Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 50364Hozzászólás ---Qgli---
2017.03.29. 11:29

Ajjaj...Sárik Peti....veszélyes a tudása. Amerikában is az egyik legelismertebb jazz zongorista.



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 50366Hozzászólás B.Bazsi
2017.03.29. 12:11

Ez a rendezvény számomra teljesen értelmetlen. Akkor lenne értelme ha lenne miből tovább képeznem magam, de még egy minimális alapom sincs amire építeni lehetne... :lol: :lol: :lol:


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 50374Hozzászólás ---Qgli---
2017.03.29. 20:54

Tehát, aki a koncertjeit tökéletesen meg akarja szervezni és közönséget toborozni rá az menjen erre a továbbképzésre. Tévedsz Power. Ez a továbbképzés a frissen végzett, vagy a közeljövőben végző fiatal művész tehetségeknek szól. Szerintem közöttünk nincs olyan, akit ez érinthet.



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 50375Hozzászólás Karesz
2017.03.29. 20:57

---Qgli--- írta:Ajjaj...Sárik Peti....veszélyes a tudása. Amerikában is az egyik legelismertebb jazz zongorista.
Igen,nagyon ott van a szeren,pedig egy helyi zenekarban kezdte,anno,vendéglátósként,emlékszem,korg m1-e volt..ez több,mint 20 éve volt..



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 50376Hozzászólás Karesz
2017.03.29. 20:58

B.Bazsi írta:Ez a rendezvény számomra teljesen értelmetlen. Akkor lenne értelme ha lenne miből tovább képeznem magam, de még egy minimális alapom sincs amire építeni lehetne... :lol: :lol: :lol:
Na,én vagyok igy még ezzel :) :D



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 50378Hozzászólás ---Qgli---
2017.03.30. 05:49

powersparc írta:Felhívtad őket?
Dehogy hívtam. Minek? Egyértelműen ki van írva a téma.
powersparc írta: pályázási lehetőségek bemutatása,
Te hol akarsz pályázni? Mivel akarsz pályázni? Ez ( is ) fiatal tehetségek részére van.
Zenéről a kiírásban szó sincs, csak a marketingről, a zenekarok arculatkialakításáról, koncertszervezéséről.

Még mindig nem tudod, vagy nem látod, hogy milyen fiatal zenészek vannak az országban ( akiknek erre a továbbképzésre szükségük van) ? Ne Miskolc környékére támaszkodj! Évente jönnek ki tömkelegével a zseniálisabbnál zseniálisabb zenészek az Akadémia Jazz tanszakáról és nem tudnak mit kezdeni magukkal, ezeknek akarnak segítséget nyújtani!

Sokan azt hiszik, hogy vendéglátózással mekkora zenész lesz valaki. Emberek! Ébresztő!!!

És következő két mondat miatt elnézést kérek mindenkitől, mert tudom, hogy ebből megint balhé lesz.
A vendéglátós zenészek a zenei élet alja! Bárhonnan is nézzük a vendéglátós zenészek a zenészek szégyenei!

És ( mielőtt bárki azt mondaná, hogy nagyképű vagyok ) ebbe saját magamat is beleértem! Sajnos csak a vendéglátózásra vagyok alkalmas. Sehol nem hangoztatom, hogy én vendéglátózással foglalkozok, mert ez felsőbb zenei körökben ciki!



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 50382Hozzászólás ---Qgli---
2017.03.30. 11:32

powersparc írta:akit érdekel és ráér, az jön,
Mivel zeneileg nem vagyok olyan szinten, ezért teljesen fölösleges elmennem.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 50383Hozzászólás ---Qgli---
2017.03.30. 11:42

powersparc írta:Koncertet is adnak, úgyhogy aki a jó zenét szereti, ne oltassa be magát ellene Qgli szérummal!
A koncert tényleg jó! Erről senkit nem beszélek le ez egyértelmű, de az előzőekben nem erről volt szó.



vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 50384Hozzászólás vili2105
2017.03.30. 12:46

---Qgli--- írta:És következő két mondat miatt elnézést kérek mindenkitől, mert tudom, hogy ebből megint balhé lesz.
A vendéglátós zenészek a zenei élet alja! Bárhonnan is nézzük a vendéglátós zenészek a zenészek szégyenei!

És ( mielőtt bárki azt mondaná, hogy nagyképű vagyok ) ebbe saját magamat is beleértem! Sajnos csak a vendéglátózásra vagyok alkalmas. Sehol nem hangoztatom, hogy én vendéglátózással foglalkozok, mert ez felsőbb zenei körökben ciki!
Ezt kifejtenéd a gumiszobában egy kicsit bővebben? Kikhez mérten a legalja? (Műfaj alapján, tudás alapján, vagy?)
Tényleg nem balhé, meg kötekedés, csak meg szeretném érteni a logikádat! Akár privátban is!
:777


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 50389Hozzászólás ---Qgli---
2017.03.30. 19:28

Vannak ebben az országban tanult és tanulatlan zenészek.

1, A tanult zenészek: A konziban általában már szelektálódik az, hogy kiből lesz zenész illetve kiből nem. Akiből nem lesz ( nem veszik fel a főiskolára ) az más irányban tanul, ha tanul egyáltalán. Akiből lesz, az mind főiskolán, vagy akadémián végzett. A jobb zenészek akadémián, a gyengébbek főiskolán. Akik a főiskolán végeznek, azokból vagy tanár lesz, vagy egy vidéki kis zenekarban dolgoznak. Akik akadémián végeznek azok általában külföldi nagy zenekarokban, vagy pesti jól menő zenekarokban ( ÁHZ, Opera stb. ) dolgoznak. Aki ezek közül is kiemelkedően már-már a zseni kategóriába tartoznak, azok szólistaként élnek ( általában ) külföldön. Akik az akadémia jazz tanszakán végeznek, azok is mind zenekarokban, vagy szólistaként dolgoznak. Természetesen vannak kivételek, de a dolgok 90 százalékában ez így alakul.

2, A tanulatlan zenészek közül a gyengébbek lagziznak, vendéglátóznak itthon, a jobbak hajóznak, vagy ( mint Tomiék is ) külföldön dolgoznak.

Természetesen mindenhol vannak kivételek, DE! Olyat sehol nem látsz, hogy pl az Operában az egyik trombitás nem végzett valamelyik főiskolán, vagy inkább akadémián. Ilyen nincs!
Nekem elég sok ismerősöm van mindenféle téren. Előttük a ciki azt mondani, hogy vendéglátózok.



Új hozzászólás