Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
beejaybudai
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 134
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2012.02.11. 17:55
Hangszer: Casio MZ-X 500
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Berhida
Adott köszönetek: : 389 alkalommal
Kapott köszönetek: : 452 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62123Hozzászólás beejaybudai
2019.05.27. 20:35

Karesz, a Milan M12-ről mi a véleményed az Electro-Voice-hoz képest? Nekem ugyanis rendelés alatt van egy pár, remélem nem bánom meg... :777


Cuccaim: Casio MZ-X 500, Behringer XR12, Sennheiser E865, Electro-Voice RE510, Audio Technika ATM510, Behringer TM1, Turbosound NuQ122-AN, Turbosound IQ15B, JBL LSR305P, Behringer UMC204HD, LED-es fények.

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62124Hozzászólás Karesz
2019.05.27. 20:58

@beejaybudai
Nem hallottam még szólni őket,Zsoltinak vannak belőle 10-esek.,azt mondta nekem,meglepően jól szólnak.Majd kiváncsi leszek a véleményedre,ha tesztelted,mert tervben van nekem is egy pár belőle.Neten nagyon dicsérik,főleg a 12-est,azt mondják nagyon jó basszust tol,még állványon is.Volt EV ZLX 15-öm,passzivban.Egy-két buliban használtam az IP15 subbal,nem szólt rosszul...



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62127Hozzászólás Karesz
2019.05.28. 20:12

Sziasztok!Ismeri valaki ezt a márkát?

https://www.muziker.hu/bst-dsp12a



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 168
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62129Hozzászólás BodziLalikirály
2019.05.29. 07:47

Karesz!

Úgy tudom, hogy elsősorban Dj cuccokkal foglalkozott valamikor... (és szerintem nem kínai hanem német cég)
A márkát így ismerem és van egy Dj/zenekari keverőpultom (BST Activ@216)
ACTIV216_bleue_mix_bst.jpg

és egy rádiós mikrofonom is tőlük. A minőségével ezeknek nincs probléma. Olyan középkategóriába sorolnám a keverőt, de a mikrofonjuk viszont már inkább a középkategóri felső részéhez tartozik (ennek a típusát most nem tudom), mert kellemes meleg tónusú de kristálytiszta hangja van és profi mind a kialakítása, kezelhetősége mind a technikai paraméterei (rádió távolság, átvitel, stb..) nagyon jók.
A hangfalaival még nem volt dolgom.
A honlapjukon egyébként szerepel, hogy 50 éve vannak a piacon...
https://www.bst-dj.com/
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62147Hozzászólás Mauglidyro
2019.05.31. 14:17

Üdv. mindenkinek.

Úgy néz ki, hogy egy a korábbi irományomban leírt kijelentésem meg fog valósulni.

Egy újabb szintre fejlődhet a rohangálós setup, ami alapjaiban fogja megváltoztatni itt a dolgokat.

Úgy néz ki, hogy a szeretett, és általam sokat dícsért Erőkocka (Garry PC1504) a jövőben eladósorba kerül.
Nagyon egyszerű az ok: Kinőttük.
Persze ez alatt nem azt kell érteni, hogy a teljesítménye kevesebb, mint amennyire nekünk szükség van. NEM.

Szimplán csak arról van szó, hogy nincs monitorozásra lehetőségünk.

Csak hogy tisztázzam a dolgokat:
- Nem! Nem szeretnénk lecserélni a Lite10-eseket
(ha egyszer lenne cserére lehetőség, akkor is max a 12-esre, de egy általán nem biztos hogy a 10-est!)
- a TC Helicon FX150 nagyon drága, és nem releváns megoldás. (Erről majd egyszer bővebben)
- fülmonitor ugyebár nem játszik.
- a 2. Erőkocka meg ... Na jó, inkább kifejtem:
Nekünk a második generációs végfok van.
Amit árulnak használtan, az egy első generációs (túlárazva), amit meg újonnan az harmadik generációs, és ~200 eft.
A régivel az a gond, hogy nem ismerhetjük a múltját.
Az újjal az a gond, hogy 200 eft-ért ugyanannyi teljesítményt hoz, ráadásul hiába a DSP, ahhoz is csak a forgalmazó férhet hozzá, és bármi ami beállításra kerül, csak az adott hangfallal lesz jó.
Vagyis nincs olyan kapcsoló, mint a Treviseken, hogy gombnyomással tudunk lépegetni az adott beállítások közt.
De akkor mit akarsz helyette?
Nyilván rosszabbat nem szeretnék teljesítményben, tehát a "2x350W 8 Ohm"-ból nem engedek.
Két 19"-os végfoknak meg van súlya, és még nem beszéltünk arról, hogy ez egy 6U magas rack esetén értékes helyeket vehet el egy gépjárműből.
Új rack-ről szó sem lehet, mert akkor lőttek a kompaktságnak a fentiből adódóan.
Így is tekintélyt parancsoló súlya van már a rackesített Dynacordnak is, nem hiányzik egy jóval nehezebb rack az arzenálba. Ezzel a lépéssel pont az ellenkezőjét érnénk el annak, amit szeretnénk.

Malkó nem régen felhívta a figyelmem a 4 csatornás végfokokra, ami egy nagyon praktikus megoldás, hiszen 2 csatorna mehet frontba, 2 csatorna meg ebben az esetben jó a monitorozásra.
De persze ha a helyzet úgy kívánja, akár komplett rendszert tudunk hajtani róla.

Ezen felbátorodva elkezdtem bújni a zinternetet:
Jófogás, Hangszerdiszkont, Muziker, Thomann stb.

Facebook-on találtam egy jó Powersoft végfokot(M50Q), ami 1U magas,
Oldalanként 700W, DSP-s, és viszonylag nem is olyan drága a 2db hasonló kaliberű Erőkockával szemben. De mihelyst kattintottam volna az eladó profiljára, láttam, hogy eladta.

Jófogáson nincs 4 csatornás végfok.
Újonnan is legalább 4x annyiért árulnak ilyen végfokot, mint amennyit szánunk erre az egészre.

Leszámítva ezt az egyet:

Behringer NX4-6000

Először csak megnyitottam egy új lapon, és folytattam a keresést tovább, hátha lelek valami mást. Aztán végülis Ő maradt, mint egyetlen lehetséges opció.
Kissé vegyes érzelmeim voltak a márkával kapcsolatosan, pedig mint tudjuk, mostanában feltört a Behringer, mint a talajvíz, és bizony rendesen kapar a piacon való helyéért, mint azt látjuk, egyre nagyobb sikerrel.

Oké ... keressünk rá Youtube-n legalább a termékcsaládra.
Lássuk mit tud!

És akkor meg láttam ezt:



Na ez az a videó, ami alapjaiban változtatta meg a hozzáállásom a márkához, ha ezt még az X-Air nem tette volna meg.
Konkrétan 140 ezer ft-ért egy csúcskategóriás végfok szolgáltatásait kapod meg. Őrület!

Bár az én általam kinézett NX4-6000 nem rendelkezik ezekkel a funkciókkal, viszont az elvárt kritériumoknak megfelel.

- 4 Csatornás, azaz oldalanként fixen hoz 440W-ot 8 Ohm-on.
Tehát majdnem 100W-al jobb az Erőkockától.
Ez persze önmagában még nem tűnik soknak.
De a monitor kör ennyit sem igényel.
Arról nem is beszélve, hogy az erőkocka amikor topokat hajt, és van mellette sub, alíg van kivezérlése a végfoknak, de akkor is van hangerő, nem is kevés!!!
- Kompakt (2U magas, és ahogy nézem a jelenlegi rackben is elfér)
- Könnyű (6Kg!!!)

A végső döntésre még szerintem egy pár napot aludni kell.

Nem szabad elkapkodni a dolgot.

Asszem ennyi.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62149Hozzászólás Karesz
2019.05.31. 20:09

Ilyen TC fx150-en én is gondolkodom...most tudok is szinte újat jó áron.Megkérdezhetem,hogy mi a probléma vele?



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62153Hozzászólás Mauglidyro
2019.05.31. 23:15

Nekem ezek a közeltéri monitorok a hangosítás világában annyira nem jöttek be.
Volt szerencsém több alkalommal is egy ilyet kipróbálni.

Az egyik beugrós kolléga vett egy ilyet, de már megbánta. Ez már egy másik sztori.

Lényeg az, hogy mivel neki nem volt rá szüksége, azt mondta vigyük haza, próbálgassuk.
Itthon szerettem használni, mivel viszonylag nagyot szólt.
Tehát ha valaki PC speaker-nek veszi, nincs vele gond, de ágyuval-verébre kategória :D

Viszont itt jön a de:
A szezonnyitó lagziba is elvittük. Fel is pattintottam a mikrofon állványomra.
Janiéknak meg ott volt egy TheBox lábmonitor.

Természetesen a korrekciós EQ-t beállítottam rajta, hogy ne sípoljon, meg az én mikrofonomból egy kicsit kevesebbet raktam bele. Inkább a többieket emeltem ki a mixben.

Kb. éjfélíg bírtam hallgatni ... Menyatánc alatt nem volt rá szükség, így kikapcsoltam, de a lagzi hátralévő részében már nem kapcsoltam vissza.

Sajnos irdatlan sok magassal dolgozik, és ez az én fülemnek megszokhatatlan, csavargatás ide vagy oda.

Ha választani kéne egy Lite 10-es és közte, inkább a Lite10.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62234Hozzászólás Mauglidyro
2019.06.11. 10:01

Na üdv mindenkinek.

Ezen a hétvégén egy Pünkösdi bált zenéltünk ...
A helyszín a böszörményi Széchenyi sulinak az egykori tornaterme.
Amit érdemes tudni róla, hogy tornaterem létére szokatlanul jó akusztikája van.
Ezt nem sok teremről lehet elmondani itt helyi szinten.
Legfőképp a függönyözésnek köszönhető.

Ugyanakkor tűzvédelmi, és pakolási szempontoknak egyaránt megfelel ez a terem.
2 bejárat, +1 nagyobb kapu. A dobogó meg nem volt messzi a hátsó bejárattól, így nem kellett megszakadni a pakolásban.

A teljes arzenálnyi felszerelésünket mozgósítottuk.
Így végre igazi kihívás elé tudtuk állítani a cuccot, mint hangerőben, mint minőségben.

Mivel a betegségem miatt a saját fülemre nem tudtam hagyatkozni, ezért muszáj volt beérnem azzal, amit Jani mond.
Nos igazából csillagos 5-ösre vizsgázott a cucc.
Bár a 2 mélyládát most az egyszer sikerült PEAK-ig hajtani, de ez annak tudható be, hogy a teremnek, mint mondtam, nincs egy minimális zengése sem.
Plusz, hogy minden létező bejárat ki volt nyitva, a hang sem verődött vissza.
Ezáltal lehetett gyűrni ott a hangerőt.

Hogy milyen hangosak lehettünk, igazából nem tudom megítélni.
Mivel a fülemre is ráment ez a takonykór, így jelentősen halkabban hallok mindent.
De már kezdek úgy ahogy javulgatni.

Ezen a bulin 2db vendégprodukció volt.
Először Dankó Szilvi, majd a Bittó Duó.
Na igen, szerintem akad itt olyan ember, aki már ezen nevek említésére is agyhugykövet kap.
És szerintem olyan is, aki már az első fellépőnek az említésére is lecsapja a telefont.
A második vendégprodukció az utolsó 2 hónapban lett lefixálva, mi is csak ennyivel előtte tudtuk meg.

Mit lehet ilyenkor tenni? Csak annyit, hogy higgadtan és okosan kezeljük a dolgot.
Mi a szervezőnek kijelentettük, hogy a művésznőt kihangosítjuk, mivel 1db sztereó csatorna kell.
Az, hogy a másik csapat, hogy oldja meg, nem érdekel. Hozzon magának cuccot.
Én nem állok le vitatkozni senkivel sem, azt meg főleg nem tűröm, hogyha valaki torz jelet ad a keverőjéből. Ha én mondom neki, hogy torz a jel, amit ad, akkor még neki áll feljebb.
NEEEEM. EZ nekem NEM hiányzik. (Volt olyan kolléga itt a fórumon, aki nemrég egy ilyen vitába csöppent, és most nyugodtan lehet mondani azt, hogy egyik sztárvendég hangosítását se vállaljátok. Aki nem szeretne ebbe belekeveredni, az büntetlenül mondhatja.)

Mint kiderült ez okos húzás volt.
Sikerült beszélni a technikus csapattal, akik a Duót jöttek hangosítani(egyébként ezt nem a szervező intézte).
Kérdezték tőlük hogy mi kell, akkor azt mondták, hogy 2db hangfal, 2db mikrofon, meg egy keverő.
Ők erre azt mondták, hogy ismerik ezt a helyet, és tudják hogy ide nem elegendő 2db 15-ös top.

Na most ez a formáció, számot nem mondok, de kb annyiért jött le egy egyórás műsorra, mint amennyiért mi voltunk egész éjszaka.
És képesek voltak apróval kiszúrni a technikusok szemét, úgy hogy még kerestek is mellette nem kevés borravalót. De hát amilyen a kereslet, olyan a kínálat.
Ettől nem kaptak több cuccot.
Azt, hogy mit gondoltok ezek után a világról, mindenki döntse el magában.

Mi jól jártunk, mivel az összes műmulatós vackot lelőtték, így még olyan nóták is előkerültek, amiket már régen játszottunk, és ezek a produkciók egyáltalán nem árnyékolták be az este további kimenetelét.

Nagyjából ennyi.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62297Hozzászólás Mauglidyro
2019.06.16. 18:23

Na üdv mindenkinek. (OFFTOPIC ALERT!)

Ez a hétvége sem telt eseménytelenül:

- Megérkezett az új mikrofonállványom, és a tablettartóm.
Hát igen ... volt egy régebbi mikrofonállványom, talán még a hangáruházból került hozzánk. Kb 6 évet szolgált ez az állvány. Viszont ennyi idő alatt(ráadásul úgy, hogy ebből 3 évet Janinál szolgált), sajnos eljárt felette az idő.
Már az első héten széthullott minden csavar róla, ami alumíniumból volt. Az egyik legrosszabb vétel volt. Márkát ne kérdezzetek, mert nem tudom mi volt.
Ez után vett Jani egy zsírúj K&M mikrofon állványt, aminél már a súlyán is érződött, hogy ebben aztán van anyag. És azóta is nagy megelégedettséggel használja.
Én viszont valamikor láttam Malkónál egy teleszkópos Gravity állványt. Azonnal felkeltette az érdeklődésem, mivel az is kiderült róla, hogy egy igazi árbajnok cuccról van szó.

Aztán nemrég Jani megelégelte, hogy nincs egy tartalék mikrofon állvány sem, na meg mióta él a vállalkozása, nem volt még nagyobb kiadása, ezért tulajdonképpen az ő unszolására voltam kénytelen megvenni ezt az állványt. Én megelégedtem volna azzal az állvánnyal is, főleg így, hogy az alumíniumból lévő kopóalkatrészek lekerültek róla. Na mindegy ...
Végülis jó eszközbe fektettem a pénzem, így az első buli távlatából.

Viszont a legeslegjobb vétel az mégiscsak a tablettartóm volt. (Soundking SIP105)
El nem hiszitek mennyire praktikus tud lenni egy ilyen eszköz, főleg ha hasonló jellegű digitális keverővel dolgoztok, mint az Xr12, Ui12, Qu-SB, stb.

Ennek az eszköznek segítségével végre nincs több plusz X állványra szükség a keverőnek(hisz azt onnanstól kezdve bárhova teheted), és atomstabilan tartja a gépet. (Nekünk mondjuk idáig is a kábeles doboz tetején pihent a rack, de így akkor is kényelmes a tabletet nyomkodni)

Annyi negatívuma van ennek a terméknek igazából, hogy a szorítócsavar, ami a mikrofon állványon tartja a cuccost, legyalulta a fúrott menetet a fémvázról(mondjuk akkora anyagvastagság mellett akkora nyomatékkal nem is csoda), de jó hír, hogy mindezt egy szárnyas anyacsavarral meg lehetett oldani, és így már tényleg atombiztosan áll az eszköz.


- Hát úgy néz ki, hogy nem egészen egy hét alatt leküzdöttem a takonykórt.
De olyan szinten, hogy a fülemről is lement a nyomás.
Bár ez még részeredmény, mivel csak az egyikről ment le.
Még pénteken nem sikerült felhívnom a kórházat, viszont hétfőn egyeztetek időpontot.

Ha viszont nem ad, csak 2 hétnél távolabbi időpontra ...

Nem tudom, hogy lesz-e addigra értelme elmenni a szakrendelésre.
Szívem szerint, ha addigra megjavulnék, akkor nem mennék el.
De mivan, ha a mandulámnak tényleg romlik az állapota?
Ez véresen komoly helyzet.
Persze, amit a doki felírt, azt mostmár el fogom szedni.

Szerintem ebben a váratlan javulásban a tegnapi buli is igen nagy szerepet játszott.
Egyrészt addig sem gondoltam a betegségre, így a kedvem is jobb volt, meg szerintem a pünkösdi bulihoz képest azért most nem köhögtem szét magam a buli végére. Ezen mondjuk én is meglepődtem.
Másrészről, a vacsora töltött káposzta volt. Na de milyen ...
Megmondom az őszintét, 5. éve vagyok benne az éjszakázásban, de én még nem hallottam olyanról, hogy valaki csípősen főzné a töltött káposztát.
Bár nem azonnal fejtette ki a hatását, hiszen még ma állt helyre a fülem, de tény, hogy mostanra még a kedvem is jobb lett.

Na végezetül itt egy kép, a tegnapi fedélzetről :)
image.png
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62304Hozzászólás Karesz
2019.06.17. 12:02

Sziasztok!
RCF hangfalakról mi a véleményetek?Eddig nem sok jót hallottam sajnos...



Új hozzászólás