Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

One Man Band vs zenekar vs DJ

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66485Hozzászólás forissandor
2020.09.26. 04:38

De ha jól emlékszem, neki van valami komoly hangszálproblémája.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66486Hozzászólás Asterix
2020.09.26. 06:11

Amikor utoljára találkoztam vele, nem volt. Sőt, már a vőfély is ő volt a lakodalomban, nemcsak a zenész, dj...
De voltam sok 100-as közönség soraiban olyan bálban, ahol alig lehetett érteni a dalok közötti felkonfot a rekedtség miatt. De mire a dalt elkezdte énekelni, "megjavult" a hangja...



vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66497Hozzászólás vili2105
2020.09.28. 11:19

---Qgli--- írta:
2020.09.25. 13:57
Vajon miért nem lepődök meg, hogy amit Fóris Sanyi kolléga leírt, azzal száz százalékban egyetértek és én is így gondolom, SŐT tavaly előtt én is gondolkodtam abban, hogy veszek egy DJ pultot és elkezdek diszkózni, csak én ezt úgy akartam megspékelni, hogy ott van előttem egy keyboard is és ha netalántán csárdást, fox-ot, vagy roma nótákat akarnak, akkor stílussal eljátszom!

Ezt az ötletet elvetettem, inkább a szállodázást választottam. Ha esetleg valaki lagziba hív, akkor megmondom, hogy milyen a műsorunk ( Csoli-Méri-Grófó mentes ). Ha így valakinek kell, akkor megyünk, ha nem, akkor nem.
Én is ezen gondolkodom!


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66498Hozzászólás ---Qgli---
2020.09.28. 14:35

Melyiken?
A szállodázáson, vagy a DJ-n?



vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66499Hozzászólás vili2105
2020.09.29. 07:16

A Dj változaton, billentyűvel kombinálva.


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66544Hozzászólás Trebor
2020.10.04. 19:13

Már nem először olvasom (nem csak itt), hogy zenekarunkat ezen a bulin 2 fővel a másikon 4, aztán 3, aztán 5 fővel kérték.
Ez most hogy van? Kit hagytok otthon? Vagy kivel bővül? Kövezzetek meg, de ez nekem nem áll össze! :shock: :geek:
Ha egy zenekar otthon hagyja a dobost, vagy a bőgőst, vagy a zongoristát(gitárost), akkor tök mindegy, hogy hányan mennek, szar lesz az egész.
Ha meg a szintis az állandó, minek oda pl egy 4. vagy 5. tag? Csak mert kifizetik, meg jobban néz ki a színpad? Jobb nem lesz, csak több...
Nyilván felénk is van ilyen formáció, de semmivel sem lesz jobb a produkció, ha még egy hangszeres, még egyszer elfütyüli a refrént a szintis mellett.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66547Hozzászólás ---Qgli---
2020.10.05. 05:33

Van egy ismerős zenekarom, akik ezt csinálják. Ha kell, akkor egyedül megy a szintis, ha 2 fő kell, akkor plusz egy énekesnő, ha 3 fő, akkor plusz gitáros ha 4 fő, akkor plusz percussion, ha 7 fő, akkor plusz három fúvós.

Ez csak arra megy, hogy ha nem tudnak sokat fizetni, akkor fizessenek keveset, de mindenképpen őket hívják. Nehogy már kimaradjon egy hétvége is, amikor nincs buli...



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66548Hozzászólás Asterix
2020.10.05. 06:25

Sokan csinálják ezt itt a környéken. Zeneileg nem sokat adnak a produkcióhoz, viszont nagy formációban sokkal többet lehet elkérni. A végén a billentyűs kifizeti a póttagokat és neki sokkal több marad, mintha egyedül vállalta volna... Többek közt ezért kellett mennem már többször harmonikával nászmenetet kísérni, mert 5 tagú a zenekar, de kisérni nem tudnak. Kongások, énekesek nem olyan jól szolnak az utcán, de színpadképnek még elmennek...



Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66550Hozzászólás Trebor
2020.10.05. 06:46

Uhhh... Akkor jól értem :dance:
Köszi srácok!



doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66552Hozzászólás doxaa
2020.10.05. 07:56

Én viszont zenekari témában nem teljesen értek egyet, de többek között ezért van ez a fórum és ettől szép az élet ;)

Azt gondolom, egy plusz hangszer ( pl szaxi vagy gitár ) igenis hozzá tud adni a produkcióhoz, nem is keveset. HA, ismétlem, HA az adott zenész jól bánik a hangszerével. Szerintem lehet bármilyen jó egy billentyűs, egy klarinét hangszínnel soha nem fog tudni úgy megszólalni a klaviatúrán, mint egy nagyon jó klarinétos. Persze, ha mondjuk egy gitáros csak akkordozásra van a zenekarban, ráadásul csak 1-2 hangnemben tud játszani 3-4 akkordnál többet nem fogva az adott hangnemben, vagy mondjuk egy herflis csak jobb kezet használva csak a dallamot hozza és szintén csak 1-2 hangnemben, na akkor az valóban teljesen felesleges.
Viszont, ha van egy jó szaxisod, na azért az jó tud szólni, és még csak nagyon össze sem lehet hasonlítani egy átlagos billentyűs szaxi hangszínnel való játékával...

Az esetek kábé 60-70%-ában megyek egyedül, a többiben 2-3 fős felállással, ahogy kéri a megrendelő. És az utóbbi időben egyre jobban jellemző, hogy kérik. Vagy azt, hogy pl 3-4 fős zenekari felállást szeretnének, vagy pedig van egy adott hangszerigény, hogy pl legyen egy gitáros is.

És nem, nem azért vállalom ilyen formában, mert így legalább van bulim az adott hétvégén. Nálam ez egy amolyan plusz szolgáltatás, mint az utcai menetkíséret. Megjegyzem, azt mostanában már kizárólag 4 fővel vállalom - herfli, szaxi, pergő, nagydob -, ha így kellek okés, ha nem akkor sok boldogságot kívánva az ifjú párnak, elköszönünk egymástól. Most hétvégén pl 4en voltunk menetben és 2en a buliban.

Van 3-4 zenész kolléga, akiket igény esetén ilyenkor hívni szoktam, és ők mind emberileg, mind zeneileg nagyon jók, öröm velük muzsikálni. Ha nem érnek rá, akkor vagy egyedül megyek, vagy ha a megrendelő ragaszkodik az igényéhez, nem vállalom be a bulit. A pénz pedig pláne nem motiváló zenekar esetén, ugyanis több fős felállással nekem billentyűsként jóval kevesebb jut, mintha egyedül vállalnám.



Új hozzászólás