Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 53652Hozzászólás Asterix
2017.08.25. 08:40

Gondold el, amikor nekem megjött a 4x Thomanntól törötten. Azt is a posta hozta. Egy csomó német telefonomba került a gyors ügyintézés...



vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 53657Hozzászólás vili2105
2017.08.25. 11:48

Most rendeltem szilikontokot, meg üvegfóliát a telefonomra.
A posta hozza!!
Talán a szilikontokot nem törik el... :rolf: :rolf:


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 53660Hozzászólás forissandor
2017.08.25. 13:09

Én főiskolás koromban dolgoztam szállítmányozásban. Ha láttatok már volna postás konténert, nem csodálkoznátok semmin. Az, hogy egy csomagra ráírják, hogy törékeny, semmit nem jelent. Egy lerakban a sofőrnek munkaidőben x árut fel kell rakni egy kamionra. Őt a csomag mérete és tömege érdekli, meg a rendőrt is. A 20 kilós de nagy törékeny nem mehet felülre, az 1 kilós kicsire meg nem lehet pakolni. Próbáljatok meg a kocsiba pakolni mikrofonállványra pakolni hangszert. Hiába az állvány nem törékeny, de nem teszed alulra, mert elbilleg rajta minden. Szerintem a csomagolás a lényeg, bár vannak bátor emberek, én is meglepődök néha...



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 53663Hozzászólás forissandor
2017.08.25. 13:55

Amúgy kicsit érdemes olvasgatni az mpl vagy bármely cég szabályzatát.



Apa89
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018.10.13. 21:30
Hangszer: Yamaha PSR 2100
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 59511Hozzászólás Apa89
2018.10.14. 20:12

Sziasztok!
Olvasgattam az eddigieket...
Hogy is van ez a Ev kiváltás?
Manapság már nem lehet csak úgy muzsikálni mint rég...

Mit tanácsoltok nekem mint kezdőnek, aki el szeretné kezdeni a "mókuskereket", de ne is égessem meg magam.



Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 59515Hozzászólás Gyuley
2018.10.14. 21:36

powersparc írta:Képzeljétek milyen a Magyar Posta!
Rendelsz egy árut, törékeny stb. értékbiztosított. Megérkezik és tönkre van téve (leejtették, látszik a dobozán). Felveszik a jegyzőkönyvet, majd pár nap múlva kéri bemutatásra a kárrendezési osztály és azt mondják, a csomag értékbiztosítási összegét kifizetik ezek alapján, de ezzel a csomag náluk marad, mert onnantól a posta tulajdonát képezi! Kvázi megvette ezzel!
Tegyük fel, ez egy műszaki cikk pl. egy TV, aminek az értéke jóval magasabb, mint amire a csomagot biztosították (ugyanis adott összeg felett súlyos ezrek még a valós értékre való biztosítás).
Így akár a posta pl. 10e. forintból akár megvette a cuccot tőlünk sérülten, de mondjuk még javítható, működőképes a cucc, ami amúgy 100e.-et ér (mert mondjuk ennyiért veszed ténylegesen).
Ha nem kéred a kártérítést, van egy posta által galyra vágott szemeted és mossák a kezüket. Ha kifizetik a kártérítést, buktad az árut, meg a kifizetett összeget is! Hát ez milyen jópofa már nem? Bexarás!
Na szóval.

Nem tudom otthon hogy megy, de itt németben pl: mindegy milyen csomag, meg mindegy mennyire biztosítod, ha sérült, vagy tönkrement, azt a szállító cég újrarendeli, és te megkapod a hibátlan cuccot, vagy kifizetik az értékét, amennyi a számlán található.
Mivel itt vagyok már a DPD nél régóta, elmondhatom hogy sokszor több csomag jön, mint ami a legnagyobb, legmagasabb, leghosszabb sprinterbe beférne, és ezeket, kb 200-250, néha 500-600, csomagot naponta beszkennelni, és bepakolni a kocsiba 1-2 óra alatt azért elég necces, szóval itt az idő a szűk keresztmetszet.
Most nem akarom itt mindenki kedvét elvenni, de itt is repülnek a csomagok néha, és nem azért mert a kedves dolgozók tönkre akarják tenni, hanem egyszerűen nincs idő hogy rendesen lepakolják, mert annyi jön, hogy azt nem lehet leírni, néha nem fér el a boxban, ahova tenni kellene.
Ez mind azért van, mert nagyon olcsón kell kiszállítani A-ból B-be, és mindenki szívja a fogát, mikor 3 eurót kell fizetni egy kiszállításért.
Nekem 9 órát fizetnek, és 12 órát dolgozok, és gondolom ez magyarban sincs másképpen.
Én pl: ha a csomag sérült, már eleve ki sem viszem, visszadobom a szalagra, amúgy meg mire ideér hozzánk, már eleve sok utat megtesz a csomag, szóval bármi történhet vele útközben, ezért minden depó minden egyes csomagot mikor beérkezik, többször is lefényképez, és ebből meg tudják állapítani. nézni később, hogy a csomag milyen állapotban érkezett be, és vajon mi történ vele a szalagon út közben.
Kb 20-30 fotó, míg a boxba beérkezik.
Mindent dokumentálnak, mikor, hol, ki, mennyi...........
fotyt....köv......


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 59517Hozzászólás vili2105
2018.10.15. 07:52

Apa89 írta:Sziasztok!
Olvasgattam az eddigieket...
Hogy is van ez a Ev kiváltás?
Manapság már nem lehet csak úgy muzsikálni mint rég...

Mit tanácsoltok nekem mint kezdőnek, aki el szeretné kezdeni a "mókuskereket", de ne is égessem meg magam.
Szia!
Én konkrétan katás (kisadózó) vállalkozó vagyok.

Nagyvonalakban:
Ez abból áll, hogy bemész a kormányablakba, és kiváltod egyszerűen. Ha van legalább 36 órás főállásod, akkor havi 25000 az adód, ha nincs akkor főállásban 50000.
Ez a minimum, de akkor táppénzre, meg nyugdíjra ne nagyon számíts.
Keresel egy könyvelőt. Ez könyvelője válogatja 3000-10000 mondjuk!
Kiválasztod hogy éves bevétel alapján fizetsz iparűzési adót, vagy átalányt. Átalány 50000 évente, vagy a bevétel alapú nálunk pl 2%, amiből még a kiadás számlák csökkentik az adóalapot.
Így már számlaképes vagy!
Minden buliban bélyegző, számlatömb nálad legyen!


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Apa89
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018.10.13. 21:30
Hangszer: Yamaha PSR 2100
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 59523Hozzászólás Apa89
2018.10.16. 16:02

Köszönöm a válaszod.

Atért piciny hazánk nagy gondolkodói jól kitalálták ezt nekünk, és most nem panaszkodni szeretnék de ez tény!

Agyon van bonyolítva minden! Elkezdem a vállalkozásom mint zenész, és ha nincs 1 hónapban legalább 2-3 bulim akkor csak ráfizetek.

Na mindegy.

Van főállásom. Mellette gondoltam a kiváltást, úgy hogy a járulékot a cég fizeti utánam. Pontosan nem tudom a lehetőségeim mik lehetnek de amit írtál kiindulási lehetőségnek nem rossz.



Apa89
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018.10.13. 21:30
Hangszer: Yamaha PSR 2100
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 59524Hozzászólás Apa89
2018.10.16. 16:29

Powersparc!


Családban már volt precedens nálunk is ami veled megtörtént.

Az a probléma, hogy ha nincs "biztosításod" a csomagra, de így is megreklamálod max. a feladási ár 10x jár vissza viszont ez nem igaz sokszor.

Ha nem megfelelő a feladás jelölés (pl:törékeny) akkor is bebuktad.--->de ha törékenynek jelölték akkor se vagy előnyben.

Igazából egyszerű emberi nyelven elmondva annyi amit már te is tudsz és írtál, hogy nem kapsz kártérítést, nem fizetik ki neked a vételárat csak a biztosítási értéket ami töredék viszont övék a csomag amit a jegyzőkönyv készítésekor át kell adj. Persze a csomag marad ott ahol leadtad, mert csak a papírok mennek fel a központba, és ott döntenek.

Utólag nem okoskodni szeretnék de ha láttad hogy sérült a csomag miért vetted át?



Avatar
Balázs82
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.08.27. 12:08
Hangszer: Ketron Sd40
Adott köszönetek: : 8 alkalommal
Kapott köszönetek: : 9 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 59538Hozzászólás Balázs82
2018.10.17. 10:55

Apa89 írta:Sziasztok!
Olvasgattam az eddigieket...
Hogy is van ez a Ev kiváltás?
Manapság már nem lehet csak úgy muzsikálni mint rég...

Mit tanácsoltok nekem mint kezdőnek, aki el szeretné kezdeni a "mókuskereket", de ne is égessem meg magam.
Szia!

Szerintem a legegyszerűbb ha sima ev leszel munka mellett.

Így akkor kell csak adóznod, ha számlát / nyugtát állítasz ki. (azaz a vállalkozásod nem kerül egy forintba sem ha nem termelsz benne)

Ha viszont elmész valahová zenélni a kiállított számla után megfizeted a 27% EHO-t és a 15% SZJA-t. (azaz 42% adót). Valamint a teljes éves bevételed után 2% iparűzési adót.

A jó hír hogy a KATA-sokkal szemben költségelhetsz.
- számlás vagy adásvételivel vásárolt hangszer / hangtechnika és minden olyan ami a vállalkozásodhoz kell
- gépjárműre 500km útnyilvántartás nélkül (NAV norma szerint) kb havi 20e vagy útnyilvántartással tételesen

Ezzel szemben a KATA havi
50e főállásban
25e mallékállásban
és nincs költségelés DE csak ennyit kell fizetned akkor is ha 600e Ft-ot kerestél számlával igazolva abban a hónapban.

Ki kell matekozni melyikkel jársz jobban!

Figyelem
- ha KATA-t választasz az 2 évig kötelez azaz nem válthatsz vissza sima ev-be max visszaadod a vállalkozást de akkor meg fekete leszel (és az nem szerencsés Big Brother).
- ha ev-ben költségelsz és katás leszel az amortizáció tovább ketyeg csak pénzt nem kapsz utána vissza (így ha 2 év után mégis sima ev leszel akkor azt a 2 évet az amortizációban már nem érvényesítheted "elveszett")

Amortizáció / költségelés:
100e alatti érték = 1 év
100e felett
informatikai eszköznél = 3 év
egyéb = 7 év


Ketron SD40 + Presonus SL312 + Presonus 18sAL + A&H QUSB + Shure Beta 58

Új hozzászólás