Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Zeneesztétikai Holokauszt

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 50
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 70 alkalommal
Kapott köszönetek: : 422 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69314Hozzászólás Mauglidyro
2023.07.09. 11:37

Ezt az egyesületek 90%-a ma kicselezné, mert nem vendéglátó egységben tartják a rendezvényeket.
Az OSZK idejében szerintem a magánrendezvényekkel amúgy sem tudtak mit kezdeni,
ezért is tartották sátrakban a lagzikat, és oda bizony azok is jók voltak, akik nem mentek át a vizsgán.

Lehet hogy lenne erre megoldás, de én ilyen szempontból abszolút tanácstalan vagyok ...
Talán azzal lehetne valamilyen szinten megmenteni ezeket a klubokat, ha több támogatást kapnának,
mert ha több pénzzel tudnának gazdálkodni, akkor jutna is a zenésznek belőle, meg maradna is a klubnak. (Mondjuk a bálok költségeire, vagy mondjuk a klubnak az egyéb működési költségeire)


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 444 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1062 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69315Hozzászólás galambjozsef
2023.07.09. 11:47

... vannak bajok ...




Sokat gondolkodom az ilyenek miatt, valyon mi is a probléma!
Rengeget embert (zenésznek nem nevezem őket, okkal, de néhány esetben talán az "ember" jelzőnél is gondolkodnom kell!) megnézek, és azon tűnődöm, hogy akkor most kivel és kikkel lehet a legnagyobb baj!
Nem szégyelem megírni és nem is panaszkodni szeretnék, de kibaszott kevés rendezvényünk van, megkeresés szinte semmi (A covid előtti évekhez képest, még 10%-át se adja ki a rendezvényeink száma, gondolom az arány ebből azért bőven érezhető!
Szóval, nem érzem azt, hogy annyira szar zenét csinálnánk, vagy annyira ismeretlen számokat, mivel a saját nótáinkat is nagyon ritkán játszuk, legfőképp, ha kérik, de talán ha játszunk is belőlük, akkor bulinként talán 2, esetleg 3. (ha azt nézzük egy 8 árás rendezvényből 9-10 perc vendégek számára ismeretlnem nótát mások is szimán játszanak)
... de lehet meg is van a megoldás a kérdésemre az fentebb is mellékelt produkciót nézve, hogy nem is velünk van a baj, hanem a közönség igényeivel. Ez még annyira nem is lenne nagy baj, csak az vele a gond, hogy akik valóban tudnak zenélni, és minőséget adni, azok többsége meg otthon ül ezek miatt (Sajnos mi ebbena. cipőben járunk)
Nagyon gondolkozom azon, hogy a Facebook-ra is írok erről egy aprócska szösszenetet mindezekről (lesz vagy egy fél órás tanulmány)


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 1333
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1463 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69316Hozzászólás B.Bazsi
2023.07.09. 12:06

Mauglidyro írta:
2023.07.09. 11:37
Ezt az egyesületek 90%-a ma kicselezné, mert nem vendéglátó egységben tartják a rendezvényeket.
Az OSZK idejében szerintem a magánrendezvényekkel amúgy sem tudtak mit kezdeni,
ezért is tartották sátrakban a lagzikat, és oda bizony azok is jók voltak, akik nem mentek át a vizsgán.

Lehet hogy lenne erre megoldás, de én ilyen szempontból abszolút tanácstalan vagyok ...
Talán azzal lehetne valamilyen szinten megmenteni ezeket a klubokat, ha több támogatást kapnának,
mert ha több pénzzel tudnának gazdálkodni, akkor jutna is a zenésznek belőle, meg maradna is a klubnak. (Mondjuk a bálok költségeire, vagy mondjuk a klubnak az egyéb működési költségeire)
Nekem volt már korábban egy olyan ötletem hogy pl. az a vendéglátóhely amelyik papírral rendelkező zenészt alkalmaz, kapjon mondjuk adókedvezményt, vagy valami hasonlót. Valamilyen ösztönző rendszer kellene kitalálni.


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1884 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69317Hozzászólás Karesz
2023.07.09. 18:37

Az idei évre eddig 0,azaz nulla rendezvényem van. Ilyen sz@r évem nem volt a több évtizedes pályafutásom alatt. Kezdem megszokni, annyira nem is hiányzik, na de a mani, az mani, Minden esetre elgondolkodom, hogy egyáltalán van e értelme tovább erőlködni. Lehet visszatérek a kaptafához, veszek egy gitárt, és el leszek vele magamnak 😁😁



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 1333
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1463 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69318Hozzászólás B.Bazsi
2023.07.09. 19:04

---Qgli--- írta:
2023.04.28. 05:07
Sambácsi írta:
2023.04.27. 18:46
Öltözet: a szállodákban kötelező a csokornyakkendő, szmoking is.
Igen.

Évekig jártunk...
Nincs vége a szállodabiznisznek, de nagyon kevés az olyan zenész, aki megállja a helyét egy szállodában! Nem zenei helytállásról beszélek, hanem minden más szempontról. Zenész szempontból a szállodák nagy szarban vannak, mert folyamatosan keresik azokat a zenészeket, akik megfelelnének nekik, de nagyon keveset találnak!
Az öltözet és a viselkedésen kívül még egy hatalmas probléma a megbízhatatlanság! Elvállalják, hogy elmennek szombaton zenélni és ha pénteken valaki 20.000-rel többet kínál, akkor már le is mondják a szállodát és ha többet a szálloda nem hívja, akkor csodálkoznak!
Ez utóbbi az amit mi nem csinálunk. Ha azt mondjuk ott leszünk akkor ott leszünk, feltéve hogy nem jön közbe egy jó kis alagút szindróma aminek műtét a vége... De nekem-nekünk "a becsület nem 20 000 forintot ér...." A régi világban egy kézfogás egyenlő volt egy szerződéssel, nem értem hogy juthattunk oda hogy 20000 forintért valaki elbassza a becsületét.


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 444 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1062 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69319Hozzászólás galambjozsef
2023.07.09. 19:20

Karesz írta:
2023.07.09. 18:37


Az idei évre eddig 0,azaz nulla rendezvényem van. Ilyen sz@r évem nem volt a több évtizedes pályafutásom alatt. Kezdem megszokni, annyira nem is hiányzik, na de a mani, az mani, Minden esetre elgondolkodom, hogy egyáltalán van e értelme tovább erőlködni. Lehet visszatérek a kaptafához, veszek egy gitárt, és el leszek vele magamnak 😁😁
Én mondjuk május 13, és június 11-én láttam tőled live-os videókat, valami rendezvénynek véltem azokat is a háttérzajokból ittetően! Az mondjuk már nem "0", ha jól számolok! :D

De egyébként sajnos jellemzően a jók otthon ülnek, a tudatlanok meg hasítanak!
Már gondolkoztam rajta, hogy megtanulok jó szarul muzsikálni, össze-vissza kalimpálni, meg jó hamisan kornyikálni, mert most az a jó, ami égtelen szar!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1884 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69320Hozzászólás Karesz
2023.07.09. 20:44

Igen, az volt az utolsó, azóta semmi...



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 444 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1062 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69321Hozzászólás galambjozsef
2023.07.09. 22:29

Bizakodjuk Karcsi!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 235 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69323Hozzászólás vigo01
2023.07.11. 14:43

Szombaton tiktok-on lagziból élőzött valaki. Ott volt a teljes násznép, táncoltak. Hallottam, hogy Bittó duo-ra járják, beírtam h mutassa már meg a zenekart. És bemondta, hogy itt nincs zenekar csak betették a zenét.
Ma itt németországban úgy ment haza egy templomból esketésről egy fiatal pár , hogy az egyik családtag kiskocsin húzta maguk után a BT hangfalat, arról ment a zene. Mintha nálunk kikéréshez nem zenész kísérné a lakodalmas menetet.


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 50
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 70 alkalommal
Kapott köszönetek: : 422 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69457Hozzászólás Mauglidyro
2023.09.18. 12:45



Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Új hozzászólás