Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Zeneesztétikai Holokauszt

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69239Hozzászólás ---Qgli---
2023.05.09. 08:12

Én is egy kollégámmal megyek, ha úgy adódik, csak mostanában neki is rengeteg fellépése van, meg nekem is és nem tudjuk összeegyeztetni.




HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69240Hozzászólás HunHyper
2023.05.09. 10:22

Szerintem ez a felvétel nem ebbe a szobába való... :)


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69241Hozzászólás ---Qgli---
2023.05.09. 10:50

Ebben igazad van, csak a témát folytattam.



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 47
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69273Hozzászólás Mauglidyro
2023.06.04. 14:14



Kommentár nélkül ...


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69275Hozzászólás almatom
2023.06.05. 08:10

És ezek után még csodálkozunk, hogy mindenhova dj-t hívnak?!?
Ez elképesztő! Ebben a videóban több dolog is elképesztő!
De bennem ilyenkor mindig az a kérdés szokott felsajdulni, hogy a vendégek egytől egyig mind süket?!?!?!?!?
Magyarországot 7 szomszédos ország veszi körbe. Bármerre tekintünk ki az országunkból, mindenhol jobb a zenészek által kínált zenei nívó, mint nálunk. De ne is legyen kétségetek, hogy a rendezvények zöme élőzenés és nem pedig dj-s.
Nem nehéz össze tenni a képet.....
Eme videóban is látható/hallható, az ilyen mélységig leérő produktumokkal húzták le az élőzenét Magyarországon! Köszönjük meg nekik! :hit2:
Mert azzal remélem mindenki tisztában van, hogy ha egy orvos ilyen minőségben műtene, akkor minden beteg meghalna a keze alatt.
Vagy ha ilyen "szaktudással" épülne fel egy toronyház, az ledőlne, mielőtt felépülhetett volna.
Sajnos ilyenkor nagyon elkeskenyedek........ És ami még hatalmas kérdés bennem: hogy az adott rendezvényen az összes vendég süket?????????De, hogy MINDENKI?!?!?!?!?!? :dash2: :cry2: :help:



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69276Hozzászólás galambjozsef
2023.06.05. 09:23

Csak ennyit tudok hozzáfűzni: Uhhbaxxameg!!!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69277Hozzászólás almatom
2023.06.05. 11:01

Hamar átment privátba a videó! :D
Aki esetleg lemaradt volna róla, itt meghallgathatja, mint elrettentő példa!
Nehéz elhinni, hogy ilyen létezik a bolygónkon!!! :dash2:



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69278Hozzászólás galambjozsef
2023.06.05. 14:43

almatom írta:
2023.06.05. 08:10
És ezek után még csodálkozunk, hogy mindenhova dj-t hívnak?!?
Ez elképesztő! Ebben a videóban több dolog is elképesztő!
De bennem ilyenkor mindig az a kérdés szokott felsajdulni, hogy a vendégek egytől egyig mind süket?!?!?!?!?
Magyarországot 7 szomszédos ország veszi körbe. Bármerre tekintünk ki az országunkból, mindenhol jobb a zenészek által kínált zenei nívó, mint nálunk. De ne is legyen kétségetek, hogy a rendezvények zöme élőzenés és nem pedig dj-s.
Nem nehéz össze tenni a képet.....
Eme videóban is látható/hallható, az ilyen mélységig leérő produktumokkal húzták le az élőzenét Magyarországon! Köszönjük meg nekik! :hit2:
Mert azzal remélem mindenki tisztában van, hogy ha egy orvos ilyen minőségben műtene, akkor minden beteg meghalna a keze alatt.
Vagy ha ilyen "szaktudással" épülne fel egy toronyház, az ledőlne, mielőtt felépülhetett volna.
Sajnos ilyenkor nagyon elkeskenyedek........ És ami még hatalmas kérdés bennem: hogy az adott rendezvényen az összes vendég süket?????????De, hogy MINDENKI?!?!?!?!?!? :dash2: :cry2: :help:


Sajnos van ilyen, és még mennyi, amiről nem is tudunk, vagy nem kerül róluk fel valamilyen felvétel!
Mi meg az ilyenek miatt ülünk itthon!
Nem érzem magam nagy zenésznek, sőt nem is vagyok az, de azért ettől (úgy érzem),
sokkal komolyabb minőséget és színvonalat tudok nyújtani a kis csapatommal,
és azt gondolom a fellépti díjunk sem egy olyan horribilis összeg, amit ne tudnának az emberek megfizetni!

Az baj, az emberek többsége ehhez méri az olyanokat is, akiket az életbe nem hallott, és nem tudja milyen műsort, színvonalat tudnak nyújtani,
az ilyen látott, és efféle produktumok helyett!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.11.10. 11:47
Hangszer: Studiologic SL88 Studio
Tartózkodási hely: Madaras
Adott köszönetek: : 639 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1077 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69279Hozzászólás Pityu
2023.06.05. 15:51

Hm, gondolkodtam, hogy írjak vagy se.. ;)

Ismertem egy öreg zenészt, aki ifjonc koromban sokat segített, hogyan is kell muzsikálni bálat, lakodalmat, az ott előforduló szokásokat stb.
Ő mondogatta sokszor, hogy az egyik legrondább dolog, amikor az egyik zenész becsmérli, ócsárolja a másikat. Függettlenül annak teljesítményétől, tudásától... Valahogy ez mélyen belém ivódott és a mai napig tartom magam ehhez az etikához.

Van fülem nekem is, hallom a hibákat nagyon sok zenésznél.
Sőt, a csapatunkban Én voltam a legnagyobb kritikus, mindig törekedtem a profi megszólalásra, agyára menve ezzel a zenekar többi tagjainak.. :D

Példaként:
Méhészkedem is (sok egyéb dolog mellett), méhegészségügyi felelős is vagyok, mondhatni lassan 30 év tapasztalattal a hátam mögött igen sokat tudok a méhekről a méhész szakmáról. Eszembe nem jutna lefikázni a kezdő, rutintalan, vagy tudással még nem rendelkező, vagy éppenséggel más technikát, technológiát alkalmazó kollégákat, csak mert kicsit másként, esetenként rosszab minőségben végzik a munkájukat.

Elnézést, ha ez a vélemény nem tetszik valakinek (mondjuk éppen nem is érdekel..), de ez kikívánkozott belőlem.

Eszembe szokott jutni hasonlatként a kűzdősportoknál használt kifejezés, miszerint a "nagyobb tudás nagyobb felelőséggel is jár". Kár, hogy bizonyos zenészek közt ismeretlen ez a fogalom..

Korábban valaki írta, hogy tulajdonképpen nem a hangszer a lényeg a legtöbb esetben, nem a zenész hangja vagy manuális tudása, hanem a hangulat, amit teremteni tud..!!
Ha ezt tökdudával teszi és a közönség ezt értékeli, akkor megint mi is a gond?

Végszóként mielőtt valaki azt hinné, hogy ismerem a videóban szereplő zenészt, nos nem ismerem. A személye nem is lényeges ebből a szempontból.



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 47
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69280Hozzászólás Mauglidyro
2023.06.05. 16:42

Részemről ezt nem ócsárolásnak szántam.

Azzal egyetértek, hogy ne ócsároljuk a nálunk gyengébb zenészeket, de amikor a nálunk gyengébb zenészt elönti az a fene indokolatlan önbizalom, és a nála sokkal nagyobb tudásúakat kezdi el gépkezelőnek nevezni, valahogy az első válasz után már csendben marad.
Történt ez 1 hete, mikor a térségi ügyeletes önkéntes Kocsis klón tette mindezt velünk szemben.

Mint ahogy @almatom meglátásaival is sajnos egyet kell értsek ... Az ilyenek viszik el tőlünk a bulikat, és évről-évre az ilyen zenészek miatt minősítik le az élőzenét.

@galambjozsef raádásul valamire ráérezhetett, mert ha én jól értesültem, pont a videóban hallható "zenész" vágott alá a nála sokkal nagyobb zenei tudással rendelkező kollégának, és kitúrta onnan.

Ilyen világot élünk ...


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Új hozzászólás