......és vannak amikkel bíbelődni kell...
DE !!!
Mikor nálam volt egy szintén ART szériás (talán a 15-ös volt) és kipróbálva nekem is ez a kopogó dobozhang ami zavaró volt. Mígnem egy kis plusz belső folytással ( 6mm-es szivacslapok beragasztásával) ez a kopogó dobozhang szépen eltűnt és szép lágy kisímult hangja lett. Igaz a mélytartományból minimálisan veszített (ugyanazon beállításnál mint előtte), de kicsit emelve az EQ-n visszahozta.
Jelenleg 2 pár épített hangfalam van amiben RCF hangszórók dolgoznak .


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62431Hozzászólás Mauglidyro
2019.07.02. 15:02

Üdv. mindenkinek.

Az előző fórumos pályafutásom alatt (talán még emlékezhettek rá), szert tettünk egy APC Line-R 1200-asra, ami egy aktív túlfeszültség elleni védelem.
Mára már szinte gombokért kapható.

Ezért úgy gondolom, hogy a kis cuccal járkálóknak ez egy kötelező kis darab lehetne a felszerelésben.
Hisz amellett, hogy fixen kitolja a beállított feszültséget (220V-230V-240V), a villámcsapásoktól, és a tüske szerűen kiugró feszültséget is képes abban a pillanatban kivédeni.

Nálunk erről az eszközről annó a Dynacord, és a 2db hangszer ment, és bőven elbírta.

Ám vagy két éve kényszerszabadságát tölti itthon a szekrényben, mivel egy korábbi sérülése miatt mára már csak korlátoltan használható.
Sajnos a trafó súlya a szállítások alatt átszakította az egyik tartó elemet a műanyagházon, ezért átmenő csavarokkal oldottuk meg ezeknek a rögzítéseit, melynek megvalósítása nem volt olyan egyszerű.
Ugyanis az ilyen hosszúságú csavarok igencsak ritkák a piacon, ezért nagyfater méretre vágott menetes szárakat készített hozzá, és a trafó felől kétszeresen csavarozta le.

Sokáig működőképes volt így, de aztán nem sokkal észrevettük, hogy anyagfolytonossági hiányosság van az eszköz alján.
Mivel ezt egy téli rendezvény alkalmával észleltük, ezért az elkövetkezendő pár buliba már nem vittük magunkkal a készüléket, és ott is felejtődött a szekrényben, jó sokáig.

Ma viszont a kezem ügyébe akadt, így áram alá helyeztem, és örömmel láttam, hogy még mindig működőképes.

Arra gondoltam, hogy jó lenne ismét bevetni élesben, de ezzel az esztétikai hibával, nem biztos hogy teljes mértékben megtudna bírkózni a feladattal.
Gondoltam már arra is, hogy esetleg jó volna újradobozolni.
Csak ötletem sincs, hogy kezdjek ehhez neki.

Persze ha mégsem jönne össze, más nem megmarad itthoni használatra.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62625Hozzászólás Mauglidyro
2019.07.23. 22:03

Na üdv mindenkinek ...

Úgy néz ki, hogy közel két évvel az első kudarcom után, végre bebizonyítottam hogy nem volt hiábavaló digitális keverőre váltani.

A hétvégén egy olyan lagziba sikerült a "kapkodós cájgot" belőni, ami minden tekintetben nagy falatnak számított.
Amikor először mondták, hogy hol leszünk, és kis keresés után találtam a helyről képeket, kicsit alábecsültem az oda alkalmas cucc mennyiségét.

Azt gondoltam, hogy 1db sub és a 2db Lite15 ezzel a cájggal elegendő lesz ... Nem tudtunk többet vinni, mivel nem volt külön gépjármű az egész cuccra, meg különben is ... 60-70 főre doszt elégnek kell ennek így lennie - gondoltam én.

Végülis annyira azért nem trafáltam mellé, mivel a teteje bőven bírt volna még több kraftot.
Ami igazából kevés volt az a sub ... Az nyilvánvaló, hogy a fával beburkolt terem hatalmas ellensége a szubtartománynak, tehát minél jobban le van burkolva, annál kevesebb lesz a szubtartomány, mert a burkoló közeg elnyeli.
És egy ilyen helyre azért illik vinni több mélyládát, hiszen valahogy kompenzálni kell a terem akusztikai sajátosságaiból adódó veszteséget, mert ha ezt nem tennénk, akkor jön a kompromisszumkötés a hangerővel, hacsak nem szeretnénk azt, hogy a cuccunk bánja ezt az incidenst.
Bizony-bizony néha beleszaladtunk a Peak-be sub oldalon, de szerencsére ilyenkor azonnal betudtam avatkozni.

És mindamellett nagyon jól vette az akadályt a cuccos ... Legközelebb pedig okosabbak leszünk :)

Viszont itt visszakanyarodnék az első mondatra egy pár sor erejéig.
Nem akarok nagyképűnek tűnni, azt viszont sosem tagadtam, hogy szeretem, ha elismernek ...

Éppen ezért, 2 év után adott volt a lehetőség, és a sors ismét összehozott a szaxis kollégával, aki annó leszólta a cuccot, és akinek akkor és ott maximálisan igaza volt.
Az újdonság varázsa miatt sok dolgot kipróbáltam a keverőn, és ezek általában pont visszafelé sültek el.
De vasárnap hajnalban, mikor pakoltunk összefelé, és kikértem a véleményét a cájgról örömmel hallottam tőle, hogy:
"Ezek után már nem értem, hogy mi kerül egy Dynacord Powermate-n 800Eft-ba."
Egész úton hazafelé nem győzte elégszer dícsérni a cuccot, és hogy milyen jól kifaragtam.

Mostmár kijelenthetem, hogy a keverőfaragás projekt végérvényesen bevégeztetett ...
Talán a végfokcserét lenne érdemes megfontolni a +2csatorna miatt, ami nem jönne rosszul a monitor kör miatt.

De ez a jövő zenéje marad :)


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62666Hozzászólás Mauglidyro
2019.07.27. 12:39

Na üdv. mindenkinek.

A tegnapi lagzin olyan dolgok történtek velünk, amitől nagyjából minden zenész fél, de legalább is nem számol azzal a tényezővel.

Megérkezünk a helyre (Borostyán Medhotel /Nyíradony-Tamásipuszta/) beszereltünk és a cucc beállítását is letudtuk 1 órán belül.
Viszont észreveszem, hogy kint 1 óra alatt annyit sötétedett, minthogyha rendesen a télben lettünk volna.
Kinézek ... Debrecen felől szuroksötétség. De nem kellett várni a viharra sokáig ... Amint elhagytam az ablakot, el kezdett szakadni az eső. Szó szerint füstölt a föld.

A ceremóniamester már szóval tartja benn a násznépet az aulában, készülnek a szertartásra.
Leültünk pihenni.

Abban a pillanatban az épületben kihagyott az áram, de annyira, hogy a cucc nem tudta áthidalni ezt az ingadozást, ezért újraindult.
5 perc múlva ismét kihagy az áram ...

Mondom ennek a fele sem tréfa ... húzzuk ki a cuccot, amíg nem késő.
Amint kihúztuk a cuccot, az egész környéken elment az áram.
Ekkor vagyunk kb 7 óra környékén.
Kiderült nem sokkal később, hogy kb az egész járásban nincs áram.
Oda jött a helynek a vezetője, mondja, hogy telefonáltak már a szolgáltató embereinek, de ők azt mondták, hogy kb 1-2 óra, mire újra lesz áram. (De az sem biztos.)
Hááát itt már le voltam döbbenve. De nincs mit tenni, ha azt mondták, hogy 2 órahossza, akkor megvárjuk.

A konyhai aggregátor működött, ezért a nagyterem világítása, az épületnek a vészvilágítása, és a konyhai berendezések is erről mentek.
Próbálták nekünk ezt az opciót felajánlani.

Alapvetően nincs ellenünkre ez a lehetőség, amennyiben valódi ipari felépítésű aggregátor dolgozik a helyen (ami ritka), és nem megy róla más nagyobb áramfelvételű komponens, akkor miért ne?
De sajnos azt az aggregátort ajánlották fel, amin az egész konyha rajta volt.
Meg kellett velük értetni, hogy a cuccnak legalább 15 amperes áramfelvétele van. (2db Milan M15, Powercube ezek az igazán nagy fogyasztók)
Önmagában lehet nem volna vele probléma, de mivel az egész konyha rajta van, az hótziher, hogy nem fogja a cuccot megbírni, mivel a névleges teljesítményén felül nem enged többet kivenni, mert letílt.
(Most lehetne hibáztatni a helyet, hogy ilyen szélsőséges helyzetre nincsenek felkészülve ... valószínüleg joggal. Mivel a környék legdrágább helyéről van szó.)

Nincs mit tenni ... Várunk.

Majd negyed 10 felé végre visszatért az áram ... Abban a pillanatban hatalmas ujjongást hallottunk az Aula felől.
Mi azért vártunk egy 5 percet, hogy megbizonyosodjunk róla, fixálódott a helyzet.
Cucc visszadug ... Ellenőríz, hogy minden a helyén maradt-e, majd várni a Tyros 3 -ra, hogy betöltsön.

Épp csak betöltődött a hangszer, jön a Ceremóniamester, hogy ideje felpörgetni az eseményeket (meg volt a szertartás, bár nem a szokásos módon).
Vacsora, Hónapsoroló játék, Nyitótánc, Torta, aztán tánc kifulladásig, amit csak a menyasszonytánc, illetve az asszony/ember avató tánc szakított meg.
Viszont annak ellenére, hogy milyen súlyos volt a helyzet, a buli végére mindenből sikerült kihozni a maximumot, ami nem semmi.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62668Hozzászólás Asterix
2019.07.27. 16:20

Ajánlom minden szintetizátoros zenész úrnak a harmonikát..
A népek ugyanúgy képesek rá mulatni, mint egy szintire.
Már 2 olyan bulim volt, ahol semmi más csak a harmonika volt és az énekem. Ugyanúgy ropták, mint előző este a szintire.
És nem kellett hozzá áram...



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 168
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62670Hozzászólás BodziLalikirály
2019.07.27. 17:14

Mauglidyro írta:
2019.07.27. 12:39
Alapvetően nincs ellenünkre ez a lehetőség, amennyiben valódi ipari felépítésű aggregátor dolgozik a helyen (ami ritka), és nem megy róla más nagyobb áramfelvételű komponens, akkor miért ne?
De sajnos azt az aggregátort ajánlották fel, amin az egész konyha rajta volt.
Meg kellett velük értetni, hogy a cuccnak legalább 15 amperes áramfelvétele van. (2db Milan M15, Powercube ezek az igazán nagy fogyasztók)
Hát én ezt a 15A kicsit keveslem..... MIvel csak a Milan M15 darabonként 4A-t igényel a Garry pedig úgy tudom 6A a csúcson...... és akkor a többi sallangot ugye még nem számoltuk.
De !!!!
Amit írtál, hogy konyhai hűtők mennek az aggregátorról az azért nem lehet egy kicsi és valószínüleg 3 fázisú is.
És azért egy 6kW-os TR-xx (Honda) készülék már elég stabilan tudja tartani a leadott feszültséget, sőt amelyek már komolyabbak azok plussz feszültség stabilizátorral vannak ellátva.
Amit én nem szeretek ezekben csak annyi, hogy a legtöbbön a 3 fázisú aljzat mellett 2 (nagy ritkán 3) 220-as aljzat van és csak a jobbakban vannak ezek fázisra bontva leválasztva. Sőt..... csak egy összesített 3-as kismegszakító van ami ha csak az egyik fázis esik is ki, leveri mindhármat...... sajnos.....

Ettől függetlenül megértem, hogy a cucc védelme érdekében inkább nem merted megkockáztatni ezen megoldást....
Én ezért vettem egy sajátot (Scheppach SG-3500) ami már többször volt használatban :D :D (és eddig nem volt gond vele/tőle)


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62671Hozzászólás Mauglidyro
2019.07.27. 17:36

Asterix írta:
2019.07.27. 16:20
Ajánlom minden szintetizátoros zenész úrnak a harmonikát..
A népek ugyanúgy képesek rá mulatni, mint egy szintire.
Már 2 olyan bulim volt, ahol semmi más csak a harmonika volt és az énekem. Ugyanúgy ropták, mint előző este a szintire.
És nem kellett hozzá áram...
Jah ... Csak a lagzin nem volt kikérő, sem utcai kíséret, ezért minek vittünk volna harmónikát?
Semmilyen előjele nem volt még induláskor, hogy ilyen komoly viharral nézünk szembe.

Az más kérdés, ha mindez Dorogon történik, otthon hagyni a harmónikát egyenlő az öngyilkossággal.

Na mindegy ... ebből tanultunk. Legközelebb meg okosabbak leszünk.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Új hozzászólás