Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62079Hozzászólás Karesz
2019.05.24. 20:02

Sziasztok!
Nálam,még a keverőn sem éri el a 0dB-et a jel.A varangy miatt ugye laptopból jön ki a jel a keverőbe,2 mono csatornára(mivel a stereo bementen nincs közép hangszin,Alesis 8fx usb)és szét van panorámázva.Laptopon a varangy mastere,és a többi kb.75-ön áll a 124-ből.Laptop hangereje kb.60-70%-on.Mivel a keverőből e subba megy a jel,ott a master 3-4-en szokott állni,minden más 0dB-en.,kivéve a sub hangerejét,azt teremtől függően 3-4-es állásban,hogy legyen alja a zenének.A keverőn,és a csatornákon kb.fél állásban(50%-on) a hangerő potik.Subon a gain bemenet 0dB,mindkét csatornán.Az elmúlt szombaton olyan hangerő volt,hogy már én sokallottam.És még a cucc fele sem volt kihajtva.Mióta ez a subom megvan,nem
semmi gerjedést,sem sipolást.Egyszerüen nem tudok akkora hekységet kifogni,hogy normálisan meg legyen hajtva a cucc.Rendezvényeim maximum 50-60,de max 100 fősek,bár ez nagyon ritka.Nem igényel brutál hangerőt,ezért gondolkodom még azon is,hogy eladom a subot,veszek helyette kisebb,12-est,vagy olyan rendszert,mint Siklai Pistinek van,.Kicsi,könnyü,jól szól.

https://www.thomann.de/hu/db_technologies_es602.htm



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 414 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62080Hozzászólás Mauglidyro
2019.05.24. 21:47

Karesz.

Hülyeség lenne eladni a sub-ot. Már csak amiatt is, mivel egy topláda sosem fog olyan mélyre lemenni, mint egy sub.
Sub nélkül talán a 15-ös topok állják meg a helyüket, de az embernek mindig fog maradni egy kis hiányérzete.
Még az én fülemnek is olykor-olykor szokatlan, mikor a 2.2-es rendszerről 2.0-ásra kell visszaállni.

Nálunk a rohangálós setup-ot is átkellett szervezni a mélyládák érkezése miatt, így mostmár a 2db Lite 10 mellett az egyik Milan M15b alkot most már egy cuccot.
Tehát egy subot mindig kénytelenek vagyunk vinni a kettőből, bármelyik keverő+erősítő kombót válasszuk.
Ez mondjuk nem is annyira nagy baj, mivel így lehetőségem nyílik egy külön álló felszerelést vinni, ha a helyzet úgy kívánja.

Jani ebben a pillanatban pl. egy 50 fős osztálytalálkozót játszik egy helyi étterembe, úgyhogy az étterem külső részében (egy nagyobb teremben) van terítve, és a kisteremmel össze van nyitva, ahova be is szerelt.
És ide pont az előbb említett cuccot szereltük be.
Direkt kimentem a vendégek közé, míg állítottam a felszerelést, és azt vettem észre, hogy teljesen eltaláltam a megfelelő hangerőt.
Se nem hangos, se nem halk ... simán tudnak az asztaloknál beszélni, mindamellett hogy bent még mindig hangosabb marad a zene.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 169
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62084Hozzászólás BodziLalikirály
2019.05.25. 04:22

Asterix írta:
2019.05.24. 18:29
Így a keverőből akkor nagyon kicsi jel megy ki...
??????? :?: :?: :?: :?:

A keverőből annyi jel megy ki amennyi kell a megfelelő hangerőhöz.... Nem?
Vagy ha buli közben nagyobb hangerő kell amikor beindul (vagy mondjuk dupla annyian lesznek a tánctéren) a vacsorához képest, vagy "kérik", hogy kicsit legyen hangosabb akkor egyesével az aktív hangfalak hátulján a végfokot hangosítod fel????
Vagy mihez megy ki nagyon kicsi jel???
Ezt most nem értem.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1828 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62086Hozzászólás Asterix
2019.05.25. 06:39

BodziLalikirály írta:
2019.05.25. 04:22
Vagy mihez megy ki nagyon kicsi jel???
Ezt most nem értem.
Tehát: menet közben csak a keverőn tolom a hangerőt. Dbx buli elején level és eq bemérve, hangfalak kb 1/3-ad részig kihajtva. Ezekhez nem nyúlok buli közben.
Vacsora közben -17 - -20dB-nél áll a keverő. Buli beindul, felhangosítok max -5 - -6dB-ig.
Azért alakult ez így, mivel kontrollként sima fülest használok. Ilyenkor bedugom a füles kimenetbe és elég nagy a hangerő. Ha kicsire veszem, értelemszerűen a fülesben is kisebb lesz, mivel a kimenő jelet használom, nem saját mixet.
Anno zenekarral még mi is úgy használtuk a végfokokat, hogy maxra tekerve. Ez nálam nem tud működni.
Vagy próbáljam meg kihajtani a hangfalakat és a keverőn, vagy a dbx-en kézzel visszavenni, (bár azt még sosem csináltam. A dbx mindig automatikusan ment). És keressek más megoldást a füles kontrollra?
Kipróbáltak külön kontroll hangfalat. Azóta nem hallom rendesen az énekemet. Ha már rendesen hallom, akkor odakint nagyon hangos.
Jó lenne a fülesnél maradni...



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 169
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62088Hozzászólás BodziLalikirály
2019.05.25. 08:53

Asterix írta:
2019.05.25. 06:39
Azért alakult ez így, mivel kontrollként sima fülest használok. Ilyenkor bedugom a füles kimenetbe és elég nagy a hangerő. Ha kicsire veszem, értelemszerűen a fülesben is kisebb lesz, mivel a kimenő jelet használom, nem saját mixet.

De ez nem értelemszerű......
A keverődnek a füles kimenetén nincs külön hangerő szabályzás, hogy a MAIN MIX-el összefügg??
Ha így van akkor pont ugyanúgy mintha kontroll hangfalat használnál minden használt sávot bekapcsolsz valamelyik szabad AUX sávra, és azt az AUX-ot kapcsolod a füleskimenetre, így azt az AUX potival már külön tudod szabályozni a füles kimenetét a MAIN-en kívül.
De nem tudom a te keverődnek milyen lehetőségei vannak.....
A másik megoldás lehet, hogy használsz egy külön fejhallgató erősítőt.
Én is mikor hangosítok a füles kimenetet is használom ellenőrzésre (zárt nagy fülessel), mert észrevettem, hogy kontroll hangfallal is szoktam, de akkor már bezavar a színpadfelöl jövő hang és tök mást hallok...
Bár az én keverőmön, ha a MAIN kimenetet monitorozom a fülesre van külön hangerőszabályzásom és a MAIN potik állítása nálam azt nem módosítja.... Én nálam ez vált be mert menet közben 1-1 kapcsolással külön-külön is bele tudok hallgatni a csatornákba ellenőrizve , hogy nincs-e zaj, brumm, torzítás, stb.... majd vissza a MIX állásra.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62108Hozzászólás Karesz
2019.05.26. 12:34

Nocsak,nocsak... :D
https://www.muziker.hu/turbosound-tpx-122m

Thomannos ár alatt,kb.Audioll árszint :D :D



Avatar
velkeibalesz
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2019.05.22. 10:19
Hangszer: Korg PA80
Tartózkodási hely: Nagykáta
Adott köszönetek: : 10 alkalommal
Kapott köszönetek: : 28 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62109Hozzászólás velkeibalesz
2019.05.26. 13:13

Karesz írta:
2019.05.26. 12:34
Nocsak,nocsak... :D
https://www.muziker.hu/turbosound-tpx-122m

Thomannos ár alatt,kb.Audioll árszint :D :D
Na ez ennyiért nem tűnik rossznak :D A 2 passzív topom lassan úgyis csereérett.



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 169
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62119Hozzászólás BodziLalikirály
2019.05.27. 04:56

Karesz írta:
2019.05.26. 12:34
Nocsak,nocsak... :D
https://www.muziker.hu/turbosound-tpx-122m
Thomannos ár alatt,kb.Audioll árszint :D :D

Hát nem tudom.... Én nem ismerem ezt a Turbosound nevezetű "márkát" , nem hallottam és nem volt hozzá szerencsém (?), de nem sok bizodalmam van felé. A leírás alapján (és ár alapján) olyan Behringer kategória...
Elolvasva a Muziker oldalán található "Ez egy automatizált szoftver általi fordítást" meg igazából nem írnak róla semmit..... míg a Thomann oldalán levő leírás is elég furán megírt....:

https://www.thomann.de/gb/turbosound_tpx_122_m.htm

Ami nálam kiveri a biztosítékot, hogy az első helyen írt "2-utas 12 "passzív 1000 W-os hangszóró", míg a másodikon "Power: 250 W continuous, 1000 W peak"!! RMS-t sehol nem írnak és igazából ez az 1000W az az a csúcs amikor a hangszóró(k) kb. 5-6 másodperc alatt átmennek füstgépbe..
Leírva a speckóban a "Maximum level: 121 dB" még igaz is lehet ha az alapérzékenység az a leírt "Identification pressure (1W / 1m): 97 dB" vesszük.
De ez is csak a 250W-hoz igaz....
2W - 100dB
4W - 103dB
8W - 106dB
16W - 109dB
32W - 112dB
64W - 115dB
128W - 118dB
256W - 121dB
De ha ez a MAximum SPL, akkor hogy lehet ezt még ha nem is 1000, de mondjuk 500W-ig tornázni, hiszen akkor is a dB érték már megint ugrik 3dB felfelé nem marad 121dB-en.....????!!!!!
Nem beszélve a "continous" (folyamatos) megfogalmazásról amit igazából már a zenei teljesítményre szokás írni ami ugye (általában) az RMS duplája.....(habár hallottam már a kifejezést az rms mérésénél is)

És még fejtegethetném......

Szóval....
Senkit nem akarok lebeszélni róla (pláne úgy, hogy nem ismerem), de igazából nagyon meghallgatnám ezt a hangládát munka közben...


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
beejaybudai
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 134
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2012.02.11. 17:55
Hangszer: Casio MZ-X 500
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Berhida
Adott köszönetek: : 389 alkalommal
Kapott köszönetek: : 452 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62120Hozzászólás beejaybudai
2019.05.27. 07:30

A "continuous" vagyis folyamatos, effektív teljesítmény lesz az RMS. Ahogy írtad is, ezzel az adattal jön ki a matek is.
A Turbosound egyébként elég jó márkának számít, én nem hasonlítanám a Behringerhez, bár az utóbbi időben egyre jobb minőséget gyártanak ők is (legalábbis keverő fronton). A Turbosound régebben leginkább felsőbb kategóriás cuccokat gyártott és idehaza nem igazán volt ismert. Most meg van egy csomó egész jó ár/érték arányú termékük. Élőben még én sem hallottam, de pozitív véleményeket találni róluk.


Cuccaim: Casio MZ-X 500, Behringer XR12, Sennheiser E865, Electro-Voice RE510, Audio Technika ATM510, Behringer TM1, Turbosound NuQ122-AN, Turbosound IQ15B, JBL LSR305P, Behringer UMC204HD, LED-es fények.

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62122Hozzászólás Karesz
2019.05.27. 19:35

Sziasztok!Nem tudom,még a top ládáit nem volt alkalmam sehol meghallgatni.Nekem IP15B sub van,benne a 2x200w top erősitéssel pluszban,ami biztos:a hétvégén sikerült úgy meghajtanom szabad téren az egész cuccot,hogy már tiltott a limiter...iszonyatosan nagyot szól..apogee topokkal használtam egyenlőre,most tervezek valamit fentre venni.Ha hozzá teszem,hogy topoknak be tudok még tenni 2 Milan 12 aktivot...hát nem tudom hova kellene nekem ekkora hangerő... :D :D :D :D



Új hozzászólás