Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
marton1974
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 118
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2011.08.22. 22:25
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország - Makó
Adott köszönetek: : 380 alkalommal
Kapott köszönetek: : 869 alkalommal

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 1088Hozzászólás marton1974
2011.11.12. 09:34

Kedves Fórumozók!


Ebben a topicban megoszthatjátok tapasztalataitokat, tesztjeiteket a különböző hangtechnikai eszközökkel és azok használatával kapcsolatban.


További kellemes időtöltést kívánok a Zeneszek.com-on a teljes csapat nevében!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marton1974 2013.04.20. 10:52-kor.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1090Hozzászólás Asterix
2011.11.12. 09:53

Nálam rengeteg hangfal megfordult már, többek között JBL márka, mint a tied. Csak az enyém aktív volt JBL PRX535. Volt nagy hangosításom digit végfokokkal 6500W teljesítménnyel, igaz, hogy az a teljesítmény ugyanezeket a hangfalakat hajtotta, mint amit most használok.
Nekem "maszek" hangfalaim vannak. Egy miskolci úriember készíti. Nem mondom, hogy gyártja, mert csak nagyon korlátozott számban készül, mivel a névtelenségéhez képest elég drága. De a minőséget meg kell fizetni. Amikor én megvettem a hangfalakat, akkor a magas sugárzó 75e forint volt bele, stb. A 2 db SUB 15"-os, a 2 top 12"-os. Minden neodimiumos, így könnyű és kicsi. A múltkor egy hangosítással foglalkozó cég vezetője hallgatta a falaimat teszt körülmények között, azt mondta, hogy ilyen szép, tiszta mélyeket ilyen dinamikával ekkora hangfalból még nem hallott, pedig ott is van cucc.
Ezt a 4 hangfalat simán összekötve hangváltó nélkül ( a topban a 12"-os és a magas között van csak hangváltó) 4 ohmon hajtom egy Phonic Powerpod 16+ keverőerősítővel. Ez megint hosszú csereberélgetés következménye. Volt Dynacord Powermate 1000, digit végekkel Yamaha és Behringer digitális keverőpult, de nekem hangzásban ez jött be a legjobban. 2x100 watt állásban tegnap 300fős bál volt Pesten. A nagy aulában nem kellett felkapcsolnom 2x500W-ra. Annyit tudna a keverő. Digit végfokos, így ez is könnyű.
Kontrollnak Elder Audio Ra12 és RS12-t vettem, de általában ezeket már csak kis bulikba viszem el, ahova nem viszem a nagy hangfalakat, ott ezek a front hangfalalak. Kontrollnak fülhallgatót használok. Amilyen nagy hangerőn én játszom, mire szép hangot hallok a kontrollból, addigra már sípol.

A tegnapi buliról: nem elég, hogy eladtam a hangszereket, így csak a Pa3x maradt. (Sosem használtam még szólóhangszínekre ugyanazt a hangszert, ahonnan a kíséret jött. Most ezt is ki kellett próbálni.) A buli előtt egy órával még nem tudtam beszélni, csak suttogni. Szerdán hidegben temettem, megfáztam, csütörtökön éjjel ráénekeltem, tegnap már nem tudtam beszélni. Vokál, hangduplázás, mikrofon hangerő feltekerve a sípolás határáig és így sikerült leénekelni a bulit. Állítólag nem volt rossz, mert a jövő évet is lekötötték, de én szenvedtem annyit, mint a kutya. És ma este Egerben Márton nap. Úgyhogy most teázgatok.
Ja, azért a szatyorban tegnap a buli kezdetén már ott lapult a Ketron MidJay+. Megvettem. Most próbálgatom, hogy este már az is jöjjön velem. :P



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1091Hozzászólás Asterix
2011.11.12. 10:00

Most nézem a végfokodat. Ez sima sztereo végfok, így vagy 2 hangfalat kötsz rá, vagy feladod a sztereót és az egyik oldalával meghajtod a kifelé menő hangfalakat párhozamosan kötve 4 ohmon majd kétszer akkora teljesítménnyel, a másik oldalon 1 kontroll. Így tudod szabályozni külön a kontrollt és külön a kimenő jelet. Ha a kontrollt párhuzamosítod sztereóban a kimenő hangfallal, akkor elég kicsi a valószínűsége, hogy pont akkora hangerőre legyen szükséged, mint amekkora a kontrollnak kell.
Vagy veszel még egy végfokok, vagy keverőerősítőt, vagy aktív cucc vagy kimenőnek, vagy kontrollnak, vagy füles a kontrollnak.



Avatar
marton1974
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 118
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2011.08.22. 22:25
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország - Makó
Adott köszönetek: : 380 alkalommal
Kapott köszönetek: : 869 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1092Hozzászólás marton1974
2011.11.12. 10:09

Asterix írta:Most nézem a végfokodat. Ez sima sztereo végfok, így vagy 2 hangfalat kötsz rá, vagy feladod a sztereót és az egyik oldalával meghajtod a kifelé menő hangfalakat párhozamosan kötve 4 ohmon majd kétszer akkora teljesítménnyel, a másik oldalon 1 kontroll. Így tudod szabályozni külön a kontrollt és külön a kimenő jelet. Ha a kontrollt párhuzamosítod sztereóban a kimenő hangfallal, akkor elég kicsi a valószínűsége, hogy pont akkora hangerőre legyen szükséged, mint amekkora a kontrollnak kell.
Vagy veszel még egy végfokok, vagy keverőerősítőt, vagy aktív cucc vagy kimenőnek, vagy kontrollnak, vagy füles a kontrollnak.
És ha vennék egy aktív hangfalat és azt símán rákötném a szintire?
Mivel azon van ugye jobb bal meg 1 2 kimenet?
Ha feladom a sztereot,és pármuzamosan kötöm a két jbl-t akkor hangzásilag milyen lesz?



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1093Hozzászólás Asterix
2011.11.12. 10:29

Amennyiben nincs szükséged arra, hogy külön valamit hozzákeverj a hangszeredhez, (nálam sokszor szokott karaoke lenni 4-5 vezeték nélküli mikrofonnal, ami miatt kell a nagy keverő), akkor elvileg a hangszered akkor fog a legszebben szólni, ha minél kevesebb dolgot kötsz a hangszered után. Ha a terem akusztikáját tudod az aktív fal állítási lehetőségeivel korrigálni, akkor megoldható, de én a keverőt nem hagynám ki.
A hangszer 1-2 kimenetével az a gond, hogy ode a rendszer effekteket (reverb, chorus) nem teszi ki. Az effektezett komplett jel csak a left-right kimeneten található.

Próbáld ki a párhuzamos kötést. Mivel elég kicsi a végfokod, szerintem sokkal szebben, dinamikusabban fog megszólalni. Most van 4 db JBL ládád.
Próbáld ki::: a négy ládát 2-2-t kösd párhuzamosan és egyik legyen az egyik oldal, másik a másik oldal. Ezután a párokból az egyiket tedd le a földre, a másikat tedd fel állványra. Hallgasd meg. Egyik zenész kolléga így használja az EV hangfalait és meglepően jól szól.



Avatar
marton1974
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 118
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2011.08.22. 22:25
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország - Makó
Adott köszönetek: : 380 alkalommal
Kapott köszönetek: : 869 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1094Hozzászólás marton1974
2011.11.12. 10:41

Segítesz?Értem amit mondasz de akkor sem lesz kontrollom.Mivel sztereo az erőködöm és csak két kimenet van.
A párhuzamos kötést hogy kell eszközölni 4JBL??Nekem csak 2 jbl em van...
Most feladtam a sztereot és úgy kötöttem hogy az A kimenetre kötöttem az egyik jbl-t és éa azt kötöttem össze a másik jbl -el.Tehát összefűztem.Így lett két mono hangfalam.
Megmaradt a B hangfal kimenet az erősítőn.Ide jön majd a kontroll hangfal.
Kontroll hangfalat milyet érdemes venni?2 utas 3 utas?



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1095Hozzászólás Asterix
2011.11.12. 11:05

marton1974 írta:Üdv Asterix.
Te milyen kihangosítást használsz?
Nekem egy CREST AUDIO C4 végfokom meg 2 JBL JRX115 ös hangfalpárom van.
Mivel a 2x-en nincs hangszóró.
A bajom, hogy sajna nem hallom pontosan a hangokat mert ugye a két hangfal mellettem van és ha felém fordítom őket "megsüketülök" ha meg elfordítom akkor nem hallom csak a basszust...
Mi lenne a megoldás?
Kontroll hangfal?Segíts hogy kell a rendszerbe bekötni?Milyen árba vannak?
Akkor elértettük egymást. Azt írtad, hogy 2 JBL hangfalpárod van. A hangfalpár az 2 db, ha abból van 2, akkor az 4 db. Ezért "okoskodtam" hülyeségeket.

Ezt róbáld ki. A legolcsóbb és legkevesebb helyet foglalja.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1096Hozzászólás Asterix
2011.11.12. 11:07

marton1974 írta:Segítesz?Értem amit mondasz de akkor sem lesz kontrollom.Mivel sztereo az erőködöm és csak két kimenet van.
A párhuzamos kötést hogy kell eszközölni 4JBL??Nekem csak 2 jbl em van...
Most feladtam a sztereot és úgy kötöttem hogy az A kimenetre kötöttem az egyik jbl-t és éa azt kötöttem össze a másik jbl -el.Tehát összefűztem.Így lett két mono hangfalam.
Megmaradt a B hangfal kimenet az erősítőn.Ide jön majd a kontroll hangfal.
Kontroll hangfalat milyet érdemes venni?2 utas 3 utas?
Kontrollnak a legkisebb is megfelel.
És emellett mehetsz tovább sztereóban.



Avatar
marton1974
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 118
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2011.08.22. 22:25
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország - Makó
Adott köszönetek: : 380 alkalommal
Kapott köszönetek: : 869 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1097Hozzászólás marton1974
2011.11.12. 11:48

Tehát akkor azt mondod vegyek egy fülest és maradjon minden a régiben ,tehát a két jbl sztereóba kötve.
Nem zavaró a füles?Azért sokáig nem jó ha az ember fülén van nem?
És ha úgy használom a rendszert hogy megy monóban a két jbl 1 csatornán összefűzve és a másikon meg egy darab 3 utas kontroll középen felém?
Tehát úgy mint pl a 800-as nál hogy van hangszórója és hallod magad fele a hangotalacsonyabb hangerőn,és nem a két kihangosított hangfal cseszi szét a fülem.
Lehet hogy hülyeség de olyat nem lehet csinálni hogy fejhallgató kimenetre egy hangfal?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marton1974 2011.11.12. 12:01-kor.



Avatar
lacalaca
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011.08.22. 17:50
Hangszer: roland va7,roland bk5 ,korg pa2xpro
Tartózkodási hely: Gyergyoremete-Erdely
Adott köszönetek: : 300 alkalommal
Kapott köszönetek: : 231 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1098Hozzászólás lacalaca
2011.11.12. 11:59

marton1974 írta:Tehát akkor azt mondod vegyek egy fülest és maradjon minden a régiben ,tehát a két jbl sztereóba kötve.
Nem zavaró a füles?Azért sokáig nem jó ha az ember fülén van nem?
És ha úgy használom a rendszert hogy megy monóban a két jbl 1 csatornán összefűzve és a másikon meg egy darab 3 utas kontroll középen felém?
szia marton :) megoldhatod egy aktiv hangfallal is a kontrollt ,nekunk egy jbl aktivbol szol a kevero aux1-bol es lehet kulon hangositani mindent :?:


UDV;N.GY.Laci

Új hozzászólás