Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 39
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.11.10. 11:47
Hangszer: Studiologic SL88 Studio
Tartózkodási hely: Madaras
Adott köszönetek: : 639 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1077 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69611Hozzászólás Pityu
2024.01.13. 17:35




Avatar
zajcsinalo
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 81
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2020.01.06. 20:37
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 211 alkalommal
Kapott köszönetek: : 722 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69616Hozzászólás zajcsinalo
2024.01.18. 21:33



Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, KV2 Audio KX1.5, Trevis Audio TA12P

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69620Hozzászólás ---Qgli---
2024.01.20. 06:36

Az jutott eszembe, hogy annak idején a '90-es években hogy működött a zenészek egymáshoz való viszonya, ami mára teljesen feledésbe múlt...

Akkoriban egy üdülőterületen ( a Zsóry-ban ) zenéltem az egyik étteremben. Volt még rajtam kívül négy étterem, ahol élőzene volt. Általában 10-ig, vagy 11-ig játszottunk az éttermekben, de volt egy hely, ahol hajnal kettőig ment a buli. Ebben az időben június 10-e környékén indult a szezon és nagyjából szeptember 10-ig tartott. Az éttermek nagy része október elején teljesen be is zárt és csak tavasszal április-május környékén nyitott ki. Ebből egy volt kivétel, ami télen is nyitva volt - bár kevés forgalommal - de megélt. Ez az étterem nyáron sokkal jobban ment, mint a többi és ez volt az a hely, ahol nyáron hajnalig tartó bulik voltak.
Tehát júniustól szeptemberig, kb 100 napot zenéltem. Az étterem tulajdonosok jól ismerték egymást, átjártak egymás éttermébe, kajálni, beszélgetni és megosztani egymás tapasztalatait, valamint meghallgatták egymás zenészeit is!!!! Így jött az, hogy mindenki a legjobb zenészt szerette volna magának nyárra, mert akkoriban ez nagyon fontos volt egy étterem számára ezért már január környékén mentek az alkuk, hogy kit hová tudnak leszerződtetni és mennyiért. Akkoriban ( '95-ben és '96-ban ) 1000-1500 Ft-ot fizettek esténként. Ez aztán évente emelkedett pár száz forinttal.
A fizetés viszonyítására egy kicsit kitérek: Akkor a tanári fizetésem 18.000 Ft volt és ez mellé kerestem nyáron havi 30.000-et borravaló nélkül. Fontos, hogy borravaló nélkül, mert annak idején a borravaló legalább kétszer ennyi ( de inkább több ) volt.
Szóval így nézett ki az üdülőterület.

Amikor a 10-11-ig zenélő kollégák, vagy inkább haverok befejezték a zenélést, akkor mindig találka volt a hajnal kettőig tartó étteremben ( ami akkor már csak bárként működött ) és itt beszéltük meg közösen a napi történéseket, az aznapi számokat és borravalókat. Volt, aki szeretett lódítani, de nem ez volt a jellemző. Általában nem csak a zenészek találkoztak itt, hanem felszolgálók is megbeszélték a saját dolgaikat, mentek a hülyéskedések, ami vendéglátósként nem volt nehéz...
Amikor ez a bár is bezárt, akkor sokan mentek haza a családjukhoz, akinek nem volt családja ( mint nekem sem ), annak folytatódott az éjszaka. Beosontunk a strand területére, ami akkor már zárva volt, de mégis tele volt hozzánk hasonló beosonó ( vagy az éjjeli őrt sörrel lekenyerező ) fiatalokkal. Sokszor az éjszakai nagy melegben a rendőrök is itt mulattak velünk, csak nekik nem kellett lekenyerezni az éjjeli őrt!
( Aki fiatalon jól bírta az éjszakát, mint én 18-20 évesen, annak még ilyenkor jöttek a nők, sok estben a 25-30-as korosztályú hatalmas mellűek, de ez már inkább nem részletezem! Nem csoda, hogy akkor nem volt barátnőm...minek is lett volna...na mindegy)

Szóval egy kicsit visszaemlékeztem, hogyan is működött a dolog 25-30 évvel ezelőtt és az jutott eszembe, hogy mára a zenészek egyáltalán nem tartják a kapcsolatot egymással. Nem járnak egymást meghallgatni, pedig ebből rengeteget lehet tanulni és "ellesni egymástól"! Emlékszem, hogy meghallottam milyen számokat játszik a kolléga, amikor táncolnak. Másnap már én is műsorra tűztem azokat a számokat és sok esetben be is jött egy-egy ötlet.

Így tanultunk egymástól és így voltunk jó kapcsolatban egymással és ez szerintem sokkal jobb volt így...



Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 126
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69621Hozzászólás vigo01
2024.01.20. 13:39

Nem is gondoltam volna, h régen ott olyan nagy élet volt. Miért nem tudott fejlődni az a terület? Jártam ott több hotelben. Vacsora után nem érdemes kimenni, nincs ott semmi csak a fürdő. Az új nagy szálloda még azóta is épül?


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69622Hozzászólás ---Qgli---
2024.01.20. 15:47

Ebben az időben még híre nem volt a szállodáknak. Rengeteg üdülő és nyaraló volt, amik meg vannak most is, de szinte lakatlan mind.
Nem fejlesztették akkor, mert Kövesdet nem érdekelte. Olyan senki földje volt. 10-15 éve nyomják bele a pénzt, de egy kicsit elkéstek vele.
'95-96-ban olyan élet volt, hogy hajnalig ment a buli nemcsak az éttermekben, hanem a nyaralókban is. Volt olyan, hogy 10-11-kor végeztem és még akkor meghívtak valamelyik nyaralóba zenélni, tehát 11-kor átpakoltan egy nyaralóba és reggelig buli, nem kevés lóvéért.
Én '96-ban vettem meg a Korg i5S hangszert 270.000-ért június elején részletre, ami augusztus elejére ki volt fizetve. Akkor a hangszerkereskedők úgy adtak hitelt ( a megbízható zenészeknek ), hogy megegyeztem vele, hogy nyár végére kifizetem, ahogy keresek a zenéléssel és nem tettek rá sem kamatot semmit. Amennyi volt azt bevittem a boltba hetente-kéthetente és mindig levonta az adósságból így fogyott el az adósság augusztus elejére.
Nyáron rengeteg ember. Álltak az étterem mellett az utcán és ha kiürült egy asztal, akkor meglepték, mint a sáskák.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69623Hozzászólás ---Qgli---
2024.01.21. 06:35

Az előző gondolataimból jött egy ötlet, amit persze nem egyszerű megvalósítani!
Most is meg lehetne csinálni, hogy összebeszélni, hogy ki, mikor és hol játszik ( nem bálokra, meg lagzikra gondolok, hanem vacsorazenére ) és páran összejönnnénk, eldumálnánk, amikor az adott zenész szünetet tart, akkor arra 10-15 percre csatlakozna hozzánk.
Kicsit jobban megismernénk egymást személyesen is. Tanulhatnánk attól, aki éppen muzsikál.

Persze, ezt nem egyszerű összehozni, mert szét vagyunk szóródva az országban, de hátha...



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69629Hozzászólás Mauglidyro
2024.01.22. 06:28

Csinálni kéne már egy fórumtalit valami emberi távolságban ... Nem hiszem el, hogy erre a vezetőség felől nincsen kezdeményezés lassan már 3 éve ...


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69630Hozzászólás ---Qgli---
2024.01.22. 08:02

Szerintem az a megoldás, hogy elmegyünk egymást meghallgatni, az sokkal hatékonyabb lenne. Lehet ,hogy mindig csak három-négy ember lenne ott, de több lehetőség van időben és helyszínben is. Évente több alkalom is lenne találkozni kollégákkal és mindig mással, máshol. Neked kelet magyarország van közelebb, másnak nyugat. Mindenkinek lenne lehetősége.
Én például Győr környékére is elmennék Tacsóékat meghallgatni, de akkor összefognánk hárman négyen és negyede lenne az útiköltség.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69631Hozzászólás almatom
2024.01.22. 08:47

Akkor itt a lehetôség, Gábor!
Január 31.-én 17:00 órakor Rábapatonán, Gyôr mellett lesz egy Ketron bemutatóm a Diófa Vendéglôben.
Ott ismerkedni, kajálni és Ketron Eventet hallgatni, tapogatni is lehet. Utóbbit bár csak óvatosan, mivel a csajszi az enyém.
:777



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69632Hozzászólás ---Qgli---
2024.01.22. 10:02

Ez jó lenne, de nekem speciel a hétköznapi napok a zeneiskolában telnek.
Azt írd meg, hogy melyik hétvégén zenéltek nyilvános helyen? Oda még szívesebben elmennék!

Én hétvégente vagy Tiszaújvárosban vagyok, vagy Mezőkövesden. Minden minden péntek-szombaton, pár kivétellel.



Új hozzászólás