Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Személyes (zene/zenész) kedvencem

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Siklai68
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.02.11. 12:50
Hangszer: Yamaha PSR 9000 Pro
Tartózkodási hely: Nagyoroszi
Adott köszönetek: : 601 alkalommal
Kapott köszönetek: : 382 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Személyes (zene/zenész) kedvencem

Hozzászólás: # 58743Hozzászólás Siklai68
2018.07.20. 10:48

Cimborám hangosította az Apostolt egy falunapon....
8 sávos HD alap ment, benne ének , vokál fúvós, basszer... Azt mondta a srác a dob talán élő volt, meg a Meződi is énekelt egyet élőben....
Én régen imádtam őket, de ez már szánalmas. El kell fogadni, hogy kiöregszünk ebből a szakmából is, tudni kell méltósággal befejezni.
Erre legjobb példa számomra Simándi József művész úr, akit nagyon élemedett korában otthonában köszöntöttek és rá akarták bírni, hogy énekelje el ott élőben a Bánk bánból a Hazám, hazám c. dalt... Erre az öreg azt mondta: "Nézze hölgyem, én már elmúltam 80, aki a hangomra kíváncsi hallgassa meg a lemezeimen, én már nem énekelek közönség előtt. Megköszönöm a köszöntést és szépen meghajlok.... "" Pedig simán le playbackkelhette volna a tv-műsorban, de egy igazi profi volt.
Én nagyon playback ellenes vagyok.... :dash2:



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Személyes (zene/zenész) kedvencem

Hozzászólás: # 58746Hozzászólás B.Bazsi
2018.07.21. 06:36

Ismerősömtől hallottam hogy Egerben nyilvános rendezvényen csak élőben lehet énekelni, tilos a playbeck.


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Piercarlo
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016.09.05. 14:45
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 85 alkalommal

Re: Személyes (zene/zenész) kedvencem

Hozzászólás: # 58750Hozzászólás Piercarlo
2018.07.21. 13:39

Siklai68 írta:Cimborám hangosította az Apostolt egy falunapon....
8 sávos HD alap ment, benne ének , vokál fúvós, basszer... Azt mondta a srác a dob talán élő volt, meg a Meződi is énekelt egyet élőben....
Én régen imádtam őket, de ez már szánalmas. El kell fogadni, hogy kiöregszünk ebből a szakmából is, tudni kell méltósággal befejezni.
Erre legjobb példa számomra Simándi József művész úr, akit nagyon élemedett korában otthonában köszöntöttek és rá akarták bírni, hogy énekelje el ott élőben a Bánk bánból a Hazám, hazám c. dalt... Erre az öreg azt mondta: "Nézze hölgyem, én már elmúltam 80, aki a hangomra kíváncsi hallgassa meg a lemezeimen, én már nem énekelek közönség előtt. Megköszönöm a köszöntést és szépen meghajlok.... "" Pedig simán le playbackkelhette volna a tv-műsorban, de egy igazi profi volt.
Én nagyon playback ellenes vagyok.... :dash2:
Köszi az infót neked és Asterix kartársnak!

Hát szomorúan olvastam a hozzászólásaitokat... Nekem is úgy tűnt, hogy Meződi csak egyetlen egy számot énekelt élőben. Ezek szerint tudna énekelni, ha akarna, bár másfél óráig biztosan nem. Elvégre 76 éves! Megnéztem az Apostol honlapját, sokszor naponta lépnek fel, de olyan is előfordul, hogy egy nap kétszer! Ezt egy ilyen korú embernek még végigállni sem könnyű, nemhogy énekelni!

Egyébként ugyanezen az egri koncerten a hetvenéves Zalatnay Sarolta bő fél óráig élőben nyomta. Hát olyan is volt! Valóban tudni kell időben abbahagyni...
B.Bazsi írta:Ismerősömtől hallottam hogy Egerben nyilvános rendezvényen csak élőben lehet énekelni, tilos a playbeck.
Egész pontosan van egy önkormányzati rendelet, mely szerint csak élő koncertet támogatnak anyagilag. Ezek szerint az Apostol koncertet nem támogatták? Azért vettem a végén három CD-t, 5000 Ft nem volt sok érte. Meződi "fater" és a zenekarvezető, Németh Zoltán aláírta. Playback vagy nem playback, én szeretem és tisztelem az Apostol együttest!



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1828 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Személyes (zene/zenész) kedvencem

Hozzászólás: # 58751Hozzászólás Asterix
2018.07.21. 16:19

Én is ott voltam a "koncerten".
Ez nem városi rendezvény volt. Gondáék szervezték a bárzenész találkozót. Annak volt egy programja.

Hatalmas összegek folynak ott is el a semmire, mint általában hazánkban mindenhol... (Itt nem a zenésztalálkozóra gondoltam.) :dash2: :dash2: :dash2:



Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 47
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 726 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Személyes (zene/zenész) kedvencem

Hozzászólás: # 63704Hozzászólás vladimirmusic
2019.11.20. 05:22



Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Új hozzászólás