Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
zajcsinalo
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 81
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2020.01.06. 20:37
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 211 alkalommal
Kapott köszönetek: : 723 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69654Hozzászólás zajcsinalo
2024.02.08. 23:13



Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, KV2 Audio KX1.5, Trevis Audio TA12P

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69655Hozzászólás almatom
2024.02.09. 13:39

Az csak nekem furcsa, hogy a dal legvégén a srác már láthatóan nem énekel de még mindig szól a hangja? :roll: :idea:
Gondoltam azt is, hogy el van csúszva a kép a hangtól, de akkor annak 10mp-el korábban is úgy kellene lennie....
Szóval akár így, vagy úgy, de ez egy roppant erősen utómunkált (avagy elômunkált) hang, így egy emberi hang nem tud viselkedni! Sem ô, sem a néhai Witney Houston, sem Barbra Streisand és senki más nem tud ilyet, pedig utóbbi kettőre mondják, hogy kristálytisztán énekelt. Igen, valóban úgy énekeltek, csak a kristálytiszta minőségjelzőben benne van az a humán tiszta de akár több 10 centes intonáció is, ami viszont a videóban hallható énekben nincs benne. Azért nincs, mert gépre tették az éneket.
Aki olyan szinten gyûlöli a gépeket az énekhangon, mint én, az azért van, mert azonnal meghallja, hogy mi a valós és mi nem az.
Amikor az énekkel akarnak átkefélni, azt mindentől jobban gyűlölöm. mert hülyének néznek, illetve csak akarnak nézni.
Aki ismer engem az tudja, hogy a modifikált énekre azonnal ugrok, nem mintha ez bárkit is érdekelne...! :lol:



Avatar
zajcsinalo
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 81
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2020.01.06. 20:37
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 211 alkalommal
Kapott köszönetek: : 723 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69656Hozzászólás zajcsinalo
2024.02.09. 21:51

Tomi!
1:23:35-től nézd.


Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, KV2 Audio KX1.5, Trevis Audio TA12P

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69657Hozzászólás ---Qgli---
2024.02.12. 10:28

Elég régóta szerkesztek magamnak midi file-okat és már a pa800-as időben volt egy gyanúm, miszerint másképpen szól egy sáv, ha a billentyűzeten bejátszom, vagy ha számítógépen pötyögöm be. Ma kipróbáltam. Bepötyögtem egy sávra ugyanazokat hangokat, ugyanazzal a velocityvel, mint a kézzel feljátszott anyag. Mindent ugyanúgy megcsináltam, mint ahogy kézzel feljátszottam és nem szól úgy, mint a hangszer saját billentyűzetén kézzel feljátszott sáv!!! Miért van ez?

Még van egy gyanúm a dobbal kapcsolatban is, miszerint a szerkesztett dobsáv nem szól úgy, mint, amit elektromos dobbal felütök! Ezt még nem próbáltam ki, de ha egyszer lesz időm megcsinálom.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69658Hozzászólás almatom
2024.02.13. 08:35

A midi csak egy digitális üzenet, nem hang.
Úgy lesz hallható egy midis hang, hogy a hang üzenetnek van egy hangmagassága, egy hanghossza és egy hangdinamikája.
Hogy ezeket te padon, billentyűkön, avagy számítógép klaviatúráján viszed be a hanggenerátornak, az teljesen mindegy.
Az érzet más lehet két eltérő billentyű esetében, mivel a két eltérő mechanikájú billencs dinamikai görbéje másként görbül, azaz másképp viselkedik a kezed alatt. De egy 65-ös dinamikai hang a hangmodulon tök mindegy, hogy honnan kapja a modul, ugyanúgy szól.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69659Hozzászólás ---Qgli---
2024.02.13. 10:12

Én is ezt gondoltam, de mégsem így van.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69660Hozzászólás almatom
2024.02.13. 11:47

Kizárt, hogy másképp legyen! Nem tud más lenni! Azt maximum csak Te érzed valamiért úgy.....
Mint amikor kitakarítod az autódat gyönyörű tisztára, teszel bele egy új garnitúra lábvédőt/üléshuzatot, és "érzetre" azonnal jobban fog húzni az autó egy kövér gáznál! :lol:
De viccet félretéve: nem lehet különbség a mididben, mert a matek a számítástechnikában mindenhonnan annyi, amennyi!



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69661Hozzászólás almatom
2024.02.13. 12:37

zajcsinalo írta:
2024.02.09. 21:51
Tomi!
1:23:35-től nézd.
Szia Bandi!
Ezt bárhonnan nézem, értékelhetetlen számomra! Nem tudok értékelni egy olyan éneklést, amit gép irányít!
És nézd meg, hogy már egy énekes műsorban is berakják ezt a fost, az emberek meg M E G E S Z I K !!!!!
Hitvány, ócska elkorcsosult világban élünk. Szemrebbenés nélkül átbasznak mindenkit, mindenhol!
Az, hogy egy énekműsorban is ezt a szar buzeráns effektet használják, mindennek a teteje!
Egyébként ez a jelenség már 10-15 éve is ugyanígy volt. Asszem egy orosz énekes tehetségkutató versenyen egy szép arcú orosz lány hangjára pakolták realtime-ban ezt a szart. Még maga a zsûri is egy kis hitetlenség után ugyan, de megette a hazugságot.
Mondjuk engem nem tudnak átkúrni, mert azonnal meghallom a gépiességet a zenében...... viszont a zenészek 98%-át is simán megvezetik, mert ôk nincsenek vagy nem dolgoznak olyan területen a zenében, ami által tisztán rálátásuk volna az ilyen autotune-ozott szarságokra, hogy ilyen matek tisztaságú énekhangot -centre pontosan- humán énekhang nem tud létrehozni. Meg még dinamikázni úgy, hogy centre pontosan kitartott legyen az a hang..... há' persze! Vicc ez az egész zenei világ!
Bandi, egy szavát ne hidd el ennek a mûsornak, illetve ezen felvételnek, mert akkor Te is azonnal át vagy kefélve! :777



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 112
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69662Hozzászólás galambjozsef
2024.02.13. 15:02

---Qgli--- írta:
2024.02.12. 10:28
Elég régóta szerkesztek magamnak midi file-okat és már a pa800-as időben volt egy gyanúm, miszerint másképpen szól egy sáv, ha a billentyűzeten bejátszom, vagy ha számítógépen pötyögöm be. Ma kipróbáltam. Bepötyögtem egy sávra ugyanazokat hangokat, ugyanazzal a velocityvel, mint a kézzel feljátszott anyag. Mindent ugyanúgy megcsináltam, mint ahogy kézzel feljátszottam és nem szól úgy, mint a hangszer saját billentyűzetén kézzel feljátszott sáv!!! Miért van ez?

Még van egy gyanúm a dobbal kapcsolatban is, miszerint a szerkesztett dobsáv nem szól úgy, mint, amit elektromos dobbal felütök! Ezt még nem próbáltam ki, de ha egyszer lesz időm megcsinálom.
Több oka is van ennek miért érzékeled ezt!
Ha a hangszeren pötyögöd fel, az adott sávhoz a hangokon felül több más olyan tényező is kapcsolódik, amit te ott a hangszerben nem fogsz látni, főként a sysex üzeneteket sem!
Valamint, az adott csatornához kapcsolódnak FX, EQ és egyéb dolgok is!
Ha te PC-n pötyögöd fel a hangokat, ott az előzőleg felsorolt dolgok kapásból nem lesznek ott!
Ha van egy szűz csatornád, és abba teszel egy A2 hangot, 120 velocityvel, 1 egész hang hosszal akár feljátszva, akár odamókolva akármicsodán is, az ugyanaz lesz.
Ez olyan mint a matek, 2+2 az 4 lesz, nem tud más lenni!
A többi, ahogy írtam is, az adott eszköz csatorna beállításaitól lehet más, akár korg pa800, akár korgpa3xLE,akár cakewalk ....

A dobnál is ugyanez lesz!

Külső eszközről visszajátszáskor is elég sok minden közbe tud szólni a dologba.
Egyrészt ezeket az infókat küldő eszköz beállításai, illetve annak lehetőségei,
valamint ugyanez a fogadóeszközt illetően is!
Minden eszköznek meg vannak az adott lehetőségei mit tud küldeni, és fogadni MIDI adatként. Erről szoktak is mellékelni egy "MIDI Implementation" táblázatot.
Lehet hogy a küldő eszköz tud küldeni olyan adatot, amit a fogadó eszköz nem ismer, valamint még az is közrejátszhat, hogy milyen adatokat engedsz, vagy küldesz (Midi Filter)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára galambjozsef 2024.02.13. 15:09-kor.


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69664Hozzászólás ---Qgli---
2024.02.14. 05:13

galambjozsef írta:
2024.02.13. 15:02
Ha a hangszeren pötyögöd fel, az adott sávhoz a hangokon felül több más olyan tényező is kapcsolódik, amit te ott a hangszerben nem fogsz látni, főként a sysex üzeneteket sem!
És szerintem CakeWalk-on sem lehet látni. Az EVENT EDIT-ben pedig meg kellene jelennie mindennek, ami a sávban van.
Az aftertouch-okat például nem tudom beütni CW-el, de ha billentyűzettel játszom fel, akkor ott vannak.



Új hozzászólás