Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

One Man Band vs zenekar vs DJ

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 66689Hozzászólás Asterix
2020.10.21. 17:23

Érdekes ez a történet. Kameráztunk jó pár lakodalmat, ahol dj volt... Az egy dolog, hogy szerintem teljesen színvonaltalan volt. Nyomták egymás után a zenéket. Többnyire mixelés és frappáns átvezetés nélkül.
De a vendégek és az ifjú pár szerint se volt jó egyik sem. A lakodalomban nem jött át az a buli, mint ami át szokott jönni az egyetemi klubokban...
Persze, biztosan mi voltunk rossz helyen. De szerintem a dj közösségnek még sokat kell nőnie a történethez. És ilyen szempontból nekünk könnyebb dolgunk van. Az eredeti zenéket mi is be tudjuk tenni, mint ők. És ha esetleg a Nád a házam teteje koreográfiát akarják táncolni egy lakodalomban, akkor egy zenész nem fogja az Mc Haver féle változatot betenni, hogy időnként elhangozzék a refrén, ahol tudnak koreográfiát táncolni.
Szerintem ez az út és nem más. Én már régóta ezt teszem. Amit nem tudok számomra (nem Qgli vagy almatom, hanem csak számomra) megfelelő minőségben prezentálni, de úgy érzem, hogy arra a dalra szükség van a buliban, akkor tolom be az eredetit...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 66690Hozzászólás ---Qgli---
2020.10.21. 18:48

Asterix írta:
2020.10.21. 17:23
Nyomták egymás után a zenéket. Többnyire mixelés és frappáns átvezetés nélkül.
A zenészek is ugyanezt csinálják. Egyik midi file után a másikat nyomják és még általában a midi file-ok nagy többsége gagyiul is szól, nem beszélve arról, hogy minden nótát ugyanaz a zenész énekel ugyanazzal a hangszínnel. A DJ-nél a Delilah-t Tom Jones énekli, a 220 felett-et meg az egész Neoton.

Egy zenésznek sosem lesz akkora repertoárja, mint egy DJ-nek. Sokan már a ONE MAN BAND zenészeket is DJ-nek nézik, csak sokkal nevetségesebb minőségben ( tisztelet a kivételnek ).



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 66691Hozzászólás Asterix
2020.10.21. 19:03

Gabi!
Erről beszélek. Ha Tom Jones kell, akkor a zenész is el tudja indítani az erereti dalt. Ahhoz nem kell Dj. Felőlünk sokkal könnyebb az átjárás erről arra, mint a dj-nek arról erre...
Én például jobban szeretem a zenész, zenekar által megszólaltatott dalt, mint az eredetit egy buliban. Ha az eredetit akarom, akkor otthon a fülesben hifi minőségben meg tudom hallgatni...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 66696Hozzászólás ---Qgli---
2020.10.22. 04:45

Asterix írta:
2020.10.21. 19:03
Felőlünk sokkal könnyebb az átjárás erről arra, mint a dj-nek arról erre...
Ebben tökéletesen egyet értünk. Ha valaki zenészből DJ lesz, akkor elmondható, hogy csak a pénzért csinálja az egészet. Aki igazi zenész, az nem tud átállni DJ-re.
Én soha nem a pénzért zenéltem, nekem csak "melléktermék" volt a pénz. Az árat is úgy kalkuláltam mindig, hogy azt inkább a vevőkör szűrésére használtam.
Asterix írta:
2020.10.21. 19:03
Én például jobban szeretem a zenész, zenekar által megszólaltatott dalt, mint az eredetit egy buliban.
Én is jobban szeretem, de azért ez nagyban függ a zenész, zenekar minőségétől.
Ha almatomit kell hallgatnom, akkor én is jobban szeretem, de azért hagyjuk meg, hogy itt vidéken a ONE MAN BAND-ek 90 százaléka ugyanazokat a szar GREG-es, CHRIS-es midi file-okat használja és ezáltal a zenei alap már hallgathatatlan. Nem beszélve arról, hogy némelyik úgy énekel, hogy Budapest TV megirigyelhetné.
Zenekar témában ugyanez a helyzet. Ha Vegas Show Band-et kell hallgatnom, akkor egy hétig örülnék neki, de itt a környékünkön a vidéki zenekarok a siralmas kategóriába tartoznak. Sok itteni zenekarban van egy jó zenész és arra építik az egész zenekart, de nekem nem arra van szükségem, hogy egy zenész legyen jó egy zenekarban, hanem arra, hogy dobos-basszusos-gitáros-billentyűs mindenki legyen jó zenész. Nem arra gondolok, hogy mindne tag Peter Bartman, meg Pat Metheny legyen, hanem csak egyszerűen mindenki ismerje a stílusos játékot.

A múltkor az egyik környékbeli zenekar gitárosa diplomázott a zeneakadémián és kísérő zenekart keresett a diplomakoncertre. Ezekkel az emberekkel öröm volt együtt zenélni, pedig egyiken sem voltunk sem Sárik Peti, sem László Attila szintű zenészek, de a vendéglátóba nem is erre van szükség.
Szóval ezzel, csak azt akartam volna mondani, hogy sok zenész azt hiszi, hogy vesz egy jó cuccot, egy még jobb technikát és ezzel már jól fog szólni. Hát nagyot tévednek! Ez a történet nem erről szól, de mivel rengeteg ilyen zenész van, ezért az emberek már elveszítették a hitüket a ONE MAN BAND-ekkel kapcsolatban.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 66697Hozzászólás ---Qgli---
2020.10.22. 04:59

Még annyit fűznék magamhoz, hogy ebben a mai vidéki zeneiparban tíz zenészből nyolc nem a zeneiparba való.
Tehát amikor valaki azzal dicsekszik, hogy már megtanulta a belépést a Pedró kocsmája c. nótában, akkor úgy elgondolkodok, hogy: "Jól van ez így?"

Nincs jól, de ez a hozadéka annak, hogy valaki kedden vesz egy keyboardot és szerdán azt mondja, hogy: zenész vagyok, lagzit vállalok!
Semmiféle vizsgára nincs szüksége az embernek arra, hogy zenész legyen. Ma egy kategóriába van sorolva az a zenész is, aki főállásban kőműves, vagy vasutas azzal, aki diplomás, vagy "A" kategóriával rendelkezik! Tisztelet a kivételnek!
( A vasutassal nem Asterixre akartam célozni, mert ő tisztában van mindenféle zenei alapismerettel )



vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 66698Hozzászólás vili2105
2020.10.22. 07:17

Most már valamit nagyon nem értek!
Javítsatok ki, ha rosszul gondolom!
Anno vagy 15-20 éve, mikor étterembe jártam zenélni, akkor az volt a feladat, hogy háttérzenét kellett szolgáltatni a vacsorához (ugye ez volt a nagy különbség az éttermi zenénél a vacsora mellé járt halk háttérzene, a buliban pedig a -hangos- zene mellé járt vacsora), azt játszhattál szinte amit szerettél volna (ezért szerettem járni), nagy ritkán kértek egy-egy számot, néha táncoltak is, és néha roda is volt.
Aztán azt mondta az étterem, hogy jó neki a rádió is, a vendégek akkor is esznek (nem biztos, hogy a legjobb üzletpolitika, de ők így döntöttek).
Mit csinál egy dj?
Halk háttérzenét szolgáltat futó slágerekkel?
Mert a rádió is ezt teszi!
Vagy rendes hangosbuli fényekkel?
Mert akkor az nem éttermi szolgáltatás!
Vagy csak felettem járt el az idő, és nem érthetem?


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 66699Hozzászólás ---Qgli---
2020.10.22. 07:38

Jogos a felvetés Vili részéről.

Normálisabb éttermekben háttérzeneként kellene, hogy szolgáljon a zene, de ma már ez is elcsúszott egy kicsit. Vannak olyan helyek, mint pl Bogácson a pincesor, ahol gyakorlatilag minden este "lagzi" van hajnalig.
Én is ezért mentem szállodába zenélni, mert úgy gondolom ( gondoltam ), hogy egy ****-os szálloda bárjába normális háttérzenét kell szolgáltatni. Ez így is volt, amíg be nem raktak az előttem lévő estére egy DJ-t. Az a vendég, aki pénteken a DJ-re mulat, az elvárja ugyanezt szombaton is és ezzel már "fel is fordult a világ". Én úgy gondolom, hogy ennek így itt rövid úton véget vetek, mert az, hogy minden este nyomjam a Hungáriákat, meg szünet nélkül a végeláthatatlan Rock&Roll-okat az már nem az én világom. Akkor inkább megyek lagzizni nagy lóvéért.

Nekem egy kicsit már úgy tűnik, hogy a szállodák közül a ****-os szállodák már nem az elit szállodákhoz tartoznak.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 66706Hozzászólás Asterix
2020.10.22. 15:49

Miskolc Tapolca egy halott hely. "Egyszer nézhető." Nem csoda, hogy ott nem találtál semmit...

Bogács... az idén talán 3x voltam ott, mert valószínűleg senkit nem találtak arra a napra. Ott, Gabikám, nem lakodalom van minden este! Ott a mulatás legalja van. A zenék legalja és a segg részeg közönség legalja. Tisztelek a kevés kivételnek...



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 66708Hozzászólás galambjozsef
2020.10.22. 16:30

Asterix írta:
2020.10.22. 15:49
Miskolc Tapolca egy halott hely. "Egyszer nézhető." Nem csoda, hogy ott nem találtál semmit...

Bogács... az idén talán 3x voltam ott, mert valószínűleg senkit nem találtak arra a napra. Ott, Gabikám, nem lakodalom van minden este! Ott a mulatás legalja van. A zenék legalja és a segg részeg közönség legalja. Tisztelek a kevés kivételnek...
Pár alkalommal én is zenéltem bogácson :) 2017, és 2018 években, összesen talán 8-10 alkalommal összesen! ebből talán 1 alkalom volt, hogy viszonylag normális közönség volt, még az akkori Hintó pintéjében, közel 250 fő, ha jól informáltak a taljok! A többi alkalommal, ahogy Asterix is írja, a legallja, Zenei igény szinte nulla, bár volt rá példa hogy normális nótát kértek, Neoton, és igényes csárdás zenét!
Volt alkalmam belenézni a másik helyek zenei kínálatába, utóbbi időben videók tömege is rámzúdult pár ismerős által, de inkább nem minősíteném, csak annyit, hogy a közönséghez mérten talán megfelelőnek mondható az alsó irányból nézve!
Láttam elég sok posztolt videót az éppen ott muzsikáló "kollégától" de vagy én vagyok rossz májú, vagy az ízlésem szar, de amit láttam és hallottam, minősíthetetlen volt!!!
Tavasszal az egyik ilyen videóhoz sikeresen oda is írtam, hogy igencsak nem azt tapicskolja az emberke a billentyűn (Szólt a lakodalmas muzsika, hozzáteszem, az egyik én általam készített zenei alap volt, és a szaxi szólónál verte a mókus a billentyűket, az adott kb 10 cm-es tartományban, ugyanazt a 3-4 billentyűt, amit épp sikerült neki eltalálnia nagyképűségében), mint ami épp szólt, erre azt kaptam válasznak a videó megosztójától,, hogy az a zene messze jobb, mint amit mi vitttünk oda!
Úgy gondolon nem vagyok egy sztár zenész, és nem profi a munkánk eredménye, de azthiszem nem is szar!,Valamint úgy érzem igencsak messze jobb, mint amit épp láttam akkor! :D :D :D Szóval egyetértek Asterixel :D


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 66710Hozzászólás Asterix
2020.10.22. 17:38

Egy nyarat végig toltam ott. Még Pa1x-es korszakomban. Utána az összes ottani zenész Pa1x-et vett.
Akkor azt mondtuk soha többé...



Új hozzászólás