Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ellentétes vélemények...

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19856Hozzászólás Gyuley
2013.12.22. 07:47

Gábor!

Akkor átfogalmazom hogy megértsd!
Amit megveszel új hangszert, az nem biztos hogy hibajelenség nélkül fog működni, honnan tudnád ezt előre?
Viszont egy 1-2 éves hangszerről már vannak vélemények, akkorra kiderülnek a típushibák is, nem túlzok, ha azt mondom, egy új hangszerben nagyobb kockázat van, mint egy bevált használt, típushibáktól mentes modellben!
Most itt nem szétütött agyonnyüstölt hangszerekről beszélek!
Csak egy pár példa:
Psr 3000, Psrs900, egy-két év, és a kijelző megszűnt létezni!
Ketron: instabil oprendszer, sok felhasználónak szó szerint lefagyott buli közben!
Korg pa 50,60,80, 500, 800,:sok esetben a blender kar tönkrement egy éven belül!

És még van egy rakás típushiba, amik csak egy-két éven belül jönnek elő, ez az egyik ok, amiért soha nem vennék új hangszert! ;)

Szerintem vannak még itt kollégák, akik a saját bőrükön tapasztalták az "ÚJ" hangszerek előbukkanó újabb és újabb hibajelenségeit!

És hozzáteszem, én az összes típushibát megúsztam azzal, hogy csak jól működő használt hangszert vásároltam meg, olcsó pénzért :lol:


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19857Hozzászólás Bubamara
2013.12.22. 08:10

---Qgli--- írta:Nem mondjátok már nekem, hogy egy új hangszernél ugyanakkora esélye van a meghibásodás lehetőségének, mint egy X évet működött használt hangszernek!
Ezt ti sem gondoljátok komolyan!
Nem ezt mondtam, hanem tovább mentem azt, hogy az új középkategóriás hangszer sokkal nagyobb eséllyel fog korábban meghibásodni az 2-3 éves csúcsmodellnél, egyszerűen a silányabb anyagminőség miatt.
De elég is lesz a témából egyenlőre, mert ha valaki benéz ide, megint csak a vitát látja, aztán letiplizik innen jó gyorsan.

Jut eszembe, végezz kutatást a témában. Hívd fel a Hangszervizt és kérdezd meg Zoltánt, hogy miből javítanak többet, pa500/800/600, vagy pa1xpro/2xpro. Nagyon meg fogsz lepődni a válaszán. :)
Csak érdekességként, én évekkel ezelőtt beszéltem az akkori ATEC szerviztechnikussal i30 témában, megkérdetem tőle, hogy érdemes e egy bizonyos alkatrészt kicserélni benne, a beszélgetés során oda jutottunk, hogy az volt a véleménye, bezárhatnának a szervizek, ha mindenki i30-at használna, mer évi 1-2 darabot lát, azt is maximum takarítás, illetve mikrokapcsoló csere miatt. Ugyanakkor a műhely tele volt rakva az akkor középkategóriás pa60 és pa80 megbontott hangszerekkel.

Legyen szép napotok!


Buba

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 21
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19858Hozzászólás ---Qgli---
2013.12.22. 08:20

Gyuley írta:Viszont egy 1-2 éves hangszerről már vannak vélemények, akkorra kiderülnek a típushibák is, nem túlzok, ha azt mondom, egy új hangszerben nagyobb kockázat van, mint egy bevált használt, típushibáktól mentes modellben!
Szerintem nekem az a bajom, hogy én általában magamból indulok ki! Én ugyanis csak akkor adok el valamit, ha az már számomra nem megbízhatóan működik és ebből adódóan nem bizok egy használt hangszerben sem.
Én mindig úgy gondolkodom, hogy: ki az a hülye, aki egy jól működő hangszert elad? Én egy jól működő szuperul bevált hangszert biztos nem adnék el.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 21
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19859Hozzászólás ---Qgli---
2013.12.22. 08:28

Bubamara írta:hogy az új középkategóriás hangszer sokkal nagyobb eséllyel fog korábban meghibásodni az 2-3 éves csúcsmodellnél, egyszerűen a silányabb anyagminőség miatt.
Nekem azt mondták korg szervizben ( még a pa2-es idején ), hogy a pa2x alplap+processzora meg a pa800 tökéletesen megegyezik. Én csodálkoztam, is, hogy akkor csak a 8 slider miatt drágább a pa2x? Ezek szerint ők is tévedtek...
Bubamara írta:De elég is lesz a témából egyenlőre, mert ha valaki benéz ide, megint csak a vitát látja,
Vitát???
Ez nektek vita?
Én egy beszélgetésnek fogom fel....fórum....
Amikor vitatkozok, akkor azt nem ilyen formában teszem.



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19860Hozzászólás Bubamara
2013.12.22. 08:45

---Qgli--- írta:
Amikor vitatkozok, akkor azt nem ilyen formában teszem.
:D
oké


Buba

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19861Hozzászólás Gyuley
2013.12.22. 08:52

Gábor!

Nem mindenki így gondolkodik mint te, van olyan ember, aki ha kijön egy újabb széria, egyből rástartol, vagy éppen nem tetszik neki az adott típus, ezért cseréli le, vagy éppen csak hobbiból vette a hangszert, és megunta a zenélést, vagy éppen megszorult anyagilag, és meg kell válnia tőle!
Azért szerintem neked is van annyi rálátásod a hangszerekre, hogy ha nem jól működik egyből kiszúrod, és azért vannak külső jelei is annak, hogy hogyan bántak egy hangszerrel!
De a lényeg, ha tudok venni egy használt pl: egy T2-t, kb 2-300 ezret takarítottam meg, mintha vennék egy úgy középkategóriás,pl:pa800-900, psrs900,910-950-et!
És a lényeg, van egy zászlóshajóm, ami jobb minőségű a középkategóriától, többet tud, még a 3 generációval fiatalabb közép modellektől is, több lehetőség van benne, és százszor megbízhatóbb is! :777

És ez nem vita, csak eszmecsere,egy másik oldalról megvilágítva a dolgokat ;)


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 21
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19862Hozzászólás ---Qgli---
2013.12.22. 08:55

Gyuley írta:van olyan ember, aki ha kijön egy újabb széria, egyből rástartol, vagy éppen nem tetszik neki az adott típus, ezért cseréli le, vagy éppen csak hobbiból vette a hangszert, és megunta a zenélést, vagy éppen megszorult anyagilag, és meg kell válnia tőle!
Ebben tökéletesen igazad van. Így már teljesen más a gyerek fekvése...
De akkor Te nem is újsághirdetés alapján veszed a hangszeredet!?



Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19863Hozzászólás Gyuley
2013.12.22. 09:08

A legutóbbit egy fórumtársunktól vettem meg, de vettem már hirdetett hangszer is, azért azt meg kell hagyni, én nem cserélgetem évente a hangszereimet!
A legtöbb hangszer tulaját ismerem személyesen, és a mai napig tartom velük a kapcsolatot, azokkal is akiknek én valaha eladtam használt hangszert, aki simliskedik, azt egyből ki lehet szűrni, mint ahogyan egy hangszer tesztből is kiderül, hogy érdemes-e megvenni a kipróbált hangszert, vagy sem! :777


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19865Hozzászólás viskib
2013.12.22. 10:28

:D


Ricsike

Avatar
Joe83
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2012.01.20. 20:36
Hangszer: Yamaha Tyros 4
Tartózkodási hely: Pest megye
Adott köszönetek: : 902 alkalommal
Kapott köszönetek: : 764 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19867Hozzászólás Joe83
2013.12.22. 10:46

Szép napot mindenkinek!

Szerintem ez nem veszekedés, nem vitatkozás, hiszen mindenki csak leírja a saját véleményét, tapasztalatát!!
Ezért jó ez a fórum! Erről kell szólnia!!!!
Így nagyon sok olyan dologra rávilágítunk, amit például egy kezdő nem tud, nem tudhat. :!:
Mivel szakmai oldal vagyunk, úgy érzem, az ilyen beszélgetésektől lesz több az oldal!!!!!! :!: :arrow:

Üdv: Joe


Yamaha Tyros 4, Behringer X-Air XR12, 2db Behringer DR112 DSP, Sennheiser e845s...

Új hozzászólás