Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65132Hozzászólás ---Qgli---
2020.04.05. 01:02

Verklis írta:
2020.04.04. 06:41
Szervusztok zenéléskor számlát adó kollégák! Megkérlek benneteket, hogy...
Nekem a unokatestvérem a könyvelőm. A minap beszéltem vele, de nem említett ilyen dolgot.



Verklis
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2020.02.06. 20:58
Hangszer: Korg Pa50sd, Korg Pa600
Adott köszönetek: : 37 alkalommal
Kapott köszönetek: : 38 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65133Hozzászólás Verklis
2020.04.05. 12:11

---Qgli--- írta:
2020.04.05. 01:02
nem említett ilyen dolgot
Akkor ezért is talán jó, hogy itt közzétettem. Hátha más zenész kollégát is érint a dolog, csak nem tudunk róla. Én jogszabálysértésért szankciót ígérő felhívást kaptam ezzel kapcsolatban, mert határidőre nem adtam le.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65134Hozzászólás ---Qgli---
2020.04.05. 16:46

Nem én írtam, de így van:

"Ha lép a nép...
Sokan soha nem tapasztaltuk meg, milyen az árnyék az igazi folytó sötétség. Mindig csak a fény felé mentünk, és tudomást sem vettünk arról, hogy ahol fény van, ott árnyék is van. Nagyon sokan nem jöttek rá, hogy ez a káprázat fénye és nem az isteni ön való. A kis birkák most lehajtott fejjel eszik még a felhalmozott konzerveket, a hűtőben tárolt kis kincseiket, sütik a kenyérkéket és azt hiszik, hogy a mostani világ egy olyan dolog, ami holnapra elmúlik, minden kiderül a vihar után. Várja az ufókat, várja az angyalokat, közben észre se veszi, hogy azok az erők, akik ezt a manipulált káprázati világot felépítették, most az utolsó bástyáinkat döntik le, utolsó értékeinket teszik értéktelenné, bedöntik a pénzünket, elveszik javainkat, és ha elegen elpusztultunk már, akkor előjönnek, mint világmegmentők. Eltörlik a nemzetállamokat , kiiktatják a családokat, bechippelik a világot, hogy végre bebiztosítsák maguknak ezt az ocsmány világpusztító élhetetlenséget.
Még a Földanyában bízhatunk, ő radíroz majd szépeket és mocskokat egyaránt. “Mert cinkosok vagyunk mindnyájan “, akik végignéztük a Föld pusztítását, beálltunk azok közé, akik a pénzért mindent feláldoztak ebben a világban. A homo economy útja végére ért. A bélpoklos kisgömböc még mindig nézi a Bux indexet, azon spekulál melyik országot vásárolja föl fillérekért. Nekik nem kívánok mást, mint mély szippantásokat ebből a valóságból amelyet ők kreáltak , direkt vagy indirekt úton, ma már mindegy.
Jogos a kérdésed, hogy én mit tennék ebben a szituációban? - Felelős döntéseket hoznék. Mindent megtennék, napokon belül egy saját belső valuta kibocsájtásáért, ami nem függ a spekulánsoktól. Feltárnám a belső gazdaságot és az önállóság irányába terelném ,-megalkuvásokkal ugyan, de a miénk.
Lépéseket tennék, hogy tudjunk termelni itthon minden szükséges élelmiszert , védőeszközöket ,alap ipari termékeket. Ghandi jut eszembe aki hasonló intézkedéseket hozott az angol gyarmatositókkal szemben. A forint el értéktelenítése nyomán egy két héten belül megfizethetetlenek lesznek az élelmiszerek és minden más ami importból érkezik. És mi nem? Államosítanám azokat a multinacionális intézményeket amelyek kiszolgálják a magyar lakosságot és bármikor olyan függőséget okozhatnak, ami megoldhatatlan helyzeteket hoz létre az országban.
A korábban említett belső pénz, tökéletesen megfelelne a belső kereskedelem csereeszközeként anélkül, hogy igénybe kéne venni külföldi valutákat. A Szent Korona bankót már rég nyomni kéne a nyomdákban hogy minél előbb eljusson a kereskedelmi pontokra. Az embereknél lévő forintot részben le cserélném erre az új csereeszközre ,amivel a Magyarországon termelt terményeket eszközöket lehetne csak megvásárolni. Így lehetne stabilizálni az árakat. E mögé a pénz mögé egyrészről az emberek bizalmát, másrészről azt a minimális arany készletet tennénk ami a Magyar Nemzetnek rendelkezésére áll. Ezeket a gondolatokat már jóval korábban elhintettük a magyar lakosság körében, de nem volt rá fogékonyság. Ha állami szinten nem akarják ezt bevezetni, akkor minden további nélkül egy kis közösség, egy falu, egy város létrehozhatja a saját pénznemét és ebben kereskedhet az ott élőkel, az ott fellelhető árucikkekkel .Ezek a kis közösségek egymás között cserealapon kereskedhetnek egymással.
Az első dolog, amit ki követelnek a jelenleg regnáló kormánytól, hogy azonnali hatállyal vezesse be a digitális népszavazást. Ennek a kontrollját az összes ellenzéki párt bevonásával és a Szent korona bizottság embereinek az ellenőrzésével tenném meg.
Nincsen magyar ember, akinek nincs mobiltelefonja, nincs személyi száma, TB száma , bármi azonosítója, ami alapján hitelesen le tudná adni a szavazatát. Fontos kérdésekben nap mint nap szavazhatunk. Nyílttá kell tenni a témában a kommunikációt, és valóban a propaganda irányába el csúsztatott közmédiát, az emberek korrekt tisztességes tájékoztatására kell átformálni. Így akár otthonról is irányíthatod a sorsodat . Nem kell bedőlni a balliberális propagandának, mert ha jó mélyre ásnátok, megtalálnátok azokat az erőket, akik ezt az egészet létrehozták, generálták és fenntartják. És hogy kivel vinném véghez ezeket a programokat?Lassan egy évtizede dolgozunk egy új világ kép kialakításán,amit egyszerűen a másként gondolkodók világának neveztünk el. Rengeteg hiteles szakembert mutatunk be, akik alkalmasak a belső pénz rendszerének kialakítására, a közösségi rendszerek működtetésére. Nincs hova hátrálni! Lépni kell...



Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 126
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65137Hozzászólás vigo01
2020.04.05. 20:21



Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65139Hozzászólás ---Qgli---
2020.04.06. 03:59

Az egyik cikk optimista a másik még optimistább, de mindkét cikkben vannak utalások arra, hogy ezek csak jóslatok és ha esetleg jön egy második hullám a járványban, akkor még lejjebb esik a gazdaság.
Sajnos én - mint tudjátok - abszolút pesszimista vagyok.
Nekem az a véleményem - az eddig általam olvasott jórészt betiltott könyvek alapján - hogy itt már nem fognak engedni a bankárok. Azt szeretné a háttérhatalom, hogy hétről-hétre, hónapról-hónapra egyre rosszabb legyen az életvitelünk. Talán a következő lépés az éhínség lesz. Ezzel párhuzamosan a "gazdaság újraindító program" valószínűleg megbukik ( vagy megbuktatják ). Ennek hatására a pénz is megbukhat, ezért a kormány valószínűleg lemond. Emiatt az emberek teljesen hitevesztettek lesznek. Itt lesz egy éhínséggel küzdő nép, akinek kormánya sem lesz, ezért nagy a valószínűsége egy polgárháborúnak. Ha esetleg ez a polgárháború nem lesz elég mély csapás, akkor talán még az ISIS-t is bevethetik és a terror akkor úgy megtöri az embereket, hogy az Új Világrendért maguk fognak könyörögni.
És akkor lesz bechippelés, kemény diktatúra az "emberfarm"-on.

Hát....új nótát már nem tanulok, mert annak már hasznát ( valószínűleg ) nem veszem...

Azért imádkozom, hogy NE! legyen igazam!



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65140Hozzászólás ---Qgli---
2020.04.06. 04:07

A saját cikkemre utalva még az jutott eszembe, hogy talán egy magyar pénz megmenthetné az országot, de sajnos ezzel kapcsolatban is pesszimista vagyok, mert erre is volt példa a történelemben, amikor Lincoln elnök bevezette Amerikában az ún. "zöld hasú"-t, de ezt a pénzt a bankárok egy év alatt megbuktatták. Tehát ha ilyen lépést tenne Magyarország, akkor azt is könnyedén bedöntenék.



Avatar
Pityus
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 38
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2012.10.06. 11:16
Hangszer: PSR-SX900
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Adott köszönetek: : 237 alkalommal
Kapott köszönetek: : 538 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65141Hozzászólás Pityus
2020.04.06. 09:29

Feltöltöttem tegnap 3 videó részletet az „Így szól az én hangszerem” oldalon.
Ott fájó szívvel emlékeztem Picassóra egy rögtönzött dal előadásával.
Úgy gondoltam, hogy itt a Gumiszobában, felteszem a temetéséről készített emlékfilmet, amit a társa,
Ildikó kért meg akkor, hogy készítsem el. Ezt azért kérte, mert többen jelezték, hogy nem tudnak eljönni,
és így a film megtekintésével virtuálisan el tudnak búcsúzni tőle.
Mivel Picasso egy csupa szív és segítőkész ember volt, 6 év után is a lelkünkben tovább velünk marad.
Sajnos ezt egy újabb fájlmegosztóra kellett feltennem,
mert az előző nem működik. Itt állítólag tömörítik és csak egy napig maradhat fenn.

https://sharefiles.app/download/5fcc8b1 ... f61bbc5b92



Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 126
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65142Hozzászólás vigo01
2020.04.06. 10:13



Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Matya89
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2015.07.19. 13:58
Hangszer: Korg Pa3xLE, Yamaha S770
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 92 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65151Hozzászólás Matya89
2020.04.06. 23:12




Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65152Hozzászólás ---Qgli---
2020.04.07. 05:12

powersparc írta:
2020.04.06. 12:02
"A mai embernek nincs értelmezési keretrendszere, amiben gondolkozhatna a félelemről, ezért a hétköznapi veszélyeket is egzisztenciális katasztrófaként értelmezzük. Nem azt mondjuk például a koronavírus kapcsán, hogy ez egy veszélyes betegség, amelyben sajnos sokan meg fognak halni, de mégiscsak természetes dolog, és le fogjuk győzni, hanem úgy gondolkodunk, mintha emiatt vége lenne a világnak. Ez a szemléletmód pedig a cselekvésünket, a védekezésünket is meghatározza." • Frank Füredi – magyar származású professor emeritus

https://magyarnemzet.hu/belfold/sosem-v ... t-7973036/
Power! Te félreértesz engem! Én nem a vírustól félek! Sem maszkot nem viselek, sem maga a vírus fertőződés nem zavar! Attól a helyzettől félek, ami a vírus miatt történik. Szerintem sokan ismerik az idézetet:

"Mint önök azonban nagyon jól tudják, azt, hogy az összes nemzet kifejezést adjon ilyen kívánságoknak, csak úgy érhetjük el, ha minden országban megzavarjuk a nép és kormány közti viszonyt, annyira összetörve az emberiséget egyenetlenséggel, gyűlölettel, veszekedéssel, irigységgel, sőt még sanyargatások alkalmazásával, éhínséggel, BETEGSÉGEK BEOLTÁSÁVAL, nyomorral is, hogy a gójok ne lássanak más kivezető utat, mint azt, hogy menedéket keresnek a mi teljes pénz-beli és minden egyéb vonatkozású főhatalmunknál"

És, hogy mi a mostani állásnak a célja? Erre is egy idézet:

"Államcsínyünk befejezése után a következőket fogjuk mondani a különböző népeknek. "Eddig minden szörnyen rosszul ment, mindenkit kimerítettek a szenvedések. Mi kiküszöböljük a szenvedésetek okait - a népi hovatartozást, a határokat, a pénznemek különféleségét. Természetesen ítélkezhettek fölöttünk, de hozhattok-e igazságos ítéletet, ha kimondjátok,mielőtt még próbára tettétek, amit ajánlunk nektek... " Erre a tömeg ujjongva a tenyerén fog hordani a reménykedés és várakozás egyhangú diadalában."



Új hozzászólás