Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65583Hozzászólás almatom
2020.05.30. 00:09

Az iPad és OnSong nagyon jó, de nem túl szerencsés ilyen régi iPad-et venni, mert semmilyen mai alkalmazás nem megy rá fel a régi oprendszere miatt.
És ugye a rendszerét meg azért nem tudod frissíteni, mert a hardver öreg....
Az OnSong talán még felmegy rá.......



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65584Hozzászólás ---Qgli---
2020.05.30. 06:13

Mi az az OnSong? Mit tud az?



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 270
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65585Hozzászólás Asterix
2020.05.30. 06:45

Felmegy rá. Én régen azt használtam. Ma Air2-t. Azon még az op. rendszer is folyamatosan frissül.
És ez elég olcsó.
Gabi szerintem túl sok pénzt nem fizetne érte.
Gabi. Gyere el, odaadom, megnézheted...



Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 126
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65589Hozzászólás vigo01
2020.05.30. 15:23

Még egy voks az Air2-re.


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65590Hozzászólás ---Qgli---
2020.05.30. 17:41

Beírtam az iPAd-et az árukeresőbe és 115.000 volt a legolcsóbb. Ez ennyibe kerül? Ezért már veszek egy Laptopot...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65594Hozzászólás ---Qgli---
2020.05.30. 20:47

Nekem az erre való igényeimet kielégíti egy legolcsóbb laptop. Nekem nem kell, hogy frissítse magát, meg metronómot nyomjon, meg nem kell, hogy akkordokat írjon. Nekem csak az kell, hogy megjelenítse a file-ok címeit és, amikor rábökök, akkor nyissa meg a PDF-et és nagy legyen a kijelzője. Ennyire van szükségem. Ezt még egy tíz évvel ezelőtti laptop is megteszi Windows XP op rendszerrel. Másra nincs szükségem.



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 292
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65596Hozzászólás Karesz
2020.05.30. 21:11

Nem szeretnék megbántani senkit,de:nekem az a véleménye, erről ipad,macbook dologról,hogy erőssen egy túlárazott valami.Amivel én dolgozom manapság,egy 10-es genes i5,32gb dd4 ram,512 ssd,stb..14 colos érintő kijezős laptop.Ennek a piaci ára kb 250.000ft per pillanat.Ha mondjuk HP helyett,egy rágott alma díszelegne rajta,egyből minimum a duplája lenne az ára.Miért?



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 270
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65597Hozzászólás Asterix
2020.05.30. 21:40

Nem szabad újonnan iPad-et venni. Én is használtan vettem töredék árért. Ennyit már megért...

TXT fájlba beírod a szöveget és a hangszer is megjeleníti laptop nélkül...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65598Hozzászólás ---Qgli---
2020.05.31. 04:01

Asterix írta:
2020.05.30. 21:40
TXT fájlba beírod a szöveget és a hangszer is megjeleníti laptop nélkül...
Úgy néz ki, hogy olyan helyre megyek szeptembertől zenélni, ahová a korgot nem kell vinnem, hanem egy szál zongora és ének.



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 115
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65600Hozzászólás BodziLalikirály
2020.05.31. 05:24

Nos az örök dilemma és viták (eszmecserék) melegágya, hogy melyik a jobb......

Tény, hogy a Macintosh (Apple) amikor különállóan elkezdtek számítógépet fejleszteni, ők alapból erősebb hardverekkel kezdtek dolgozni. Amikor a PC-k világában még a 386-os processzor volt a "csúcs" akkor a Mac-nél már (az akkori) nagyfelbontású videók már teljesképernyőn akadásmentesen futottak....
Igen ám....., de....
Miért is olyan drágák ezek a készülékek? Miért is voltak MINDIG jóval drágábban?
Annó mert az erősebb hardver előállítása többe is került és ezért akkoriban a Mac nem 2x hanem 6-7x annyiba került mint a PC. És épp ezért nem az terjedt el jobban.
Ma pedig azért drágább, mert "nem terjedt el annyira mint a PC" de a fejlesztői és tervezői team-et és a gyártósorokat az annyival kevesebb eladásból kell fenntartani.......
Tudom, most sokan felhökkölnek, hogy "De sokkal jobb is" mint az xy, az yx, vagy a harmadik......
Hát NEM!
A 35 éves számítástechnikai szervízidőm alatt azért ezt jópárszor megcáfolták az arányok, hogy mennyi PC-t és Mac-et kellett javítanom akár szoftveresen akár hardveresen az eladott termékmennyiséghez képest....
Most csak a számítógépekről beszélek nem beleszámítva az iPad, iPod, iPhone és egyéb Mac, illetve a szintén kéziszámítógépeknek számító PDA-kat.
És most hogy már az a Macintosh is ugyanazon processzorokat és hardver alapokat használja mint a PC azt lehetne várni, hogy a két termékcsaládnak az árai is egyensúlyba kerülhetnének, de a fentebb felvázolt okokból kifolyólag az Apple nemfog (nem tud) árat csökkenteni és ez miatt (most már ugyanazon hardverfelszereltséggel) jobban megéri PC-t venni....
Ma már nem a hardver ami a Macintosh irányába billentené a stabilitást és megbízhatóságot.... Most már egyedül a szoftver ami miatt a mérleg a Mac felé billen(hetne).....ami tény kicsivel stabilabb mint a Windows.
De!
Ugye tudható, hogy a PC-kre nem csak a Win volt telepíthető !! Ott volt a DOS, a Linux, a Unix, a Novell, a szintén Mac alapokon nyugvó Os2Warp és most már az Android is. És hozzá teszem, hogy kis trükközéssel a macOS is telepíthető (Hackintosh)....
Pld:
https://itcafe.hu/tema/mac_osx_pc-re/index.html

Na de visszatérve a "Mit használjak?" kérdésre.
Ahogy korábban elhangzott, hogy csak PDF vagy TXT szöveg megjelenítésére elég egy régi laptop is, ígaz és egyet is értek vele. Annyit azért hozzátennék, hogy bár jómagam is használok egy 17"-os Toshiba laptopot a szöveg és egyéb megjelenítésére, de ez közben vezérli a hangprocesszort (Behringer Ultradrive Pro DCX2496), DMX vezérlőként és MIDI vezérlőként is funkcionál. Ez mellett én szeretem papír alapon használni a dalszövegeket, mégpedig azért mert ha valaki más akarna énekelni, akkor csak a kezébe nyomom a papírt és nem kell a monitorhoz görnyednie vagy a laptopot pakolgatni, forgatni......
A Tablet-nek is van előnye, hisz az érintőkijelzőjén gyorsan lehet navigálni illetve lapozni...
Ha csak ezeket a funkciókat vesszük akkor nagy erőforrás igényre nincs szükség...

Bár ne feledjük, hogy stúdiókba is volt használatba még a P1-es idők előtt is számítógép mint munkaállomás. Tény, hogy ott célhardverekkel volt ellensúlyozva a processzor és memória teljesítmény. Nem tudom ki mennyire emlékszik, de az xMB memóriákkal ellátott videókártyák mellett hangkártyák is voltak amelyek 16-128MB memóriákkal voltak ellátva a plussz feldolgozó processzorok mellett amelyek a kártyán voltak.
Azért ezen hardver-erőket egy laptop-tól nem igazán várhatunk el ahol már minden integrálva van.
Természetes, hogy a fejlesztések, ahogy telt az idő, egyre profibb és minőségibb audióvizuális leképzést eredményeznek apróbb és apróbb chip-ek használatával is, de még mindig szükség van olyan USB-s külső célhardverekre amelyek ezen funkciókat kiegészítik vagy jobb minőségben felváltják.

Szóval amikor az ember eldönti, hogy mit várok el EGY eszköztöl amit venni készülök..... közben el kell gondolkodni azon is, hogy a későbbiekben fogom-e tudni, illetve akarom e még más funkciókra is majd használni a kiválasztásra szánt célterméket és úgy dönteni a megvásárlása mellett.......

De ezen leírt dolgok mind-mind csak az én véleményem.....!!!


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Új hozzászólás