Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Zeneesztétikai Holokauszt

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 64677Hozzászólás Mauglidyro
2020.03.01. 03:30

Üdv. mindenkinek.

Sajnos ez a topic annyira túlnőtte magát, hogy nem éri meg a Gumiszobát vele szemetelni.
Ezért a továbbiakban ide lesznek dobálva a zenevilág giccses alkotásai.

FIGYELEM!
A topikban hallható dalok hallgatása akár maradandó halláskárosodást is okozhat, amiért a topik készítője nem vállal felelősséget.


Folytassuk a sort egy kis hazaival.



Jah, és a slusszpoén: Böszörményi rendezvény volt. (Petőfi ház)
Magyar Nóta értelmezés Puerto Ricoiaknál :D
#Bittódujó

Specijálisan, Nyílegyenesen :D


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 64680Hozzászólás Asterix
2020.03.01. 13:38

Robi!

Ez még egy nívós produkció ahhoz képest, amik a lakodalmas és egyéb rendezvényeiken a nemzetiségieknek előfordulnak.
Elég sokat videózunk cigány rendezvényeken. Rettenetes, ami ott történik zene és főleg zenei megszólalás címén...
És ezzel a sz@r minőséggel is a csillagos eget lekeresik az égről nulla ráfordítású, gagyi cuccal...
:dash2: :dash2:



Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 64682Hozzászólás vigo01
2020.03.01. 13:51

V két hónapja itt szoboszlón vendégeskedett a Bittó duo családjukkal a hotelben. Amúgy rendesek voltak. 20eFt-ért csinálnak egy felvételt youtubera amibe bemondják a kérő nevét.


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 64683Hozzászólás jamy1
2020.03.01. 14:43

Mauglidyro írta:
2020.03.01. 03:30
FIGYELEM!
A topikban hallható dalok hallgatása akár maradandó halláskárosodást is okozhat, amiért a topik készítője nem vállal felelősséget.

Jah, és a slusszpoén: Böszörményi rendezvény volt. (Petőfi ház)
Magyar Nóta értelmezés Puerto Ricoiaknál :D
#Bittódujó

Specijálisan, Nyílegyenesen :D

Mennyièrt tudnèk az összes cuccomból mèg most kiszállni amíg nem kèső? :help:



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 64685Hozzászólás Mauglidyro
2020.03.01. 16:26

Na erről beszéltem ...

Annyira igénytelen amit csinál a Bittó Duó, hogy az már nekem kínos.

Viszont érdekes információknak lettem fültanúja, ugyanis a tavalyi pünkösdi bálon (amin mi voltunk, és amin persze Ők voltak a "sztárvendégek") hajszálon múlott, hogy nem hívta ki a rendőröket a portaszolgálat.
Ugyanis belépőjegy nélkül jöttek volna be az alja romák. (Akik még magukra sem igényesek, ha meg társaságban vannak, isten mentsen azoktól mindenkit. Arra a környékre, ahol laknak - hogy Tomcat-et idézzem - még a rendőr sem vonul ki szakasznál kisebb létszámban.)

Csakis a szervező talpraesettségén múlott, hogy olyan lett a buli végkimenetele, amilyet itt leírtam.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 31
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 64695Hozzászólás ---Qgli---
2020.03.02. 08:16

Sajnálom az ilyen embereket, sajnálom azokat, akik ilyen helyen zenélnek és Asterix kollégát is, hogy ilyen helyen videózik. Én az ilyen dolgokból kiszálltam és nemhogy zenélni nem megyek, de még tudni sem akarok az ilyen rendezvényekről, helyekről és emberekről sem. Nem az én világom. Ezt az utolsó videót is a reklám után pár másodpercig hallgattam, mert az első mondatból kiderül számomra ( "Köszönjük a meghívást, köszönjük a hangosítást, köszönjük a meghívást" ), hogy nincs szükségem az ilyen alacsony intelligenciájú emberekre, pláne a zenéikre.

( Erről jut eszembe a szombati incidens, amikor kint voltam pecázni. Ültem a Tisza parton és odajött hozzám a szomszéd horgász és elég beképzelt, kioktató módon elkezdte nekem osztani az észt, hogy mit hogyan csináljak, hová dobáljak, milyen csalival stb...
Hallgattam pár másodpercig, mire közöltem vele, hogy: Ne haragudjon, de én nem azért jöttem ide, hogy ilyen alacsony intelligenciájú emberek kioktatását hallgassam. Én nem kerestem az ön társaságát kérem, hogy ön se tegye ezt! Remélem érti, hogy mire gondolok?
Nos, nem értette és tovább nyomta nekem a hülye szövegét, pár másodpercig megint hallgattam, mire odaszóltam neki, hogy: Látom nem értette, hogy mit akartam mondani! Most elmondom a maga nyelvén azt, amire az előbb céloztam! Menjen a picsába és ne szóljon hozzám!
Ezt már megértette...

Lehet kicsit bunkó voltam, de az intelligens beszédből nem értett...)



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 64696Hozzászólás galambjozsef
2020.03.02. 08:33

Egyet meg kell tanulni, és tudomásul venni!
Ebben az országban, minnél szarabb valami, minél gagyibb, minél igénytelenebb, annál jobb!
Csak nézd meg a tehetségkutató műsorok válogatóit, a youtube-ot, meg ahogy Asterix is írta fentebb!
Tehát: minél szarabb, annál jobb, és ez kell a népnek!

Csak egy példa a mi tapasztalatunkból. Céges rendezvényre kerestek, árajánlattal. Elmondtam amire kíváncsiak voltak, mondtam egy árat, erre az ajánlatkérő: a héten megbeszéljük!
2 hét után, én kerestem meg őket, hogy akkor mi van, mert volna más rendezvény is ahonnan kértek ajánlatot, és foglalóznának is!
Erre a válasz: hát a cégen belül megoldja egy ismerős, jóval kedvezőbb anyagi igényekkel!
Az ajánlatkérés így indult!
Minket akarnak, azért kerestek!

Haverom volt ezen a rendezvényen, véletlen, és hát amit ott hallott a helyettünk lévő zenekarból, az minősíthetetlen volt, de mindenki jól érezte magát! Voltak dalok, amiket kb 2-3 perc után ismertek fel, hogy az mi is akar lenni!
állítólag 30 ezerért volt a zenekar (2 tagú)


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 31
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 64699Hozzászólás ---Qgli---
2020.03.02. 10:15

Most ne haragudj meg Józsi, de ez mellett nem tudok elmenni és nem azért kötök bele, mert kötekedni akarok veled - igazából nem is beléd kötök, hanem azokba, akik ezt vallják - hanem azért, hogy megpróbáljak javítani azoknak a szemléletén, akik ilyen szemléletben élnek!
galambjozsef írta:
2020.03.02. 08:33
Tehát: minél szarabb, annál jobb, és ez kell a népnek!
NEM EZ KELL A NÉPNEK! EZ EGY NAGY TÉVEDÉS! Ezt akarja belebeszélni a média az emberekbe ( és elég szép sikerrel ). Amelyik népnek ez kell, arra népre nincs szükségem és ha valaki ezt vallja, hogy " Ez kell a népnek", akkor ne csodálkozzon rajta, ha keveset fizetnek, ha belekötnek a zenéjébe, ha leöntik sörrel a hangszerét, vagy esetleg lehányják a hátát. Aki ezt vallja, az magának keresi a bajt! Ehhez a fajta "zenéléshez" ( már ha ezt lehet zenének nevezni ) nincs szükség sem Tyros-ra sem Pa4x-re sem Sd9-re. Ehhez a zörgéshez bőven elég egy asztalra feltett pa 50, vagy Psr 350-es egy Vermona keverőerősítővel és egy seprűnyélre erősített Dyras mikrofonnal.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 31
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 64701Hozzászólás ---Qgli---
2020.03.02. 10:26

galambjozsef írta:
2020.03.02. 08:33
...2 hét után, én kerestem meg őket, hogy akkor mi van,
Józsikám! Nagy hiba!
Ha valakinek nincs annyi intelligenciája, hogy visszahívjon, akkor én nem fogom keresni a vevőt!

Nekem is volt, hogy megbeszéltük, hogy egy hét gondolkodási időt kap ( éppen most is van ), ha közben valaki keres, akkor megmondom neki, hogy ekkor és ekkor telik le a gondolkodási ( megbeszélési ) idejük, ha nem hívnak, akkor sajnálom! A pontosság az fontos dolog nekem is, meg ha valaki egy esküvőt szervez akkor is! ( Volt már, hogy két hónap után szóltak, hogy "jaj elfelejtettek szólni". Mondtam nekik akkor sajnálom, mert elkelt a szombat.

Ezek a dolgok számomra hozzátartoznak az alapvető műveltséghez. Tartom magam a megbeszélt dolgokhoz, időpontokhoz.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 31
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 64702Hozzászólás ---Qgli---
2020.03.02. 10:29

galambjozsef írta:
2020.03.02. 08:33
Haverom volt ezen a rendezvényen, véletlen, és hát amit ott hallott a helyettünk lévő zenekarból, az minősíthetetlen volt, de mindenki jól érezte magát! Voltak dalok, amiket kb 2-3 perc után ismertek fel, hogy az mi is akar lenni!
Ennek meg örüljél, mert akinek ez tetszett, annak teljesen mindegy, hogy mi csörömpöl.



Új hozzászólás