Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ellentétes vélemények...

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

cralusso
Blogbejegyzések: 1

Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 2242Hozzászólás cralusso
2012.01.19. 20:50

almatom írta:


Jopi89 írta:nem nagyon érdekel a MIDI, mivel én úgy vélem hogy aki használja, ill. CSak azt használja az nem igazi zenész ún. "kormolást" végez.



Basszus! Akkor én kormolok csak ezek szerint és még csak igazi zenész sem vagyok.......! De mit jelent, hogy "IGAZI" zenész??? Attól leszek igazi zenész, hogy egy olyan zenei kíséret szól a hangszerembôl -és játszok rá erre- amihez semmi de semmi közöm nincs, maximum annyi, hogy megkapaszkodom a hármashangzatokba és egy vadidegen által megkreált kíséret szólal meg a balkezem alatt...... amire aztán joggal lehet azt hinni, hogy: "húúú, ez a sajátomé és élôben én játszom"
Ez így vicces!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_____________________________________________________________________________________________________________

Almatom Kicsit eleg mar az allando szarasodbol
MINDENKI tudja, hogy midizni annyit jelent, hogy az adott szam a bekezdestol a vegeig leengedheto ugy, hogy nem jatszol ra semmit sem Az IGAZI alatt pedig a kollega es es meg nagyon sokan masok azt retik - ertjuk, hogy a bekezdestol a vegeig mi jatszuk az introt, kiseretet, szolokat, befejezest es ehhez csak felhasznaljuk az adott,megfelelo ritmust a hangszerbol
Ham ezt nem tudtad - amit ketlek -, akkor sajnalom De inkabb az az erzesem, hogy vagy tudatosan, vagy mas altal vezerelve probalod megbontani ennek a kozossegnek az eleg turhetoen jo munkajat Es ha igy van, akkor nem itt a helyed.................. :hit2:



Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 726 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 2243Hozzászólás vladimirmusic
2012.01.19. 23:07

Ilyen Téma is kell... :hit2:

Üdv. :piano:


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 2259Hozzászólás Zeneboy
2012.01.20. 15:10

cralusso írta:
almatom írta:


Jopi89 írta:nem nagyon érdekel a MIDI, mivel én úgy vélem hogy aki használja, ill. CSak azt használja az nem igazi zenész ún. "kormolást" végez.



Basszus! Akkor én kormolok csak ezek szerint és még csak igazi zenész sem vagyok.......! De mit jelent, hogy "IGAZI" zenész??? Attól leszek igazi zenész, hogy egy olyan zenei kíséret szól a hangszerembôl -és játszok rá erre- amihez semmi de semmi közöm nincs, maximum annyi, hogy megkapaszkodom a hármashangzatokba és egy vadidegen által megkreált kíséret szólal meg a balkezem alatt...... amire aztán joggal lehet azt hinni, hogy: "húúú, ez a sajátomé és élôben én játszom"
Ez így vicces!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_____________________________________________________________________________________________________________

Almatom Kicsit eleg mar az allando szarasodbol
MINDENKI tudja, hogy midizni annyit jelent, hogy az adott szam a bekezdestol a vegeig leengedheto ugy, hogy nem jatszol ra semmit sem Az IGAZI alatt pedig a kollega es es meg nagyon sokan masok azt retik - ertjuk, hogy a bekezdestol a vegeig mi jatszuk az introt, kiseretet, szolokat, befejezest es ehhez csak felhasznaljuk az adott,megfelelo ritmust a hangszerbol
Ham ezt nem tudtad - amit ketlek -, akkor sajnalom De inkabb az az erzesem, hogy vagy tudatosan, vagy mas altal vezerelve probalod megbontani ennek a kozossegnek az eleg turhetoen jo munkajat Es ha igy van, akkor nem itt a helyed.................. :hit2:

Üdv!
Nincs it semmi féle marakodás, de valóban jó, hogy van ilyen topic!

Abban egyet értek, lejátszható úgy, hogy hozzá sem "piszmogsz"! De megcsinálható úgy is, hogy adott sávot játszod, akár egy zongora vagy vonós, ott vannak a szólók, amitől a saját zeneiségedet, egyéniségedet, teheted a nótába!
Tomi csak arra célzott,- hogy ha figyelmesen elolvassuk amire reagált,- le van írva az az ember aki midit használ! Tom, magának írja az összeset a zenekarra! Az kisebb meló? Egyáltalán nem,sőt!
A midi és a stílust felesleges összehasonlítani mert nem egy "kaptafa" ! A midi 16 sávon sokkal konkrétabban eredetibben szólhat, mint amit egy folyamatos "loop"-al megoldott kíséret hozhat 8 sávon! És itt lehet 4 variáció, 4 fill, ending stb. ! Soha nem tudod azt a zenei "élményt" prezentálni egy stílussal!
Én magam is használok stílusokat! Sőt egyre több számot igyekszek megcsinálni a pa3-al, -újra a pa1 után- amit esetleg alap segítségével prezentáltam az utóbbi időben, mert a hangszer megszólalásával el lehet sok számot adni stílussal is! De nem mindenhol és nem mindenkinek!
A másik, hogy olyan hangszínek vannak, -újabb gépekről beszélek- amit stílusnál nem igazán lehet kiaknázni! Mondjuk szólónál, viszont egy midiben a " HŰ" érzést adja!
Lehet eljátszani a "ki a legnagyobb muzsikus az One band-ben" , "ki játssza a legtöbbet kézből dolgot"! A végső lényeg a dologban, az, hogy szórakoztass, és te magad is jól érezd magad! Ne a munkát lásd!
Több eset van! Valaki vagy csak hobbiból zenél éhbérért és néha hívják, néha hívják de jó pénzért, vagy a kettő ötvözete...sokat megy jó pénzért...stb
Lassan úgy is a waw sávos kiegészítés sőt mp3-as vonalra megy el ez az egész! Egyszerűen azt a hangzásvilágot nem fogja tudni egy gép sem visszaadni! Esetleg szoft szintik.. De már megint messze kerültünk az arrangerek világától..!

Mielőtt felmerülne a kérdés, én ennek a folyamatnak nem örülök, mert szívesebben zenéltem egy Roland e28-al anno, csak akkor még más volt a követelmény, az igényekről nem beszélve!!
:777


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 726 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 2263Hozzászólás vladimirmusic
2012.01.20. 20:56

Zeneboy írta: Mielőtt felmerülne a kérdés, én ennek a folyamatnak nem örülök, mert szívesebben zenéltem egy Roland e28-al anno, csak akkor még más volt a követelmény, az igényekről nem beszélve!! :777
Én sem.

Legjobban zenéltem (és élveztem) a Hammond két manuálján, basszus pedálokon és egy Rithm-box segítségével.

Kihagyok sok mindent és max. lerövidítem...

Annyit mondhatok csak, hogy a billentyűs zenésznek elejében csak 10 ujja volt és a hangszer.
A zenész, továbbra is zenész marad, akár milyen 16 vagy 8 sávos technológiai segítséget használ, mert azt úgy értem, mind ha ülne 8 vagy 16 zenész melletem, de hogy mit és hogy fognak játszani - azt majd én a 10 ujjamal eldöntöm.
Néhány szó
- az arrangerokról: a legtisztább egy Trio, esetleg quartet (solo, drumm, bass, guitar (piano);
- a zeneszerkesztésről: ne keverjük a Arranger szakmát/tudást, mert az komoly munka és az Akadémián egy külön osztály. A mai zeneszerkesztés, csak annyit jelent, hogy a (már kész) Loop-okból, vagy a stylle-okból (software segítségével), kiírja az arrangement-ot és leírja a partiturából külön-külön a 8, vagy 16 sávból a kottát.

Üdv. :piano:


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4561 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 4281Hozzászólás Apelláta
2012.03.30. 06:51

okamoto írta: Qgli, miért írtad, hogy nem fizetnél rá? Érdekel a véleményed.
Szia Oki!

Ha elolvasod a "Korg használhatósági tapasztalatok" topikot, illetve itt is vissza lapozol jó pár oldallal, olvashatod Qgli álláspontját a drágább hangszerekről. Vagy szerintem beszéljétek meg PÜ-ben, mert az utóbbi időben már többszörösen lerágott csont ez a téma, és minden alkalommal hosszú viták kerekedtek belőle, ami nem baj, mert azért van fórum, csak rövid időn belül többször visszatérni rá már unalmas.

(szerintem nem csak nekem a kérésem ez)


Üdv.: Apelláta

schoby
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.02.17. 17:39
Hangszer: Szaxofon ( Guban)
Tartózkodási hely: Kesztölc
Adott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapott köszönetek: : 23 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 4296Hozzászólás schoby
2012.03.30. 14:41

Szerintem a megfelelő tudás sokkal többet ér mint bármely sok százezres vagy milliós hangszer....Mert lehet akármilyen hangszered, ha nincs meg a kellő zenei tudásod akkor mit sem ér az egész.



Avatar
kovacstamas71
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.09.01. 09:41
Hangszer: Korg Pa 50
Tartózkodási hely: Magyarország, Gyál
Adott köszönetek: : 533 alkalommal
Kapott köszönetek: : 430 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 4297Hozzászólás kovacstamas71
2012.03.30. 14:55

Osztozom Apelláta véleményével!


Üdvözlettel: Kovács Tamás


“Isten azért teremtette a zenét, hogy szavak nélkül tudjunk imádkozni.”

dddemeter
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2011.08.26. 14:43
Hangszer: Korg PA50
Adott köszönetek: : 238 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 4306Hozzászólás dddemeter
2012.03.30. 16:15

Én is egyetértek az elöttem szólókkal!
Van is egy élményem ezel kapcsolatban :Egy vidéki bálon láttunk egyszer felszerelkezni egy ismeretlen zenekart .Akiket még nem hallottunk zenélni sosem de,amikor látták az emberek hogy nincsenek cuccos felszereléseik akkor "hallatlanul "is leintették öket .pld a basszusgitáros a gitárt egy 75 ohmos coax kábellel kötötte ösze az erösitöjével ,és ahogy jött ment a szinpaton ,valami oriáskigyoként tekergett a kábel utána . A hangfalaik is "meg voltak foltozva" mintha valaki mindegyiket kivágta volna késsel ,,,,Viszont amikor végeztek a szereléssel és hangolással ,elnyomtak kedvcsinálonak egy rock rollt és senki sem maradt ülve a széken már az elsö számnál :-)
Fergeteges bulit csaptak egész reggelig . egy szo mint száz nem (csak) a ruha teszi az embert:-)



Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 4312Hozzászólás Zeneboy
2012.03.30. 18:30

schoby írta:Szerintem a megfelelő tudás sokkal többet ér mint bármely sok százezres vagy milliós hangszer....Mert lehet akármilyen hangszered, ha nincs meg a kellő zenei tudásod akkor mit sem ér az egész.
Kedves Schoby!

Ma már nem ennyire fekete és fehér ez! Rengeteg előadó, jut eszembe, akinek a zenei vénája vékonyka, még is a köztudatban van és hegyekbe rakja a lóvét... MA csak a zenei tudással "one band vendéglátóban", kevés a tudás a sikerességhez! Van egy eladható műsorod? - kellő énekhanggal- kellő technikával - és itt nem hátrány legalább saját magad miatt egy jó hangszer akkor bizony mehet a dolog! Onnantól kezdve már nagyon nem hátrány a zenei tudás!

Ez is összetett! Hallottam én nagy tudású zenészt nagyon trén megszólalni, még nem is a hangtechnikája miatt, /Dynachord/ hanem mert fogalma sem volt mit tud a hangszere! De még a keverőjét is eltekergette... Casio reflex szinten nyekergett

A másik, ma már ezekhez a hangszerekhez nem zenei tudás kell, hanem picike hangtechnikai , hangmérnöki szakértelem, megfűszerezve számítógépes tudással!

Remélem végre lezárhatjuk ezeket a "kinek a jobb hangszere", "ki költ többet a családjára HANGSZER HELYETT" VITATHATÓ HOZZÁSZÓLÁSOKAT! :unknown:

Vagyis, ne zárjuk, csak erre ott a Gumiszoba!

Üdv: Zeneboy


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Avatar
Attila
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:55
Hangszer: Korg + Yamaha
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Adott köszönetek: : 449 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1053 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Személyes (zene/zenész) kedvencem

Hozzászólás: # 4647Hozzászólás Attila
2012.04.08. 13:56

viskib írta:[BBvideo 425,350][/BBvideo]

nagyon jóó kis csárdás pax-ből :)
Ne haragudj, de ennek semmi koze a csardashoz.
Ez egy Etno-Hora.


Atti

Új hozzászólás