Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
zajcsinalo
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.01.06. 20:37
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 209 alkalommal
Kapott köszönetek: : 720 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68349Hozzászólás zajcsinalo
2022.07.01. 17:57



Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, KV2 Audio KX1.5, Trevis Audio TA12P

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68350Hozzászólás Mauglidyro
2022.07.03. 08:49

Üdv. mindenkinek!

Ismét egy tartalmas rendezvényen vagyunk túl.
Helyszín: Füzérkomlós, Fehér Szikla Turisztikai központ és Vadászház Rendezvényterme
Talán Borsod eddigi legpatinánsabb helye, viszonylag jó ételekkel, és páratlan környezeti adottságokkal.
Ennél jobbak már csak a pakolási lehetőségek, ahol a parkolóból a hegy oldala felől megközelítve egészen a rendezvényterem bejáratáig lehet odatolatni, természetesen csak a pakolás idejére.

Cájg:
A Digitális Földrengés-Szimulátor a Garry Lite 15-ösök helyén a korábban sokat említett Soundsation Hyper Top 15AX.
A szertartás hangosítását meg a Kapkodós Cájg biztosította a Garry Lite 12-esekkel.

A rendezvényen szerzett tapasztalatok:
Maga a násznép egy teljesen kultúrált csapat volt, és ahhoz képest, hogy többsége Roma származású volt, az egész bulit megúsztuk Magyar Csárdásokból. A műmulatós igénytelenségekből hálistennek az éjszaka nem sokat kellett elővenni.
Igazából a délutáni vendégváráson már alapozódott a hangulat, amely már előre nyugtázta a rendezvény sikerességét, és tény hogy remek buli volt. Mi még éppen 1 órája pakoltuk be az utolsó vasat az autóból.

Ám kövezzetek meg, 8 éve vagyok jelen az éjszakázásban, de sikerült megtalálnom a 8 év legbunkóbb "vőfélyét" és fotósát/videósát.
Szívem szerint névvel együtt kiírnám, de a békesség kedvéért maradjunk az álneveknél.

Fotós/Videós:
Józsi és Béla a Hádában összeturkált utcai ruházattal, érkeznek meg a helyszínre, váltóruházat a rendezvényre eleve nyema.
Alapvető tiszteletről hírből sem hallottak, kezdve ott hogy mikor megérkeztek, nem is köszöntek.
A Józsi jött oda talán 1 kérdés erejéig, hogy használunk-e a fénytechnikában lézert, mert neki az felvétel szempontjából aggályos.
És itt meg is állt az egész estés kommunikáció. A Béla pedig Vujity Tvrtko eltitkolt gyermeke lehetett, mert egész este baseball sapkában tartózkodott a rendezvényteremben.
Engem eleve úgy neveltek, hogy a sapkát beltérben illik levenni, főleg ha az ember leül egy asztalhoz.

Vőfély.
Szóval Gézának a tisztelettudása is megér egy misét.
Géza 50 és a nyugdíj között álló címzetes nagyvőfély ... akivel még az egykoron függetlennek titulált neves kereskedelmi csatorna műsora is csinált vele riportot.
Alapvető problémák ugyanazok mint a fenti videósoknál.
Ezt viszont tovább tetézte, hogy az illető tőlunk akart kérni mikrofont.
Alapvetően a kollegaritás jegyében, főleg ha korábbi együttműködésünk volt az adott személlyel, és hirtelen kell kisegíteni, azzal nincs bajunk, és szól jó előre, hogy lenne ilyenről szó, akkor nem vagyunk ellenére.
És félreértés ne essék, ha hoz az illető saját mikrofont azt mi továbbra is nagyon szívesen kihangosítjuk, ha már egy rendezvényen együttműködünk, akkor segítsük egymást, ahol csak tudjuk.
De itt a rendezvény napjáig nem is volt tudomásunk a vőfély kilétéről, no meg a Covid miatt eleve a mi mikrofonjaink higiéniai eszközök, nem szívesen adjuk ki idegen emberek kezébe.
A szertartás hangosítás más, célfeladatot látunk el, muszáj mindenegyes buli előtt lefertőtleníteni.

No meg különben is ...
Nagy Tisztelet a kivételnek, de a legtöbb vőfély/ceremóniamester lassan többért megy el, mint egy komplett zenekar. És az összes beruházása 5 szezonról 4 szett öltöny, 8db ing, plusz az útiköltség.
Ennyi pénzből már igazán telhetett volna legalább egy normális minőségű vezetéknélküli mikrofon szettre, mint ahogy a konkurenciának rendre telik is erre, plusz a vonatozás után el is tűnik a helyszínről,
sokszor még nyomtalanul. Ez számomra elvi kérdés. Én sem megyek el hibajavításra egy adott címre a megfelelő szerszámok, berendezések, RF anyagok megléte nélkül. Elég hülyén venné ki magát, hogy még én kérjek az előfizetőtől Tri-Shield RG6 kábelt. Főleg, ha azt se tudja, mi fán terem.

Minekután közöltük a Gézával, hogy erre nincs lehetőség, illetve mivel megtudta, hogy az ifjúpár sem kért tőlünk ilyesmit számára, már sok együttműködésre nem kellett számítani.
És vettük észre, hogy a násznépben sem ért el osztatlan sikereket, az örömapa nem sokkal a szertartás után le is lépett, állítólag összeszólalkozott Ő is a Gézával.
De innentől kezdve minden egyes alkalmat megragadott, hogy Géza ott tegyen alánk ahol csak tud.

Valahogy a szolgáltatói asztaltól eltünt 1 szék, így nem tudtam leülni. Mondom a velem szembe lévő ÜRES széket áthúzom magamnak és meg van oldva.
Ám 5 perc múlva megjelent Géza, és a szolgáltatói asztalnál űlőkre úgy förmedt rá, mintha a seggéből cibálta volna ki őket, köztük rám is.
Hogy én mit képzelek, hogy csak úgy áthúzom a székét? - Nem volt névkártya kirakva, szóval a kérdést sem értettem.
Szóval egy szolid köhögésbe .rar-ban csomagolt káromkodással abszolváltam a kirohanását, majd a szomszédos asztalnál űlő vendég megböki a vállamat,
ha gondolom vegyem át az asztala másik végén lévő széket, mert Ő Garantálja, hogy ott már délután sem ült senki, nem fog hiányozni senkinek.
Problem Solved.
Ám a nagy meglepetések még csak ezután jöttek.

Úgy fél 1 tájékán menyasszonytánchoz készülődve jön a vőfély, hogy ne nagyon játszunk már semmit sem, mert hamarosan kezdenék a dolgot.
Ám ekkor varázsütésre megjelent egy vendég, őt nevezzük a diszkréció kedvéért Attilának, aki egy Deák Feribácsival érkezett, amiért cserébe Ő 1-2 lassú csárdást kért.
Nos mivel a fizető vendégnek mindig igaza van, ezért "lesz ami lesz" alapon belekezdtünk. Szerintem az Ifjúpárnak az a plusz 5-10 perc nem okozott volna nagy problémát,
de Gézánk nagy mellénnyel a nóta 2. sora után jön oda a hangszerhez és leállít minket, ezzel is kellemetlen helyzetbe hozva a vendég előtt,
ám volt egy olyan elejtett mondata, és ezt most szó szerint idézem: ,,De itt nem a vendég parancsol, hanem ÉN!"
Gondoltam is magamban, hogy mondom ezt Borsodban nem igen mondanám ki hangosan a vendégek előtt, mert még a végén érhetik kellemetlen meglepetések, és örülhet, ha élve megússza.
De ahogy végetért a mennyasszonytánc, tulajdonképpen el sem sikerült fogyasztani nekünk az éjféli menüt, úgy eltüntek a rendezvény helyszínéről, mintha sohasem jártak volna itt.
A vendéggel sikerült viszont megbeszélni a dolgokat, így viszont mindenki jól járt ... Nekünk megmaradt a jatt, a vendég meg megkapta, amit szeretett volna.

És ezek a surlódások semmit sem vettek el az este értékéből hálistennek, hiszen mind a násznép, mind a helynek az üzemeltetői, mind az ifjúpár meg volt velünk maximálisan elégedve. Így ismét egy sikeres rendezvényt tudhatunk magunk mögött.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 37
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.11.10. 11:47
Hangszer: Studiologic SL88 Studio
Tartózkodási hely: Madaras
Adott köszönetek: : 638 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1076 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68354Hozzászólás Pityu
2022.07.06. 00:42

Lelkük volt a régi hangszereknek ez tuti..!! ;)
A hangszer 1996-os, akkor pár megabájtból ilyen hangzást tudtak kihozni.. Ma meg tengernyi gb-ból sem mindig sikerül hasonlót sem. Valami nagyon félrement az évek alatt..




Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 203
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1578 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68355Hozzászólás almatom
2022.07.06. 20:00

Mauglidyro írta:
2022.07.03. 08:49
Üdv. mindenkinek!
Ismét egy tartalmas rendezvényen vagyunk túl.....
Ez nem semmi lehetett! Azért egy egész estét így evezni egy közös hajóban borzalmas lehetett!!!! :cry2:
Baromira kíváncsi lennék, hogy ki ez a bránermájszter, aki ilyen szinten a vendég fölé helyezi magát........!



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 203
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1578 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68356Hozzászólás almatom
2022.07.06. 20:08

Pityu írta:
2022.07.06. 00:42
Lelkük volt a régi hangszereknek ez tuti..!! ;)
A hangszer 1996-os, akkor pár megabájtból ilyen hangzást tudtak kihozni.. Ma meg tengernyi gb-ból sem mindig sikerül hasonlót sem. Valami nagyon félrement az évek alatt..
A Kurzweil akkori V.A.S.T. szintézise brutálisan jó volt és még ma is az! Nyilván nem voltak akkora memória lapkák, ezért a pcm minták nagyon rövidek voltak, de a szintézis része zseniális megoldásokat és így hangzásokat tudott.
Ettől függetlenül ha szintézisben nem is, de pcm hangokban szerintem mindenképp sokat fejlődött a hangzás.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68357Hozzászólás ---Qgli---
2022.07.07. 04:36

almatom írta:
2022.07.06. 20:00
Azért egy egész estét így evezni egy közös hajóban borzalmas lehetett
Én is találkoztam már ilyen vőféllyel.
Ez a vőfély esetemben egy pár dolgot nem vett számításba:
1. zenészként én vagyok a vendégek figyelmének központjában
2, azt éneklek és azt mondok be, amit akarok
3, viccesen úgy járatok le bárkit, hogy sírva rohan el a rendezvényről
4, ha én ezt megtehetem, akkor meg is teszem

Most, így 45 évesen már beleuntam ezekbe a bunkó emberekbe, ezért kicsit már nem is igazán van kedvem a lagzizáshoz.

Erről az jut eszembe, amikor egy nagyon kultúrált elit étteremben bárzongorista stílusban játszottam és énekeltem. A számok között halk átvezető rész egy szál zongorával, amikor egy elég nagy hangú, egyhén beképzelt vendég állított be az ajtón. Még le sem ült, de már felszólította a pincért a következő stílusban:
- Pincér!!! Új vendég érkezett!!!
Ekkor egy domináns akkordon megállva csak ennyit mondtam be a mikrofonba:
- És már be is mutatkozott!

Láttam, hogy nem tetszett neki, de a vendégek fejüket elfordítva nagyot röhögtek!



gabati
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 68
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2011.08.26. 12:07
Hangszer: Korg PA3XPro Musikant, Roland G70, Roland JV80,D50
Tartózkodási hely: Gyimesfelsőlok, Erdély
Adott köszönetek: : 1098 alkalommal
Kapott köszönetek: : 174 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68358Hozzászólás gabati
2022.07.07. 06:18

Erre felénk is van jó pár ilyen vőfély/szószóló/gazda és nem is egy, hanem egyre több.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 203
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1578 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68369Hozzászólás almatom
2022.07.10. 09:12

Szerencsénkre mondom akkor, hogy hála Istennek ilyen történetekkel nem nagyon tudunk szolgálni.
Normális szolgáltatókkal szoktunk rendszerint találkozni. Mondjuk 2 hete a C.M. azt mondta, hogy már a hideg rázza, amikor zenekarral kell dolgoznia, mert csak a baj van velük.... :D
Látjátok: ide jutott a zenekari megítélés, hogy a zenekarral/zenésszel baj van! :lol: :lol: :lol: Mondjuk az alapján, amiket vacsora alatt mesélt, egyébként volt benne igazsága...
Nem mellesleg ez egy tegnapi lakodalmi felvétel (nem az enyém) ahol a "zenekar" ezt produkálta: :dash2: :dash2: :dash2: :dash2: :dash2: :dash2: :dash2:



Avatar
edmund
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.10.06. 17:31
Hangszer: KORG PA 3X
Tartózkodási hely: Erdély
Adott köszönetek: : 827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 206 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68372Hozzászólás edmund
2022.07.10. 17:38

Továbbra sem hagy nyugodni, hogy ez a vak fiú azzal a be nem azonosítottYamahával mit művel. Hihetetlen, hogy annak ellenére, hogy nem lát, hogyan kezeli azt az arrangert, meg, hogy milyen hangosítást használnak.
vak zeneszfiu.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68373Hozzászólás ---Qgli---
2022.07.12. 03:51

Kollégák!

Van valaki köztetek, aki KATA-val adózik a zenélés után?

Mit szóltok az új törvénytervezethez, miszerint a KATA 50.000/hó lesz?



Új hozzászólás