Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
padisaxi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2014.11.04. 20:45
Hangszer: Yamaha SX900, Ketron SD90
Tartózkodási hely: Vasad
Adott köszönetek: : 360 alkalommal
Kapott köszönetek: : 89 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67013Hozzászólás padisaxi
2020.12.24. 14:07

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!


Zene nélkül lehet élni, de minek....

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 296
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67018Hozzászólás HunHyper
2020.12.25. 11:26

Sziasztok...
Elég elszomorító és elrettentő ez a történet, ami ma a világban zajlik...



"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67023Hozzászólás ---Qgli---
2020.12.27. 04:40

bohocotto írta:
2020.12.23. 19:41
Tehát kérdezem még egyszer,mit tudunk csinálni ez ellen????
Annyira kis pontok vagyunk, hogy egyedül semmit. Ezeknek az embernek nem nevezhető lényeknek a legnagyobb ellensége az összefogás. Nekik nincs hadseregük, nincs népük, nincs szinte semmijük, csak rengeteg pénz és a korrupció. Korrupcióval elértek eddig mindent, de most arra kellene rájönniük az általuk korrumpált embereknek, hogy már az ő életük és családjuk forog kockán. Ha ezek a korrumpált emberek nem jönnek rá, hogy mi folyik körülöttük, akkor lőttek az emberiségnek, mert X éven belül felállítják a saját egy központból irányított önkényuralmi rendszerüket. Itt főleg azoknak ez embereknek kellene valamit tenni, akik nagy népszerűségnek örvendnek, rengeteg követőjük van ( pop sztárok, sztár sportolók ) és azoknak, akiknek rengeteg pénzük van ( nagy vállalkozók, milliomosok, politikusok ). Ha ez a két csoport nem ébred fel és nem fog össze, akkor nagy a baj.



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 296
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67026Hozzászólás HunHyper
2020.12.28. 19:28

Csak mellékes infóként írom...
Ausztria...
Minden nagyobb városban tüntetések voltak ma és tegnap...
(Amióta itt élek 6 éve, nagyjából 2-3 nagyobb tüntetés volt összesen... most az egész országban vannak megmozdulások, az emberek az utcákra vonulnak...)
A 24 órás kijárási korlátozás ellenére az emberek tömegével mennek kirándulni a hegyekbe, a sípályákra, vagy csak egyszerűen sétálni...
Rengeteg rendőrautót látni az utakon cirkálni, de még nem láttam vagy hallottam, hogy valakit megállítottak volna... Pedig itt a rendszám alapján
egyből látni, hogy mondjuk 200 km-re lakik innen...
Itt az oltás támogatottsága 20 % alatt van és mindenkinek kezd tele lenni a hócipője ezzel az egésszel... Kurz Kancellár sokat vesztett a népszerűségéből...
Sajnos a tesztelésre és az oltásra is indirekt módon rá akarják kényszeríteni az embereket... Most itthon vagyunk téli szabadságon 3-4 hétig, elvileg nem
mehetünk sehová, ami olyan, mint a karantén... De mégis januárban tömeges teszteket akarnak csinálni, kezdenék a gyerekekkel... aki nem hagyja magát és a
gyermekét tesztelni, további 1 hétig nem mehet a gyerek iskolába... Milyen demokrácia ez?


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 120
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67027Hozzászólás Apelláta
2020.12.29. 00:33

HunHyper írta:
2020.12.28. 19:28
Milyen demokrácia ez?
Liberális demokrácia.
Abba meg minden belefér, legfőképp belemagyarázható.
:cry2:


Üdv.: Apelláta

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 270
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67034Hozzászólás Asterix
2020.12.30. 07:29

Pityu írta:
2020.12.29. 07:59
Tenni kellene valamit, nem csak beszélni róla. Lehet holnap után már kényszeríteni fognak a vakcinára és akkor már késő.. Mi lesz a gyerekeinkkel? Szinte boritékolható, hogy az egészségügy után jönnek az iskolák, a rendvédelmi szervek, majd a lakosság. Ellehetetlenítenek könnyedén, ha nem adatod be ezt a szart. Mert légitársaság, fesztiválokat magasról le...rom, de pld. kormányablakba azért időnként be kell menni ügyet intézni stb. Ha oda sem lehet csak oltási igazolvánnyal, akkor bukta.
Mit lehet tenni? Hogy lehet nemet mondani? Én nem tudom a választ erre de azt látom, hogy megy a háborgás de rövid időn belül a nyakunkon lesz a kötelező oltás és akkor kész, vége a dalnak. Akkor már késő lesz agyalni, hogy mit is kellett volna tenni.
Egyenlőre nem itt tartunk... Egyenlőre azt mondják és én ezt is tartom logikusnak, hogy igazolás kell arról, hogy nem vagy fertőző. Ezt az igazolást 2 úton szerezheted be.
1. Beoltatod magad.
2. Maga a betegség után vérvétellel. A lányomnál így mutatták ki, hogy már átesett a víruson és a vérében kimutatható az ellenanyag. Gyakorlatilag a szervezeted oltás nélkül is megcsinálja azt, amit az oltás hatására megcsinálna, csak ahhoz először el kell kapnod. Mi már ezen túl vagyunk.

És szankcióként nem azt mondták, hogy nem mehetsz ügyet intézni, hanem azt, hogy FFP2-es maszkot kell hordanod. Természetesen minden napról napra változik. De szerintem túl nagy az ellenállás ahhoz, hogy meg merjék azt kockáztatni, hogy kötelezővé tegyék. 22-ben választások lesznek!!!



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67035Hozzászólás ---Qgli---
2020.12.30. 11:05

Csatlakozom Asterixhez. Addig nincs mi ellen tüntetni, amíg nincs kimondva. Csak akkor tüntethetek valami ellen, ha érzem a saját bőrömön a korlátozást, addig nem szabad tüntetni, mert hülyének fognak nézni. Amíg azt mondják, hogy nem kötelező, addig én csendben vagyok.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67043Hozzászólás ---Qgli---
2020.12.31. 05:09

Pityu írta:
2020.12.30. 22:38
Tüntetés kb. annyit ér, mintha kiengednék egy üveg szódát... :roll:
Jót mosolyognak rajta és másnap mehet a vakcina beadása.
Első dolog: Ha a lakosság 70 százaléka tüntet, akkor már nem biztos, hogy annyit ér
Második: Csak erre van lehetőségünk, ha ezt sem tesszük meg, akkor a következő lépés a chipelés lesz. ( A maradék 2 millió embernek, merthogy ennyi embert akarnak Magyarországon hagyni )



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 115
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67045Hozzászólás BodziLalikirály
2020.12.31. 07:23

---Qgli--- írta:
2020.12.31. 05:09
ha ezt sem tesszük meg, akkor a következő lépés a chipelés lesz

Ez már félig-meddig el is indult......
Ki tudja milyen "nyomkövető" anyag is lehet abba a vakcinába???
De félre téve a tréfát.....
Az, hogy a beadásnál te belekerülsz (ismételten) egy adatbázisba - bár a telefonodon levő aplikáció regisztrálásával is megkezdődött - és bár azt mondják az igazolás kiadása (vagy az aplikációban megjelenése az oltás elvégzéséről) nem fogja tartalmazni a személyes adatokat....... De nem értem, hogy akkor bárki hogyan is fogja igazolni, hogy az a kiállított oltásigazolás tényleg az övé? És hogyan is fogják nyomonkövetni központilag, hogy ki is kapott már (és mikor?) oltálst ?????

Én próbálok radar alatt maradni minden helyzetben..... Nem irattam be magam (nem regisztráltam) amikor volt pár éve a népszámlálás....., érdekesen mégis tudják, hogy itt vagyok és létezem és kapom felszólításokat vagy egyéb kérdőíveket a kormány felől....???? Nincs folyószámlám, bankkártyám, stb.... ezzel is kizárva minden olyan lehetőséget, hogy minél több információt megtudjanak rólam.... (vásárlási szokások, pénzmozgás, uazások, stb...)....
Nem azért mert rosszban sántikálok, senki ne értse félre.....
De az, hogy lassan ott vagyunk, hogy mindenhez kell információmegadás, regisztráció, már nagyon nevetséges.
Én élni akarnám az életemet csendben, nyugodtan, minden kötelezettség mentesen..... De sajnos ez már szinte lehetetlen....
Az, hogy "nem kötelező" DE, ha nincs akkor majd nem lehet ezt-azt..... ????
Mégis hogyan? Újra jön majd a "megkülönböztetés"???

És egy utolsó gondolat....
Most ott tartunk, hogy lesznek majd akik már átestek a koronavíruson és megtalálható az antigén a vérükben, lesznek akik megkapták az oltást és így lettek védettek, lesznek (vannak) akik el sem kapták (még?), sőt vannak olyanok akik full immunisak rá!! Na azokkal mi lészen???
Én 4-7 évente átesem egy enyhe 2-3 napig tartó megfázáson, durvább esetben egy tüdőgyulladáson, de még sosem voltam influenzás és védőoltást sem kértem ellene soha..... Lehet ez ellen is immunis vagyok.... Viszont penicilin érzékenységem van születésem óta... ez is érdekes.....


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 216
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67046Hozzászólás forissandor
2020.12.31. 14:19

1999 óta az első szilveszter, amikor 14:00 kor bekaptam egy rosefröccsöt...



Új hozzászólás