Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Sztifler0301
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2016.08.18. 16:49
Hangszer: Yamaha Tyros5, Korg TR.
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Adott köszönetek: : 494 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapcsolat:

Re: A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Hozzászólás: # 45514Hozzászólás Sztifler0301
2016.11.06. 20:30

Nagyon régóta vásárolok neten. 10 éve e-bay-ezek. Igen ritkán volt gondom. Sőt egyszer Kanadából is vettem egy Shure Beta58 SLX24 rádiós szettet is. Vámmal együtt is olcsóbb volt adott esetben mint egy német, vagy épp svéd kereskedő. Sokat számít, hogy milyen szállítással vásárolsz! HA lehet, akkor mindig a DHL-t kérem! Pontos, gyors, nyomon követhető! Kínai, hong-kongi vásárlásoknál pontosan precízen számlázott vám. Vásároltam az Aliexpresszen is és az Amazonon is, és azzal sem volt gondom, csak hosszabb volt a kiszállítás. Legextrémebb rendelésem egy minidiszk optikai fej rendelése volt, ami a beígért 5 nap alatt 3 hét alatt érkezett meg, de megérkezett! Kedvenc távol-keleti oldalam a www.409shop.com, ahonnan kézi adó-vevő rádiókat szoktam rendelni. Kínai posta meglepő dolgokra képes, de ott is rászoktam a DHL-re, és ezzel megszűntek a problémák. E-bay-nél érdemes elolvasni előtte, hogy milyen véleményeket írnak adott esetben egy eladóról (és itt mindig a negatív véleményekre gondolok), mert véleményekre adott válaszokból lehet következtetni az eladó komolyságára. A vásárlásaim során átlagosan 1% szokott sikertelen, vagy rossz lenni.



Avatar
Piercarlo
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016.09.05. 14:45
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 85 alkalommal

Re: A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Hozzászólás: # 45594Hozzászólás Piercarlo
2016.11.08. 11:44

HunHyper írta:Sziasztok...
Válaszolt a Thomann, hogy miért vannak más árak a rendszerükben...
Én sem vagyok jogász, de rémlik egy olyan európai uniós alapelv, hogy nem lehet indokolatlanul egy fogyasztóknak, vagy a fogyasztók bizonyos csoportjainak eltérő árat megállapítani. Ami persze nem jelenti azt, hogy nem lehet "pozitívan diszkriminálni", tehát pl. diákoknak kedvezményt adni. A Thomann álláspontja - az eltérő visszaküldési költségek országonként - szerintem nem lehet alapja eltérő ár alkalmazásának. Ha valaki nagyon ráér, talán érdemes lenne megkeresnie valamilyen uniós fogyasztóvédelmi szervezetet és tisztázni ezt a Thomann-ügyet...



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Hozzászólás: # 45880Hozzászólás Asterix
2016.11.15. 10:34

Thomannos utolsó vásárlásom tapasztalatai:

Több alkalommal vásároltam már Thomannál. 3 év gari alap és olyan garancia, ami nálunk sose lesz. Volt egy KorgPa3xM, ami lefagyogatott. Jeleztem a hangszerboltnak, de szoftver frissítés után megszűnt a hiba, így szóltam hogy már megjavult. Ők jelezték, hogy nem bíznak már ebben a hangszerben, küldjem el a szervízükbe. A háztól házig szállítást ők intézték, nekem csak a futárnak át kellett adni a hangszert. 6 nap múlva megérkezett az új. Nem javították, cserélték.
Most megérkezett az új hangszer. A dobozán egy 5 forintos nagyságú lyukkal. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mivel belül erős műanyag ütésvédelem van. De... Valami csőre, vagy hegyes valamire ráejthették a hangszert szállítás közben és ezen az 5 forintosnyi lyukon olyan ütést kapott a hátsó sarkán a hangszer, hogy tönkrement. A billentyűzet elszabadult, hátsó csavarok elnyíródtak. Fotók a 4shareden.
Rögtön fotó, videó felvétel, levél Thomannak és a postának. Ez még aznap éjjel volt. Másnap reggel németül telefon Thomannak. Majd megérkezett a magyar nyelvű levél, melyben elnézést kértek a kellemetlenségért és leírták, mit kell tenni. A posta ennyi idő alatt még nem is reagált. Csomó magyar levélváltás, de a kért időpontra megérkezett az új hangszer. Igaz, még a törött is itt van. De a postával minden jogi ügyet intéznek.
Ez üzletpolitika. Ilyen nagy, patinás cégeknél nem kell félni a vásárlástól... :777



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Hozzászólás: # 45900Hozzászólás Asterix
2016.11.15. 17:35

Nem biztos, hogy vascső, lehetett alumínium is, vagy ötvözet, csak úgy a lyukból gondoltam... :lol:



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Hozzászólás: # 45948Hozzászólás HunHyper
2016.11.16. 21:00



"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Hozzászólás: # 46049Hozzászólás doxaa
2016.11.19. 07:43

Jelenleg a Muziker-en a pa600 ára 385ezer. A billentő+puhatok (SET-nek hirdetve) 312ezer. Mivaaan? Ennyire nem lehet rossz az üzletpolitika, hogy egy sima vas több 10ezer forinttal drágább, mintha ugyanazt a vasat vennénk tokkal együtt. Aztán eszembe jutott egy régi 'akciós' kereskedelmi trükk, s nézem másik oldalon, ott a normál ár 312ezer. Nagy francok, észnél kell lenni. :D



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Hozzászólás: # 46052Hozzászólás Bubamara
2016.11.19. 08:15

Így megy ez az akciókkal. :D
Nagyon gyakori, hogy a szenzációs akció mögött valójában nincs semmi. :D
árgép, árukereső aztán kiderül a huncutság.


Buba

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Hozzászólás: # 56316Hozzászólás HunHyper
2018.01.06. 20:11

Ezek licittel mennek, az utolsó fél órában fel fog kúszni az áruk...
:D


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Hozzászólás: # 56360Hozzászólás HunHyper
2018.01.09. 07:55

Bankkártyánál nehezebb a helyzeted, ott neked kell lépni...

Amennyiben ugyanez hitelkártyával fordul elö, kizárólag a hitelkértyád kibocsátóját kell
tájékoztatnod, hogy vásároltál, terméket nem kaptál... Leírni, mit, mikor, hogyan, kitöl...
A hitelkártya kibocsátója visszaadja a pénzt, majd ö lebokszolja a továbbiakat az eladóval...

Tapasztalat, nem szóbeszéd... Ismerösnek angliai vásárlás alkalmával történt így, nekem egy kanadai vásárlás alkalmával...

Üdv: Roland
:777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Hozzászólás: # 57883Hozzászólás BodziLalikirály
2018.04.28. 14:30

Én írtam nem olyan régen egy problémáról nekik és nekem válaszoltak 4 nap után....
Viszont most megint fogok, mert érdekes módon több hirdetésemből is eltűnt a "Háztól-házig" szolgáltatás amit a hirdetés felrakásakor bekapcsoltam...
Hát kíváncsi leszek ezen felvetésemre mikor fogok én is választ kapni.....


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Új hozzászólás