Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ellentétes vélemények...

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 21
Hozzászólások: 2910
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19907Hozzászólás ---Qgli---
2013.12.23. 09:42

manyus írta:Már úgy 6-8 éve nem hallottam felőled, de mostanra egész normális megnyilvánulásaid is vannak
Üdv.
feribau "manyus
Hohó!!!!
Feribau Őrbottyánból!
Üdv itt a fórumon!

Azért gondolod, hogy normális megnyilvánulásaim is vannak, mert még keveset olvastál!!! Olvasgass itt egy két évig aztán majd rájössz. Ugyanolyan hülye vagyok, mint régen.
Egyébként attól függ honnan nézzük a megnyilvánulásaimat. Amit én írok azt nemcsak úgy gondolom, hanem úgy is cselekszek és a véleményemet ( és az álláspontomat ) senki nem tudja megváltoztani semmilyen érvekkel.



Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19913Hozzászólás viskib
2013.12.23. 20:50

Na ez meg mi? :rolf:

[BBvideo 425,350][/BBvideo]


Ricsike

Avatar
Attila
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:55
Hangszer: Korg + Yamaha
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Adott köszönetek: : 449 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1053 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19946Hozzászólás Attila
2013.12.25. 10:48

- ellentetes velemeny viskib :lol:


Atti

Avatar
edmund
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.10.06. 17:31
Hangszer: KORG PA 3X
Tartózkodási hely: Erdély
Adott köszönetek: : 827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 206 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19951Hozzászólás edmund
2013.12.25. 12:17

Jó lehet az a Yamaha! :hit2:



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4561 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19971Hozzászólás Apelláta
2013.12.25. 23:19

---Qgli--- írta: Egyébként attól függ honnan nézzük a megnyilvánulásaimat. Amit én írok azt nemcsak úgy gondolom, hanem úgy is cselekszek és a véleményemet ( és az álláspontomat ) senki nem tudja megváltoztani semmilyen érvekkel.
Gábor!

Csak a tisztán látás végett kérdezem, hogy ez általánosságban igaz Rád, vagy csak ebben a "hangszervásárlásos" témában?


Üdv.: Apelláta

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 21
Hozzászólások: 2910
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19981Hozzászólás ---Qgli---
2013.12.26. 15:54

Határozott ember vagyok általában mindenféle szempontból. Amihez nem értek, vagy nem vagyok biztos benne, azokba a dolgokba inkább bele sem szólok. Ha bele szólok, akkor tájékozódó, kérdező jelleggel.

A "hangszervásárlásos" témában ( és a hangtechnikavásárlásos témában is ) pénzkiadás szempontjából kétszer meggondolom, hogy mire fizetem ki a pénzt, pontosan azért, mert tudom, hogy az embereket mennyire érdekli a hangszer ( vagy a hangtechnika ) milyensége.
Ezért szokták/szoktátok mondani, hogy: "a zenész magának veszi a hangszert"
Ezzel egyet is értek, de nekem teljesen mindegy, hogy milyen hangszeren játszok én szeretek játszani egy olcsó gagyi hangszerrel is. Egy DGX 220-on is tanítok és azzal is órákig tudok zenélgetni. A múltkor nálam volt eladásra egy E-28-as. Órákig játszogattam rajta, pedig egy semmit nem tudó, teljesen alaphangszerről van szó.

Én mindig abból indultam ki, hogy háromféle vendég van a hallgatóság között:
1, aki nem ért a zenéhez, csak hallgatja - ennek a vendégnek semmit nem mond a pa3x vagy pa800 felirat, de talán még a Korg sem
2, aki zenész és ért hozzá - ennek a szemében nem azért leszek jó zenész, mert pa3x-em van
3, akit nem is érdekel a zene - ezt a típusú vendéget már az is zavarja, ha E-16 van előttem

( Én a zenész kategóriába tartozok és engem sem érdekelt soha, hogy ki előtt milyen hangszer van. Viskib ugyanazt az ütős basszust játszotta volna egy psr520-on is, és akkor is kiderült volna, hogy milyen zenész ő. )
Lehet hogy ebben sincs igazam, de én ezt tapasztalom és egy éttermi zenélésnél úgy kell játszanom, hogy mindhárom típusú vendégnek a tetszését elnyerjem.

A báli/lagzis zenélésnél teljesen más a helyzet...



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4561 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19993Hozzászólás Apelláta
2013.12.26. 21:08

Gábor!

Utólag most már látom, hogy túl bőven vágtam be az idézetet, mert engem az írásod csak ezen pár szava ütött meg: "a véleményemet ( és az álláspontomat ) senki nem tudja megváltoztatni semmilyen érvekkel".

Csak azért kérdeztem rá - hogy ez általánosságban igaz, vagy csak a mostani témában? -, hogy ha netán a későbbiek során előfordul olyan, mikor úgy érzem (vagy valaki rajtam kívül), hogy valamit rosszul tudsz - téves, hiányos infók alapján hoztál meg egy véleményt, álláspontot (mert tévedni emberi dolog) -, akkor fektessek -e (fektessünk -e) bele energiát ezen téves véleményedre való felhívásba, esetleg a hiányos, rossz infók kiigazításába?

Mert nem szeretném feleslegesen jártatni a számat, ha eleve süket fülekre talál.
Remélem nem ad félreértésre okot, mert nem én vagyok a mindent tudó bölcs, és lehet sosem lesz ilyen szituáció, de ha mégis, akkor tudjam, mihez tartsam magam.

Én nyitott maradok továbbra is a jó szándékú, tárgyilagos ellenérvekre bárkivel szemben. Aztán vagy meggyőznek, vagy nem. De nem mondom, hogy soha, senki nem tud semmilyen érvvel befolyásolni. Tévedni emberi dolog, még ha sokszor nehezen látom be én is.

:777


Üdv.: Apelláta

jacksony95
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.04.28. 10:58
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Szeged
Adott köszönetek: : 208 alkalommal
Kapott köszönetek: : 238 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 33829Hozzászólás jacksony95
2015.06.17. 23:22

almatom írta: Nálam a csárdás még mindig ez:
http://dl.dropbox.com/u/4285731/Lakodal ... C3%A1n.mp3
És akárhol az országban így eljátsszuk (tök mindegy az ország melyik részén) arra mindenhol csárdást mondanak és azt is táncolnak rá.
Ez a fajta csárdás szerintem is a lehető legmagasabb zenei színvonalon van.Almatom.

Ha a csárdás műfajt a matematikához hasonlítanám,akkor azt mondom: Vannak akik egyszerűen csak osztani szorozni,és összeadni tudnak.
És ezzel ki is fújt a matematika.Tudnak számolni,tehát matematikusok !

De ott vannak azok akiknek a legbonyolultabb egyenletek is a kisújjukban van.

Ugyanakkor el kel fogadnunk,hogy a csárdást mint műfajt meg popposították !!! :hit2:
Csak nem biztos,hogy továbbra is így kell e nevezni ?

És egyre agresszívebb megvalósításokat kap mivel erre van igény és lesz is.
Csak nézd meg mit műveltek Májkül Csekszonnal :) Imádott példaképemmel !!!



Hová lesz a világ ? Ugatós sztár még ilyet !

Végszóként a csárdás valóban maradjon csárdás...! :777


A zene szabaddá tesz....

bohocotto
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2012.11.13. 15:25
Hangszer: ketron audya 5 volt.már sx 900
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 81 alkalommal
Kapott köszönetek: : 111 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 40303Hozzászólás bohocotto
2016.02.20. 22:48

Én csak ámulok-bámulok ,milyen igen faszán szól ez a csárdás ,amit Almatom elnyomott.Tényleg nem kell túlcifrázni.Ez az igazi csárdás.



Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 60210Hozzászólás Admin
2018.12.11. 14:09

Neked komolyan mondom üldözési mániád van :lol:

1. Legyen igazad, amúgy se állítottam hogy nincs ;)
2. Tanácsot kértek, én írtam két utat azon kívül amit már leírtál, egyik sem f@szság, de ha te mondod hát legyen az, én tudok aludni így is
3. Köszi, tisztában vagyok a Windows és a TC adta lehetőségekkel, nem kell kioktatnod, ha nagyon kell valami komolyan magamnak, akkor általában leprogramozom saját szájízem szerint
4. Még mindig nem azt mondtam hogy az jobb amit én írtam, csak hogy ha neki jobban tetszik van ilyen meg olyan mód is. Minden mellett vannak pro és kontra érvek, így működik a világ
5. Állítottál valamit hogy szerinted nem létezik, én meg írtam hogy attól hogy szerinted nincs még van, ezen nem kell megsértődni
6. Én veled ellentétben elfogadom ha valakinek más a véleménye, ne adj Isten jobban ért valamihez, sőt örül hogy újat tanulhatok... ajánlom neked is békülni a gondolattal, hogy nem te vagy a világ legokosabb embere aki a mindenhez is ért és meglátod szebb lesz a világ ;)

Ezért a hozzászólásomért vállalok egy rövidebb tiltást ha a többiek úgy gondolják és ki lehet engem valahogy tiltani, de ez már kikívánkozott belőlem :D


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Új hozzászólás