Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1579 alkalommal

Re: Sampler - Mintavétel és feldolgozás

Hozzászólás: # 62238Hozzászólás almatom
2019.06.11. 23:30

Asterix írta:
2019.06.09. 21:35
Karesz írta:
2019.06.09. 19:17
SD10? :D :D :D
Ha van esze a Ketronnak, akkor nem erőlteti ezt az SD9 vonalat tovább egy SD10-el... :lol: :lol:
;)



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1579 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 62247Hozzászólás almatom
2019.06.12. 11:42

Nem, nem! :-)
Egyébként a Dexibell egyik fejlesztője a Ketronnál dolgozik.



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 414 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 62271Hozzászólás Mauglidyro
2019.06.13. 17:45

Üdv. Mindenkinek.

Nos igazából sokat gondolkodtam, hogy kiírjam-e, jó ötlet-e a saját nyomoromat megosztani a "nagy nyílvánossággal"?
Hát mit ne mondjak, ma csőstől jöttek a rosszabbnál rosszabb események.
Sajnos kénytelen vagyok kiírni magamból, mert majd belebolondulok.

Ma végre lezárult a vizsgaidőszak ... Sajnos sikertelenül. Ami az igazán felfoghatatlan, hogy mindez csak pár ponton múlt.
A szóbeli vizsgák (beleértve a gyakorlatot) csont nélkül meglettek, ráadásul igen jó eredményekkel, ám az írásbelin sajnos elhasaltam, a tanárom mentette a menthetőt, de 49 pontnál többet nem tudott adni. megsúgom 2 pont hiányzott a jobb jegyhez.
Sovány vigasz, hogy az osztályban szinte mindenkin kifogott ez a teszt, és senkinek nem lett 2-estől jobb, sőt voltak olyanok akik hasonlóan jártak, mint én.

A tanárom azzal nyugtatott, hogyha ennek nekifutok majd októberben, és sikerül összekaparnom a jobb jegyet, a bizonyítványba már 3-as fog kerülni, mivel ezek az eredmények beleszámítanak, tehát nem kell mindent elölről kezdenem .

És ez még a jéghegy csúcsa ...

A facebook csoportban közöltem veletek a távolmaradás miértjét, azaz miért nem tudtam elmenni a fórumtalira.
Napok óta fulladozok(bár mára ez sokat enyhült, ez köszönhető a NeoCitran Maxnak), és szelektív hallásom van, kvázi tompán hallok.
Ma sikerült konzultálnom a dokimmal a problémáról.
Nos ahhoz hogy megértsétek a dolgot, egy kicsit vissza kell menni az időben.
Kisebb koromban (5-6 évesen) már kilátásba került egy orrmandula műtét, amit hosszas unszolások és veszekedés árán sikerült megúsznom.
Közel 14-15 évig nem is volt nagyobb gondom vele, voltak kisebb nátháim, de volt olyan is, hogy a néhány év alatt 2 évig pl nem is látott a doki.
Persze volt egy orrhangom, emiatt sokszor váltam nevetség tárgyává. De nagyjából együtt tudtam élni ezzel.
És ennyi évvel hátam mögött csaknem megfeledkeztem róla.

A helyzet az, hogy mostanra annyira megváltozott az állapotom, hogy ez valószínűleg nem fog tűrni több halasztást.
Megint megduzzadt a mandulám, és valószínűleg ez okozza a fülgyulladásomat, ami miatt tompán hallok.

Így is az elmúlt 1 évben nem volt olyan hónap, amikor ne lett volna rajtam a takonykór, hol enyhébb, hol durvább tünetekkel.
Ez most minden eddigi tünetegyüttest odavág sajnos.

Az egyetlen reménysugár talán az antibiotikum&probiotikum kúra.
Hiába a beutaló, a magyar egészségügyet elnézve, szerintem 1 héten belülre úgy sem fogok kapni időpontot, hátha javulna valamicskét az állapotom.
Amennyiben mégis műteni kell, a szezon végéig ki kell húznom valahogy ... Sajnos (vagy hálistennek) vannak kötelességeim, és emiatt nem szeretnék bulit visszamondani.
Maximum addig takarékon üzemelek, és a billentyűs játéktechnikámat fejlesztem :)

Hát én kíváncsi vagyok, hogy ebből mi sül ki ...
Ezt a pech szériát ...


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 45
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 62273Hozzászólás Admin
2019.06.13. 22:53

Fel a fejjel, ha októberig rágyúrsz és nem a végére hagyod, akkor sima lesz, főleg ha szóban és gyakorlatban ment. A jegyet a bizonyítványban max továbbtanuláskor nézik, munkahely szempontjából nem jelent hátrányt hogy 3-as és nem 5-ös...

Az orrmandulához csak annyit, hogy a gyerek nagyon sűrűn volt beteg, míg végre sok idő után kiderült, hogy az orrmandula lesz a ludas, neki is romlott a hallása tőle. A műtét óta lekopogom, mintha kicserélték volna, talán egyszer volt beteg, míg előtte kéthetente, plusz ő szól hogy hangos a tv :) Szóval szerintem hosszabb távon megéri minél hamarabb túl lenni a műtéten, a folyamatos tűzoltás (antibiotikum és társai) helyett, főleg hogy minél idősebb vagy annál problémásabb kiszedni. Kitartást és jobbulást! :777


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2910
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 62275Hozzászólás ---Qgli---
2019.06.14. 03:19

Nekem az ütötte meg a szememet, hogy "senkinek nem lett kettestől jobb"!
Ebben az esetben én már nem a biztos, hogy a diákokban keresném a hibát...

Magyar egészségügy: Sajnos ha ilyen műtétre kell készülnöd, akkor jobban jársz, ha keresel olyan magánszakorvost, aki dolgozik kórházban is és elintézi a műtétet gyorsan.



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 414 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 62278Hozzászólás Mauglidyro
2019.06.14. 07:59

Admin :Ami azt illeti a vizsgától nem tartok annyira ...
Ami meg a műtétet, maximum 3 hónap csúszásról lenne szó.
Hiszen beindult a lagzis szezon ...

Szeptember végétől meg már üresjárat van.
Októberben pl. nincs semmi, novemberben, ha esetleg elhúzódna a felépülésem, azt a 2 bulit már nem sajnálom átadni.
És akkor szilveszterig még mindig van idő lábadozni

--Qgli-- :
Ami azt illeti, a vizsgabiztos már szerda reggel, a gyakorlati vizsga megkezdése előtt kilátásba helyezte, hogy az írásbeli részt azt érvényteleníteni fogja, ami megalapozta mondjuk a gyakorlati vizsga hangulatát.
De érdekes mód, ő volt a feleltető abban a csoportban ahova én kerültem, végig segítőkész volt mindenkivel szemben. (Bár az hamar leesett, hogy neki köze nem volt a szakmához ... nyilván alapvető fogalma volt a dolgokról, de csomó mindenben az egykori marketinges tanárom sarokba tudta szorítani.)
Na ilyenkor mi van???


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 147
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 62286Hozzászólás Bubamara
2019.06.15. 13:26

Lemerült az akku a mobilban. :D
Fos az összes Samsung.


Buba

doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 117
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 62316Hozzászólás doxaa
2019.06.18. 14:17

Galamb Józsika, köszi hogy feltetted a youtube csatornádra a fórum talis videókat! Így legalább az is meg tudja nézni és jópár hasznos információhoz tud jutni, aki valamiért nem volt ott. És persze köszönet az előadóknak is - Malkó, Qgli, SüsziTibi :777



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 292
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 62327Hozzászólás Karesz
2019.06.21. 09:24




Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 147
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 62333Hozzászólás Bubamara
2019.06.21. 14:47

Velociraptor unatkozott. :D Jurasic park 3.0

https://www.google.hu/maps/place/Als%C3 ... authuser=0



Buba

Új hozzászólás