Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 52
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44755Hozzászólás Trebor
2016.10.12. 09:32

Sziasztok!
Dupla playerről jut eszembe.
Ha már itt tartunk. Mármint "mi legyen a következő szám?" kérdésnél...
Nálatok ez hogy megy. Pl.: kitalálod szám közben a következő számot, megkeresed a midik között, vagy a stílusok között, és miután vége az adott számnak, rányomsz a következőnek kiválasztott számra és start?



Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 214
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44756Hozzászólás tacso
2016.10.12. 09:36

Ha szerencsém van jó lesz az ami következik a.műsorban... :D


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 270
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44757Hozzászólás Asterix
2016.10.12. 09:36

Nálam pontosan így működik a dolog, kivéve, ha szám közben kérés érkezik, mert általában a kérés az első, ha nincs valami kizáró ok.



Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 52
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44758Hozzászólás Trebor
2016.10.12. 09:59

Gondolom ezt a dupla lejátszót azért tették bele (amibe beletették), hogy a lehető leghamarabb tudja a felhasználó sorba tenni a következő dalt (vagy dj-zzen :D )
Szerintem Tyrosnál ez baromi egyszerű. Persze nekem...
Én a következőképpen használom: A szövegeim, kottáim jpg-ben van ABC sorrendben az eepc-n. A jpg-n minden info megvan amit tudnom kell az adott számhoz. Szöveg, akkordok, beillesztett kották, bármi, és ami a lényeg a regisztráció száma. Pl.: 458/4. Tehát kigondolom a következő számot, vagy kér valamit a vendég Pl.: Mátészalka gyászban van... :lol: az eepc-n beírom az első pár karaktert (mate...), enter és már mutatja is a kívánt számot. Ott van a reg.kód (351/7) a szinti numpad részén beírom 351 és enter, plusz rányomom a 7-es reget, ami kint van a hangszeren (1-8).
Valami hasonlót próbáltam a pa3x pro-val, de az a kocogtatós képernyő nekem nagyon nem jött be...
Ezzel most csak arra akarnék kilyukadni, hogy tényleg szükség van ilyen funkciókra egy hangszerben (mármint a dupla player)? Biztos tudtak volna arra a helyre valami más okos dolgot kitenni.
Vagy nem, mindegy, szép napot!



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 248
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44759Hozzászólás B.Bazsi
2016.10.12. 10:06

Mi általában úgy csináljuk hogy stílus blokkokat játszunk: lassú, roki, bossa, latin, csárdás stb., és lassabb számokkal kezdünk, majd gyorsabbakkal felgyorsítjuk a bulit. Ismerek olyan zenészt aki számonként váltogatja a stílusokat, pl egy roki, egy csárdás, egy lassú, egy disco, megint lassú, majd csárdás... Ezt nem tudom mire jó, bár mindenki maga tudja hogy miket játszik...


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 120
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44760Hozzászólás Apelláta
2016.10.12. 10:12

Trebor írta:Sziasztok!
Dupla playerről jut eszembe.
Ha már itt tartunk. Mármint "mi legyen a következő szám?" kérdésnél...
Nálatok ez hogy megy. Pl.: kitalálod szám közben a következő számot, megkeresed a midik között, vagy a stílusok között, és miután vége az adott számnak, rányomsz a következőnek kiválasztott számra és start?
Nem. Ehhez minek kellene két lejátszó?

A Korgnál úgy működik, hogy van egy stílus lejátszó, és két midi/mp3 lejátszó.

Ha például az 1-es lejátszóba megy egy midi nóta, akkor még lejátszás alatt rányomsz a 2-es lejátszó select gombjára, majd megnyílik a tárhelyed, kikeresed a következő nótát, és még a lejátszás alatt ráböksz. Ezzel ő ezt már beteszi a 2-es lejátszóba. Még azalatt, míg az 1-esben szól a zene. Miután lejárt az 1-es, már csak a 2-es play gombjára nyomsz, és már indul is az előzőleg behívott dal.

Stílus esetében stílusról másik stílusra váltást nem tudsz így előre beválasztani, mert csak egy stíluslejátszó van.

Viszont stílusjáték alatt a következő midit, vagy midi alatt a következő stílust már igen.

A dupla seq a Pa80-nál jelent meg először. Ott a multitaszkos lejátszás még csak a két midi lejátszó között működött, a midiről stílusra, vagy stílusról midire váltások között még nem.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 120
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44761Hozzászólás Apelláta
2016.10.12. 10:33

Szerintem ez hasznos funkció, mert nem a szám végén kell keresgélned. Azt az időt így töltheted a közönséggel való kommunikálásra is, mert nyugodt vagy, hogy a következő nóta, stílus már elő van készítve.

Nekem két gyökérkönyvtáram van. Az egyikben a nóták stílusok szerint csoportosítva, a másikban meg előadók szerint. A stílusok szerinti gyökéren belül lassú, gyors, rocky, latin, disco stb. alkönyvtárak vannak, azon belül pedig a számcímek abc sorrendbe. Az előadók szerinti gyökérben meg az előadók neveinek könyvtárai vannak, és azon belül a számcímek abc sorrendben. A számok nevei tartalmazzák a számcímet, majd kötőjel után az előadó nevét.
Tehát nekem minden nóta mindkét gyökérkönyvtáron belül megvan, csak másként csoportosítva. Általában a stílusok szerinti könyvtárakat használom, de valamikor jól jön az előadók szerinti csoportosítás is, mikor olyan kéréssel jönnek, hogy ettől és ettől az előadótól milyen számokat ismerek.

Search funkció is rendelkezésre áll a Korgok esetében is, de én a fenti módszert jobban szeretem. Az érintőképernyő számomra meg már alap igény. Nekem már nagyon hiányozna.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 120
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44763Hozzászólás Apelláta
2016.10.12. 11:01

B.Bazsi írta:Ismerek olyan zenészt aki számonként váltogatja a stílusokat, pl egy roki, egy csárdás, egy lassú, egy disco, megint lassú, majd csárdás... Ezt nem tudom mire jó, bár mindenki maga tudja hogy miket játszik...
Például én is ilyen vagyok. Én nem szoktam két lassút, vagy két csárdást, két disco-nál többet egymás után játszani, mert szerintem ez unalmas. Hacsak kimondottan nem erre van igény.
Próbálom a hangulatot fokozatosan felépíteni, de én adott szituációkban szoktam éles hangulatváltásokat is csinálni. Például egy kifárasztós rocky, vagy mulatós egyveleg után, hogy a nép ne üljön le pihenni, bedobok egy lassút. Vagy, ha egy lassú után kérésre még egyet kénytelen vagyok eljátszani, és látom, hogy a hangulat ezért kezd laposodni – de hát kérést teljesítek -, akkor utána lehet, hogy egy éles hangulatváltással jobban járok, mint egy lagymatag fokozással.
Igazából erre nálam nincs szabály. Én előre soha sem állítok fel sorrendet, kész blokkokat. Nem vagyok jós. Nekem mindent az adott szituáció határoz meg az adott pillanatban. Persze így is mellélőhet az ember, de mégis kisebb eséllyel, mintha egy terv mentén haladna, és már az első pár szám után kibillentik a komfortzónájából, mert a közönség teljesen más, mint amit ő előre feltételezett róla.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 147
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44764Hozzászólás Bubamara
2016.10.12. 11:09

Kényelmesebbé teszi az életet, de nem nélkülözhetetlen természetesen.

Míg pa1xpro-t használtam a két lejátszóban más tartalmú mappa volt beállítva alapértelmezettként, gyakran felváltva használtam a két playert és stílust minden esetbe songbook bejegyzésből hívtam be teljes beállítással. Van lehetőség song hozzárendelésére is a songbook bejegyzéshez, de ezt valamiért nem szerettem.

Az i30 illetve SD1 plus egy playert tartalmaznak, de tökéletesen el lehet azokon is dolgozni, mert ott a next song funkció mindkettőben, tehát ha song következik újra, akkor azt a next songgal bejelölöd. SD1 plusban hasznos a single registration itt a stílusokat beállítva dalcímmel, tempóval, hangszínekkel lementve tárolhatod a HD-n és akár lejátszás közben is rágördíthetsz a következő reg.-re. mind az i30 mind az Sd1 nagyon komyol keresővel van felvértezve, így egy adott dalt ott is igen gyorsan elérhetsz.

egy időben 1,5 2 évig Tyrost használtam ott nagyon hasznos volt a nextsong illetve minde stílusból játszott nótát megcsináltam regisztrációba a gyors beállítás érdekében.

Az SD7-ben két player van, illetve az egyik player választható stílus, vagy song playernek, a behívott tartalommal. Nagyon fejlett regisztrációs lehetőséget rejt a hangszer 4 bankban egyenként 1024 bejegyzéssel, ami több életnyi műsorra elegendő lehet.
Ha song az alap, a player ablakban gördíthetsz a következő dalra és a next song-ot next play vagy next pause között állíthatod tehát a következő nótára beállíthatod a playert, ha egyet használsz. Az igazán gyors eléréshez a jukebox funkció myfolder, vagy playlist funkciója lehet hasznos, itt egy 300-400 dalos könyvtár átlapozása akár egyetlen dinamikus tekerés a dialkerékkel. Ez nagyon tetszik. Egy kattanás a dialon egy 25 dalos oldal leváltása.

Én hakniban minden esetben a nóta közben döntöm el, hogy mi lesz a következő dal a vendégek hangulata, igénye, és saját érzéseim alapján , ha csak nem egy 1,5-2 órás fix műsoros buli van, ott be van állva műsor a-tól z-ig és nincs kalandozás.

Minden jó ami kicsit is segíthet az egyszerűbb műsor lebonyolításban, legyen az dualplayer, vagy reg.

Egyébként a Tyros is dualplayeres, csak ott egyik a midi másik az audió fájlok részére van dedikálva.


Buba

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44765Hozzászólás ---Qgli---
2016.10.12. 11:25

Az egy Seq-s módszer nálam nem működne, több okból sem.
1, A nótákat nem keverem össze, de ha az egyik nóta végén még cseng a cintányér - mint általában mindig - akkor a cintányér lecsengése alatt már indul a következő szám. Ha egy seqenceres módszer lenn, akkor mindig meg kellene állítanom a seq-t és a cintányér lecsengése "hülyén" megállna. Ez engem idegesít!
2, Már kipróbáltam - és be is vált - hogy megcsinálok nótákat, amiknek egyforma alapjuk van ( dob, basszus ugyanolyan hangerővel , hangszínnel és dobszettel ). Ezeket tempo lockal megfogom és egyik nótából a másikba áthúzom. Így van nekem összerakva Babylon-Sunny-Rasputin-Moskau-D.I.S.C.O.-Hands up meg még egy pár nóta, amik úgy egybevágnak. Ezeknek a sorrendjén is tudok változtani, természetesen a hangnemeket figyelnem kell, bár nagyjából azok is össze vannak hozva. Ugyanilyen mixet akarok most csinálni, Welhello-Halott pénz meg hasonszőrű nótákból. Nem tudom még, hogy hogy hozom, össze, mert a rap-es részeket ki akarom hagyni, ugyanis rappelni nem akarok.



Új hozzászólás