Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

MIDI - Technikai kérdés/válaszok

MIDI-vel kapcsolatos eszmecsere. MIDI fájlok feltöltése és kérése SZIGORÚAN TILOS!

Moderátor: Moderátorok

Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4751Hozzászólás viskib
2012.04.12. 13:51

Tudna nekem küldeni addictive drum-hoz jó beállításokat mert amik benne vannak egyik sem tetszik szerkeszteni meg nem nagyon értek még ugy hozzá .


Ricsike

Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4755Hozzászólás viskib
2012.04.12. 18:12

meg van az összes ad pak..


Ricsike

Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4756Hozzászólás viskib
2012.04.12. 18:14

ami mp3-ban van beállítás azt el tudnád nekem küldeni? :777 adpreset kiterjesztés asszem


Ricsike

Avatar
voyager
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.12.09. 10:58
Hangszer: Korg Pa50 sd, Korg Pa 600
Adott köszönetek: : 27 alkalommal
Kapott köszönetek: : 71 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4872Hozzászólás voyager
2012.04.17. 11:21

Sziasztok! Beteszek egy midi file-t sd kártáyán müködik kiveszem megszerkesztem Cakawalk-ban vagy psruti-ban vissza rakom és kiirja No card/Unformatted, leformázom eljátsszuk ezt párszor és majd végül elindul valahogy. miért van ez, nem értem :dash2:ű
Most pl. az egyik gitár hangerejét visszavettem 96-ról visszavettem 95-re cakewalkban és elindult, hol ott ez előtt midig kellet formázzam a kártyát, persze a számítógépen müködik.



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4877Hozzászólás Apelláta
2012.04.17. 14:08

voyager írta:Sziasztok! Beteszek egy midi file-t sd kártáyán müködik kiveszem megszerkesztem Cakawalk-ban vagy psruti-ban vissza rakom és kiirja No card/Unformatted, leformázom eljátsszuk ezt párszor és majd végül elindul valahogy. miért van ez, nem értem :dash2:ű
Most pl. az egyik gitár hangerejét visszavettem 96-ról visszavettem 95-re cakewalkban és elindult, hol ott ez előtt midig kellet formázzam a kártyát, persze a számítógépen müködik.
Szia Voyager!

1.: A hangszerrel formattálsz? Mert azzal célszerű.
2.: Próbálj szerezni másik SD kártyát és próbáld ki azzal is. Így kiderül, nem e kártyahiba.


Üdv.: Apelláta

Avatar
voyager
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.12.09. 10:58
Hangszer: Korg Pa50 sd, Korg Pa 600
Adott köszönetek: : 27 alkalommal
Kapott köszönetek: : 71 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4880Hozzászólás voyager
2012.04.17. 15:12

Apelláta írta:
1.: A hangszerrel formattálsz? Mert azzal célszerű.
2.: Próbálj szerezni másik SD kártyát és próbáld ki azzal is. Így kiderül, nem e kártyahiba.
Szia Apelláta
Igen a hangszerrel formatállok. Gondoltam arra, hogy lehet kártyahiba, de van kb 20 Midi amivel mindig megy akárhányszor másolhatom rá. Amiután szerkesztettem azután nem megy a hangszeren. És a stilusokat is mindig gond nélkül betölti róla.



Avatar
voyager
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.12.09. 10:58
Hangszer: Korg Pa50 sd, Korg Pa 600
Adott köszönetek: : 27 alkalommal
Kapott köszönetek: : 71 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4883Hozzászólás voyager
2012.04.17. 16:03

Megvan, rájöttem a hibára, minden bizonnyal... elég hihetetlen de a számítógépben a memóriakártya olvasó okozza ezeket a hibákat. Beleraktam a telefonomba a memoriakártyát, Bluetoot-on átküldtem a fájlokot és máris működik a hangyszerben is :D



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4938Hozzászólás Apelláta
2012.04.18. 21:35

voyager írta:Megvan, rájöttem a hibára, minden bizonnyal... elég hihetetlen de a számítógépben a memóriakártya olvasó okozza ezeket a hibákat. Beleraktam a telefonomba a memoriakártyát, Bluetoot-on átküldtem a fájlokot és máris működik a hangyszerben is :D
:yahoo:


Üdv.: Apelláta

Avatar
voyager
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.12.09. 10:58
Hangszer: Korg Pa50 sd, Korg Pa 600
Adott köszönetek: : 27 alkalommal
Kapott köszönetek: : 71 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4948Hozzászólás voyager
2012.04.19. 14:16

Sziasztok!
Újra akadt egy kérdésem.... Cakewalk-ban a dob szekcióban van sok olyan pl hogy E3, :D amelyek mind halkan szólnak, és mindegyiket külön kell hangosítanom, lehetséges ezt megcsinálni egyszerre?



csordi74
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.02.08. 08:32
Hangszer: Yamaha PSR-3000
Adott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapott köszönetek: : 30 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4958Hozzászólás csordi74
2012.04.19. 18:37

voyager írta:Sziasztok!
Újra akadt egy kérdésem.... Cakewalk-ban a dob szekcióban van sok olyan pl hogy E3, :D amelyek mind halkan szólnak, és mindegyiket külön kell hangosítanom, lehetséges ezt megcsinálni egyszerre?
Szia.
Igen. Az ikon sorban találsz olyat, hogy "Piano Roll View". Arra rányomsz, majd beadja a billentyűk szerinti kiosztást. Jobb oldalon egyszer ráklikkeksz arra a hangra(sorra) amelyiket állítani szeretnéd. Majd a négyzethálós mezőben jobb egérrel klikkelsz. Ezután felad egy kis ablakot, ahol alul lesz a "Scale Velocity" menü. Ez az adott hang dinamika értéke. Rányomsz erre, és a felugró ablakban tudod állítani, hogy százalakos arányban mennyivel szeretnéd felerősíteni. A Begin, és az End mértéke ugyanaz legyen. A Percentages-t pedig pipáld ki. Ez azt jelenti, hogy végig meg fogja tartani a dinamika eltéréseket, és nem lesz minden egyforma erős. Erre nagyon sokszor szükség van! Annyit viszont ehhez tudni kell, hogy bizonyos dinamika tartományokban más tónussal fognak szólni a hangok. Ezt egyszerűbben úgy tudom érzékeltetni, hogy olyan mintha pl. a pergőt a dobnál a valóságban is nem mindegy milyen erősen ütik meg, mert annak függvényében változik a hang ereje is, be a hangképe is. remélem tudtam segíteni, és nem bonyolítottam túl.



Új hozzászólás